Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με bluetooth, υπερυθρες ή καλωδιο?

Αν εχεις bluetooth, αφου το κανεις pair με το κινητο, στελνεις το αρχειο απο το κ700 στο pc και βαζεις το bluetooth "receive file".

Μπορεις να δοκιμασεις και με το προγραμα dateimanager που εχω δωσει link πιο πανω.

 

Εχω bluetooth πως να το κανω pair.Επισης κατεβασα το FMA2 stable που μου εδωσε ο φιλος ο hasiotis_john το κατεβασα το εκανα install αλλα δεν μπορω να συνδεθω με το κινητο δεν ξερω τι φταιει :( ενω απο to pc στο κινητο στελνω μια χαρα δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει :O βοηθηστε την κατασταση :(

Link to comment
Share on other sites

(θα ηθελα να ζητησω συγνωμη αν εχει ξανα-αναφερθει αλλα οσο και να εψαξα δεν βρηκα τιποτα)

εχω το Κ700i (οχι voda) και ψαχνω ωα βρω τροπο να αλλαξω τον ηχο οταν λαμβανεις ενα αρχειο μεσω υπερυθρων και οταν λαμβανεις ενα sms

θα ηθελα να μπορουσα να βαλω mp3 για να το κανω εντελως διαφορετικο απο τα αλλα

 

επισης εχω το τηλ με ΤΙΜ και στην δουλεια δεν εχω ΚΑΘΟΛΟΥ καλο σημα (δεν μπορω να μιλησω καθολου) σημερα δοκιμασα με ενα nokia 2600 και μιλησα μια χαρα (περιπου σημα 4/6), υπαρχει περιπτωση να βγαλω ακρη με το service της SE;

ευχαριστω πολυ

 

Δεν γινεται να αλλαξεις τους ηχους. Εκτος αν πας στο 9volto και τους αλλαξουν εκει.

Link to comment
Share on other sites

Εχω bluetooth πως να το κανω pair.Επισης κατεβασα το FMA2 stable που μου εδωσε ο φιλος ο hasiotis_john το κατεβασα το εκανα install αλλα δεν μπορω να συνδεθω με το κινητο δεν ξερω τι φταιει :( ενω απο to pc στο κινητο στελνω μια χαρα δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει :O βοηθηστε την κατασταση :(

 

Το bluetooth, το εχεις με Windows XP SP2 οδηγους ή με τους δικους του οδηγους? Αφου στελνεις απο το PC στο κινητο, κατι κανεις λαθος.

Βαλε το bluetooth να ψαξει για συσκευες. Αφου βρει το κινητο, κανε δεξι κλικ στο εικονιδιο του bluetooth κατω δεξια και πατα receive file και στειλε αυτο που θες. Στις συσκευες του Bluetooth του κινητου θα εμφανιστει το ονομα του PC σου.

Link to comment
Share on other sites

Το bluetooth, το εχεις με Windows XP SP2 οδηγους ή με τους δικους του οδηγους? Αφου στελνεις απο το PC στο κινητο, κατι κανεις λαθος.

Βαλε το bluetooth να ψαξει για συσκευες. Αφου βρει το κινητο, κανε δεξι κλικ στο εικονιδιο του bluetooth κατω δεξια και πατα receive file και στειλε αυτο που θες. Στις συσκευες του Bluetooth του κινητου θα εμφανιστει το ονομα του PC σου.

 

Εχει περαστει κανονικα με τους οδηγους των XP δεν εχω περασει τους δικους του.Αυτο δεν το εχω δοκιμασει ακομα να κανω δεξι στο bluetooth και receive file αλλα θα το κανω το βραδυ γιατι τωρα ειμαι στην δουλεια.Στην αρχη που εκανα απο το pc ανευρεση συσκεων με bluetooth το pc βρηκε το κινητο και το κινητο ηδε το pc.Οταν πηγαινω τωρα να στειλω πχ εναν ηχο και κανω αποστολη μεσω bluetooth δεν βρισκει το pc μονο ενα κινητο που εχω αποθηκευσει ενος φιλου μου ενα gx25,λες να το κανει γιατι δεν εχω πατησει το receive file :O

