Jump to content

Samsung Galaxy Tab 2 10.1 (P5100 / P5110)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χθες πέρασα την τελευταία nightly με cm-11-20140120 με το gapps-kk-20131119.zip και έβγαλε σφάλμα. Έκανα ξανά δοκιμή με το cm-11-20140118 και το ίδιο (gapps-kk-20131119.zip) και όλα ΟΚ! Προς το παρόν δουλεύει πολύ καλύτερα και ακόμη στήνω.

 

Μου έκανε εντύπωση ότι στην διαχείρηση εφαρμογών δεν μπόρεσα να δω την εξωτερική κάρτα μνήμης, όποτε και κατέβασα το astro file manager.

 

Mου έγινε μάλλον ζημιά με την παλιόmicrosim, την οποία την έβαλα με τον αντάπτορά της. Με τον αντάπτορα έμπαινε δύσκολα και δεν έβγαινε. Την τράβηξα προσεκτικά με τσιμπιδάκι για να βγει και από εκεί και μετά δεν την διαβάζει!!!!:mad:

 

Ερωτήσεις....

 

Πως μπορώ να συνδεθώ με τον λογαριασμό μου samsung account, γιατί δεν μου έχει εικονίδιο.

 

Μπορώ να μεταφέρω εφαρμογές στην εξωτερική μνήμη, γιατί δεν βρήκα κάτι.

 

Root πως καταλαβαίνω ότι είμαι;

 

Η έκδοση android 4.4.2 που έχω πλεόν ποια είναι; Η ΚΙΤ ΚΑΤ δεν είναι η 4.4....; Υποτίθεται ότι θα έγραφε έκδοση 4.3, έτσι δεν είναι;;

Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

H cyanogenmod CM 11 βασίζεται στο Android 4.4.2 ή kit kat. Είναι root από μόνη της.

Σαν πρώτες εντυπώσεις έχω να πω ότι έχει ελάχιστες διαφορές με την προηγούμενη cyanogenmod CM 10.2.

Η μόνη εμφανής διαφορά είναι το magnification gestures, με τρια tap πάνω στην οθόνη κάνεις έναν ιδιαίτερο τύπο zoom, αρκετά χρήσιμο.

Σε σχέση με την CM 10.2 παρατηρώ αραιά και που ένα απειροελάχιστο laggαρισμα, κάτι που πιστεύω θα διορθωθεί με την πάροδο του χρόνου, μια και κάθε μέρα βγαίνουν καινούργιες nightly versions.

Ισως είναι καλύτερα κάποιος να περιμένει λίγο ακόμα να ωριμάσει και να περάσει από τη CM 10.2 στη CM 11.

Βέβαια σε σχέση με το stock android της Samsung δε γίνεται σύγκριση. Το λειτουργικό της Samsung είναι για γέλια, με τις χιλιάδες άχρηστες εφαρμογές που κάνουν τη ταμπλέτα να σέρνεται.

Ένα θέμα που αντιμετώπιζω, αν ξέρουν κάποια από τα παιδιά που τρέχουν ήδη τη kit kat:

Δε μπορώ να κάνω το on the air update. Κατεβαίνει το νέο firmware, για να κάνει εγκατάσταση πάει στο recovery, έχω το τελευταίο philz_touch_6.07.9 και εκεί βγάζει ότι έχει πρόβλημα στην εγκατάσταση και μένει με το παλιό firmware.

Έτσι πέρασα τη σημερινή 20140122 χειροκίνητα.

Τι να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να κάνω το on the air update. Κατεβαίνει το νέο firmware, για να κάνει εγκατάσταση πάει στο recovery, έχω το τελευταίο philz_touch_6.07.9 και εκεί βγάζει ότι έχει πρόβλημα στην εγκατάσταση και μένει με το παλιό firmware.

Έτσι πέρασα τη σημερινή 20140122 χειροκίνητα.

Τι να φταίει?

Εγώ έχω TWRP v2.6.3.3 recovery, και το on the air update. γίνετε κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα

Edited by panorifi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Φίλη που έχει το συγκεκριμένο tab παραπονιέται ότι σέρνεται σε βαθμό που θέλει να το πετάξει. Επειδή το tab είναι stock θα ήθελα να το root-αρω και να περάσω custom rom μήπως βελτιωθεί η κατάσταση. Τι προτείνετε για καλύτερη απόκριση/ταχύτητα; 4.2; 4.3; 4.4; Και ποια rom συγκεκριμένα; Ευχαριστώ!

