Jump to content

Samsung Galaxy Tab 2 10.1 (P5100 / P5110)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παίδες έχω κάνει Flash το CWM Advanced Edition(6.0.4.5) για να flasharo το CM αλλά δεν μπορώ να μπω στο Cwm. Πατάω Power button kai Volume Down αλλά με βάζει στο κανονικό Recovery. Ξέρει κανείς γιατί?
Life is short so do what makes you happy.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παίδες έχω κάνει Flash το CWM Advanced Edition(6.0.4.5) για να flasharo το CM αλλά δεν μπορώ να μπω στο Cwm. Πατάω Power button kai Volume Down αλλά με βάζει στο κανονικό Recovery. Ξέρει κανείς γιατί?

δοκίμασε αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.qbanin.reboot

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά και ενώ δείχνει ότι συνδέετε στο ίντερνετ είναι αδύνατο να μπω οπουδήποτε. Με το κινητό μπαίνω. Μου λέει να ελέγξω τη σύνδεση. Καμία ιδέα;;;
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά και ενώ δείχνει ότι συνδέετε στο ίντερνετ είναι αδύνατο να μπω οπουδήποτε. Με το κινητό μπαίνω. Μου λέει να ελέγξω τη σύνδεση. Καμία ιδέα;;;

 

Δοκίμασες restart στο router ή/και στο tablet;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι, φυσικά. Μπαίνω και στο ρουτερ του πατέρα μου και εκεί τα ίδια. Δεν θα αντέξω να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και να το στήσω από την αρχή...
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Ναι, φυσικά. Μπαίνω και στο ρουτερ του πατέρα μου και εκεί τα ίδια. Δεν θα αντέξω να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και να το στήσω από την αρχή...

 

Καμιά φορά αρκεί να διαγράψεις τα δίκτυα και να τα ξαναβρείς. Έβαλες καμιά καινούρια εφαρμογή και σου εμφάνισε το πρόβλημα μετά; Μήπως χρησιμοποιείς repeater και το μπερδεύει;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έβαλα κάτι. Το έδωσα στην κόρη μου για βγει κάτι πληροφορίες και τι κάνει άλλοι εκεί και μετά. Μου λέει ότι δεν του έκανε κάτι... Όπως και να έχει σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. Θα δοκιμάσω αυτά που είπες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έκανα αυτά που είπες και οκ! Τέλος καλό όλα καλά! Ευχαριστώ και παλι.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

otg cable ειναι Φικ αλλα το πηρα απο ιμπει 0,80 λεπτα ισως ειναι μουφα το καλωδιο ισως παραγγειλω και αλλο θα δω.Ειδα στην συζητηση παραπανω κατι για καστομ ρομ κιτ κατ εχω κ εγω κολληματα τι ειναι αυτο αν το βαλω θα μειωθουν τα κολληματα?αν την βαλω χανω την εγγυηση?Ευχαριστω....
Link to comment
Share on other sites

otg cable ειναι Φικ αλλα το πηρα απο ιμπει 0,80 λεπτα ισως ειναι μουφα το καλωδιο ισως παραγγειλω και αλλο θα δω.Ειδα στην συζητηση παραπανω κατι για καστομ ρομ κιτ κατ εχω κ εγω κολληματα τι ειναι αυτο αν το βαλω θα μειωθουν τα κολληματα?αν την βαλω χανω την εγγυηση?Ευχαριστω....

 

Με Costum ROM το tablet σου θα πετάει. Την έβαλα χθές εγώ και νιώθω σαν να πήρα καινούργιο tablet. Και ναι, δυστυχώς χάνεις την εγγύηση σου αλλά εμένα έχει λήξει οπότε δεν με πείραξε. Αν θέλεις βοήθεια για να βάλεις την Rom στείλε μου μήνυμα για να σου πω το όνομα μου στο Skype.

Life is short so do what makes you happy.
Link to comment
Share on other sites

Με Costum ROM το tablet σου θα πετάει. Την έβαλα χθές εγώ και νιώθω σαν να πήρα καινούργιο tablet. Και ναι, δυστυχώς χάνεις την εγγύηση σου αλλά εμένα έχει λήξει οπότε δεν με πείραξε. Αν θέλεις βοήθεια για να βάλεις την Rom στείλε μου μήνυμα για να σου πω το όνομα μου στο Skype.

 

Και εμένα με ενδιαφέρει :)

Link to comment
Share on other sites

Με Costum ROM το tablet σου θα πετάει. Την έβαλα χθές εγώ και νιώθω σαν να πήρα καινούργιο tablet. Και ναι, δυστυχώς χάνεις την εγγύηση σου αλλά εμένα έχει λήξει οπότε δεν με πείραξε. Αν θέλεις βοήθεια για να βάλεις την Rom στείλε μου μήνυμα για να σου πω το όνομα μου στο Skype.

