Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς υπάρχει κάποιο όριο στο χώρο που έχουν οι εφαρμογές. Φαντάζομαι για να μην αργεί πολύ να ανοίξει την λίστα που τα έχει. Σβήσε κάποιο από τα παιχνίδια για να αφήσεις χώρο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά μου έσπασε η οθόνη από siemens cx 75 και δεν ξέρω που να πάω να την αλλάξω. Ξέρει κανείς κάπου από θεσσαλονίκη να μου προτείνει και πόσο θα μου κοστίσει;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μου έσπασε η οθόνη από siemens cx 75 και δεν ξέρω που να πάω να την αλλάξω. Ξέρει κανείς κάπου από θεσσαλονίκη να μου προτείνει και πόσο θα μου κοστίσει;

Ευχαριστώ

 

Καλησπερα.ρωτα καλυτερα εδω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς υπάρχει κάποιο όριο στο χώρο που έχουν οι εφαρμογές. Φαντάζομαι για να μην αργεί πολύ να ανοίξει την λίστα που τα έχει. Σβήσε κάποιο από τα παιχνίδια για να αφήσεις χώρο.
ξερει κανεις ποσο ειναι αυτο το οριο ακριβως;
Link to comment
Share on other sites

Έχω αλλάξει κινητό για να το ελέγξω. Προφανώς είσαι πολύ κοντά στο όριο. Πήγαινε κατάσταση μνήμης και δες πόσο πιάνουν όλα τα παιχνίδια (ΚΑΙ οι εφαρμογές)... κάπου τόσο θα ναι. Γενικώς αυτό που έκανα όταν γέμιζε ήταν να σβήνω μία-δυο άλλες που να έχουν μέγεθος περίπου όσο αυτή που ήθελα να βάλω.
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι σε όσους θυμούνται το παλιό και θρυλικό GF768.

 

Το συγκεκριμένο κινητό είχε έναν ήχο ο οποίος λεγόταν υψηλός (υπήρχαν επίσης ο μέσος και ο χαμηλός), αν θυμάμαι καλά.

 

Μήπως υπάρχει πουθενά σε mid;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι σε όσους θυμούνται το παλιό και θρυλικό GF768.

 

Το συγκεκριμένο κινητό είχε έναν ήχο ο οποίος λεγόταν υψηλός (υπήρχαν επίσης ο μέσος και ο χαμηλός), αν θυμάμαι καλά.

 

Μήπως υπάρχει πουθενά σε mid;

Νομίζω πως υπάρχει σε μορφή IMY, ψάξε λιγάκι με κάποια μηχανή αναζήτησης γιατί σίγουρα το έχω δει, αλλά δε θυμάμαι ακριβώς που...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως υπάρχει σε μορφή IMY, ψάξε λιγάκι με κάποια μηχανή αναζήτησης γιατί σίγουρα το έχω δει, αλλά δε θυμάμαι ακριβώς που...

 

Θα έψαχνα αλλά δεν ξέρω πως να το αναζητήσω... Δεν είμαι σίγουρος αν όντως είναι αυτό το όνομα του ήχου που θέλω.

 

Υ.Γ.: Τι είναι η μορφή ΙΜΥ; :stupid:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Είναι η μορφή i-melody που αναπτύθσηκε απ' τον irDa association και ενσωματώθηκε ως μορφή ήχων κλήσης στα κινητά των Ericsson, Siemens, Alcatel και Motorola.

 

Χρησιμοποιούνταν παλιά (το 2001) για τη δημιουργία ήχων κλήσης ενός καναλιού και την αποστολή τους με EMS...

Θα θυμάσαι τους με τους συνδιασμούς πλήκτρων στα που γράφαμε μελωδίες (*5#d2*4#a3*5#d1r4*4#g3*4#a2*4#d2.r3*4g4*4#a4*5#d3*4#a3*5f3*5#d1r4*5#c3.*5c4*4#a4*4#g3.*4#a1), όχι των Nokia... :O

 

Στην εξεληγμένη τους μορφή μπορούσαν πέραν των ήχων, να κάνουν το κινητό να δονείται, ακόμα και την οθόνη του ν' αναβοσβήνει στο ρυθμό τους... :cool:

 

Επισυνάπτω ένα αρχειάκι ZIP που περιέχει μέσα τη συγκεκριμένη μελωδία με τίτλο low, καθώς και τις αδελφές της middle και mix (αυτές οι τρεις είναι στην απλή μορφή των IMY, μόνο με ήχο), καθώς ένα ακόμη με τίτλο Speedy, το οποίο περιέχει την εξελιγμένη μορφή που παίζει με ήχο, δόνηση και φως! :music:

http://www.myphone.gr/forum/images/attach/zip.gif [ATTACH]8013[/ATTACH] http://www.myphone.gr/forum/images/attach/zip.gif

