Jump to content

Samsung Galaxy Tab 2 10.1 (P5100 / P5110)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά αναφέρεστε σε stable release της CM?

 

Εγώ όχι. Nightly έχω. Δεν ξέρω σε ποια έκδοση είναι η stable. Πάντως η nightly δεν έχει κάποιο θέμα εκτός απ' την εξαιρετικά αργή φόρτιση που παρατήρησα τελευταία. Το είχε αναφέρει και κάποιος φίλος παλιότερα αλλά δεν είχα θέμα τότε.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γνωρίζεις αν μπορώ από την τελευταία stable να περάσω κατευθείαν στην τελευταία nightly?
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις αν μπορώ από την τελευταία stable να περάσω κατευθείαν στην τελευταία nightly?

 

Νομίζω ότι αν επιλέξεις στις ενημερώσεις να συμπεριλαμβάνει και τις nightly θα μπορέσεις να την βάλεις. Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ όμως.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όχι. Nightly έχω. Δεν ξέρω σε ποια έκδοση είναι η stable. Πάντως η nightly δεν έχει κάποιο θέμα εκτός απ' την εξαιρετικά αργή φόρτιση που παρατήρησα τελευταία. Το είχε αναφέρει και κάποιος φίλος παλιότερα αλλά δεν είχα θέμα τότε.

 

Πότε έγινε αυτό;; Έχω να το αναβαθμίσω 2 εβδομάδες και έχω την CM11 NIGHTLY. Εντόπισες διαφορές και αν ναι ποιες;;;

 

Εγώ όχι. Nightly έχω. Δεν ξέρω σε ποια έκδοση είναι η stable. Πάντως η nightly δεν έχει κάποιο θέμα εκτός απ' την εξαιρετικά αργή φόρτιση που παρατήρησα τελευταία. Το είχε αναφέρει και κάποιος φίλος παλιότερα αλλά δεν είχα θέμα τότε.

Εγώ το είχα πει. Δεν το δοκίμασα ξανά, μια που έχω να το φορτίσω πάνω από 2,5 εβδομάδες. Μια φόρτιση όμως που το έκανα τελευταία από τα 92% αν θυμάμαι καλά και μετά από αναβάθμιση, μάλλον πήγε καλά, αλλά για σιγουριά θα πρέπει να το φορτίσω με πολύ χαμηλή στάθμη μπαταρίας.

 

Κατά τα άλλα όντως δεν υπάρχει κανένα θέμα, από την αρχή που την έβαλα και εγώ.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Πότε έγινε αυτό;; Έχω να το αναβαθμίσω 2 εβδομάδες και έχω την CM11 NIGHTLY. Εντόπισες διαφορές και αν ναι ποιες;;;

 

 

Εγώ το είχα πει. Δεν το δοκίμασα ξανά, μια που έχω να το φορτίσω πάνω από 2,5 εβδομάδες. Μια φόρτιση όμως που το έκανα τελευταία από τα 92% αν θυμάμαι καλά και μετά από αναβάθμιση, μάλλον πήγε καλά, αλλά για σιγουριά θα πρέπει να το φορτίσω με πολύ χαμηλή στάθμη μπαταρίας.

 

Κατά τα άλλα όντως δεν υπάρχει κανένα θέμα, από την αρχή που την έβαλα και εγώ.

 

Έχω την εντύπωση ότι από τις 15/6 μου το εμφάνισε. Θα του κάνω ένα update μπας και στρώσει.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις αν μπορώ από την τελευταία stable να περάσω κατευθείαν στην τελευταία nightly?

