Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος chaottic (21 Νοέ. 2004 , 13:02)

 

Να ρωτήσω ενικά κάποια πράγαματα? Εχω το κινητο εδώ και 50 μέρες περίπου και έχω παρατηρήσει τα εξής.

 

1) Ορισμένες φορές παρουσιάζει μικροπρόβλημα με την φόρτιση δλδ βάζω το βύσμα μέσα και δεν φορτίζει και πρέπει να ψάχνω με το βύσμα και να το κουνάω για να βρει και να φορτισει. Μολις αρχισει να φορτίζει και πάω να το ακουμπήσω κάπου αν κουνηθεί λίγο το καλώδιο σταματάει να φορτίζει....

 

2) Οταν απαντάω σε τηλεφώνημα η παίρνω εγώ τηλέφωνο αφου το άλλο ατομο έχει σηκώσει το τηλέφωνο το πρωτο δευτερόλεπτο δεν ακουγομαι. Βέβαια αυτο δεν είναι και κάτι τραγικό αλλά μπορεί να γίνει αρκετά σπαστικό όταν βιάζομαι γιατι δεν έχω συνηθίσει και αρχιζω να μιλάω κλπ κλπ και μετά σκέφτομαι οτι δεν ακουγομαι και πρέπει να τα ξαναλέω πάλι απτην αρχή...

 

3) Το πολύπληκτρο καμιά φορά κολλάει όταν πατάω να πάει κάτω και καμιά μέρα θα το πετάξω στον τοίχο....

 

Εχουν παρουσιαστεί ανάλογα προβλήματα σε κανέναν?

Κατα τα άλλα το κινητό σκιζει!!!!

 

Kαι μενα οταν απαντω σε κληση μου κανει τα ιδια αργει κανα δυο δευτερολεπτα το ιδιο ομως κανει και το motorola V525 της γυναικας μου.

Δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pastrengo (21 Νοέ. 2004 , 15:18)

 

Τελικά δεν ξέρει κανένας πωσ βρίσκουμε την έκδοση λογισμικού ?

plz HELP :(

 

 

Pls search (or wait).

Έχει ειπωθεί πάρα πολλές φορές σε αυτό το thread αλλά δε θυμάμαι απέξω το συνδιασμό πλήκτρων. Κάποιος που το ξέρει θα στο πει.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος chaottic (21 Νοέ. 2004 , 13:02)

 

1) Ορισμένες φορές παρουσιάζει μικροπρόβλημα με την φόρτιση δλδ βάζω το βύσμα μέσα και δεν φορτίζει και πρέπει να ψάχνω με το βύσμα και να το κουνάω για να βρει και να φορτισει. Μολις αρχισει να φορτίζει και πάω να το ακουμπήσω κάπου αν κουνηθεί λίγο το καλώδιο σταματάει να φορτίζει....

 

δες εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&postid=644913#post644913

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pastrengo (21 Νοέ. 2004 , 15:18)

 

Τελικά δεν ξέρει κανένας πωσ βρίσκουμε την έκδοση λογισμικού ?

plz HELP :(

 

 

Checking Firmware Version - Move joystick right, press * key, move joystick left twice, press * key, move joystick left, press * key, press 1 key twice.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος thermastis (21 Νοέ. 2004 , 15:52)

 

Checking Firmware Version - Move joystick right, press * key, move joystick left twice, press * key, move joystick left, press * key, press 1 key twice.

 

Ευχαριστώ πολύ :)

Έχει την R2L001 , ελπίζω να είναι η πιο πρόσφατη ;)

"Πολιτική ανυπακοή και....Αλληλοβοήθεια"
Link to comment
Share on other sites

thermasti .....γιατί έχεις αλλάξει τρία Κ700i .......είχανε προβλήματα ? και αν ναί ....ποιά ?
"Πολιτική ανυπακοή και....Αλληλοβοήθεια"
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pastrengo (21 Νοέ. 2004 , 17:01)

 

thermasti .....γιατί έχεις αλλάξει τρία Κ700i .......είχανε προβλήματα ? και αν ναί ....ποιά ?

 

 

malon les gia tin ipografi mou :) kamia sxesi me tin erotisi sou apla eki exo mazemena Games, programata, hid tetoia kaloudia.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος thermastis (21 Νοέ. 2004 , 17:09)

 

malon les gia tin ipografi mou :) kamia sxesi me tin erotisi sou apla eki exo mazemena Games, programata, hid tetoia kaloudia.