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω το myphone explorer αλλα δε λειτουργει με το bluetooth μου.Ειναι στην τελευταια εκδοση (1.33).Εξεταζει τις θυρες com (ολες)αλλα δεν βρισκει τιποτα.Ενω με to float's mobile agend απλα εβαζα τη θυρα com που επικοινωνουσε το κινητο με τον υπολογιστη με bluetooth και αμεσα εκανε συνδεση.Τι στο διαολο γινεται με αυτο το προγραμμα??????
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω το myphone explorer αλλα δε λειτουργει με το bluetooth μου.Ειναι στην τελευταια εκδοση (1.33).Εξεταζει τις θυρες com (ολες)αλλα δεν βρισκει τιποτα.Ενω με to float's mobile agend απλα εβαζα τη θυρα com που επικοινωνουσε το κινητο με τον υπολογιστη με bluetooth και αμεσα εκανε συνδεση.Τι στο διαολο γινεται με αυτο το προγραμμα??????

δεν ξερω,αλλα σε εμενα αυτο το προγραμμα δουλευει περιφημα.

και γενικοτερ ατομα τα οποια το εχουν χρησιμοποιησει δεν εχουν απολυτως κανενα προβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έφαγα τον κόσμο να βρω το κ700 και δεν μπόρεσα (τουλάχιστον σε κοσμοτε καταστημα που εχω επιδότηση).

Εχουν μόνο το z520i και το σκέφτομαι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έφαγα τον κόσμο να βρω το κ700 και δεν μπόρεσα (τουλάχιστον σε κοσμοτε καταστημα που εχω επιδότηση).

Εχουν μόνο το z520i και το σκέφτομαι...

τοτε αφου δεν το βρηκες,η μονη λυση ειναι να παρεις το z520i.

παρτο και δεν θα χασεις.αλλα κανε μια προσπαθεια ακομη μηπως και βρεις κανενα τελευταιο k700i.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Θα ήθελα να μου υποδείξετε ένα απλό πρόγραμμα ώστε να μπορώ να μεταφέρω ανά πάσα στιγμή τις επαφές μου από το K700i στον Η/Υ μου και τούμπαλιν μέσω Bluetooth. Δε με ενδιαφέρει να κάνω οτιδήποτε άλλο, απλά θέλω να είμαι απόλυτα σίγουρος ότι οι επαφές μου δε θα χαθούν.

 

Α, αν αυτό χρειάζεται, έχω BT adaptor με drivers της Widcomm.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Δες και για το W550i από ότι θυμάμαι δεν είναι πολύ πιο ακριβό και εχει αρκετά καλύτερα χαρακτηριστικά.

Δυστηχως +130 euro παραπανω:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κανείς να μου πει εάν και πως μπορούμε να κάνουμε ένα vodafone live k700 σε κανονική συσκευή k700?

Eυχαριστώ

Πηγαίνοντάς το σε κάποιο μαγαζί που αναλαμβάνει να κάνει αυτή την εργασία, π.χ. 9Volto http://www.9volto.gr/ , διότι χρειάζεται κάποιος εξοπλισμός, τόσο σε υλικό, όσο και σε λογισμικό που δεν αξίζει, από οικονομικής απόψεως, να τον αποκτήσει κάποιος ιδιώτης...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι και εγω να το κάνω "απλο", μολις διαβασα οτι η live εκδοση δεν παιζει mp3 σαν ήχους κλησης, ολο βλακιες κανει αυτη η βονταφον.

ξέρει κανεις καποιο μαγαζι στο ηρακλειο που να μπορεί να μου το μετατρεψει σε απλη εκδοση;

 

αλλη απορια τώρα, εχω κατεβάσει καμια 15αρια midi απο το Live, επειδη σκεφτομαι να παω να παρω ενα BT για το pc, πως γίνεται να τα περάσω απο το κινητο στο pc, θελωτα έχω καβατζομένα για παν ενδεχομενο (50 ευρω ειναι αυτα)

Link to comment
Share on other sites

Απέκτησα ένα Κ700i και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

Γράφοντας μηνύματα, προσπαθώ να βρω στα μικρά γράμματα το τελικό σίγμα, και δεν το βρίσκω πουθενά. Δεν υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

Απέκτησα ένα Κ700i και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

Γράφοντας μηνύματα, προσπαθώ να βρω στα μικρά γράμματα το τελικό σίγμα, και δεν το βρίσκω πουθενά. Δεν υπάρχει;

 

Welcome to the club :p

Για να βαλεις τελικο ς πρεπει να γραφεις με το Τ9 ενεργοποιημενο!!

http://www.telecyprus.com/images/stories/telecyprus_logo_small_news.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...