Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η ΛΥΣΗ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ:

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=pp4_1_1&zone=pp&lm=pp4_1&pid=10257

 

ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΕΛΕΙΑ ΧΩΡΙΣ ΠΑΤΕΝΤΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ.ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 12 ΕΥΡΩΠΟΥΛΑ.

 

 

ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΜΠΛΕΞΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ.ΣΥΓΝΩΜΗ.ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟΥ Κ750i ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΤΟ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ.ΟΝΤΩΣ ΓΙΑ ΤΟ Κ700 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΟΡΡΥ.

Link to comment
Share on other sites

Αν χαλάσεις ένα hands free, το κόψεις πρίν το μικρόφωνο και συνδέσεις ένα θηλυκό μικρό καρφί, τότε κάνεις ότι θέλεις! Ακόμα και εσωτερική ηχογράφιση από το ραδιόφωνό του! Αυτό γίνεται με όλα τα κινητά!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν χαλάσεις ένα hands free, το κόψεις πρίν το μικρόφωνο και συνδέσεις ένα θηλυκό μικρό καρφί, τότε κάνεις ότι θέλεις! Ακόμα και εσωτερική ηχογράφιση από το ραδιόφωνό του! Αυτό γίνεται με όλα τα κινητά!!!

Όταν λες θηλυκό μικρό καρφί τι εννοείς;

Can't get enough

Can't give it up

When you're telling me those white lies

Champagne

It's getting rough and I wanna know if I'm addicted to your white lies in vain...

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η SIM αν κυκλοφορησει θα ειναι συμβατη με ολα τα κινητα??

Λογικά ναι.

Όταν λες θηλυκό μικρό καρφί τι εννοείς;

Η πάνω φωτό δείχνει θηλυκό βίσμα ενώ η κάτω αρσενικό. (αν και εδώ που τα λέμε θηλυκό και καρφί είναι λίγο οξύμωρο μιας και όταν λες καρφί συνήθως εννοείς το αρσενικό)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα βύσματα λέγονται RCA. Αυτό που σου λέω εγώ, είναι όπως το μικρό βύσμα των ακουστικών, αλλα θυληκό.

Το ξέρω φίλε μου ότι είναι RCA. :) Αυτό που δείχνω στις φωτογραφίες είναι το σχήμα του θηλυκού (με υποδοχή) και του αρσενικού (με προεξοχή) για τον φίλο Aeikinitos

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επειδή έψαξα (όχι όλα - το ομολογώ!) αλλά δεν βρήκα τη σχετική πληροφορία... Τι ρυθμίσεις πρέπει να βάλω στο nero recode ώστε να μετατρέψω τα mpeg σε 3gp για το k700i;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επειδή έψαξα (όχι όλα - το ομολογώ!) αλλά δεν βρήκα τη σχετική πληροφορία... Τι ρυθμίσεις πρέπει να βάλω στο nero recode ώστε να μετατρέψω τα mpeg σε 3gp για το k700i;

fonzi κοίτα και τον Xilisoft 3gp Converter. Θα τον βρεις εδώ

 

Τροποποίηση: Όταν το κατεβάσεις και δεις ότι σου κάνει πες μου να σου στείλω με πμ ότι επιπλέον σου χρειαστεί... ;) :cool:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επειδή έψαξα (όχι όλα - το ομολογώ!) αλλά δεν βρήκα τη σχετική πληροφορία... Τι ρυθμίσεις πρέπει να βάλω στο nero recode ώστε να μετατρέψω τα mpeg σε 3gp για το k700i;

Το nero recode μετατρέπει σε mp4 και όχι 3gp. Πάντως εγώ τα μετατρέπω σε mp4 , τα οποία παίζει το Κ700 (και το Κ750) , επιλέγοντας απλά mobile profile στο nero recode.

 

 

Αναλυτικότερες πληροφορίες θα βρείς εδώ:

http://spawnweb.dk/recode/k750.htm

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω φίλε μου ότι είναι RCA. :) Αυτό που δείχνω στις φωτογραφίες είναι το σχήμα του θηλυκού (με υποδοχή) και του αρσενικού (με προεξοχή) για τον φίλο Aeikinitos

Επειδή είμαι λίγο ασχετος απ'αυτά, μετά τι κάνω; Συνδέω το μικρό καλώδιο του handsfree (αφού πρώτα κόψω το ακουστικό) σε ένα θηλυκό βύσμα;

Can't get enough

Can't give it up

When you're telling me those white lies

Champagne

It's getting rough and I wanna know if I'm addicted to your white lies in vain...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι λίγο ασχετος απ'αυτά, μετά τι κάνω; Συνδέω το μικρό καλώδιο του handsfree (αφού πρώτα κόψω το ακουστικό) σε ένα θηλυκό βύσμα;

 

Στην προηγούμενη σελίδα ο kmeji δίνει αυτό το link.

 

Αν μπεις θα δεις δυο αρσενικά βύσματα τα οποία είναι πάνω στο βύσμα που μπαίνει στο κινητό.

 

Κάτι τέτοιο θα πρέπει να κάνεις κι εσύ. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το nero recode μετατρέπει σε mp4 και όχι 3gp. Πάντως εγώ τα μετατρέπω σε mp4 , τα οποία παίζει το Κ700 (και το Κ750) , επιλέγοντας απλά mobile profile στο nero recode.

