Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβώς!

 

R2CA001 firmware έχει η συσκευή.

Είναι η τελευταία έκδοση του firmware!

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συγνώμη να κάνω σφήνα μιά ερώτηση; (για να μην το χαλάσω και μετά δεν ξαναμπαίνει...)

 

Το αυτοκόλλητο προστατευτικό της οθόνης βολέυει να το αφήσω πάνω; Ή χάνει πολύ η εικόνα; Εσείς την προστατεύετε με κάποιο τρόπο;

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να το αφήσεις επάνω στην αρχή εφόσον δε σε ενοχλεί ή μέχρι να μάθεις να μην ακουμπάς και λερώνεις την οθόνη...

 

στη συνεχεια θα το αφαιρέσεις όπως όλοι γιατί θα δείς ότι η οθόνη δείχνει καλύτερα..

Link to comment
Share on other sites

Re pedia kserei kaneis pws bgenei h prosopsh tou K700???

 

h' exei kaneis kanena site pou na exei odigies gia to pws bgenei kai mpenei???

 

:p

 

 

http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=40

http://www.telecyprus.com/images/stories/telecyprus_logo_small_news.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φιλαράκι!

Όπως ακριβώς στο είπαν... Το μόνο που έχει είναι το σηματάκι της ΤΙΜ, κατά τ' άλλα είναι όπως ακριβώς και τα unbranded...

 

Ναι αλλά στο μενού βγάζει και μια επιλογή "Εφαρμογη TIM Imagine".

Απενεργοποιημένη.

 

Τι είναι αυτό πάλι? Σημαίνει πειραγμένο λογισμικό... Σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια!

Το joystick τα επαιξε...δεν παει δεξια..παει αλλα με πολυ πιεση και καποιες αλλες φορες..τι να κανω???Το καλυπτει η εγγυση?Που να παω?Ποσο κανει?Αν παρω προσοψη με joystick?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!!!

Προφανώς το σηματάκι δεν θα μπορέσω να το βγάλω ε;

 

Πολλές δυνατότητες έχει. Εχω να ρίξω πολύ διάβασμα στο φορουμ...

το σηματακι με το καιρο θα φυγει μονο του,γι'αυτο χαιρε'το οσο ειναι καιρος γιατι καποια μερα θα σε αποχαιρετησει απο μονο του :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά στο μενού βγάζει και μια επιλογή "Εφαρμογη TIM Imagine".

Απενεργοποιημένη.

 

Τι είναι αυτό πάλι? Σημαίνει πειραγμένο λογισμικό... Σωστά?

οχι δεν σημαινει τιποτα.και εμενα που ειναι κανονικο εχει επιλογη μεσα στο menou της υπηρεσιας mycosmos.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια!

Το joystick τα επαιξε...δεν παει δεξια..παει αλλα με πολυ πιεση και καποιες αλλες φορες..τι να κανω???Το καλυπτει η εγγυση?Που να παω?Ποσο κανει?Αν παρω προσοψη με joystick?

οχι δεν το καλυπτει η εγγυηση.μαλιστα και προσοψη να αγορασεις το joystic δεν παει πακετο με την προσοψη.επισης για να το αλλαξεις θα σου στοιχησει καπου στα 60 euro.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά στο μενού βγάζει και μια επιλογή "Εφαρμογη TIM Imagine".

Απενεργοποιημένη.

 

Τι είναι αυτό πάλι? Σημαίνει πειραγμένο λογισμικό... Σωστά?

Όχι, δεν είναι ακριβώς "πειραγμένο"...

Απλά έχουν προεγκαταστήσει τις ρυθμίσεις για το WAP Portal της TIM. Από εκεί και πέρα εσύ εγκαθηστάς όποιες ρυθμίσεις θέλεις, όποιας εταιραίας θέλεις.

Καμία σχέση με τα vodafone Live! κινητά...