Και τελος καλα με την απλη αποστολη θα πατησω το receive file και θα στειλω ομως με το FMA2 τι γινεται γιατι δεν συνδεεται μηπως πρεπει να πατησω κατι και σε αυτο :(

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εχει περαστει κανονικα με τους οδηγους των XP δεν εχω περασει τους δικους του.Αυτο δεν το εχω δοκιμασει ακομα να κανω δεξι στο bluetooth και receive file αλλα θα το κανω το βραδυ γιατι τωρα ειμαι στην δουλεια.Στην αρχη που εκανα απο το pc ανευρεση συσκεων με bluetooth το pc βρηκε το κινητο και το κινητο ηδε το pc.Οταν πηγαινω τωρα να στειλω πχ εναν ηχο και κανω αποστολη μεσω bluetooth δεν βρισκει το pc μονο ενα κινητο που εχω αποθηκευσει ενος φιλου μου ενα gx25,λες να το κανει γιατι δεν εχω πατησει το receive file :O

Και τελος καλα με την απλη αποστολη θα πατησω το receive file και θα στειλω ομως με το FMA2 τι γινεται γιατι δεν συνδεεται μηπως πρεπει να πατησω κατι και σε αυτο :(

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

 

Πατησε το το τιμημενο!!! :lol: :lol: :lol:

 

Οσο για το FMA, μου φαινεται οτι πρεπει να βρεις σε ποια com ειναι το bluetooth και μετα την επιλεγεις στο FMA.

Link to comment
Share on other sites

Και πως θα το βρω σε ποια com ειναι σενδεδεμενο :O :O :O

Και αφου βρω την com απο που το επιλεγω στο FMA :sorry:

Link to comment
Share on other sites

Πας στο device manager (διαχειρηση συσκευων), ports (θυρες) και βλεπεις πιοα αντιστοιχει στο bluetooth.

Μετα στο FMA (δεν το εχω, απλως υποθετω) πρεπει καπου να εχει ρυθμισεις.Ψαξε το λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Πας στο device manager (διαχειρηση συσκευων), ports (θυρες) και βλεπεις πιοα αντιστοιχει στο bluetooth.

Μετα στο FMA (δεν το εχω, απλως υποθετω) πρεπει καπου να εχει ρυθμισεις.Ψαξε το λιγο.

 

Ναι αλλα δεν νομιζω οτι θα το βρω στο ports γιατι το bluetooth ειναι usb ενω στα ports βλεπεις μονο τις serial συσκευες ετσι δεν ειναι :O μπορει να κανω και λαθος δεν θυμαμαι καλα ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα δεν νομιζω οτι θα το βρω στο ports γιατι το bluetooth ειναι usb ενω στα ports βλεπεις μονο τις serial συσκευες ετσι δεν ειναι :O μπορει να κανω και λαθος δεν θυμαμαι καλα ;) ;)

 

Εκει ειναι. Σιγουρα 100%

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα δεν νομιζω οτι θα το βρω στο ports γιατι το bluetooth ειναι usb ενω στα ports βλεπεις μονο τις serial συσκευες ετσι δεν ειναι :O μπορει να κανω και λαθος δεν θυμαμαι καλα ;) ;)

Καμία σχέση. Οι θύρες COM που σου βάζει το bluetooth είανι virtual, εικονικές δηάδή. Αφού δεις ποιες θα σου βάλουν οι drivers tου bluetooth, (συνήθως COM 8 ή 9) πας στο Tools-Options του FMA και επιλέγεις τη θύρα στην καρτέλα general

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/874.gif

MyPhone Forum Moderator @ "Κινητά τηλέφωνα"

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση. Οι θύρες COM που σου βάζει το bluetooth είανι virtual, εικονικές δηάδή. Αφού δεις ποιες θα σου βάλουν οι drivers tου bluetooth, (συνήθως COM 8 ή 9) πας στο Tools-Options του FMA και επιλέγεις τη θύρα στην καρτέλα general