 

Επειδη ενδιαφερει κι εμενα (προσπαθησα αλλα δεν τα καταφερα - μπερδεμενη η ελλειπης πληροφορηση) αλλα πιθανοτατα κι αλλους γιατι δεν κανεις ενα αναλυτικο βιντεο στο youtube να μας βοηθησεις;. Ευχαριστω !

(η εστω να μας γραψεις βημα - βημα τη διαδικασια αναλυτικα οπως λεει ο φιλος μας παραπανω!)

Edited by archman
Link to comment
Share on other sites

Βάλε CyanogenMod να σωθείς, καμία σχέση λέμε, το tablet έγινε σα καινούριο, πετάει.

απο εδώ κατέβασα την rom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2571498 ή απο εδώ αν θές https://download.cyanogenmod.org/?device=p5110&type= και απο εδώ τα Gapps http://wiki.cyanogenmod.org/w/Gapps

ήδη είμαι στην ΚΚ 4.4.4

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορεις να μου πεις τα βηματα για να το κανω εγω γτ δεν εχω σκαιπ

 

Και εμένα με ενδιαφέρει :)

 

Επειδη ενδιαφερει κι εμενα (προσπαθησα αλλα δεν τα καταφερα - μπερδεμενη η ελλειπης πληροφορηση) αλλα πιθανοτατα κι αλλους γιατι δεν κανεις ενα αναλυτικο βιντεο στο youtube να μας βοηθησεις;. Ευχαριστω !

(η εστω να μας γραψεις βημα - βημα τη διαδικασια αναλυτικα οπως λεει ο φιλος μας παραπανω!)

 

Λοιπόν, το αποφάσισα και θα κάνω ένα tutorial στο youtube. Επειδή όμως έχω πολύ χαμηλό upload speed(0.20 max) το βίντεο θα είναι έτοιμο μέχρι αύριο το απόγευμα. Το link για το βίντεο θα το κάνω ποστ εδώ. Επιτρέπεται να κάνω ποστ links σωστα? :p

Edited by GreekFighter
Life is short so do what makes you happy.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έτοιμο το βίντεο αν και δεν είμαι περίφανος που το έκανα... γιατί ειναι χάλια. Τέλος πάντων, έδω ειναι το link:
Life is short so do what makes you happy.
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόλαβα να δω το βίντεο, αλλά συγχαρητήρια!!;)
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έτοιμο το βίντεο αν και δεν είμαι περίφανος που το έκανα... γιατί ειναι χάλια. Τέλος πάντων, έδω ειναι το link:

 

Ευχαριστω πολυ για το βιντεο. :)

Το cwm ομως δεν μπορεσα να το κατεβασω (404). Πως αλλοιως μπορουμε να το κατεβασουμε;

Ευχαριστω!

Edited by archman
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση για διαδικασία. Μπορώ να κάνω τα παρακάτω για P5110 4.2.2;

1. Root με cfautoroot μέσω odin.

2. install από play store το rom manager

3. Install από rom manager cwm recovery

4. install από rom manager cm 11 ¨η 12

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση για διαδικασία. Μπορώ να κάνω τα παρακάτω για P5110 4.2.2;

1. Root με cfautoroot μέσω odin.

2. install από play store το rom manager

3. Install από rom manager cwm recovery

4. install από rom manager cm 11 ¨η 12

σου συνιστώ να το ψάξεις από εδώ http://forum.xda-developers.com/galaxy-tab-2/10-inch-development (από xda κάνουν όλοι εγκατάσταση custom Rom!!) το 1 βήμα ισχύει!! τα άλλα ...... από το site επιλέγεις ποια rom σε ενδιαφέρει,που κάνει για το ταβλετ που έχεις πχ για p5110...(επιλέγεις αυτά με τα μεγαλύτερα replies και viewer ,αστέρια ) πάντα έχουν βήμα βήμα τι πρέπει να κάνεις ....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση για διαδικασία. Μπορώ να κάνω τα παρακάτω για P5110 4.2.2;

1. Root με cfautoroot μέσω odin.

2. install από play store το rom manager

3. Install από rom manager cwm recovery

4. install από rom manager cm 11 ¨η 12

 

Λογικά θα δουλέψει αλλά εγώ πιστεύω ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να κάνεις hard brick(δηλαδή να σου μείνει στα χέρια) το tablet σου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ευχαριστω πολυ για το βιντεο. :)

Το cwm ομως δεν μπορεσα να το κατεβασω (404). Πως αλλοιως μπορουμε να το κατεβασουμε;

Ευχαριστω!

 

Ποιά συσκευή έχεις? To P5110 ή το P5100? Πάντως σε εμένα και τα 2 links δουλεύουν μια χαρα...

Life is short so do what makes you happy.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα δουλέψει αλλά εγώ πιστεύω ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να κάνεις hard brick(δηλαδή να σου μείνει στα χέρια) το tablet σου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ποιά συσκευή έχεις? To P5110 ή το P5100? Πάντως σε εμένα και τα 2 links δουλεύουν μια χαρα...

 

Εχω το P5110. Το link https://www.androidfilehost.com/?fid=23501681358542799 βγαζει not found 404.