Εσένα έχει το κανονικό λογισμικό κι απ' ό,τι μας είπες είδαμε πως είναι και η τελεταία έκδοση που κυκλοφόρησε...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη να κάνω σφήνα μιά ερώτηση; (για να μην το χαλάσω και μετά δεν ξαναμπαίνει...)

 

Το αυτοκόλλητο προστατευτικό της οθόνης βολέυει να το αφήσω πάνω; Ή χάνει πολύ η εικόνα; Εσείς την προστατεύετε με κάποιο τρόπο;

Να το βγάλεις! Το μόνο που καταφέρνεις είναι να μην βλέπεις καθαρά την οθόνη... Εμένα, μετά από ενάμιση χρόνο, πολύ μα πάρα πολύ σκληρής χρήσης, με τρομερές πτώσεις, νερό και πολλά άλλα, αν και το κινητό έχει περιέλθει σε άθλια κατάσταση, η οθόνη του δεν έχει ούτε γρατσουνιά...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Παιδια!

Το joystick τα επαιξε...δεν παει δεξια..παει αλλα με πολυ πιεση και καποιες αλλες φορες..τι να κανω???Το καλυπτει η εγγυση?Που να παω?Ποσο κανει?Αν παρω προσοψη με joystick?

Δοκίμασε να το βγάλεις και να το καθαρίσεις, γιατί σε πολλές περιπτώσεις δε λειτουργεί επειδή έχει πιάσει σκόνες κ.α.

Βγάλε την πρόσοψη και τράβηξέ το προς τα έξω...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα οτι και ο τρόπος φόρτισης μπορεί να επηρρεάσει την κίνηση του joystick. Δεν είμαι σίγουρος... αλλά δοκίμασε να το φορτίσεις όπως πρέπει (από άδειο μέχρι να γεμίσει) και σε διαφορετική μπρίζα από αυτές που το φορτίζεις συνήθως. Ίσως διορθωθεί μόνο του.

Και το δικό μου κολλούσε κατα καιρούς... και ξεκολλούσε χωρίς να είμαι σίγουρος γιατί.

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα οτι και ο τρόπος φόρτισης μπορεί να επηρρεάσει την κίνηση του joystick. Δεν είμαι σίγουρος... αλλά δοκίμασε να το φορτίσεις όπως πρέπει (από άδειο μέχρι να γεμίσει) και σε διαφορετική μπρίζα από αυτές που το φορτίζεις συνήθως. Ίσως διορθωθεί μόνο του.

Και το δικό μου κολλούσε κατα καιρούς... και ξεκολλούσε χωρίς να είμαι σίγουρος γιατί.

 

:rolleyes: :blink: :wacko: δεν ισχυει κατι τετοιο,απλουστατα εχει μαζεψει σκονη η απο την πολυ χρηση εχει χαλασει.

πρωτη φορα το ακουω αυτο που ειπες :cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μα δε στέκει και λογικά κάτι τέτοιο...

Όπως τα λέει ο φίλος Raver είναι, και να εύχεσαι να είναι το πρώτο γιατί διορθώνεται, ειδάλως θα χρειαστεί αλλαγή...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Μετά από 3 ημέρες λειτουργίας με το νέο μου Κ700i παρατήρησα τα εξής:

 

1) Διάρκεια μπαταρίας μετά την 1η φόρτιση (4ωρών) = 38ώρες :confused:

 

2) Αδυναμία ρύθμισης downloaded ήχου ώς ήχο μηνύματος:(

 

3) Πολύ καλή λήψη σήματος:)

 

Προχθές το βράδυ έκανα τη 2η φόρτιση (12 ώρες) και περιμένω να δώ τη νέα διάρκεια.

 

Σε γενικές γραμμές καλό.....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Μετά από 3 ημέρες λειτουργίας με το νέο μου Κ700i παρατήρησα τα εξής:

 

1) Διάρκεια μπαταρίας μετά την 1η φόρτιση (4ωρών) = 38ώρες :confused:

 

2) Αδυναμία ρύθμισης downloaded ήχου ώς ήχο μηνύματος:(

 

3) Πολύ καλή λήψη σήματος:)

 

Προχθές το βράδυ έκανα τη 2η φόρτιση (12 ώρες) και περιμένω να δώ τη νέα διάρκεια.