 

 

Εχω κάνει αίτηση να γίνω μέλος στα club σου ώς frixoss,περιμένω την εγκριση :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος chaottic (21 Νοέ. 2004 , 12:42)

 

Φίλε ponstan, η ημερομηνία και ώρα που δείχνει στα μηνύματα είναι η ώρα λήψης των μηνυμάτων. Για να δείς την ώρα αποστολής απλα οταν το διαβάζεις το μήνυμα πατάς επιλογές και μετά στοιχεία και σου δείχνει ώρα αποστολής και λήψης ανάλυτικα!

 

Ευχαριστώ πολύ chaottic.Έχεις απόλυτο δίκιο.
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Geia sas paidia....

 

Den kserw ti exoun kanei alla tha prepei na to ftiaksoume....

Pws ginetai na min akougetai o ixos tis fwtografikis??? kai otan to exeis athorivo kai theleis na deis ena videaki na min kanei thorivo???? elpizw kai sta paixnidia na min kanei kanena thorivo an kai opote den thelw na kanei thorivo to vazw manually sound off....

 

Peite mou giati thelw na paizw paixnidia kai na vlepw videakia sto mathima..... :PPP

Επιτρέπεται 1 εικόνα όχι μεγαλύτερη από 420 X 150 pixels και όχι μεγαλύτερη από 16K.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ronaldo (22 Νοέ. 2004 , 04:04)

 

Geia sas paidia....

 

Den kserw ti exoun kanei alla tha prepei na to ftiaksoume....

Pws ginetai na min akougetai o ixos tis fwtografikis??? kai otan to exeis athorivo kai theleis na deis ena videaki na min kanei thorivo???? elpizw kai sta paixnidia na min kanei kanena thorivo an kai opote den thelw na kanei thorivo to vazw manually sound off....

 

Peite mou giati thelw na paizw paixnidia kai na vlepw videakia sto mathima..... :PPP

 

 

Όταν το έχεις αθόρυβο δεν ακούγεται ο ήχος της φωτογραφικής.

Όσο για τα βίντεο μπορείς να τα σιγανεύεις από το "-" στα πλάγια.

Για τα παιχνίδια έχεις επιλογή για τον ήχο τους από το δικό τους μενού.

;)

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το ερώτημά μου είναι άσχετο με το thread αυτό , και ζητώ συγγνώμη από τους mods , αλλά είμαι καινούργιος στο Κ700 και ΔΕΝ ξέρω πως να το κάνω να λειτουργήσει σαν GPRS-modem gγια να συνδεθώ στο Internet μέσω ενός iPaq 2210.

( Έχω κάνει εγγραφή στη υπηρεσία Wireless Internet 10 της Cosmote )

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά όποιο φίλο έχει υπ' όψη του κάτι που θα με βοηθήσει να λύσω το πρόβλημα :(

"Πολιτική ανυπακοή και....Αλληλοβοήθεια"
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα φαίνεται να είναι στο ότι το Κ700i , δεν έχει ρυθμίσεις τέτοιες ώστε να αναγνωριστεί σαν GPRS - modem από το iPaq 2210 , αλλά μόνο σαν Dialup-modem !!!!! :mad:

Μήπως ξέρει κανείς το link στο site της Sonyericsson που υπάρχουν drivers για το Κ700i , που θα μπορούσαν να το κάνουν να δουλέψει σαν Bluetooth GPRS modem με τα PDA ?

Ελπίζω να μην ζητάω λαγούς με πετραχήλια ... :)

"Πολιτική ανυπακοή και....Αλληλοβοήθεια"
Link to comment
Share on other sites

Mia aporia kai apo emena vre paidia... oi diafores tou k700 me to k500 einai oti to k700 exei megaliteri othoni, radio bluetooth, zoom stis photos, 41mb to k700 12mb to k500?????? Iparxoun ales diafores???

 

Euxaristo prokatavolika!

 

Filika

dionisis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος LAV (15 Νοέ. 2004 , 17:24)

 

Με την BLD3 κλείνει κανονικά το καπάκι!!! Με την BLD-2 δεν κλείνει γιατί είναι πιο χοντρή! Στο βίντεο φαίνεται κανονικά ότι κλείνει!

Πριν λίγο δοκίμασα κι εγώ σε ένα κινητό ενός ξαδέρφου μου και δούλεψε!

Να θυμίσω ότι η BLD3 μπαταρία είναι η λεπτή μπαταρία που μπαίνει στα 7210-6610 κτλ!

