Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν πιστευω οτι αξιζει να δωσεις 250ευρω παραπανω...

Τα τηλεφωνα ειναι σχεδον ιδια με πανομιοτυπο μενου.

 

Η κυρια διαφορα ειναι η καμερα του Κ750 (οχι η οθονη!) ειδικα στις νυχτερινες ληψεις, και επιπλεον η υποδοχη για καρτα μνημης.

 

Τωρα αν αυτα τα επιπλεον χαρακτηριστικα αξιζουν 250ευρω εσυ αποφασιζεις!

και οτι το w800i εχει την δυνατοτητα να ακους μουσικη με το τηλεφωνο σου κλειστο και επισης με ειδικο καλωδιο συνδεεις το κινητο με ενα ηχοσυστημα και ακουσ και την μουσικουλα σου.α! μην ξεχνας και την 512mb μνημη που σου προσφερει.εγω θα το αγοραζα ανετα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για την πρωτη ερωτηση σου μου συνεβαινε και εμενα κατι αντιστοιχο οταν αυτος που εστελνε μηνυμα ειχε ρυθμισει αιτημα απαντησης στα μηνυματα!Απενεργοποιησε το και δοκιμασε!!

Οσο για το firmware με το συνδυασμο αυτο σου βγαζει το κρυφο menu->service info->πληροφοριες λογισμικου και ειναι το πρωτο που γραφει πανω πανω!!

Σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.

Ελπιζω να δουλεψει αυτο που μου ειπες για την απαντηση στα μηνυματα.Παντως στο δικο μου το κ750ι δε εδειξε να εχει καποια σχεση...Ισως να ειναι bug του κ700..τι να πω...ειδομεν..θα το δοκιμασω κ θα σου πω...

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.

Ελπιζω να δουλεψει αυτο που μου ειπες για την απαντηση στα μηνυματα.Παντως στο δικο μου το κ750ι δε εδειξε να εχει καποια σχεση...Ισως να ειναι bug του κ700..τι να πω...ειδομεν..θα το δοκιμασω κ θα σου πω...

 

 

πατα * >*<<*<*

Link to comment
Share on other sites

signomi pou petagome apto pouthena k arxizo kenourio thema alla tha skaso..

ginete na allaxo i na prostheso mnimi sto k700?

xtes mou to petaxe enas gnostos mou k emina... alitheuei i o gnostos lei oti theli?

 

thx

to parapano minima apeuthinete austira se enilikous. parakalo kratiste ta pedia makria. periexonte mikra komatia, katalila xromatismena k aromatismena etima gia kataposi. Geia mas!
Link to comment
Share on other sites

signomi pou petagome apto pouthena k arxizo kenourio thema alla tha skaso..

ginete na allaxo i na prostheso mnimi sto k700?

xtes mou to petaxe enas gnostos mou k emina... alitheuei i o gnostos lei oti theli?

 

thx

Εννοείται πως ΔΕΝ γίνεται!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Πας Ρυθμισεις->Επαναφ.Ρυθμισεων->Διαγραφη ολων

 

Τωρα αν εννοεις να καναις Flash το κινητο και να του περασεις αλλη εκδοση, δεν ξερω...

 

Σωστος και αν δεν κανω λαθος ο εργοστασιακος κωδικος ειναι 0000 :)

http://www.telecyprus.com/images/stories/telecyprus_logo_small_news.jpg
Link to comment
Share on other sites

signomi pou petagome apto pouthena k arxizo kenourio thema alla tha skaso..

ginete na allaxo i na prostheso mnimi sto k700?

xtes mou to petaxe enas gnostos mou k emina... alitheuei i o gnostos lei oti theli?

 

thx

 

Αυτος ο γνωστος σου φενεται πως ειναι μεσα στα πραγματα :D :D

Λες να ανακαλυψε καμια πατεντα ο ιδιος??? :p :D

http://www.telecyprus.com/images/stories/telecyprus_logo_small_news.jpg
Link to comment
Share on other sites

φυσικα και ο γνωστος σου λεει οτι οτι θελει.δεν γινεται αυτο.
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστευω οτι αξιζει να δωσεις 250ευρω παραπανω...