Παρ'ολα αυτα κοιτωντας στο site βρηκα και κατεβασα το αρχειο GT-P5110_CWM_6.0.4.9.tar.md5 (6,59mb) ειναι το σωστο; Να προχωρησω την διαδικασια;

 

Επισης ερωτηση: Στην ενοτητα 9: ακολουθουμε τα βηματα της ενοτητας ως την εγκατασταση της cm-11... και μετα καπακι ξαναακολουθουμε τα βηματα της ενοτητας ως την εγκατασταση του gapps-kk....;

 

Ευχαριστω για την βοηθεια. Ειχα ξαναπροσπαθησει στο παρελθον με οδηγιες απο διαφορα sites τα οποια ειχαν αντιφατικες ερμηνιες και ειχα μπλεξει με το γεγονος οτι δεν ειχα το σωστο recovery. Το μονο που καταφερα πριν φλασαρω ξανα την stock rom ηταν το tablet να μην φορτιζει απο την usb (και αν καταλαβα καλα αυτο ειναι κατι που συμβαινει οταν φλασαρεις το tablet). Τωρα κατανοησα καλυτερα την διαδικασια... και εχω βαλει πεισμα να τα καταφερω!

Link to comment
Share on other sites

Εχω το P5110. Το link https://www.androidfilehost.com/?fid=23501681358542799 βγαζει not found 404.

Παρ'ολα αυτα κοιτωντας στο site βρηκα και κατεβασα το αρχειο GT-P5110_CWM_6.0.4.9.tar.md5 (6,59mb) ειναι το σωστο; Να προχωρησω την διαδικασια;

 

Επισης ερωτηση: Στην ενοτητα 9: ακολουθουμε τα βηματα της ενοτητας ως την εγκατασταση της cm-11... και μετα καπακι ξαναακολουθουμε τα βηματα της ενοτητας ως την εγκατασταση του gapps-kk....;

 

Ευχαριστω για την βοηθεια. Ειχα ξαναπροσπαθησει στο παρελθον με οδηγιες απο διαφορα sites τα οποια ειχαν αντιφατικες ερμηνιες και ειχα μπλεξει με το γεγονος οτι δεν ειχα το σωστο recovery. Το μονο που καταφερα πριν φλασαρω ξανα την stock rom ηταν το tablet να μην φορτιζει απο την usb (και αν καταλαβα καλα αυτο ειναι κατι που συμβαινει οταν φλασαρεις το tablet). Τωρα κατανοησα καλυτερα την διαδικασια... και εχω βαλει πεισμα να τα καταφερω!

 

Ναι προχώρισε, αν και στο site μου γράφει οτι είναι 6,6mb αλλά λογικά το ίδιο θα είναι, και πες μου αν θα σου δουλέψει γιατί θέλω να μάθω. Για την δεύτερη ερώτηση σου, ναι. Από το usb δεν φορτίζει ούτως η άλλος γιατί δεν το usb δεν έχει αρκετή ενεργεία να φορτίσει το tablet. Να το link απλά για να είσαι σίγουρος: https://www.androidfilehost.com/?fid=23501681358542779

Edited by GreekFighter
Έκανα μ@λ@κι@.
Life is short so do what makes you happy.
Link to comment
Share on other sites

Ναι προχώρισε, αν και στο site μου γράφει οτι είναι 6,6mb αλλά λογικά το ίδιο θα είναι, και πες μου αν θα σου δουλέψει γιατί θέλω να μάθω. Για την δεύτερη ερώτηση σου, ναι. Από το usb δεν φορτίζει ούτως η άλλος γιατί δεν το usb δεν έχει αρκετή ενεργεία να φορτίσει το tablet. Να το link απλά για να είσαι σίγουρος: https://www.androidfilehost.com/?fid=23501681358542779

 

Ευχαριστω. Θα ξεκινουσα τωρα αλλα το tablet ειναι εντελως αφορτιστο.

(Το link που μου εδωσες ειναι το σωστο)

Να΄σαι καλα!

 

EDIT

Ολα καλα, η διαδικασια εγινε επιτυχως και πραγματικα αξιζει τον κοπο, η συσκευη εγινε το κατι αλλο!

Ευχαριστω πολυ για την πολυτιμη βοηθεια.

Να 'σται ολοι καλα!

Edited by archman
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω. Θα ξεκινουσα τωρα αλλα το tablet ειναι εντελως αφορτιστο.

(Το link που μου εδωσες ειναι το σωστο)

Να΄σαι καλα!

 

EDIT

Ολα καλα, η διαδικασια εγινε επιτυχως και πραγματικα αξιζει τον κοπο, η συσκευη εγινε το κατι αλλο!

Ευχαριστω πολυ για την πολυτιμη βοηθεια.

Να 'σται ολοι καλα!

 

Χαίρομαι που όλα είναι οκ. Αν θες βοήθεια για το πώς να αναβαθμίσεις το CayogenMod στις νέες εκδόσεις πες μου.

Life is short so do what makes you happy.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 2 10.1 (P5100 / P5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...