 

Τι χώρο πιάνουν τα αρχεία που φτιάχνεις; Εγώ με μια δοκιμή με Xilisoft 3GP Video Converter είδα ότι βγάζει 1MΒ/min σε 3gp

Link to comment
Share on other sites

Τι χώρο πιάνουν τα αρχεία που φτιάχνεις; Εγώ με μια δοκιμή με Xilisoft 3GP Video Converter είδα ότι βγάζει 1MΒ/min σε 3gp

Πολλά MegaByte βγάζεις fonzi. Παίξε λίγο με τις ρυθμίσεις και ρίξε το μέγεθος.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια,στο Κ700 του μπαμπα μου,δεν γινετε να στιλεις μηνυμα?γιατι?τι ρυθμιση πρεπει να του κανω??βγαζει αποτυχια αποστολης..:confused:
Link to comment
Share on other sites

παιδια,στο Κ700 του μπαμπα μου,δεν γινετε να στιλεις μηνυμα?γιατι?τι ρυθμιση πρεπει να του κανω??βγαζει αποτυχια αποστολης..:confused:

Για ποια εταιρεία μιλάμε;

Συνήθως οι ρυθμίσεις περνιούνται αυτόματα μόλις βάλεις την SIM. Πολύ πιθανό να μην σωστός ο αριθμός του κέντρου μηνυμάτων ή αριθμός στον οποίο στέλνεις το μήνυμα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω ο μπαμπας μου να πειραξε κατι τετοιο.εχει κοσμοτε παντως..:)

 

Pare thn cosmote thl kai 8a ginei mia xara :>

Episis otan kapote eixa karta eprepe na kanw reboot gia na ftia3ei....

Link to comment
Share on other sites

Tον τελευταίο καιρο για να στείλω μήνυμα πρέπει να δοκιμάσω 2 φορές αφού την πρώτη σχεδόν παντα μου βγάζει αποτυχία! Μια φορά δε, δεν έλεγε να στείλει με τίποτα σε ένα συγκεκριμενο αριθμό! Ίσως είναι πρόβλημα της cosmote ίσως και bug του firmware (R2CA001)! Τί να πώ! Υπομονή!!!
Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia!

 

exo to k700 kai perimeno to w810 na pao na to xtypiso alla exei kai sxedon ta idia xaraktiristika me to k750 opote den ksero.........

 

sto thema mas:

 

to k700 molis paro allo kinito se kana 2 ebdomades (thelo na pisteyo)

tha to doso stin kouniada mou,

mipos mporei kapio palikari apo thessaloniki na mou paraggilei mia prosopsi komple apo aytes pou exo dei (tin asimi gia kalitera pou einai kai gnisia) kai na tou tin pliroso dedomenou oti den exo pistotiki (kai oute protitheme na bgalo)

 

AN MPOREI KAPIO PALIKARI AS APANTISI

 

 

aaaaaaaaaaaa

mathate kai to kainourgio???????????

o germanos poulaei to mobile map gia athina (kai proasteia) kai thessaloniki 30 eyro to proggrama ma den einai kai poli m********s???????????????

 

 

as einai kai kopela :O den peirazei

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

παιδια help!!!! λοιπον... καταφερα τελικα και αγορασα απο το eshop ενα bluetooth της level one, με παιδεψε λιγο αλλα το συνδεσα, εβαλα και το my phone explorer και τρελλαθηκα απο την ευχρηστια του! αλλα... 1ον) εκανα μια λαλακια και κατα λαθος έσβησα τα μυνηματα, υπαρχει τροπος να τα επαναφερω (δεν το νομιζω) και 2ον) εχω πολλές αποθηκευμενες ομιλιες... οταν ομως παω να τις αποθηκευσω με πεταει εξω και δεν τις αποθηκευει...(σημ: μπροστα απο καθε αποθηκευμενο ηχο ομιλιας εχει ενα ?), μπορω να κανω κατι;
Link to comment
Share on other sites

παιδια help!!!! λοιπον... καταφερα τελικα και αγορασα απο το eshop ενα bluetooth της level one, με παιδεψε λιγο αλλα το συνδεσα, εβαλα και το my phone explorer και τρελλαθηκα απο την ευχρηστια του! αλλα... 1ον) εκανα μια λαλακια και κατα λαθος έσβησα τα μυνηματα, υπαρχει τροπος να τα επαναφερω (δεν το νομιζω) και 2ον) εχω πολλές αποθηκευμενες ομιλιες... οταν ομως παω να τις αποθηκευσω με πεταει εξω και δεν τις αποθηκευει...(σημ: μπροστα απο καθε αποθηκευμενο ηχο ομιλιας εχει ενα ?), μπορω να κανω κατι;

 

eixa ki ego to idio problima,

bgale oti komata teleies thaymastika exeis kai bale kanonika onomata kai arithmous kai tha ta parei kanonika!!!

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Tον τελευταίο καιρο για να στείλω μήνυμα πρέπει να δοκιμάσω 2 φορές αφού την πρώτη σχεδόν παντα μου βγάζει αποτυχία! Μια φορά δε, δεν έλεγε να στείλει με τίποτα σε ένα συγκεκριμενο αριθμό! Ίσως είναι πρόβλημα της cosmote ίσως και bug του firmware (R2CA001)! Τί να πώ! Υπομονή!!!

 

Σου βγάζει όταν πας να βγεις από το μήνυμα Sender has requested a reply. Reply now? Αν ναι, το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ. Για να απαντήσω σε τέτοιο μήνυμα δεν μπορώ κατευθείαν. Πρέπει απλώς να πας να γράψεις το sms στον editor κανονικά και να κάνεις αποστολή ψάχνοντας το νούμερο από τον τηλ. κατάλογο ή να το εισάγεις εσύ.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

eixa ki ego to idio problima,

bgale oti komata teleies thaymastika exeis kai bale kanonika onomata kai arithmous kai tha ta parei kanonika!!!

 

 

το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να επεμβω στην ονομασια τους...οτι και να παω να κανω με πεταει εξω! τελικα ομως βρηκα λυση! τα αποθηκευσα κατευθειαν μεσω bluetooth στο pc :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...