 

Μπορείς, αλλά πιο πριν πρέπει να περάσεις την τελευταία TWRP recovery:

http://goo.im/devs/OpenRecovery/p5110

 

Παρεπιμπτόντως η nightly δεν έχει κανένα θέμα

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς, αλλά πιο πριν πρέπει να περάσεις την τελευταία TWRP recovery:

http://goo.im/devs/OpenRecovery/p5110

 

Παρεπιπτόντως η nightly δεν έχει κανένα θέμα

Ποια είναι η τελευταία recovery για το 5100, γιατί μου την ζητά στην τελευταία αναβάθμιση, παρά του ότι την δέχτηκε. Έχω όμως ακόμη την 4.4.2 και όχι την 4.4.4. Γιατί άραγε; Από την 4.4.2. πήγε κατευθείαν στην 4.4.4; Δεν υπήρξε 4.4.3;

 

Την βρήκα μάλλον την τελευταία recovery για το 5100. Κάνει; Τελειώνει σε tar και όχι σε tar.md5

http://goo.im/devs/OpenRecovery/p5100/openrecovery-twrp-2.7.1.0-p5100.tar

 

Βρήκα και την παρακάτω. Ποια να χρησιμοποιήσω άραγε;

http://d-h.st/Xmo

Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

θα ήθελα μια βοήθεια εχτές ξεκίνησε το ταμπλετ να κάνει πολύ συχνά restart από μόνο του χωρίς να έχει τίποτε διαφορετικό από την πλευρά μου.

το έχω αγοράσει μεταχειρισμένο το 10/12 και έχει ημερομηνία 8/12.

Τρέχει την έκδοση 4.1.1 σήμερα πήγα στην σαμσουνγκ και μου είπαν ότι δεν μπορούν να κάνουν τίποτα έστω αναβάθμιση γιατί έχω κατεβάσει λογισμικό το οποίο δεν έγκρινει η εταιρεία.*

Εμεινα κοκαλο γιατί ουδέποτε έχω παρέμβει διότι δεν είμαι τόσο έμπειρος.

ο τρόπος τους όμως με έκανε να ντραπώ τόσο πολύ γιατί υπονόησαν ότι έχω παρέμβει.

επίσης μου είπαν ότι εάν θέλω να το φτιάξω πρέπει να αλλάξει πλακέτα αξίας 180€.

στο πλαίσιο που έχει αγοραστεί μου είπαν ότι θα το έστελναν πάλι στην αντιπροσωπεία

Εάν κάποιος μπορεί σαν πιο εμπειρος να βοηθείσει το τι πρέπει να κάνω ας βοηθήσει

σας παραθέτω και το mail μου σε περίπτωση που μου απαντήσετε σήμερα

nichrys4@hotmail.com*

 

ΠαράθεσηΠολλαπλή

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Αυτο το tablet μπορει να υποστηριξει το miracast?

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Αυτο το tablet μπορει να υποστηριξει το miracast?

 

Θα με βοηθούσες αρκετά αν μπορείς να μου πεις βήμα βήμα τι μπορώ να κάνω για να το σωσω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

θα ήθελα μια βοήθεια εχτές ξεκίνησε το ταμπλετ να κάνει πολύ συχνά restart από μόνο του χωρίς να έχει τίποτε διαφορετικό από την πλευρά μου.

το έχω αγοράσει μεταχειρισμένο το 10/12 και έχει ημερομηνία 8/12.

Τρέχει την έκδοση 4.1.1 σήμερα πήγα στην σαμσουνγκ και μου είπαν ότι δεν μπορούν να κάνουν τίποτα έστω αναβάθμιση γιατί έχω κατεβάσει λογισμικό το οποίο δεν έγκρινει η εταιρεία.*

Εμεινα κοκαλο γιατί ουδέποτε έχω παρέμβει διότι δεν είμαι τόσο έμπειρος.

ο τρόπος τους όμως με έκανε να ντραπώ τόσο πολύ γιατί υπονόησαν ότι έχω παρέμβει.

επίσης μου είπαν ότι εάν θέλω να το φτιάξω πρέπει να αλλάξει πλακέτα αξίας 180€.