Τα τηλεφωνα ειναι σχεδον ιδια με πανομιοτυπο μενου.

 

Η κυρια διαφορα ειναι η καμερα του Κ750 (οχι η οθονη!) ειδικα στις νυχτερινες ληψεις, και επιπλεον η υποδοχη για καρτα μνημης.

 

Τωρα αν αυτα τα επιπλεον χαρακτηριστικα αξιζουν 250ευρω εσυ αποφασιζεις!

 

 

με τα k750 και w800, πληρώνεις ότι παίρνεις. Με το k700 Πληρώνεις λιγότερα απο αυτό που παίρνεις. Λόγο παλαιότητας βέβαια (αν και δε θα σου φανει παλιο το κ700). Θα αναφέρω και την 2mp κάμερα, την απεριόριστη Memory stick Που μπορείς να βάλεις, και την καλύτερη οθόνη, αλλά αν σε ενδιέφεραν πραγματικα, αυτα, δεν θα ρώταγες εμας ποιο κινητό να παρεις :)

Link to comment
Share on other sites

κατι ασχετο..ποσο περιπου μπορω να πουλησω ενα k700i 10 μηνων..?και επισης,πουλαει ενας γνωστος μου ενα s700 στα 200 euro.αξιζει να το παρω η να τον πιεσω ακομη να ριξει την τιμη..?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κατι ασχετο..ποσο περιπου μπορω να πουλησω ενα k700i 10 μηνων..?και επισης,πουλαει ενας γνωστος μου ενα s700 στα 200 euro.αξιζει να το παρω η να τον πιεσω ακομη να ριξει την τιμη..?

Αντί να πάρεις ένα μεταχειρισμένο S700, δώσε κάτι παραπάνω και πάρε ένα ολοκαίνουριο K750.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

ah.... το κ700 ειναι απτα καλυτερα κινητα.... η sonyericsson? απ τισ καλυτερες εταιρειες... βγαζει τα ποιο πληρες κινητα που αξιζουν τα λεφτα τους μεχρι και το τελευταιο λεπτο, γεματα απο καλες λειτουργειες και αναμεσα σε ολα αυτα.... ΣΟΥ ΒΑΖΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ JOYSTICK ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ.......... ΦΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΝΕΙ, δεν ξαναπερνω sonyericsson.... βαρεθηκα, σιχαθηκα, θα το πατησω θα το κανω ενα με το πατωμα, θα το πεταξωαπτον 5ο... φτανει..... δεν ειναι καλο για την υγεια μου.............. θα παθω καρδιακο.... κοντευω να σπασω το δαχτυλο μου...... εχω κανει τα παντα......................... :cry: :cry: :cry:

 

(κ700ι) :rocket:

Link to comment
Share on other sites

ah.... το κ700 ειναι απτα καλυτερα κινητα.... η sonyericsson? απ τισ καλυτερες εταιρειες... βγαζει τα ποιο πληρες κινητα που αξιζουν τα λεφτα τους μεχρι και το τελευταιο λεπτο, γεματα απο καλες λειτουργειες και αναμεσα σε ολα αυτα.... ΣΟΥ ΒΑΖΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ JOYSTICK ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ.......... ΦΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΝΕΙ, δεν ξαναπερνω sonyericsson.... βαρεθηκα, σιχαθηκα, θα το πατησω θα το κανω ενα με το πατωμα, θα το πεταξωαπτον 5ο... φτανει..... δεν ειναι καλο για την υγεια μου.............. θα παθω καρδιακο.... κοντευω να σπασω το δαχτυλο μου...... εχω κανει τα παντα......................... :cry: :cry: :cry:

 

(κ700ι) :rocket:

 

 

Sorry alla h leitourgeia toy kinitou den einai na paizeis me to joystick prokeimenou na kopseis to kapnisma (pare ena kompoloi) mono me tetoia xrhsh dikaiologitai na sou xalasei ,dioti den exw ksanakousei kati tetoio.

