Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαδικασία ολοκληρώθηκε. Δοκίμασα να βάλω και μια νέα επαφή και όλα καλά. Τι ανακούφιση... :D

 

Πάντως το κινητάκι λέει πολύ. Αυτό για όσους διαβάζουν αυτές τις σελίδες και σκέφτονται αν θα το πάρουν ή όχι (όπως κι εγώ πριν λίγες μέρες). Δεν είναι τυχαίο που σχεδόν όλοι είναι πολύ ευχαριστημένοι και που οι αρνητικές γνώμες μετριούνται στα δάχτυλα. :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton ( 6 Σεπ. 2004 , 02:55)

 

Τώρα έχουμε τα κινητά που στέλνουν όλες τις επαφές το ένα στο άλλο (όσα το κάνουν τέλος πάντων :whistle: ) με bluetooth/ir, οπότε τις παίρνεις στο νέο σου κινητό ακόμα πιο άνετα και μάλιστα με όλα τα νούμερα σε κάθε όνομα.

 

 

Όσο θυμάμαι τον εαυτό μου αυτό κάνω.

Απο το t39 και μετά με "χάλαγε" απίστευτα να μην έχω bt + ir. :)

http://www.langkawi.dk/u242.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος memix ( 5 Σεπ. 2004 , 06:18)

 

Προσοψεις για αυτο το κινητο δεν υπαρχουν.Απο οτι θυμαμαι ειναι να βγει και σε ενα αλλο χρωμα το κινητο(προς το μπλε λιγο) αλλα θα καθυστερυσει ακομα.Τωρα αν θελεις να αλλαξεις το εξωτερικο μερος του κινητου λογικα θα πρεπει να γινεται σε επισημο service αλλα τι "σφαλιαρα" θα πληρωσεις δεν ξερω. :)

 

 

e nai memix otan lew na alakso prosopsi, enoo to e3oteriko meros tou kinitou fisika...asxeto an einai to idio xroma h oxi..otan les mple pio plastiko thane mple to asimi meros, tora etsi opos to exoume h sta plagia pou einai mayro thane mple ? kai otan les se episimo service SE enoeis san ayto pou piga k mou kanane tin anavathmisi sto service SE ayto enoeis?diladi ama paw ginete na mou to kanoune e?an einai na perimenw na vgei to kainourio xroma ama leei tha to ala3o apadise mou thanx :)

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι θυμαμαι μπλε ηταν οχι το μαυρο κοματι αλλα τα πλαστικα μερη οπως το καπακι της μπαταριας.

Σε service της SE σαν αυτο που ειχες παει και σου κανανε αναβαθμιση, καλο θα ηταν για σιγουρια να τους παρεις ενα τηλεφωνο και να ρωτησεις κοστος και αν θα φερουν καινουργιο χρωμα.

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

Το sync του Κ700 με το πρόγραμμα της ericsson δε δουλεύει σωστά! Θα δουλέψει τις πρώτες φορές και μετά τίποτα.

Για να το κάνω να ξαναδουλέψει πρέπει να σβήσω όλες τις μνήμες από το κινητό και να ξανακάνω sync.

Το κακό με αυτή τη λύση είναι ότι χάνω όλα τα voice commands.

 

Παλιά με το T39m (ένα πραγματικά απίστευτο κινητό και ο λόγος που πήρα και πάλι ericsson) είχα το XTNDconnect, third party προγραμμα που στο έδινε η ericsson στο cd-ακι free, το οποίο δεν είχε βγάλει ποτέ κανένα error.

 

Σκεύτομαι οτι μιά και δε βγάζω άκρη με το sync της ericsson να αγοράσω το XTNDConnect για το K700 να βρώ την υγειά μου.

 

Το έχει κανένας να μου πεί εντυπώσεις?

 

Έχει διαπιστώσει κανείς το εξής με το K700i :

 

Όταν κάνω αντιστοίχηση με ένα PC και μετά πάω να κάνω αντιστοίχηση με άλλο PC, ξεχνάει το πρώτο. Αναγκάζομαι λοιπόν κάθε φορά να κάνω αντιστοίχηση με το PC (δουλιά-σπίτι-laptop)

Συμβαινει σε κανένα αυτό? Είναι bug η feature? Στη sonyericsson που πήρα τηλέφωνο μου είπαν ότι είναι feature.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω πως δεν έχεις αναβαθμίσει στην R2L! Αν υποθέτω σωστά, κάντο και δεν θα έχεις πρόβλημα με το συγχρονισμό (99%)

 

Όσο για την... αμνυσία, αν χρησιμοποιείς το ίδιο usb bt και στα 3, λογικό δεν είναι! Και εμένα μου το κάνει!

