Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για να γινει εντοπισμος απο τις υπερυθρες, χρειαζεται εγκατασταση προγραμματος; που στρεφω το κινητο για να εντοπισει τον υπολογιστη μεσω υπερυθρων;

Για να μεταφερεις δεδομενα με υπερυθρες πρεπει να αγορασεις θυρα υπερυθρων.Εχει στα περισσοτερα καταστηματα με κινητα.

Υπολογιζε κανα 30αρι ευρω.

 

Καλωσηρθες!:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

2 Υπαρχει καποιο δωρεαν προγραμμα για να κοβω midis??

 

 

 

PsmPlay5.0, περιπου 200ΚΒ!

 

Αν δεν το βρεις πες μου το mail σου να σου το στειλω

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακια καλησπερα απο κερκυρα, εχω ενα προβληματακι και ειπα να ρωτησω εσας γιατι εισαστε πιο ενημερωμενοι απο αυτουσ που εχουνε στα καταστηματα και δεν εχουν ιδεα. μεχρι πριν μια εβδομαδα δεν ειχα προβλημα επικοινωνιας κομπιουτερ-κινητο με bluetooth creative, εδω και μια εβδομαδα ενω απο το κομπιουτερ πηγαινουνε ολα στο κινητο απο το κινητο δεν κατεβαινει τιποτα, μηπως καποιος απο εδω εχει καμια ιδεα?

ευχαριστω.

http://img367.imageshack.us/img367/5659/untitled1copy0by.jpg
Link to comment
Share on other sites

υποθέτω ότι έχεις απενεργοποιήσει τα bubble tips των windows

 

όταν θα στέλνεις κάτι απο το κινητό, θα πατάς στο εικονίδιο του bluetooth(δίπλα στο ρολόι)

και θα σου εμφανίζει ένα παράθυρο που θα σε ρωτάει άν θες να επιτραπεί η λήψη

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακια καλησπερα απο κερκυρα, εχω ενα προβληματακι και ειπα να ρωτησω εσας γιατι εισαστε πιο ενημερωμενοι απο αυτουσ που εχουνε στα καταστηματα και δεν εχουν ιδεα. μεχρι πριν μια εβδομαδα δεν ειχα προβλημα επικοινωνιας κομπιουτερ-κινητο με bluetooth creative, εδω και μια εβδομαδα ενω απο το κομπιουτερ πηγαινουνε ολα στο κινητο απο το κινητο δεν κατεβαινει τιποτα, μηπως καποιος απο εδω εχει καμια ιδεα?

ευχαριστω.

Δοκίμασε να βγάλεις και ξαναβάλεις το dongle της θύρα usb.

Μερικές φορές το παθαίνει κι εμένα το καταραμένο βέβαια Mobile Action, και με τον παραπάνω τρόπο επαναλειτουργεί.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

για να κανω συνδεση του κινητου με τον υπολογιστη μεσω bluetooth πρεπει να εχω εγκαταστατησει το προγραμμα για να εντοπισει το κινητο τον υπολογιστη;

 

για να γινει εντοπισμος απο τις υπερυθρες, χρειαζεται εγκατασταση προγραμματος; που στρεφω το κινητο για να εντοπισει τον υπολογιστη μεσω υπερυθρων;

Δεν χρειάζεται τίποτα περισσότερο από τους οδηγούς της θύρας υπέρυθρων.

Και στρέφεις φυσικά τη θύρα υπέρυθρων του κινητού σου εκεί που βλέπει η θύρα υπέρυθρων του υπολογιστή σου.

(Σημείωση: η απόσταση δεν πρέπει να ξεπερνά τα 20 εκατοστά του μέτρου. Τόσο βλέπουν σχεδόν όλες οι IR θύρες των κινητών)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Εχω κι το προβλημα οτι δεν μπορω να βαλω mp3 για ηχο κλησης,κατεβασα το drm packager,αλλα τα .dm αρχεια που δημιουργει δεν μου επιτρεπει να τα περασω στο κινητο.Μηπως φταιει οτι εχω το ΜΑ-700 bluetooth?
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενα προγραμμα για bluetooth για windows 98 ?
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βγάλεις και ξαναβάλεις το dongle της θύρα usb.

Μερικές φορές το παθαίνει κι εμένα το καταραμένο βέβαια Mobile Action, και με τον παραπάνω τρόπο επαναλειτουργεί.

 

φιλε μου, το παραξενο ειναι οτι ο απομακρυσμενος ελεγχος λειτουργει κανονικα, και το itune, μονο δεν μπορω να στειλω κανενα αρχειο απο το κινητο, αλλα η επικοινωνια μεταξυ κομπιουτερ και κινητου υπαρχει. δεν ξερω τι να κανω!!! παιζει ρολο η ταχυτητα μεταδοσης των ports?

http://img367.imageshack.us/img367/5659/untitled1copy0by.jpg
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου, το παραξενο ειναι οτι ο απομακρυσμενος ελεγχος λειτουργει κανονικα, και το itune, μονο δεν μπορω να στειλω κανενα αρχειο απο το κινητο, αλλα η επικοινωνια μεταξυ κομπιουτερ και κινητου υπαρχει. δεν ξερω τι να κανω!!! παιζει ρολο η ταχυτητα μεταδοσης των ports?

Όχι δεν παίζει ρόλο αυτό.