Oso gia thn sony ericsson den sou bazei kaneis to maxairi sto laimo,pare nokia alla tha prepei na exeis megalh ypomonh k xrono me ta kollimata pou trwne sthn allagh tou menou , epishs mporeis na pareis seimens alla tha prepei na kaneis entatika mathimata gia na matheis thn logikh toy menou ;p

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο να μου σπαει τα νευρα και μου φτανει.

1) δεν καπνιζω κ ουτε ειμαι νευρικος και ουτε παταω το joystick περα δωθε για να περασει η ωρα.... Ξερεις οταν θελεις να διαβασεις καποιο μηνυμα η να ψαξεις ενα τηλεφωνο στο καταλογο η ακομη και να δεις μια φωτογραφια η ρε παιδι μου και στο μενου να πας στον τηλεφωνικο καταλογο?????????????????? ε ολα αυτα αν δεν το ξερες για να γινουν πρεπει να δουλευει το joystick.....................................................

2) αν δεν το ξερες ολος ο κοσμος το κραζει, τετοιο προβλημα ειχε και το τ610 και τα κ700 γιατι το εχει κ ενας φιλος μου το κινητο κ εχει το ιδιο προβλημα απο κει κ περα ειναι θεμα τυχης αν θα σου το παρουσιασει κ σενα το προβλημα

3) μπορει το δικο σου να μην ειναι αρκετα παλιο

 

ΟΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΥ???????????????????????????????????????? :angry: :angry: :angry:

 

και αν θες να χερεις ειχα και το τ610 και το εκανε και εκεινο, οχι ομως οσο το κ700

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο να μου σπαει τα νευρα και μου φτανει.

1) δεν καπνιζω κ ουτε ειμαι νευρικος και ουτε παταω το joystick περα δωθε για να περασει η ωρα.... Ξερεις οταν θελεις να διαβασεις καποιο μηνυμα η να ψαξεις ενα τηλεφωνο στο καταλογο η ακομη και να δεις μια φωτογραφια η ρε παιδι μου και στο μενου να πας στον τηλεφωνικο καταλογο?????????????????? ε ολα αυτα αν δεν το ξερες για να γινουν πρεπει να δουλευει το joystick.....................................................

2) αν δεν το ξερες ολος ο κοσμος το κραζει, τετοιο προβλημα ειχε και το τ610 και τα κ700 γιατι το εχει κ ενας φιλος μου το κινητο κ εχει το ιδιο προβλημα απο κει κ περα ειναι θεμα τυχης αν θα σου το παρουσιασει κ σενα το προβλημα

3) μπορει το δικο σου να μην ειναι αρκετα παλιο

 

ΟΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΥ???????????????????????????????????????? :angry: :angry: :angry:

 

και αν θες να χερεις ειχα και το τ610 και το εκανε και εκεινο, οχι ομως οσο το κ700

Βγάλε του την πρόσοψη και καθάρισέ του το joystick, μάλλον θα έχει πιάσει σκόνη.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο να μου σπαει τα νευρα και μου φτανει.

1) δεν καπνιζω κ ουτε ειμαι νευρικος και ουτε παταω το joystick περα δωθε για να περασει η ωρα.... Ξερεις οταν θελεις να διαβασεις καποιο μηνυμα η να ψαξεις ενα τηλεφωνο στο καταλογο η ακομη και να δεις μια φωτογραφια η ρε παιδι μου και στο μενου να πας στον τηλεφωνικο καταλογο?????????????????? ε ολα αυτα αν δεν το ξερες για να γινουν πρεπει να δουλευει το joystick.....................................................