στο πλαίσιο που έχει αγοραστεί μου είπαν ότι θα το έστελναν πάλι στην αντιπροσωπεία

Εάν κάποιος μπορεί σαν πιο εμπειρος να βοηθείσει το τι πρέπει να κάνω ας βοηθήσει

σας παραθέτω και το mail μου σε περίπτωση που μου απαντήσετε σήμερα

nichrys4@hotmail.com*

 

ΠαράθεσηΠολλαπλή

 

Λογικά δεν έχει κάτι το hardware, δε μου φαίνεται λογικό να κάνει restart λόγω κάποιου προβλήματος της συσκευής.

Θα πρέπει να κάνεις ένα factory reset, ψαξτο στα settings. Μετά θα ξαναστήσεις τις εφαρμογές σου.

Αν επιμένει το restart θα πρέπει να flasharεις (ξαναπεράσεις) την official rom , (το λειτουργικό δηλαδή), είναι σα να κάνεις format στα windows.

Είναι μια πολύ απλή διαδικάσια αλλά αν είσαι αρχάριος ίσως αγχωθείς, πάντως δε παθαίνει τίποτα η ταμπλέτα.

Ένας οδηγός που βρήκα είναι εδώ ,http://androidcentral.us/2014/02/how-to-flash-firmware-using-odin-samsung-devices/ ίσως να υπάρχει κάτι και στη αρχή του thread.

Good Luck

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα ξαφνικά το tablet έκανε reboot και κόλλησε στην οθόνη με το logo της Samsung.Τώρα έχω την εντύπωση ότι έxει μείνει από μπαταρία αλλά το έχω στην φόρτηση και δεν ανοίγει καθόλου...!!!Καμιά ιδέα?:!: Edited by PARGINOS
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία η CM 11 δεν μπορεί να αναβαθμίσει κάποιες από τις τελευταίες αναβαθμίσεις. Πιο παλιές τις κατεβάζει. Συγκεκριμένα ενώ κατεβάζω μια νέα αναβάθμιση αυτή διακόπτεται. Πιο παλιά έκδοση την κατεβάζει. Το έχει παρατηρήσει κανείς;;
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία η CM 11 δεν μπορεί να αναβαθμίσει κάποιες από τις τελευταίες αναβαθμίσεις. Πιο παλιές τις κατεβάζει. Συγκεκριμένα ενώ κατεβάζω μια νέα αναβάθμιση αυτή διακόπτεται. Πιο παλιά έκδοση την κατεβάζει. Το έχει παρατηρήσει κανείς;;

Το έπαθα την περασμένη εβδομάδα. Κατέβασα την αμέσως προηγούμενη και μετά διορθώθηκε

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έτσι έκανα και εγώ, αλλά το κάνει και στις επόμενες αναβαθμίσεις. Θα δοκιμάσω ξανά...

Παρόλα αυτά εγώ έχω ακόμη την 4.4.2. Κάποιοι λένε ότι έχουν την 4.4.4 με τις τελευταίες αναβαθμίσεις. Πως γίνεται;

Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Έτσι έκανα και εγώ, αλλά το κάνει και στις επόμενες αναβαθμίσεις. Θα δοκιμάσω ξανά...

Παρόλα αυτά εγώ έχω ακόμη την 4.4.2. Κάποιοι λένε ότι έχουν την 4.4.4 με τις τελευταίες αναβαθμίσεις. Πως γίνεται;

Μήπως βάζεις μόνο τις stable εκδόσεις; Εγώ βάζω τις nightly κι έχω 4.4.4

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Stable δεν έχω βάλει ποτέ, γιατί δεν μου δίνει. Μόνο NIGHTLY και γράφει 4.4.2. Κάνεις ένα κόπο σε παρακαλώ να μου δώσεις σύνδεσμο με το τελευταίο recovery που έβαλες;
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Stable δεν έχω βάλει ποτέ, γιατί δεν μου δίνει. Μόνο NIGHTLY και γράφει 4.4.2. Κάνεις ένα κόπο σε παρακαλώ να μου δώσεις σύνδεσμο με το τελευταίο recovery που έβαλες;

Link δεν έχω αλλά το recovery είναι το GT-P5110_ClockworkMod-Recovery_6.0.4.5_Non-Touch-UNOFFICIAL. Ψάξε έτσι.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Link δεν έχω αλλά το recovery είναι το GT-P5110_ClockworkMod-Recovery_6.0.4.5_Non-Touch-UNOFFICIAL. Ψάξε έτσι.

