Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Trobocop® (20 Ιούν. 2004 , 21:10)

 

Εννοώ αντάπτορα USB Bluetooth που μπαίνει στο PC έτσι ώστε να επικοινωνούν υπολογιστής και κινητό. Έχει ικανοποιητική ταχύτητα μεταφοράς δεδομένων, σίγουρα θεϊκή μπροστά στις υπέρυθρες.

 

Προφανώς και δεν θα μπει πάνω στο κινητό, αφενός δεν έχει θύρα USB host, αφετέρου έχει από την μάνα του ΒΤ.

 

 

 

Και επειδή δηλώνω άσχετος επί του θέματος πες μου περισσότερα για το θέμα και αν γνωρίζεις και τιμές :D

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε μου, δεν είναι τπτ φοβερό και τρομερό. Μια μικρή συσκευή είναι που μπαίνει σε μια θύρα USB στον υπολογιστή και έτσι επικοινωνεί με το κινητό σου για ανταλλαγή δεδομένων. Είναι καλή εναλλακτική λύση του καλωδίου σύνδεσης, που όμως γενικά είναι πιο αξιόπιστο και γρήγορο.

 

Τιμές και μοντέλα υπάρχουν πολλά ανάλογα την εταιρεία. δες το λινκ από πάνω... :) Γύρω στα 50 ευρώ κυμαίνονται.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω αρκετά offtopic και δεν πρέπει να συνεχιστούν.

 

Φίλε taliban το θέμα έχει συζητηθεί πολλές φορές στο forum, με μια αναζήτηση θα βρεις τις πληροφορίες που θες.

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

κ με γεια το Κ700!!!

Θα ήθελα να σας ρωτήσω για τους ήχους κλήσεις...

Οταν δέχεσαι μία κλήση παίζει κατευθείαν το ringtone ή αρχίζει με το χαρακτηριστικό ''ντριν'' και σιγά σιγά αυξάνεται ο ήχος;;;;

 

Συγνώμη αν έχει ξανα-αναφερθεί....

χάρισε μου έναν κόσμο μοναχά για μας... αν μ' αγαπάς
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gbil (20 Ιούν. 2004 , 21:46)

 

Βλέπω αρκετά offtopic και δεν πρέπει να συνεχιστούν.

 

Φίλε taliban το θέμα έχει συζητηθεί πολλές φορές στο forum, με μια αναζήτηση θα βρεις τις πληροφορίες που θες.

 

 

Οκ sorry να πω την αλήθεια δεν μπήκα σε διαδικασία αναζήτησης

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος taliban (20 Ιούν. 2004 , 20:51)

 

και για πες μου που έχει ανοικτή ακρόαση και εγώ δεν την βρίσκω? :rolleyes: :rolleyes:

 

 

 

An kai to exo anaferei kai prin na to ksanapo alli mia fora :D

Afou exei arxisei h synomilia (molis exeis apantisei diladi se mia klisi h exei apantisei aytos pou kaleis) tote piezeis to Joystick pros ta mesa kai meta mporeis na epilexeis thn anoixti akroasi ;)

Se ayto pou exw edw kai ligo kairo sta xeria mou to anaferei os "Turn on Speaker" afou exei aggliko menu

P4 2.6c @3.4| Epox 4PCA3+ | 1gb DDR400 | Thermalright SP94 | R9800 Pro | Audigy 2 | Seagate 120GB Sata | Antec SX1030B | Tagan TG480 | LG 1715S TFT
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, ξαναρώτησα 2-3 πραγματάκια μερικές σελιδούλες πίσω, αλλά φαίνεται δεν τα είδατε.

μια ερώτηση είναι αυτή που κάνει ο φίλος johnvrak. Η άλλη είναι πόσο χώρο ποιάνει 1 SMS

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MadSurfer (21 Ιούν. 2004 , 00:11)

 

An kai to exo anaferei kai prin na to ksanapo alli mia fora :D

Afou exei arxisei h synomilia (molis exeis apantisei diladi se mia klisi h exei apantisei aytos pou kaleis) tote piezeis to Joystick pros ta mesa kai meta mporeis na epilexeis thn anoixti akroasi ;)

Se ayto pou exw edw kai ligo kairo sta xeria mou to anaferei os "Turn on Speaker" afou exei aggliko menu

 

 

Σωστός ο παίκτης!!!!!!!!!

