Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά φοβάμαι οτι το τηλεφωνάκι μου τα φαγε τα ψωμιά του... εδώ κ 2 μέρες έχουν ξεκολήσει τα 2 αυτοκόλητα που έχει "Online" kai "Quickshare", και το χειρότερο είναι ότι έφαγε 2-3 γερά κολλήματα μέσα σε διάστημα μισής ώρας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ilka71 (28 Ιούλ. 2004 , 18:34)

 

memix οταν λες οτι απογοητευτηκες απο την καμερα τι εννοεις?σε σχεση με την χαλια καμερα του τ610 πως ειναι?

 

 

Καμια σχεση με την καμερα του Τ-610 ειναι σχεδον η μερα με την νυχτα αλλα απλως το βραδυ παραμενει λιγο χαλια η καμερα. :o

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος IVIetaCreatoR (28 Ιούλ. 2004 , 16:29)

 

Και ο Netboy είχε πρόβλημα με τα πλαίσια.

 

 

Ξερεις αν εφτιαξε με την αναβαθμιση γιατι δεν προλαβα να το παω σημερα στο service θα παω μαλλον αυριο.

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος memix (28 Ιούλ. 2004 , 03:10)

 

Τελικα πηγα και το πηρα και εγω σημερα.Πολυ ομορφο κινητο καμια σχεση με το Τ-610, λιγο απογοητευμενος με την καμερα αλλα αν ηθελα κινητο μονο για φωτογραφιες θα επερνα κατι αλλο.

Το μονο bug που βρηκα και ειναι κουφο ειναι οταν εισαι στην καμερα και πας να βγαλεις φωτογραφια και προσπαθεισης να χρησιμοποιησεις απο τα εφε το πλαισιο σου κανει ενα και γ***ω τα reboot.

Εχει μεσα την εκδοση R2A041.Θα το παω αυριο στο service της SE μπας και με την καινουργια εκδοση διορθωθει.

Σε κανεναν απο εσας το κανει αυτο ή ειμαι προτωπορος ; :wacko: :lol:

 

 

mou exei tyxei treis fores se plaisio, 1 otan phga na trabhksw kanonikh fwto, allh mia otan sto "oi filoi mou" phga na balw thn fata mou kai na thn trabhksw apeutheias apo thn camera, kai allh mia, otan ekana metakinhsh kati eikones!

alla kanei kai **** ta reboot!!!! kleinei kai anoigei apeutheias, oute pin zhtaei oute tipota!!!!!

 

kati allo twra!!! apo otan phra to K700 oneiro mou, htan na testarw tis antwxes tou paliou mou pleon T300 kai na tis grapsw kai se video!!! mporeite na deite to apotelesma, kathws to trabhksa se video!!!!! meta apo auto, to T300 synexizei kai douleuei apsoga!!!! link: http://clubs.pathfinder.gr/sony_ericsson/287857?folder=39491

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος memix (28 Ιούλ. 2004 , 03:10)

 

Το μονο bug που βρηκα και ειναι κουφο ειναι οταν εισαι στην καμερα και πας να βγαλεις φωτογραφια και προσπαθεισης να χρησιμοποιησεις απο τα εφε το πλαισιο σου κανει ενα και γ***ω τα reboot.

Εχει μεσα την εκδοση R2A041.Θα το παω αυριο στο service της SE μπας και με την καινουργια εκδοση διορθωθει.

Σε κανεναν απο εσας το κανει αυτο ή ειμαι προτωπορος ; :wacko: :lol:

 

 

Άντε ντε!!! Επιτέλους κάποιος που έχουμε το ίδιο bug!!! :p

Μόνο στην αρχή μου δούλεψαν τα πλαίσια για 2-3 φορές και από τότε μόνο reboot κάνει όταν πάω εκεί... :cry:

Με την αναβάθμιση δεν ξέρω αν διορθώνεται γιατί το δικό μου είναι vodafone live! και η αναβάθμιση δεν είναι διαθέσιμη ακόμα...