 

Σε γενικές γραμμές καλό.....

Μετά και τον τρίτο κύκλο φόρτισης η μπαταρία θα αποδώσει τα μέγιστα...

Ήχους μηνύματος μπορείς να ορίσεις μονάχα τους προκαθορισμένους.

Πράγματι οι ποιότητα του πομποδέκτη είναι αρκετά καλή!

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Μετά και τον τρίτο κύκλο φόρτισης η μπαταρία θα αποδώσει τα μέγιστα...

 

Μακάρι νά'ναι έτσι, περιμένω να κρατάει τουλάχιστον 70ώρες με νορμάλ χρήση...

 

Ήχους μηνύματος μπορείς να ορίσεις μονάχα τους προκαθορισμένους.

 

Αυτό είναι αρνητικό για το τηλέφωνο, στο προηγούμενο που είχα (Siemens CX70) έβαζες ώς ήχο μηνύματος ότι ήθελες;)

 

Πράγματι οι ποιότητα του πομποδέκτη είναι αρκετά καλή!

 

Καλό αυτό γιατί πλέον έχω σήμα σε μέρη που πρίν με το Siemens CX70 "πάλευα" να βρώ έστω & 1 γραμμούλα

 

 

 

ΥΓ: Άσχετο, πόσο λέτε να δώσω το Siemens CX70 με 10 μήνες χρήση όταν καινούργιο κάνει 140€?? (Απαντήσεις μέσω pm για να μήν μαγαρίσουμε αυτό το topic παιδιά)

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αγορασα το bluetooth της gigabyte, ekana setup tous drivers kai ena programa to blue soleil kai otan thelw na stilw java game sto kinito me to deksi klick den emfanizei to kinito

episis de mporw na stilw tis epafes mou sto pc

ti na kanw gia na egatastathei kala?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω να βοηθήσω αλλά επειδή ψάχνω και εγώ σήμερα γι αυτό που είχατε προτείνει http://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=DevicesCards&cp_id=9374 δεν το βρίσκω αλλά το έχουν αντικαταστήσει απο το LEVEL ONE. Να το πάρω;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αγορασα το bluetooth της gigabyte, ekana setup tous drivers kai ena programa to blue soleil kai otan thelw na stilw java game sto kinito me to deksi klick den emfanizei to kinito

episis de mporw na stilw tis epafes mou sto pc

ti na kanw gia na egatastathei kala?

 

καλησπερα.απεγκαταστησε τους driver που περασες και ασε των windows καλυτερα.επισης κατεβασε και το my phone explorer και θα μπορεις να κανεις ανετα μπακαπ ολα τα αρχεια του τηλεφωνου.

το προγραμμα θα το βρεις εδω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω να βοηθήσω αλλά επειδή ψάχνω και εγώ σήμερα γι αυτό που είχατε προτείνει http://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=DevicesCards&cp_id=9374 δεν το βρίσκω αλλά το έχουν αντικαταστήσει απο το LEVEL ONE. Να το πάρω;;

να το παρεις,ειναι δοκιμασμενος και καλος.οπως σου ειχα πει..και παλιοτερα,ολοι ειναι καλοι αλλα να αποφυγεις της mobile action.συνηθως αυτους τους βρισκεις στην vodafone & germanos.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

pou na vrw aytous tous drivers?den ehoun kanena ta windows

pls help

αμα εχεις windows xp και προσθεσεις τον adaptor σε μια ελευθερη usb τοτε αυτοματα θα εγκατασταθει απο τους driver των windows.

αν εχεις παλιοτερο λειτουργικο,ασε τους driver που εβαλες νωριτερα αλλα απεγκαταστησε το αλλο προγραμμα και βαλε στην θεση του το παραπανω που σου εδωσα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...