Μόλις διάβασα το ποστ σου και στο καπάκι με πήραν τηλέφωνο ,οπότε το τσέκαρα με την μία :) ;)

Thanks!!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος depmode (20 Ιούν. 2004 , 18:56)

 

1)Έχει επαναλαμβανόμενες σημειώσεις στο organiser;

πχ αν σημειώσω τα γενέθλια κάποιου φέτος θα με ξαναενημερώσει του χρονου χώρις κάποια επιπλέον ρυθμιση;

 

:eek: :blink: Δέν έχει;; Δηλαδή δε μπορώ να περάσω τα γενέθλια κάποιου ή μια μηνιαία υπενθύμιση;; Σοβαρά;; Αυτό είναι σημαντικό αρνητικό θα έλεγα, υπέθετα ότι κάθε κινητό είχε αυτές τις δυνατότητες.

 

Για sms που ρώτησες φίλε dimant, χωράει 100 συνολικά οπότε υποθέτω ότι κάθε sms καταλαμβάνει το 1% της μνήμης.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pan82 (20 Ιούν. 2004 , 03:51)

 

1.Αυτό με τα κουμπιά που έλεγε ο alexkass, κάνουν τόσο έντονο κρότο;;

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος CptBill (20 Ιούν. 2004 , 10:32)

1.Κρότο; :worry: Σε εμένα κάνουν εκρήξεις.

 

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος depmode (20 Ιούν. 2004 , 18:56)

2)Αυτό που αναφέρθηκε για δυνατό κρότο των κουμπιών ισχύει;

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος taliban (20 Ιούν. 2004 , 20:46)

 

2)στο δικό μου μέχρι στιγμής όχι

 

 

Καλά ρε παιδιά είσαστε που είσαστε ελάχιστοι οι χρήστες δε συμφωνείται και μεταξύ σας... αφού ξεπεράσαμε το ζήτημα της ανοιχτής ακρόασης και επετεύθει ομοφωνία τελικά τι παίζει μ' αυτό το θέμα;; Κάνουν ή δε κάνουν κρότο; Μήπως εξαρτάται από τη συσκευή και κάποιες έχουν πρόβλημα;; Μήπως κάποιος δεν ακούει καλά;; Δε ξέρω τι να υποθέσω πια...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pan82 (21 Ιούν. 2004 , 00:17)

 

:eek: :blink: Δέν έχει;; Δηλαδή δε μπορώ να περάσω τα γενέθλια κάποιου ή μια μηνιαία υπενθύμιση;; Σοβαρά;; Αυτό είναι σημαντικό αρνητικό θα έλεγα, υπέθετα ότι κάθε κινητό είχε αυτές τις δυνατότητες.

 

Για sms που ρώτησες φίλε dimant, χωράει 100 συνολικά οπότε υποθέτω ότι κάθε sms καταλαμβάνει το 1% της μνήμης.

 

Μπορουμε να το ξεκαθαρίσουμε αυτό? Δηλαδή δεν μπορείς να σημειώσεις

ένα ραντεβού ή γενέθλια και να σε ειδοποιήσει (π.χ με μήνυμα στην οθόνη?)

Link to comment
Share on other sites

Re pedia fisika kai mporeis na oriseis ipenthimisi apla apoti katalava xroniea ipenthimisi den exei.Dld na oriseis 20 Iouniou ipenthimisi gia genethlia tis gomenas p.x kai na se ipenthimizei to kinito kathe xrono.

Iparxoun 2 liseis pedia:

1. I orizeis ipenthimisi gia kathe xrono 3exorista.

2.I allazeis gomena kathe ligo kai ligaki gia na glitoneis kai ta dora....

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά πόσες ώρες είναι η πρώτη φόρτιση?

Απο το μαγαζί που το πήρα μου είπαν 8 με 10 ώρες και το manual λέει περίπου 4...

Τελικά πόσο να το αφήσω???

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος konstantinosR1 (21 Ιούν. 2004 , 12:51)

 

Βρε παιδιά πόσες ώρες είναι η πρώτη φόρτιση?

Απο το μαγαζί που το πήρα μου είπαν 8 με 10 ώρες και το manual λέει περίπου 4...

Τελικά πόσο να το αφήσω???

 

 

 

Εγώ πάντως 4 ώρες το φόρτισα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος millis (21 Ιούν. 2004 , 12:14)

2.I allazeis gomena kathe ligo kai ligaki gia na glitoneis kai ta dora....