Αν έχεις το κανονικό, δοκίμασε να κάνεις μια αναβαθμισούλα και πες μας αν γίνεται τπτ... :)

http://image.pbase.com/u44/mrnet/small/28487380.bmw.jpg

 

BMW M POWER RULEZZZZZZZZ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος NeTBoY (29 Ιούλ. 2004 , 11:47)

 

Άντε ντε!!! Επιτέλους κάποιος που έχουμε το ίδιο bug!!! :p

Μόνο στην αρχή μου δούλεψαν τα πλαίσια για 2-3 φορές και από τότε μόνο reboot κάνει όταν πάω εκεί... :cry:

Με την αναβάθμιση δεν ξέρω αν διορθώνεται γιατί το δικό μου είναι vodafone live! και η αναβάθμιση δεν είναι διαθέσιμη ακόμα...

Αν έχεις το κανονικό, δοκίμασε να κάνεις μια αναβαθμισούλα και πες μας αν γίνεται τπτ... :)

 

Μαλλον θα σε απογοητευσω :(

Επισημως σημερα μετα απο λιγοτερο 48 ωρες το κινητο βγηκε Π.Ε(Περαν επισκευης) :cry:

Το πηγα στο service και πηγα μετα απο 2 ωρες για να το παρω και μου ειπαν τα καλα νεα.Εκανε αναβαθμιση και του εβγαλε μηνυμα οταν το αναψε ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗΣ :confused:

Ουτε αυτος δεν ηξερε τι ειναι αυτο αλλα ουτε και στα κεντρικα.Μαλλον απο οτι ειπε ειναι οτι τα επαιξε η μνημη.Θα το στειλει αθηνα για αντικατασταση και ποτε θα ερθει το καινουργιο παιζεται γιατι ειναι πρωτη φορα που συμβαινει και θελουν να το ψαξουν :mad:

Τελικα οπως ειπα σε προηγουμενο μηνυμα ειμαι πρωτοπορος :p

Η μ*****α ειναι οτι σημερα το πρωι πουλησα το Τ-610 που ειχα και τωρα εχω μεινει χωρις τηλεφωνο :D

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, γενικά πολύ ησυχία έχει πέσει στπ forum. :whistle:

 

Μάλλον οι περισσότεροι έφυγαν διακοπές. :cool:

 

Άντε να έρθει η σειρά μας :D :rolleyes: :D

iPhone 3G user
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος oxin_rain (29 Ιούλ. 2004 , 04:22)

 

 

 

kati allo twra!!! apo otan phra to K700 oneiro mou, htan na testarw tis antwxes tou paliou mou pleon T300 kai na tis grapsw kai se video!!! mporeite na deite to apotelesma, kathws to trabhksa se video!!!!! meta apo auto, to T300 synexizei kai douleuei apsoga!!!! link: http://clubs.pathfinder.gr/sony_ericsson/287857?folder=39491

 

 

 

LOL! Tι κάνεις ρε τρελέ?http://www.langkawi.dk/u122.gif http://www.langkawi.dk/u131.gifhttp://www.langkawi.dk/a1039.gifΧαχαχα :D Όλα τα λεφτά είναι έκεί που χτυπάει μέσα στο νερό.

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος oxin_rain (29 Ιούλ. 2004 , 04:22)

 

kati allo twra!!! apo otan phra to K700 oneiro mou, htan na testarw tis antwxes tou paliou mou pleon T300 kai na tis grapsw kai se video!!! mporeite na deite to apotelesma, kathws to trabhksa se video!!!!! meta apo auto, to T300 synexizei kai douleuei apsoga!!!! link: http://clubs.pathfinder.gr/sony_ericsson/287857?folder=39491

 

 

Πω πω!!! :eek: Το λυπήθηκα το κινητάκι. Και δουλεύει ακόμα? Μπράβοοο!! :whistle: :whistle:

iPhone 3G user
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει έντονο το "άρωμα καλοκαιριού" εδώ μέσα....

Αφού αρχήσαμε να σπάμε κινητά,και να τα βινεοσκοπούμε......!!!!!?????

 

ΒΑΡΒΑΡΟΙ!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος oxin_rain (29 Ιούλ. 2004 , 04:22)

 

mou exei tyxei treis fores se plaisio, 1 otan phga na trabhksw kanonikh fwto, allh mia otan sto "oi filoi mou" phga na balw thn fata mou kai na thn trabhksw apeutheias apo thn camera, kai allh mia, otan ekana metakinhsh kati eikones!

alla kanei kai **** ta reboot!!!! kleinei kai anoigei apeutheias, oute pin zhtaei oute tipota!!!!!