 

Δεν λέω να αφήσουμε τις μπαταρίες της SE και να γυρίσουμε στις ΝΟΚΙΑ προς θεού! Απλά υποστηρίζω αυτούς που αναφέρουν ότι το K700 λειτουργεί με μπαταρία ΝΟΚΙΑ bld-3 και εφαρμόζει σωστά το καπάκι!

 

 

***.fleamarket.gr/lot.cfm?lotID=1886815

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dionisis (22 Νοέ. 2004 , 22:37)

 

Mia aporia kai apo emena vre paidia... oi diafores tou k700 me to k500 einai oti to k700 exei megaliteri othoni, radio bluetooth, zoom stis photos, 41mb to k700 12mb to k500?????? Iparxoun ales diafores???

 

Euxaristo prokatavolika!

 

Filika

dionisis

 

 

ζουμ εχουν και τα 2....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pastrengo (22 Νοέ. 2004 , 20:06)

 

Τελικά το πρόβλημα φαίνεται να είναι στο ότι το Κ700i , δεν έχει ρυθμίσεις τέτοιες ώστε να αναγνωριστεί σαν GPRS - modem από το iPaq 2210 , αλλά μόνο σαν Dialup-modem !!!!! :mad:

Μήπως ξέρει κανείς το link στο site της Sonyericsson που υπάρχουν drivers για το Κ700i , που θα μπορούσαν να το κάνουν να δουλέψει σαν Bluetooth GPRS modem με τα PDA ?

Ελπίζω να μην ζητάω λαγούς με πετραχήλια ... :)

 

 

Δεν ξέρω αν συγκεκριμένα με το iPaq έχει πρόβλημα, εγώ πάντως με το lap top μου και μέσω της IrDa το χρησιμοποιώ σαν GPRS Modem.

iPhone 3G user
Link to comment
Share on other sites

***.fleamarket.gr/lot.cfm?lotID=1886815

 

Na την χτυπήσω αυτή τη μπαταρία ή όχι (θα με χτυπήσει αυτή κάνοντας μπαααααααααααμ!!!) ?????

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος niknik (23 Νοέ. 2004 , 21:46)

 

***.fleamarket.gr/lot.cfm?lotID=1886815

 

Na την χτυπήσω αυτή τη μπαταρία ή όχι (θα με χτυπήσει αυτή κάνοντας μπαααααααααααμ!!!) ?????

 

 

Τι να πω ?! 1500 mah είναι μεγάλη διαφορά όχι αστεία... αν ξεραμε και κανενα που να την εχει χρησιμοποιήση καλά θα ήτανε, να ξέραμε εντιπώσεις :o

Δεν δίνει πάντως και πολλά στοιχεία για την εν λόγο μπαταρία, μόνο ότι ειναι από Γερμανία... καλό μεν αλλά όχι αρκετό !

Αν μάθεις περισσότερα εδώ είμαστε :)

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά όλα καλά...το κινητό είναι super....με τα βιντεάκια του με τα mp3άκια του...όλα τέλεια...άλλα αυτή η μπαταρίααααααα!! αμάν πια με τον φορτιστή στο χέρι είμαι!!!ήμαρτον! καλημέρα σας (περεπιπτόντως η δικιά μου η firmware είναι η R2V.....
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lunapop (24 Νοέ. 2004 , 10:45)

 

περεπιπτόντως η δικιά μου η firmware είναι η R2V.....

 

Είναι vodafone live;

 

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος glav (24 Νοέ. 2004 , 12:30)

 

Η μπαταρία μετά από ένα-δύο μήνες στρώνει και αποδίδει αρκετά περισσότερο ;)

 

Και με την σωστή φόρτιση βέβαια. Αν είναι δυνατό να φορτίζεται κλειστό και όταν έχει αποφορτιστεί τελείως ( η ιδανικότερη φόρτιση) ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος glav (22 Νοέ. 2004 , 11:24)

 

Ο ήχος της φωτογραφικής δεν ακούγεται μόνο όταν το έχεις στο αθόρυβο :)

 

 

Paidia epimenw oti kai na to exw athorivo auto kanei thorivo otan vgazei fwtografia......

 

Eixa z600 kai otan to eixa athorivo evgaza fwto xwris na kanei klik....

 

Twra kanei enan idiaitera dinato thorivo.........

Alitheia dokimaste na to exete athorivo kai vgalte mia fwto.....!

Επιτρέπεται 1 εικόνα όχι μεγαλύτερη από 420 X 150 pixels και όχι μεγαλύτερη από 16K.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...