Για να λάβεις ένα αρχείο στο PC θα πρέπει να ενεργοποιήσεις τη λειτουργία λήψης αρχείου, που θέτει τον υπολογιστή σε αναμονή έτοιμο να λάβει κάποιο αρχείο μέσω Bluetooth. Αυτό θα το βεις στο εικονίδιο του Bluetooth που εμφανίζεται στο system tray της taskbar.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν παίζει ρόλο αυτό.

Για να λάβεις ένα αρχείο στο PC θα πρέπει να ενεργοποιήσεις τη λειτουργία λήψης αρχείου, που θέτει τον υπολογιστή σε αναμονή έτοιμο να λάβει κάποιο αρχείο μέσω Bluetooth. Αυτό θα το βεις στο εικονίδιο του Bluetooth που εμφανίζεται στο system tray της taskbar.

 

το κανω αυτο που λες, ομως οταν παω να στειλω το αρχειο απο το κινητο μου βγαζει οτι η συνδεση απετυχε. οταν στελνω απο το κομπιουτερ ερχεται κανονικα,

δεν πειραζει μην σας απασχολω αλλο, ευχαριστω παντως.

http://img367.imageshack.us/img367/5659/untitled1copy0by.jpg
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ένας ευτυχής κάτοχος ενός Κ700 από επιδότηση συσκευής κι έχω να πω ότι το τηλέφωνο με ικανοποιεί απόλυτα. Έχω όμως δύο απορίες:

 

1. στο ημερολόγιο δεν μπορώ να ορίσω ετήσιες υπενθυμίσεις γενεθλίων? Δε βρίσκω πουθενά αυτήν την επιλογή, παρά μόνο για ραντεβού.

 

2. Γιατί δεν μπορώ να στείλω παιχνίδια από το κινητό μου σε άλλο κινητό? (δεν είναι Vodafone Live) Χρειάζεται κάποια ρύθμιση που δεν έχω αντιληφθεί ή απλά δεν υποστηρίζεται η λειτουργία?

 

Η έκδοση λογισμικού είναι η R2AY004 (είναι η τελευταία? δεν ξέρω αν χρειάζεται αναβάθμιση, πάντως το κινητό δεν παρουσιάζει κανένα πρόβλημα).

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

2. Γιατί δεν μπορώ να στείλω παιχνίδια από το κινητό μου σε άλλο κινητό? (δεν είναι Vodafone Live) Χρειάζεται κάποια ρύθμιση που δεν έχω αντιληφθεί ή απλά δεν υποστηρίζεται η λειτουργία?

Kανονικα δε γινεται!

Αλλα ΙΣΩΣ αν στειλεις ενα παιχνιδι απο τον υπολογιστη σου στο φακελο ''αλλα'' και οχι στο φακελο ''παιχνιδια'' να μπορεσεις να το στειλεις!:)

Link to comment
Share on other sites

Το ημερολόγιο δυτυχώς δεν υποστιρίζει επαναλαμβανόμενα γεγονότα. Αυτό είναι ένα μια σημαντική παράλειψη, κατά τη γνώμη μου, η οποία παρά την έντονη κριτική που έχει γίνει δεν άλλαξε ούτε και στα νεότερα μοντέλα π.χ. Κ750

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

multipetro κανενα προγραματακι για υπενθιμιση γεννεθλιων????

Γίνεται και μάλιστα να ενσωματωθεί στο ήδη υπάρχο εορτολόγιο, αλλά όπως καταλαβαίνεις, λόγω των περιορισμών της Java 2 Mobile Edition, δεν είναι δυνατή η αυτόματη εκτέλεσή του, η εκτέλεσή του στο παρασκήνιο καθώς και η αλληλεπίδρασή του με το ημερολόγιο και τις υπενθυμίσεις του κινητού.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καμια νεα αναβαθμιση. και αν ναι απο που θα τη βρουμε?
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καμια νεα αναβαθμιση. και αν ναι απο που θα τη βρουμε?

στο site της sony ericsson θα βρεις την τελευταια εκδοση αναβαθμισης,για περισσοτερες πληροφοριες μπες εδω..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=996772#post996772

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι κανω με το drm package για να μπορω να παιξω τα mp3 ως ringtones?

 

Dεν βρισκω ακρη. Βοηθειααααααααααα

Το νέο παιχνίδι-μανία SUDOKU βρισκεται στο briefcase μου.
Link to comment
Share on other sites

patas add kai sou vgazei ena pedio dialogou me tous fakelous pou exeis ston upologisth. pas ekei pou exeis mp3 kai kanontas klik automata mpainei to mp3 sto drmpackager kai meta kaneis klik sto(create drm content)kai einai etoimo gia xrhsh.
Link to comment
Share on other sites

στο site της sony ericsson θα βρεις την τελευταια εκδοση αναβαθμισης,για περισσοτερες πληροφοριες μπες εδω..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=996772#post996772

ευχαριστωγια το link προσπαθησα να την κατεβασω τ καταφερα μεχρι ενα σταδιο μετα δεν ξερω μου ελεγε για κατι οδηγους και ελεγε αν δεν τους εχω να τους κατεβασω.

 

αν ξερεις τι πρεπει να κανω πες ή οποιος και να ξερει.

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Kalispera se olous. Enas filos pou exei to k700i Βοδα....life den mporei na dei ta videakia pou exei traviksei me to kinito sto pc. Perasame to quickTime kai oute me auto ta paizei. Kapoia vohthia.... gia to programma pou tha mporesei na lush to provlima mas?

Euxaristw.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...