 

kati allo twra!!! apo otan phra to K700 oneiro mou, htan na testarw tis antwxes tou paliou mou pleon T300 kai na tis grapsw kai se video!!! mporeite na deite to apotelesma, kathws to trabhksa se video!!!!! meta apo auto, to T300 synexizei kai douleuei apsoga!!!! link: http://clubs.pathfinder.gr/sony_ericsson/287857?folder=39491

 

Καλο το τεστ αλλα πριν το ξανακανεις μαλλον σιγουρεψου οτι το Κ-700 δεν θα βγει Π.Ε :lol:

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια μικρη βοηθεια.αν εχω τα τηλεφωνα μου στη sim και τα μεταφερω στο τηλεφωνο μπορω μετα να αλλαξω το χαρακτηριστικο του απο του σπιτιου που μου τα δειχνει ολα να το γυρισω σε κινητο?αν γινεται πειτε μου πως γινεται γιατι ρο εψαξα αλλα τιποτα και δεν εχω καμια ορεξη να ξαναπερναω ολα τα τηλεφωνα ενα-ενα
Link to comment
Share on other sites

οταν εχω το hands free και χτυπησει το κινητο ο ηχος κλησης μεταφερεται στο hands free και δεν ακουγεται τιποτα εξωτερικα .! το κανει και σε σας αυτο ? η εκδοση λογισμικου που εχω ειναι η R2A041..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kp86 (27 Ιούλ. 2004 , 21:44)

 

tzifos... :( simera etrexa apo vodafone shop se vodafone shop einai poli asxetoi re gamoto...ti tha kano me tis rithmiseis mms?tis exei kapoios i mporei na mou tis pei kapoios?tha me sosei.. :)

 

 

Από το site της ericsson στο support έβαλα εγώ τις ρυθμίσεις για την cosmote σε vlive συσκευή και μπήκαν σωστά. Try it!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος memix (29 Ιούλ. 2004 , 23:26)

 

Καλο το τεστ αλλα πριν το ξανακανεις μαλλον σιγουρεψου οτι το Κ-700 δεν θα βγει Π.Ε :lol:

 

 

Μπά, μόνο σε φώτος εχει τύχει να μου κάνει reboot, σε βίντεο οχι ακόμα, οπότε δεν νομιζω να συμβει!!!

πάντως το Τ300 συνεχίζει και δουλεύει κανονικά!! αν παρατηρήσετε καλα, φαίνοντε και κάτι φυσαλιδες :D που βγαίνουν απο το κάτω μέρος του κινητού!!! παντώς βγηκε και κάτι καλό!! καθάρισε!!!! ενω πιο παλιά ήταν ψιλοσκονισμένο!!!!

 

στο θέμα μας όμως....

 

οταν εχω το hands free και χτυπησει το κινητο ο ηχος κλησης μεταφερεται στο hands free και δεν ακουγεται τιποτα εξωτερικα .! το κανει και σε σας αυτο ? η εκδοση λογισμικου που εχω ειναι η R2A041..

 

Εμένα χτυπάει κανονικά απο το μεγαφωνάκι του!!! θα ήθελα πολύ να μεταφέρετε στο Hands free, αλλά δεν έχω βρεε πως!!

 

Και κάτι αλλο τώρα! ουσιαστικά , η λειτουργία του χρονοδιακόπτη στην φωτογραφική ειναι ανούσια, αφού το κινητό δεν μπορεί να σταθεί απο μόνο του, (όπως το Τ610) ώστε να τραβήξει την φώτο!!!!!! μήπως το έχει καταφέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος oxin_rain (30 Ιούλ. 2004 , 03:47)

 

 

 

 

 

Και κάτι αλλο τώρα! ουσιαστικά , η λειτουργία του χρονοδιακόπτη στην φωτογραφική ειναι ανούσια, αφού το κινητό δεν μπορεί να σταθεί απο μόνο του, (όπως το Τ610) ώστε να τραβήξει την φώτο!!!!!! μήπως το έχει καταφέρει κανείς?

 

 

Kρίμα τα μέχρι τώρα ericssonakia μου στέκονταν όρθια...Τώρα φαίνεται προτιμούν την ξάπλα.. Ο χρονοδιακόπτης δεν μου έχει χρησιμεύσει και καθόλου...