2) αν δεν το ξερες ολος ο κοσμος το κραζει, τετοιο προβλημα ειχε και το τ610 και τα κ700 γιατι το εχει κ ενας φιλος μου το κινητο κ εχει το ιδιο προβλημα απο κει κ περα ειναι θεμα τυχης αν θα σου το παρουσιασει κ σενα το προβλημα

3) μπορει το δικο σου να μην ειναι αρκετα παλιο

 

ΟΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΥ???????????????????????????????????????? :angry: :angry: :angry:

 

και αν θες να χερεις ειχα και το τ610 και το εκανε και εκεινο, οχι ομως οσο το κ700

 

 

 

Eixa to T610 gia panw apo xrono kai twra to K700 gia toulaxiston 10 mhnes.

Epishs sthn oikogeneia yparxei edw k 3 xronia to T68 kai edw k 1 xrono to F500.

Kanena den exei parousiasei to paramikro problima :)

Link to comment
Share on other sites

ah.... το κ700 ειναι απτα καλυτερα κινητα.... η sonyericsson? απ τισ καλυτερες εταιρειες... βγαζει τα ποιο πληρες κινητα που αξιζουν τα λεφτα τους μεχρι και το τελευταιο λεπτο, γεματα απο καλες λειτουργειες και αναμεσα σε ολα αυτα.... ΣΟΥ ΒΑΖΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ JOYSTICK ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ.......... ΦΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΝΕΙ, δεν ξαναπερνω sonyericsson.... βαρεθηκα, σιχαθηκα, θα το πατησω θα το κανω ενα με το πατωμα, θα το πεταξωαπτον 5ο... φτανει..... δεν ειναι καλο για την υγεια μου.............. θα παθω καρδιακο.... κοντευω να σπασω το δαχτυλο μου...... εχω κανει τα παντα......................... :cry: :cry: :cry:

 

(κ700ι) :rocket:

 

μετα απο ενα χρονο και κατι μηνες του κινητου στην αγορα...και μεσα απο τις 300+ σελιδες του forum για το κ700ι εισαι ο πρωτος που διαμαρτυρεται για το joystic με τετοιο τροπο.να σε ρωτησω κι εγω κατι...μην ξεχνας οτι εχεις στα χερια σου ενα κινητο τηλεφωνο και οχι ενα φορητο playstation.οπως και να χει και εγω εχω παιξει με το κινητο πολλα παιχνιδια,και το joystic ειναι στην αρχικη του κατασταση.η σε σενα επεσε η περιπτωση ελατωματικου joysrtic η του κινητου του εχεις βγαλει τα ματια :wacko: :wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλως σας βρήκα είμαι καινούργιος στο forum σας. Υστερα από 5 χρόνια κατοχής κινητών siemens αποφάσισα να κάνω χρήση της επιδότησης αγοράζοντας 1 sony ericsson. Πήρα και το καλώδιο για μεταφορά δεδομένων όμως ενώ κάνω την εγκατάσταση του MOBILE FILE MANAGER όταν παω ν'ανοίξω το πρόγραμμα αυτό δεν ανοίγει βγάζοντας 1 μικρό αρχείο που γράφει not connected ενώ όταν παω να το εγκαταστήσω απο το cd του και το ανοίγω μου γράφει οτι το operating system δεν είναι κατάλληλο για να το ανοίξω και κατι τέτοια! Μήπως μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει παρακαλώ? Απογοητεύομαι στην ιδέα οτι πήρα άδικα το καλώδιο δίνοντας 38Ε! Ευχαριστώ προκαταβολικά!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εδω που τα λεμε, και σε εμενα κολαει που και που το joystic, ειδικα το κατω!

 

Εχω συνηθησει ομως, και για να μη νευριαζω χρησιμοποιω το μενου απο τα πληκτρα (πχ για να παω στους ηχους παταω 7-2)

Link to comment
Share on other sites

τωρα που αναφερες , το δικο μου joistic δεν παει αριστερα. πρεπει με δυναμη να το κανεις για να παει.

http://www.myspace.com/alexis747

http://www.alexis747.hi5.com

 

Η μεγαλυτερη αποδειξη της αγαπης, ειναι να αφηνουμε αυτους που αγαπαμε ν να ζησουν ελευθεροι ....