Link to comment
Share on other sites

ξέχασα να αναφέρω οτι το έχω πάει στην R2L τη δεύτερη μέρα αφότου το πήρα.

 

Γιατί είναι λογικό. Η αντιστοίχηση γίνεται με βάση το όνομα του υπολογιστή. Και οι 3 υπολογιστές έχουν διαφορετικό όνομα.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως γίνεται με βάση το ID του bt usb σε συνδυασμό με το PC! Πάντως με το δικού μου bt, σε κάθε PC κάνω pair, ενώ στο δικό μου PC με 2 διαφορετικά bt, το έβλεπε σαν 2 συσκευές. Άρα μάλλον μεγαλύτερο ρόλο παίζει το ID του bt.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton ( 6 Σεπ. 2004 , 02:55)

 

Πάνε οι εποχές που όταν αλλάζαμε κινητό περνάγαμε τις επαφές μια μια.

Μετά ήρθαν τα κινητά που κράταγαν τις επαφές στη μνήμη, οπότε μπορούσες να κάνεις αντιγραφή αυτόματα στη SIM και να τις πας από το ένα στο άλλο.

Τώρα έχουμε τα κινητά που στέλνουν όλες τις επαφές το ένα στο άλλο (όσα το κάνουν τέλος πάντων :whistle: ) με bluetooth/ir, οπότε τις παίρνεις στο νέο σου κινητό ακόμα πιο άνετα και μάλιστα με όλα τα νούμερα σε κάθε όνομα.

 

Εγώ που ειμαι χαζός, θα μου πείτε την διαδικασία αντιγραφής; Γιατι ακόμα ενα ενα τα περνάω. :wacko:

Υ.Γ. Θέλω να περνάω επαφές απο συσκευή σε συσκευή και οχι απο SIM. :)

Link to comment
Share on other sites

H SE στο site δηλώνει πως το κινητό έχει υποστήριξη USB. Εννοεί το καλώδιο USB το οποίο δημιουργεί μια com θύρα στον υπολογιστή και κατά τα άλλα είναι ένα τυπικό σειριακό καλώδιο ή υπάρχει κάτι αντίστοιχο με τη βάση των P800/900 που συνδέονται με κανονική ταχύτητα USB; Ξέρει κανείς κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Γεία σας..

 

θα ήθελα να ρωτήσω εάν καποίος έχει παρατηρήσει το εξής στο κινητό οταν πας να γράψεις sms...

 

Με επιλογή Γλώσσας Εισαγ. Ελληνικά όταν γράφω το SMS δεν έχω καθόλου μικρά γράμματα...μόνο κεφαλαία! (Ανεξάρτητα που πατάω το * για να τα αλλάξω).. :confused:

 

Με επιλογή Γλώσσας Εισαγ Αγγλικά μπορώ να γράψω και μικρά και κεφαλαία... :worry:

 

Η συσκευή είναι Vodafone Live..

 

Ξέρει κανείς εαν είναι bug ή δεν έχω ρυθμίσει κάτι σωστά?

 

Ευχαριστώ πολύ.

Samsung Galaxy S running Slim ICS 3.5 + Semaphore ICS 1.2.2s kernel Android 4.0.4 ICS
Link to comment
Share on other sites

τελικα οταν το εκραζα το κινητο ειχατε πεσει να με φατε!λοιπον το κ...κινητο μετα απο ΕΝΑΝ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΜΗΝΑ (ΠΩ ΠΩ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΕ ΠΛΕΟΝ!)τα επαιξε!!!!!!!!!!δεν κανει boot!μου ανοιγει ασπρη οθονη σαν φωτορυθμικο και δεν κλεινει παρα μονον αν βγαλω την μπαταρια!τα επαιξε!γαμω την ερικσον γαμω!τωρα αυτο πως φτιαχνεται?αν παω σε σερβις και μου ξανα περασουν την r2l λετε να φτιαξει?μολις μου βγαλει τον λογοτυπο της εταιρειας μενει εκει δεν ανοιγει το κινητο να βγαλει το wallpaper πχ!
Link to comment
Share on other sites