 

 

Πηγα αλλα δεν μπορω να καταλαβω σε πια θυρα ειναι το bluetooth και επισης το FMA εχει com1 και com2 μονο δεν εχει κατι αλλο :O

Link to comment
Share on other sites

Πηγα αλλα δεν μπορω να καταλαβω σε πια θυρα ειναι το bluetooth και επισης το FMA εχει com1 και com2 μονο δεν εχει κατι αλλο :O

 

Εάν έχεις εγκαταστήσει του οδηγούς της Microsoft (αυτούς που υπάρχουν στο Service Pack 2),

στο FMA μπορείς εναλακτικά να δώσεις απευθείας την IPv6 διεύθυνση του Bluetooth: Options -> General -> Connect to phone via και διάλεξε Native Bluetooth

Στο πεδίο address δώστη τη διεύθυνση, π.χ. 00:0f:de:1c:bf:f3

 

Τη διεύθυνση θα τη βρεις στο Πίνακας Ελέγχου -> Συσκευές Bluetooth,

διάλεξε το τη συκσευή που έχεις και κάνε κλικ στο κουμπί Ιδιότητες,

στην καρτέλα που θα εμφανιστεί υπάρχει το πεδίο Διεύθυνση απ' όπου και μπορείς να αντιγράψεις την IP.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

paidia ena site ektos apo ayta ta gnwsta (myk700.net, myz600.net ect) gia na vriskw ringtones kai ellinika kai ksena!!!

SOS

 

Για πάρε ένα μάτι .... εδώ ! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις εγκαταστήσει του οδηγούς της Microsoft (αυτούς που υπάρχουν στο Service Pack 2),

στο FMA μπορείς εναλακτικά να δώσεις απευθείας την IPv6 διεύθυνση του Bluetooth: Options -> General -> Connect to phone via και διάλεξε Native Bluetooth

Στο πεδίο address δώστη τη διεύθυνση, π.χ. 00:0f:de:1c:bf:f3

 

Τη διεύθυνση θα τη βρεις στο Πίνακας Ελέγχου -> Συσκευές Bluetooth,

διάλεξε το τη συκσευή που έχεις και κάνε κλικ στο κουμπί Ιδιότητες,

στην καρτέλα που θα εμφανιστεί υπάρχει το πεδίο Διεύθυνση απ' όπου και μπορείς να αντιγράψεις την IP.

 

Φιλε μου καλησπερα!!!Ολα τα παραπανω τα εχω κανει,εχω προσεξει ομως οτι στην διευθυνση εχει το (e) με μικρο ενω στο FMA δεν μπορω να το βαλω με μικρο μονο με κεφαλαιο(Ε).Επισης το port λεει να το αφηψω 0 για να το βρει μονο του σε πιο port ειναι οραια,οραια.Οταν παταω κατω στην καρτελα Look up Device και κανει searcing δεν βρισκει τιποτα.Και αφου κανω ολα αυτα παταω στο conect και κατω στην μπαρα δεξια στην ωρα που βγαζει το τηλεφωνακι του FMA μου βγαζει το μηνυμα (Float's Mobile Agent - Phone disconected or out of range) που παει να πει οτι δεν ειναι συνδεμενο το τηλεφωνο ή οτι ειναι εκτος εμβελειας κατι που δεν ισχυει ομως διοτι το εχω παρα πολυ κοντα στον bluettooth ανταπτορα :O :O

Δεν ξερω τι αλλο να κανω εχω απελπιστει :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

Kala afou to xeis 5 mhnes giati de to adikatesthses me thn egyhsh kai agorases kainourio? :wacko:

 

Γιατί πολύ απλά δεν κάηκε μόνο του, αλλά από στατικό ηλεκτρισμό, επειδή είχε βγει το προστατευτικό κάλυμα - πλαστικό και το είχα αφήσει εκτεθημένο ;)

Με λίγα λόγια γιατί δεν με κάληβε η εγγύηση !