Link to comment
Share on other sites

Και σε ενα φιλο μου κολλαει το joistic αλλα για αλλο λογο:

Εχει αυτη την διαφανη θηκη που κυκλοφορει, η οποια ειναι τοσο σφιχτη που εμποδιζει το joistic προς τα αριστερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως το εχω 4 μηνες και απο το 2ο μηνα εμφανισε προβλημα, πριν 15 μερες ειχε χαλασει εντελως και παταγα > και καταλαβενε μεσα.Αλλα το πηγα στο servise και σε μια μερα ηταν ετοιμο και μου καναν και αναβαθμιση, ολα αυτα δωρεαν λογω εγγυησης.Παντως το ειχα ξεσκισει,οταν δεν επαιζα εγω ολο και καποιος αλλος επαιζε.Αρα λογικο να χαλασει αφου δεν ειναι play-stayson.

Κατι αλλο,εδω: http://www.infoshop.gr/product.asp?PrID=286700#

εχει καποιους χαρτες για java.Καθε Πακετο κοστιζει 30 ευρω.Ξερει κανεις καποιο εξυπνο τροπο να τους παρουμε?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

ah.... το κ700 ειναι απτα καλυτερα κινητα.... η sonyericsson? απ τισ καλυτερες εταιρειες... βγαζει τα ποιο πληρες κινητα που αξιζουν τα λεφτα τους μεχρι και το τελευταιο λεπτο, γεματα απο καλες λειτουργειες και αναμεσα σε ολα αυτα.... ΣΟΥ ΒΑΖΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ JOYSTICK ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ.......... ΦΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΝΕΙ, δεν ξαναπερνω sonyericsson.... βαρεθηκα, σιχαθηκα, θα το πατησω θα το κανω ενα με το πατωμα, θα το πεταξωαπτον 5ο... φτανει..... δεν ειναι καλο για την υγεια μου.............. θα παθω καρδιακο.... κοντευω να σπασω το δαχτυλο μου...... εχω κανει τα παντα......................... :cry: :cry: :cry:

 

(κ700ι) :rocket:

e katse re file h egguhsh giati einai??siga exei ena problhmataki kai to kaneis 8ema!!eleos pane ftiaxto

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, καταρχην μην ορματε :!: , δεν τα βαζω με κανεναν, απλα να πω τον πονο μου ηθελα ο ανθρωπος. κατα δευτερον απο τι βλεπω επρεπε να κανω την αρχη. δεν ειμαι ο μονος :!: που εχει αυτο το προβλημα στο κινητο του αρα μη με βγαζετε τρελο! απο κει και περα το κινητο μου δεν το εχω ουτε για game boy :!: ουτε για playstation :!: ουτε xbox :!: η οτιδηποτε αλλο! κοντευω να κλεισω τον εναν χρονο και αμφιβαλω αν εχω παιξει ποτε καθολου παιχνιδια στο κινητο και στο κατω κατω ακομα κ αν επαιζα δεν νομιζω οτι θα χρησιμοποιουσα το joystick γιατι τα υπολοιπα πληκτρα βολευουν καλυτερα :!: και απο κει και περα μου λετε να μην το κανω θεμα, οκ δε λεω, δεν ηξερα οτι μπορουν να σου αντικαταστησουν το joystick γιατι εχω ρωτησει και μου εχουν πει οτι δεν μπορουν να κανουν τπτ αλλο απτο να μου δωσουν καινουριο το οποιο δεν παιζει γιατι το κιν μου εχει τα παντα μεσα. τελος απο το joystick μου δουλευει με δυσκολια το κεντρο ακομα πιο δυσκολα το δεξια και σχεδον ποτε το κατω. φαντασου λοιπον να εισαι στα μηνυματα, να θεσ να διαβασεις το δευτερο μηνυμα και να χρειαστει να τα περασεις ολα με το πανω για να φτασεις στο δευτερο? ωραιο ε???????
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...