Kαλά κάνεις και το κράζεις το κινητό σου αφού σου παρουσιάζει αυτά που λές. Μην κράζεις όμως τα Κ700 γιατι 5 που έχουμε εγώ και συγγενείς μου δεν παρουσιάζουν το παραμικρό.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SakisPlayer ( 6 Σεπ. 2004 , 16:06)

 

Εγώ που ειμαι χαζός, θα μου πείτε την διαδικασία αντιγραφής; Γιατι ακόμα ενα ενα τα περνάω. :wacko:

Υ.Γ. Θέλω να περνάω επαφές απο συσκευή σε συσκευή και οχι απο SIM. :)

 

 

Θα σου πω πώς γίνεται στο Τ630, οι διαφορές θα είναι ελάχιστες (αν υπάρχουν).

Ευρετήριο-Προηγμένες-Αποστολή όλα-με bluetooth/ΙR.

Σαν να στέλνεις φωτογραφία. :)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος wyclef ( 6 Σεπ. 2004 , 17:08)

 

Γεία σας..

 

θα ήθελα να ρωτήσω εάν καποίος έχει παρατηρήσει το εξής στο κινητό οταν πας να γράψεις sms...

 

Με επιλογή Γλώσσας Εισαγ. Ελληνικά όταν γράφω το SMS δεν έχω καθόλου μικρά γράμματα...μόνο κεφαλαία! (Ανεξάρτητα που πατάω το * για να τα αλλάξω).. :confused:

 

Με επιλογή Γλώσσας Εισαγ Αγγλικά μπορώ να γράψω και μικρά και κεφαλαία... :worry:

 

Η συσκευή είναι Vodafone Live..

 

Ξέρει κανείς εαν είναι bug ή δεν έχω ρυθμίσει κάτι σωστά?

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

 

Όντως φίλε μου έχεις δίκιο. Δεν το είχα παρατηρίσει μια και χρησιμοποιώ Τυπικό abc. Και ισχύει είτε έχεις τ9 είτε όχι :worry: και έχω και την R2L :eek: :cool:

Μάλλον πρέπει να είναι bug :!: :o

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος wyclef ( 6 Σεπ. 2004 , 17:08)

 

Γεία σας..

 

θα ήθελα να ρωτήσω εάν καποίος έχει παρατηρήσει το εξής στο κινητό οταν πας να γράψεις sms...

 

Με επιλογή Γλώσσας Εισαγ. Ελληνικά όταν γράφω το SMS δεν έχω καθόλου μικρά γράμματα...μόνο κεφαλαία! (Ανεξάρτητα που πατάω το * για να τα αλλάξω).. :confused:

 

Με επιλογή Γλώσσας Εισαγ Αγγλικά μπορώ να γράψω και μικρά και κεφαλαία... :worry:

 

Η συσκευή είναι Vodafone Live..

 

Ξέρει κανείς εαν είναι bug ή δεν έχω ρυθμίσει κάτι σωστά?

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

 

 

Ρε παιδιά αμάν πια! Το πρώτο πράγμα στο μυαλό σας το bug είναι.

 

Το έχουμε πει πολλές φορές είναι η επιλογή ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΠΕΖΑ (national characters). Ψάξτε το λίγο το κινητό σας.

Όταν γράφεις sms με μικρά ελληνικά το κάθε γράμμα πιάνει 2 θέσεις οπότε στέλνεις sms μόνο ως 70 χαρακτήρες.

 

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ BUG το ξαναλέω, έτσι λειτουργούν ΟΛΑ τα κινητά.

 

Αν γράφεις με κεφαλαία ελληνικά μπορείς να στείλεις ως 160 χαρακτήρες, ενώ αν γράφεις με μικρά ελληνικά μπορείς ως 70 χαρακτήρες.

Αν τώρα δε σε ενοχλεί ο περιορισμός ενεργοποίησε τα ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΠΕΖΑ (national characters).