 

Είσαι σίγουρος;; Γιατί αυτό είναι παλιό του 2013. Από τότε μου έχει ζητήσει τουλάχιστον 2 φορές από όσο θυμάμαι νεότερο, με τελευταία φορά 2-3 εβδομάδες πριν.

 

Κάτι ακόμη! Ενώ στο S4 που έχω μπορώ να ακούσω live streaming σταθμούς, με το τάμπλετ πλέον δεν μπορώ. Έχω κατεβάζει φυσικά τον flash player 11. Θέλει τίποτε ακόμη;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος;; Γιατί αυτό είναι παλιό του 2013. Από τότε μου έχει ζητήσει τουλάχιστον 2 φορές από όσο θυμάμαι νεότερο, με τελευταία φορά 2-3 εβδομάδες πριν.

 

Κάτι ακόμη! Ενώ στο S4 που έχω μπορώ να ακούσω live streaming σταθμούς, με το τάμπλετ πλέον δεν μπορώ. Έχω κατεβάζει φυσικά τον flash player 11. Θέλει τίποτε ακόμη;

Μόλις το κοίταξα ξανά. Αυτό έχω. Δε μου έχει ζητήσει ποτέ να το αλλάξω.

Μόνο με dolphin browser δουλεύει το flash νομίζω στην kit kat.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το κοίταξα ξανά. Αυτό έχω. Δε μου έχει ζητήσει ποτέ να το αλλάξω.

Μόνο με dolphin browser δουλεύει το flash νομίζω στην kit kat.

Περίεργο! Εμένα μου έβγαλε δύο φορές μήνυμα ότι χρειάζεται νέο recovery. Η αναβάθμιση όμως θεωρητικά έγινε κανονικά.

 

Με DOLFIN δοκιμάζω και στο τάμπλετ δεν μου παίζει ένα συγκεκριμένο σταθμό που δοκίμασα, ενώ στο s4 παίζει.

 

Χθες κατέβασα την τελευταία αναβάθμιση κανονικά, αλλά πάλι 4.4.2 γράφει.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο! Εμένα μου έβγαλε δύο φορές μήνυμα ότι χρειάζεται νέο recovery. Η αναβάθμιση όμως θεωρητικά έγινε κανονικά.

 

Με DOLFIN δοκιμάζω και στο τάμπλετ δεν μου παίζει ένα συγκεκριμένο σταθμό που δοκίμασα, ενώ στο s4 παίζει.

 

Χθες κατέβασα την τελευταία αναβάθμιση κανονικά, αλλά πάλι 4.4.2 γράφει.

Μήπως έχεις το 5100 και δεν έχει βγει 4.4.4; Πες το σταθμό να το δοκιμάσω όταν μπορώ.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι το 5100 έχω. Λες για αυτό;
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Ναι το 5100 έχω. Λες για αυτό;

Ναι. Είναι πιθανό. Δε μπορώ να είμαι σίγουρος όμως. Έχει κάποιος άλλος φίλος το 5100 να μας πει;

 

Edit: ρίξε μια ματιά στο site της cyanogen να δεις ποια είναι η τελευταία έκδοση για το 5100.

Edited by Fick

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά! Σε ευχαριστώ! Κατά τα άλλα δουλεύει απροβλημάτιστα από την πρώτη στιγμή!
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 2 10.1 (P5100 / P5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...