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καλησπερα!!!Ολα τα παραπανω τα εχω κανει,εχω προσεξει ομως οτι στην διευθυνση εχει το (e) με μικρο ενω στο FMA δεν μπορω να το βαλω με μικρο μονο με κεφαλαιο(Ε).Επισης το port λεει να το αφηψω 0 για να το βρει μονο του σε πιο port ειναι οραια,οραια.Οταν παταω κατω στην καρτελα Look up Device και κανει searcing δεν βρισκει τιποτα.Και αφου κανω ολα αυτα παταω στο conect και κατω στην μπαρα δεξια στην ωρα που βγαζει το τηλεφωνακι του FMA μου βγαζει το μηνυμα (Float's Mobile Agent - Phone disconected or out of range) που παει να πει οτι δεν ειναι συνδεμενο το τηλεφωνο ή οτι ειναι εκτος εμβελειας κατι που δεν ισχυει ομως διοτι το εχω παρα πολυ κοντα στον bluettooth ανταπτορα :O :O

Δεν ξερω τι αλλο να κανω εχω απελπιστει :( :( :(

 

Φίλε μου εγώ σου προτείνω να βάλεις τους drivers που ήταν μαζί με το bluetooth (χειροκίνητα όχι αυτόματη εγκατάσταση) !

Αλλιώς:

Στο FΜΑ για να ρυθμίσεις το COM: Tools > Options > General > Επιλογή του Serial Port και εκεί ρυθμίζεις το com 1-7

Αν και πάλι έχεις πρόβλημα εδώ είμαστε ;)

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!! ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕΤΑΤΡΕΠΕΙ ΑΡΧΕΙΑ ΑΜR ΣΕ MP3!

EYXARISTW EK ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καλησπερα!!!Ολα τα παραπανω τα εχω κανει,εχω προσεξει ομως οτι στην διευθυνση εχει το (e) με μικρο ενω στο FMA δεν μπορω να το βαλω με μικρο μονο με κεφαλαιο(Ε).Επισης το port λεει να το αφηψω 0 για να το βρει μονο του σε πιο port ειναι οραια,οραια.Οταν παταω κατω στην καρτελα Look up Device και κανει searcing δεν βρισκει τιποτα.Και αφου κανω ολα αυτα παταω στο conect και κατω στην μπαρα δεξια στην ωρα που βγαζει το τηλεφωνακι του FMA μου βγαζει το μηνυμα (Float's Mobile Agent - Phone disconected or out of range) που παει να πει οτι δεν ειναι συνδεμενο το τηλεφωνο ή οτι ειναι εκτος εμβελειας κατι που δεν ισχυει ομως διοτι το εχω παρα πολυ κοντα στον bluettooth ανταπτορα :O :O

Δεν ξερω τι αλλο να κανω εχω απελπιστει :( :( :(

Για τη διεύθυνση δεν πειράζει, δεν υπάρχει διάκριση πεζών-κεφαλαίων.

 

Να σου θυμίσω επίσης να κάνεις pairing στη συσκευή με τον υπολογιστή σου.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Για τη διεύθυνση δεν πειράζει, δεν υπάρχει διάκριση πεζών-κεφαλαίων.

 

Να σου θυμίσω επίσης να κάνεις pairing στη συσκευή με τον υπολογιστή σου.

 

 

Καλημερα :) Pairing πως θα το κανω τι ενοεις :O

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα :) Pairing πως θα το κανω τι ενοεις :O

 

Εννοει, το bluetooth να βλεπει το κινητο και αντιστροφα. Στις συσκευες του κινητου θα πρεπει να εμφανιζεται το ονομα του υπολογιστη.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!! ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕΤΑΤΡΕΠΕΙ ΑΡΧΕΙΑ ΑΜR ΣΕ MP3!

EYXARISTW EK ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!!!

 

 

rikse mia matia edo file.... ;)

 

http://www.miksoft.net/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...