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ξάπλα όλη μέρα :P

τεσπα, κοιτάξτε κάτι, εδώ h**p://www.k-700.com/media/index.php?category=6

MOD EDIT: Γίνεται edit το link γιατί στο site αυτό, πέρα των προγραμμάτων αυτών υπάρχει και copyrighted υλικό

υπάρχουν δύο προγραμματάκια, με κατάληξη .hid! αυτά οταν τα περάσουμε στο κινητό αποθηκεύοντε στο μενού του μπλέ δοντιου, στον απομακρησμένο έλεγχο! μηπως γνωρίζετε πού θα βρούμε και άλλα τέτοια?

Link to comment
Share on other sites

με λίγο ψάξιμο, να λίγες πληροφορίες για το HID profile :

they've used it to make the phones work as Bluetooth remote controllers of computer applications! Here's an extract from the whitepaper:

By using the Bluetooth HID Profile v1.0, the phone is able to act as a HID device. This means that when connected to a computer, the phone looks like a combined keyboard and mouse. By assigning specific combinations of computer keyboard key presses to each key on the phone keypad, the user can use the phone as a remote control device for computer applications.The phone keypad is configured for configured for control of a certain computer application through a special type of HID confνguration file consisting of an XML file for the keypad and an image for the display. HID configuration files can be dowloaded into the phone using the normal file transfer mechanisms. Users can even modify the files themselves on their computers. A few configuration files are pre-loaded in the phone that enables the user to navigate on a computer desktop, control presentations and media players.

πηγή : http://www.clubsonyericsson.com/en/featured_cebit04day3.shtml

Link to comment
Share on other sites

mou exei tyxei treis fores se plaisio, 1 otan phga na trabhksw kanonikh fwto, allh mia otan sto "oi filoi mou" phga na balw thn fata mou kai na thn trabhksw apeutheias apo thn camera, kai allh mia, otan ekana metakinhsh kati eikones! alla kanei kai **** ta reboot!!!! kleinei kai anoigei apeutheias, oute pin zhtaei oute tipota!!!!! kati allo twra!!! apo otan phra to K700 oneiro mou, htan na testarw tis antwxes tou paliou mou pleon T300 kai na tis grapsw kai se video!!! mporeite na deite to apotelesma, kathws to trabhksa se video!!!!! meta apo auto, to T300 synexizei kai douleuei apsoga!!!! link: http://clubs.pathfinder.gr/sony_eri...57?folder=39491

 

 

pwpw!! :wacko: :wacko: :blink: :blink: . mas peiraxe i zesti :lol: :lol: :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος oxin_rain (30 Ιούλ. 2004 , 04:08)

τεσπα, κοιτάξτε κάτι, εδώ h**p://www.k-700.com/media/index.php?category=6 υπάρχουν δύο προγραμματάκια, με κατάληξη .hid! αυτά οταν τα περάσουμε στο κινητό αποθηκεύοντε στο μενού του μπλέ δοντιου, στον απομακρησμένο έλεγχο! μηπως γνωρίζετε πού θα βρούμε και άλλα τέτοια?

 

Βασικά μπορούμε να φτιάξουμε και μόνοι μας τέτοια αρχεία! Κατεβάστε για παράδειγμα το αρχείο για το winamp και μετονομάστε το απο .hid σε .rar . Μέσα έχει την εικόνα που βγάζει στο τηλ, και ένα αρχείο που ανοίγει με notepad και έχει μέσα τις ρυθμίσεις των πλήκτρων. Με λίγη φαντασία, μπορύμε να τα αλλάξουμε όπως θέλουμε.

Όποιος καταλάβει πως λειτουργεί το όλο πράγμα ας μας πεί και εμάς για να αρχίσουμε τον.... προγαμματισμό!

 

Υ.Γ.: Απο την αγαπητή μας, Φιλανδική εταιρία έχουμε κάτι τέτοιο (non-smart phones)?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά για να ακοπύγεται ο ήχος κλήσης από το hands free και όχι από την συσκευή, το κάνουμε σιωπηλό. Τότε ακούγεται μόνο από τα ακουστικά.! (συνεχόμενα #)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...