 

http://www.langkawi.dk/u197.gif
http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εκεί που έδειχνε την ένδειξη ''φόρτισή'' μετά απο 4 ώρες έκλεισε η οθόνη...Έτοιμο δηλαδή για ''ψάξιμο'' ή να το αφήσω κι άλλο???
Link to comment
Share on other sites

Eπιτέλους εδώ και τέσσερις περίπου ώρες το κινητό είναι στα χέρια μου και του έχω αλλάξει τα φώτα. Είναι πρώτη φορά που πιάνω στο χέρι μου κινητό της SE μια κι έχω συνηθίσει σε siemens και nokia. Πρώτες εντυπώσεις με το που το ανοίγεις... ένα μικρό τεχνολογικό θαύμα!!!

Η οθόνη πραγματικά αρχικά τουλάχιστον σε χαζεύει... μια πανδαισία χρωμάτων και μια άριστης ευκρίνειας μεγάλη οθόνη που την εκμεταλεύεται η συσκευή στο έπακρο, αφού τόσο καιρό με το 7250i και νιώθω ότι ζούσα στο σκοτάδι με το Κ700 γεμίζει το μάτι σου χρώμα!!!

Από θέματα πραγματικά απόλαυση!!! Εκπληκτική η δυνατότητα για κινούμενο wallpaper που δεν έχω δει σε άλλο κινητό μέχρι τώρα (αλήθεια υπάρχει;;)

 

Επίσης παρόλο που από τις φωτογραφίες φαίνεται ψιλόγυφτέ το πληκρολόγια μπορώ να πω ότι από κοντά καμία σχέση, δένει αρμονικότατα με το όλο σουλούπι του κινητού!!! Ας μπούμε λίγο και στα ενδότερα τώρα που ενδιαφέρουν περισσότερο..

 

1.Ήχος ή μάλλον κρότος πλήκτρων;;; Όχι κάτι το ασυνήθιστο, κάνει ένα κλικ αλλά σε απόλυτα φυσιολογικά επίπεδα, σε σχέση με το 7250i μου πάνω κάτω το ίδιο.

 

2.Ταχύτητα μενού: άψογη, ελληνική υποστήριξη αν και με είχε αγχώσει ο Christ μπορώ να πω ότι δε μου φάνηκε τίποτα το περίεργο: στα sms κανονική ελληνική εγγραφή με ελληνικά+αριθμούς, στο κατάλογο το ίδιο (παραδέχομαι την έλλειψη του τελικού ς που βγαίνει όμως με το Τ9 ενεργοποιημένο. Η αναζήτηση στο τηλεφωνικό κατάλογο γίνεται κανονικά τόσο άμεσα (κρατώντας πατημένο σε κατάσταση αναμονής δηλαδή το 7 θα σε πάει κατευθείαν στο Π, μπαίνοντας πρώτα στο τηλ. κατάλογο πάλι κανονικά, ακόμα και στο sms πατάς αποστολή, αναζήτηση επαφής και εκεί δουλεύει κανονικά!!

 

3.Ράδιο, mp3 ικανοποιητικός ήχος, άκουσα μόνο μέσω του μεγαφώνου οπότε ούτε στερεο γι' αυτό θα μιλήσω για τη ποιότητα τους αύριο. midi, mp3 ήχοι που είχε μέσα αλλά και πέρασα άψογοι ότι καλύτερο έχω ακούσει από κινητό, ακουγόντουσαν τόσο γλυκά καμία σχέση με το s55.

 

4.Παιχνίδια και γενικότερα java, μπορώ να πω ότι με εντυπωσίασε η ταχύτητα της, ήταν τόσο δύσκολο να στείλει κάποιος κάποια εφαρμογή να δει αν τρέχει. Τρέχουν κανονικότατα όλες οι εφαρμογές-παιχνίδια από Τ610/630!! Ξεκινάνε απίστευτα γρήγορα, μη πω και ταχύτερα από το 7250i. Αν τρέξεις εφαρμογές που προέρχονται από nokia η ανάλυση είναι στα 128*128 οπότε καταλαμβάνει ένα μικρό μέρος της οθόνης χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δε μπορείς να παίξεις. Εφαργογές επίσημες όμως για Τ630 παίζουν κανονικά σε πλήρη οθόνη, αυτές που βρήκα ήταν όλες της macrospace (detonate, caveman, alpha wing(απλά τέλειο), cannons), αλλά και άλλες σχεδιασμένες για Τ630 όπως το pang και το pacman. Eννοείται η ζωντάνια και η ποιότητα της οθόνης καμία σχέση με ότι έχω δει ως τώρα!!! Επίσης μπορείς τα παιχνίδια να τα μετακινήσεις και στις εφαρμογές και να τα τρέχεις από κει και υποθέτω επειδή έλεγε γενικότερα μετακίνηση σε φάκελο θα μπορείς να τα βάλεις και σε δικό σου φάκελο. Δε συζητώ καν για τα παιχνίδια που είχε μέσα, ειδικά αυτό το τένις ήταν σα να είχα το playstation στο κινητό μου!!!

