Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα σας.

Ξέρετε που μπορώ να βρώ το hands free του Κ700 γρήγορα και φθηνά;Έχασα το δικό του και εδώ στο Ηράκλειο έχουν έλειψη τόσο ο Γερμανός όσο και η SE

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

geia se olous.loipon exw to k700 k prospa8w edw k meres na steilw ton katalogo mesw bluetooth ston forito.to apotelesma einai apogoiteytiko.mporei kaneis na boi8isei? :!:

Και πάλι το Link

Κάτοχος ενός Huawei U8800 IDEOS X5
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας.

Ξέρετε που μπορώ να βρώ το hands free του Κ700 γρήγορα και φθηνά;Έχασα το δικό του και εδώ στο Ηράκλειο έχουν έλειψη τόσο ο Γερμανός όσο και η SE

Παρείγγειλε από το Πλαίσιο.

Δες στη διεύθυθυνση http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=670&Nav_Section_Id=14&Catalog_Id=10&Product_Id=236424&Merchant_Id=1&sts_cid=3

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Εχω το εξής πρόβλημα. Οταν λαμβάνω μια κλήση μερικές φορές μου εμφανίζεται μια οθόνη όπου έχω 3 επιλογές "Απάντηση" - "Απασχολημένο" - "Απαντ & συνεχ". Πως μπορώ να την απενεργοποιήσω, γιατί σ'αυτή την οθόνη δεν μπορώ να σταματίσω τον ήχο όταν χτυπάει το τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Εχω το εξής πρόβλημα. Οταν λαμβάνω μια κλήση μερικές φορές μου εμφανίζεται μια οθόνη όπου έχω 3 επιλογές "Απάντηση" - "Απασχολημένο" - "Απαντ & συνεχ". Πως μπορώ να την απενεργοποιήσω, γιατί σ'αυτή την οθόνη δεν μπορώ να σταματίσω τον ήχο όταν χτυπάει το τηλέφωνο.

δεν απενεργοποιηται..ετσι εειναι,οσο για την ενταση οταν χτυπαει το κινητο..μπορεις να το κανεις με τα πληκτρα εντασης που βρισκονται αριστερα πανω στο κινητο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν απενεργοποιηται..ετσι εειναι,οσο για την ενταση οταν χτυπαει το κινητο..μπορεις να το κανεις με τα πληκτρα εντασης που βρισκονται αριστερα πανω στο κινητο.

 

Τελικά βρήκα τι φταίει. Είναι πρόβλημα του δικτύου. Με κάρτα Tim δουλεύει κανονικά ενώ με κάρτα Vodafon όχι. Μάλλον η κάρτα της Vodafon είναι παλιά και δεν την υποστηρίζει σωστά το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

καλως..εγω παντως το εχω προβλημα..και δεν με ενοχλει καθολου..μηπως θα πρεπει να την ψαξω κι εγω για αλλαγη καρτας sim :rolleyes: :lol:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα δεν ειναι στη sim.

Και εγω ειχα παλια αυτο το προβλημα, αλλα λυθηκε με αναβαθμιση του τηλεφωνου.

ωραια,δηλαδη ειμαι για αναβαθμιση..αντε κανενα 20ρακι παλι.το εχω 14 μηνες το κινητο.χωρις αναβαθμιση.μια φορα που πηγα να την κανω δεν τα καταφερα τελικα.αλλα δεν εχω και κανενα προβλημα..μονο κατι επανεκκινησεις και το κινητο δουλευει μια χαρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αφού δοκίμασα 2-3 διαφορετικές sim και δουλεύαν, πήγα σήμερα το πρωί και πήρα μια καινούργια κάρτα sim από τη vodafone. Η καινούργια sim έπαιζε τέλεια και δεν είχα πρόβλημα με τις εισερχόμενες κλήσεις. Το ίδιο πρόβλημα το είχα και παλία με μια κάρτα ΤΙΜ σε κάποιο άλλο τηλέφωνο. Τελικά μάλλον κάποιες παρτίδες sim δεν παίζουν καλά με ορισμένα κινητά.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αφού δοκίμασα 2-3 διαφορετικές sim και δουλεύαν, πήγα σήμερα το πρωί και πήρα μια καινούργια κάρτα sim από τη vodafone. Η καινούργια sim έπαιζε τέλεια και δεν είχα πρόβλημα με τις εισερχόμενες κλήσεις. Το ίδιο πρόβλημα το είχα και παλία με μια κάρτα ΤΙΜ σε κάποιο άλλο τηλέφωνο. Τελικά μάλλον κάποιες παρτίδες sim δεν παίζουν καλά με ορισμένα κινητά.