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ilka71 ( 6 Σεπ. 2004 , 17:24)

 

τελικα οταν το εκραζα το κινητο ειχατε πεσει να με φατε!λοιπον το κ...κινητο μετα απο ΕΝΑΝ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΜΗΝΑ (ΠΩ ΠΩ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΕ ΠΛΕΟΝ!)τα επαιξε!!!!!!!!!!δεν κανει boot!μου ανοιγει ασπρη οθονη σαν φωτορυθμικο και δεν κλεινει παρα μονον αν βγαλω την μπαταρια!τα επαιξε!γαμω την ερικσον γαμω!τωρα αυτο πως φτιαχνεται?αν παω σε σερβις και μου ξανα περασουν την r2l λετε να φτιαξει?μολις μου βγαλει τον λογοτυπο της εταιρειας μενει εκει δεν ανοιγει το κινητο να βγαλει το wallpaper πχ!

 

 

Φίλε μου κάτι τέτοιο μπορεί να συμβεί σε οποιοδήποτε κινητό, SE ή όχι και μπορεί να οφείλεται σε αρκετούς λόγους.

Δυστηχώς δεν μπορώ να σου πω αν θα φτιάξει με μία αναβάθμιση μια και δεν ξέρω τι μπορεί να το προκάλεσε.

Εγώ ξέρω πως στο δικό μου δεν έχει συμβεί ποτέ κάτι τέτοιο, μετά από δύο μήνες χρήσης, όπως μάλιστα και ούτε γρατσουνιά, μια και το προσέχω αρκετά. :cool:

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Dave_Steele ( 6 Σεπ. 2004 , 18:55)

 

Ρε παιδιά αμάν πια! Το πρώτο πράγμα στο μυαλό σας το bug είναι.

 

Το έχουμε πει πολλές φορές είναι η επιλογή ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΠΕΖΑ (national characters). Ψάξτε το λίγο το κινητό σας.

Όταν γράφεις sms με μικρά ελληνικά το κάθε γράμμα πιάνει 2 θέσεις οπότε στέλνεις sms μόνο ως 70 χαρακτήρες.

 

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ BUG το ξαναλέω, έτσι λειτουργούν ΟΛΑ τα κινητά.

 

Αν γράφεις με κεφαλαία ελληνικά μπορείς να στείλεις ως 160 χαρακτήρες, ενώ αν γράφεις με μικρά ελληνικά μπορείς ως 70 χαρακτήρες.

Αν τώρα δε σε ενοχλεί ο περιορισμός ενεργοποίησε τα ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΠΕΖΑ (national characters).

 

 

Έχεις δίκιο δεν το έψαξα τόσο βαθιά.

Μόνο που η επιλογή δεν είναι ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΠΕΖΑ αλλά "Εθνικοί Χαρακτήρες" αφού αλλάξεις πρώτα σε Ελληνικά και πας σε "Επιλογές" ;)

Αλλά και bug να ήτανε σιγά το πρόβλημα, προσωπικά θεωρώ άχρηστα - άχαρα τα μικρά αν δεν μπορείς να βάλεις τόνους. Και ένας λόγος παραπάνω το ότι σου τρώνε χώρο !

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

μπορείς να βάλεις τόνους αλλά και πάλι άχρηστα είναι αφού σου τρώνε χώρο.

sorry ελληνικά πεζά (national characters) το γράφει στο Τ630

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ilka71 ( 6 Σεπ. 2004 , 17:24)

 

δεν κανει boot!μου ανοιγει ασπρη οθονη σαν φωτορυθμικο και δεν κλεινει παρα μονον αν βγαλω την μπαταρια!τα επαιξε!γαμω την ερικσον γαμω!

 

Φίλε μου είσαι γκαντέμης... Eσυ δεν πας την sonyericsson κα ούτε αυτή πάει εσένα όπως φαίνεται. Πάρε nokia θα ταιριάξετε καλύτερα. :D

http://www.langkawi.dk/u242.gif
Link to comment
Share on other sites

ana geia sou pane pare ena nokia na ftiaxei h zoh sou ahahaha ! oreos glav thanx giatis fotos oreo einai to mple ...tha to ballo malon mias k mou exoune psilogamithei ta plastika, ala pes mou 3eris se poso kairo tha vgei peripou? h exei vgei mporo na paw na mou to baloune sti SE ? h tha perimenw akoma kairo ? kai otan to kanw k to alakso ti tha mou alaksoune akribos giati exo mperdeyti tha mou alaksoune ola ta plastika pou exei to kinito dld thane san kainourio... h tha mou alaksoune mono to mprosta stin othoni to tzamaki k giro giro thane to mple? ti akribos apadise plz ;)
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...