 

5.Υπενθύμιση ετήσια δυστυχώς δεν είδα να έχει και αυτό είναι πολύ βλακεία.

 

6.Από κάμερα τώρα μπορώ να πω ότι είμαι διχασμένος...

Το βίντεο μου φάνηκε (και δυστυχώς πρέπει να είναι) αίσχος, πολύ καλή ανάλυση όλο γραμμές και κόκκους. Για τη κάμερα χωρίς να πω ότι την δοκίμασα και πολύ τη βρήκα απλά ικανοποιητική, άριστη απεικόνιση στο κινητό αλλά όχι τόσο και στο pc. Άριστη ποίότητα σε ανοιχτό με ήλιο χώρο αλλά όχι και σε κλειστό, το φλας μάλλον δε βοηθά και πολύ ενώ περαιτέρω πειράματα αύριο.

 

7.Από χειρισμό και απόκριση πλήκτρων αρκετά καλό με το κεντρικό μοχλό μάλλον να μου κάνει τη ζωή δύσκολη μιας και δεν έχω ξαναχειριστεί και με πάει αυτό όπου θέλει. Πολύ μεγάλη ευκολία ο τρόπος αλλαγής μεταξύ λειτουργιών (φώτο-βίντεο, ρυθμίσεις ήχου-οθόνης, αριθμών στο τηλ. κατάλογο κλπ) με απλή χρήση αριστερά-δεξιά του κεντρ. πλήκτου.

 

8.Συνδεσιμότητα με pc άριστη και ταχύτατη!! Μέσω υπερύθρων πήρε μελωδίες και παιχνίδια σε δευτερόλεπτα και ένα mp3 κοντά στο μισό MB σε ελάχιστο χρόνο. Πολύ χρήσιμο το να σε ειδοποιεί με δόνηση αν θες να δεχτείς το αρχείο και το ίδιο όταν το παραλαμβάνει.

 

9.Η επιλογή να δεις τη μνήμη των sms που είναι, δε τη βρήκα, μόνο στη διαχείριση μνήμης λέει μηνύματα 4ΚΒ (30αρχεία) που ήταν στη sim όμως.

 

 

Το κινητό είναι πραγματικά εκπληκτικό και πιστεύω ότι τελικά αξίζει τα λεφτά του... αυτό είναι του αδερφού μου βέβαια αλλά μάλλον δε θ' αργήσει και η μέρα που θα πάρω το δικό μου...

Άντε τώρα να γυρίσεις στο άθλιο 7250i :( :(

 

ΥΓ: Για ότι άλλες απορίες παιδιά, εδώ άφοβα :mad: :p

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος konstantinosR1 (21 Ιούν. 2004 , 15:07)

 

Εκεί που έδειχνε την ένδειξη ''φόρτισή'' μετά απο 4 ώρες έκλεισε η οθόνη...Έτοιμο δηλαδή για ''ψάξιμο'' ή να το αφήσω κι άλλο???

 

 

Υπομονή φίλε θέλει κι άλλο, ένα δεκάωρο περίπου πρέπει να το αφήσεις για πρώτη φόρτιση για να είναι έτοιμο, αχ και γω δε μπορώ να το βλέπω έτσι κλειστό να φορτίζει... είναι αναμένη και η οθόνη και με προκαλεί...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pan82 (21 Ιούν. 2004 , 15:07)

 

Από θέματα πραγματικά απόλαυση!!! Εκπληκτική η δυνατότητα για κινούμενο wallpaper που δεν έχω δει σε άλλο κινητό μέχρι τώρα (αλήθεια υπάρχει;;)

 

 

 

Καλορίζικο :D :)

 

Το Samsung E700 έχει (από πέρυσι) animated wallpaper by default. :)

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος haki (21 Ιούν. 2004 , 15:29)

 

Αν μας ελεγες και απο που το πηρες θα γινοταν η μερα μας καπως καλυτερη! :D

 

 

Πλαίσιο Ψυχικού, είχε άλλο ένα κομμάτι στις 9.30 το πρωί!!!

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος vampyre (21 Ιούν. 2004 , 15:29)

 

Καλορίζικο :D :)

 

Το Samsung E700 έχει (από πέρυσι) animated wallpaper by default. :)

 

 

Δε το ήξερα, πολύ καλή φάση πάντως!!

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...