και θα πρεπει δηλαδη καθε ποτε να αλλαζουμε καρτες sim.ΟΚ το ελυσες το προβλημα.τωρα να κανεις και μια αναβαθμιση στο κινητο και να βαλεις τις παλιες sim να δεις εαν τελικα εφτεγε το κινητο η,η καρτουλα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να κάνω αναβάθμιση το κινητό και μετά να δοκιμάσω τη sim. επίσης την ίδια κάρτα την δοκίμασα σε άλλα 2 ίδια κινητά και είχαν και αυτά το ίδιο πρόβλημα. Το ένα από αυτά είχε από τη μάνα του την τελευταία έκδοση. Εν πάση περιπτώση το πρόβλημα μου λύθηκε όπως σας είπα πιο πάνω.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!Μολις πηρα το K700 και η μπαταρια τελειωσε πολυ γρηγορα!!!!Τι φταει?Μηπως επιδη ειναι η πρωτη χρηση της?Γιατι ειμαι και mobile gamer, ξερετε!Γιατι συνηθησα me to M342i mitsubishi που επαιζα με τις ωρες....
Link to comment
Share on other sites

δεν κρατα και πολυ,ιδιεταιρα αν παιζεις πολυ...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!Μολις πηρα το K700 και η μπαταρια τελειωσε πολυ γρηγορα!!!!Τι φταει?Μηπως επιδη ειναι η πρωτη χρηση της?Γιατι ειμαι και mobile gamer, ξερετε!Γιατι συνηθησα me to M342i mitsubishi που επαιζα με τις ωρες....

Η μπαταρία για να αποδώσει τα μέγιστα πρέπει να περάσει πρώτα 3-4 κύκλους φόρτισης.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Για flashing το firmware από Davinci μήπως μπορεί να μου γράψει κάποιος ποιό CDA χρησιμοποιώ για unbranded τηλέφωνο Κ700i;

 

Αυτό που έχω τώρα είναι το

CDA 102286 /10 R2A

 

Ευχαριστώ.

The rewards of tolerance are treachery and betrayal.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!Μολις πηρα το K700 και η μπαταρια τελειωσε πολυ γρηγορα!!!!Τι φταει?Μηπως επιδη ειναι η πρωτη χρηση της?Γιατι ειμαι και mobile gamer, ξερετε!Γιατι συνηθησα me to M342i mitsubishi που επαιζα με τις ωρες....

και τι περιμενες να κανει σε καινουργιο κινητο.εδω ολα τα νεα κινητα τα οποια υποστηριζουν εγχρωμη οθονη και tft,καταναλωνουν την μπαταρια πολυ γρηγορα.φορτισε το κινητο σου,εφοσον ξεφορτιζει τελειως(ουτε να ανοιγει) για καμια 10ρια φορες και η αυτονομια του θα ερθει σε καλυτερα επιπεδα.αλλα μην ξεχνας οτι προκειται για κινητο και οχι για gameboy!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει,δεν ειμαι και κανα μικρο μωρο ωστε να παιζω συνεχεια και αποκλειστικα παιχνδια λες kai ειναι gameboy color.Απλα οταν δεν εχω τι να κανω παιζω και κανα παιχνιδι για να περασει η ωρα και να ανεβασω higscore.Δεν ειμαι τοσο φανατικος!Απλα συνηθησα με το mitsubishi m342I που ειχε ''πολυ γερη'' μπαταρια.Βεβαιω μπορουσες να ρυθμισεις και τον φωτεισμο κατι που παιζει μεγαλο ρολο!
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα τωρα δεν μπορεις να τεσταρεις την αποδοση της μπαταριας του νεου σου κινητου.μετα απο εναν μηνα και καλες φορτισεις.η μπαταρια θα ερθει στα ισα της και θα παιζεις και τα games σου.

ναι ο φωτισμος πρεπει να τον εχεις συνεχεια στην εξοικονομηση ενεργειας.και επισης να μην εχεις και screensaver

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν θα πρεπει να παιζω παχνιδια/ακουω mp3 για εναν μηνα ωστε να μην κουραζω την μπαταρια ή να παιζω παιχνδια/mp3 αλλα σε ενα μήνα θα εχει μεγαλωσει η διαρκεια ζωης της μπαταριας?

Screen saver δεν βαζω και ουτε ποτε εχω χρησιμοποιηση.Επισης το εχω στην εξικονομηση ενεργειας.Αν φουλαρω την μνημη(πειτε οτι υπαρχουν 300ΚΒ ελυθερα)θα παει σε αργους ρυθμους το κινητο?Τελος προσοψεις που υπαρχουν?Γιατι αρχισε να γρατσουνιεται και ξερετε.Μπορει να φορμαριστει η μνημ του κινητου?

Link to comment
Share on other sites

όσο για την μνήμη, εδώ και 2 μέρες το είχα με μόνο 400kb, ελεύθερα, κολλούσε ελάχιστα μόλις άνοιγα το μενού μονο, και πάλι ελάχιστα
Link to comment
Share on other sites

μια παροιμια λεει..οπως "στρωσεις ετσι θα κοιμηθεις".το ιδιο ισχυει και για την μπαταρια..εαν την γ******** και δεν την ξεφορτιζεις πληρως,μην περιμενεις να εχεις τα επιθυμητα αποτελεσματα.

οσο για την μνημη δεν υπαρχει ουσιαστικο προβλημα,μονο αργο φορτωμα των λειτουργιων του κινητου.

προσοψεις στην ελληνικη αγορα υπαρχουν μονο απο τα καταστηματα της sony ericsson,και κυμαινονται καπου στα 70euro νομιζω.

η μνημη του κινητου δεν μπορει να φορμαριστει γιατι απλουστατα ειναι εσωτερικη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μια παροιμια λεει..οπως "στρωσεις ετσι θα κοιμηθεις".το ιδιο ισχυει και για την μπαταρια..εαν την γ******** και δεν την ξεφορτιζεις πληρως,μην περιμενεις να εχεις τα επιθυμητα αποτελεσματα.

οσο για την μνημη δεν υπαρχει ουσιαστικο προβλημα,μονο αργο φορτωμα των λειτουργιων του κινητου.

προσοψεις στην ελληνικη αγορα υπαρχουν μονο απο τα καταστηματα της sony ericsson,και κυμαινονται καπου στα 70euro νομιζω.

η μνημη του κινητου δεν μπορει να φορμαριστει γιατι απλουστατα ειναι εσωτερικη.

ΠΑΝΤΑ την ξεφωρτιζω εντελως μεχρι να κλεισει απο μονο του και μετα το φορτιζω.Χτες το φορτισα 3η φορα.Παρατηρησα μια βελτιωση.Ακουστε:Επαιξα prince of persia 5 λεπτα,επαιξα bomberman 5 λεπτα,επαιξα bounce 3 λεπτα,επαιξα Colin 2005 3 λεπτα,επαιξα παcman 5 lepta και billiards κανα 5 λεπτο.Δηλαδη :~26 λεπτα και η μπαταρια επεσε 2 γραμμες.Επισης ακουσα ραδιο ενα 10 λεπτο και ενα 5 λεπτο mp3.Καλα δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

και οσο περναει ο καιρος και κανεις τα παραπανω,τοσο καλυτερα θα παει η μπαταρια.παντως χαλαρωσε λιγακι..κινητο εχεις και οχι psp2.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!Από εχθές το απόγευμα είμαι και εγώ ένας κάτοχος Κ700ί.Είχα βαρεθεί το ΝΟΚΙΑ 6600 που είχα και σκέφτηκα να αλλάξω συσκευή και εταρία!Περιένω να φορτίσει και μετά αρχίζω να του βάζω καλούδια!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...