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω TWRP v2.6.3.3 recovery, και το on the air update. γίνετε κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα

 

το είχα φανταστεί ότι θα θέλει το άλλο recovery. To φλάσαρα και αύριο, μεθαύριο που θα βγει η νέα nightly on the air, θα την περάσω χωρίς πρόβλημα πιστεύω..

 

Καλησπέρα παιδιά,

 

Φίλη που έχει το συγκεκριμένο tab παραπονιέται ότι σέρνεται σε βαθμό που θέλει να το πετάξει. Επειδή το tab είναι stock θα ήθελα να το root-αρω και να περάσω custom rom μήπως βελτιωθεί η κατάσταση. Τι προτείνετε για καλύτερη απόκριση/ταχύτητα; 4.2; 4.3; 4.4; Και ποια rom συγκεκριμένα; Ευχαριστώ!

Διάβασε τις 2 - 3 προηγούμενες σελίδες του thread. Αναφέρονται στις cyanogenmod custom roms, με τις οποίες η φίλη σου θα αποκτήσει ταμλέτα και όχι τρεχαντήρι.

Υπάρχει cyanogenmod CM 10.1 stablle βασισμένη στο android 4.2 και cyanogenmod CM 11 nightly βασισμένη στο android 4.4.

Τρέχω τη 4.4.2 (CM 11) χωρίς κανένα θέμα, με το τελευταίο update, 20140122, δε παρατηρώ πια ούτε εκείνο το απειροελάχιστο laggarisma

Link to comment
Share on other sites

το είχα φανταστεί ότι θα θέλει το άλλο recovery. To φλάσαρα και αύριο, μεθαύριο που θα βγει η νέα nightly on the air, θα την περάσω χωρίς πρόβλημα πιστεύω..

 

 

Διάβασε τις 2 - 3 προηγούμενες σελίδες του thread. Αναφέρονται στις cyanogenmod custom roms, με τις οποίες η φίλη σου θα αποκτήσει ταμλέτα και όχι τρεχαντήρι.

Υπάρχει cyanogenmod CM 10.1 stablle βασισμένη στο android 4.2 και cyanogenmod CM 11 nightly βασισμένη στο android 4.4.

Τρέχω τη 4.4.2 (CM 11) χωρίς κανένα θέμα, με το τελευταίο update, 20140122, δε παρατηρώ πια ούτε εκείνο το απειροελάχιστο laggarisma

 

Μάλιστα. Ας αρχίσω το διάβασμα λοιπόν γιατί δεν έχω ξανα ακουμπήσει τη συγκεκριμένη ταμπλέτα. Ήδη κάτι πήρε το μάτι μου ότι χρειάζεται τελευταίο recovery...

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

H cyanogenmod CM 11 βασίζεται στο Android 4.4.2 ή kit kat. Είναι root από μόνη της.

Σαν πρώτες εντυπώσεις έχω να πω ότι έχει ελάχιστες διαφορές με την προηγούμενη cyanogenmod CM 10.2.

Η μόνη εμφανής διαφορά είναι το magnification gestures, με τρια tap πάνω στην οθόνη κάνεις έναν ιδιαίτερο τύπο zoom, αρκετά χρήσιμο.

Σε σχέση με την CM 10.2 παρατηρώ αραιά και που ένα απειροελάχιστο laggαρισμα, κάτι που πιστεύω θα διορθωθεί με την πάροδο του χρόνου, μια και κάθε μέρα βγαίνουν καινούργιες nightly versions.

Ισως είναι καλύτερα κάποιος να περιμένει λίγο ακόμα να ωριμάσει και να περάσει από τη CM 10.2 στη CM 11.

Βέβαια σε σχέση με το stock android της Samsung δε γίνεται σύγκριση. Το λειτουργικό της Samsung είναι για γέλια, με τις χιλιάδες άχρηστες εφαρμογές που κάνουν τη ταμπλέτα να σέρνεται.

Ένα θέμα που αντιμετώπιζω, αν ξέρουν κάποια από τα παιδιά που τρέχουν ήδη τη kit kat:

Δε μπορώ να κάνω το on the air update. Κατεβαίνει το νέο firmware, για να κάνει εγκατάσταση πάει στο recovery, έχω το τελευταίο philz_touch_6.07.9 και εκεί βγάζει ότι έχει πρόβλημα στην εγκατάσταση και μένει με το παλιό firmware.

Έτσι πέρασα τη σημερινή 20140122 χειροκίνητα.

Τι να φταίει?

Κάποιες μικρές εντυπώσεις και από μένα με την CM 11. Η ταχύτητα και η απόκριση όπως έγραψα και πάλι βελτιώθηκε αισθητά και γενικά είμαι ευχαριστημένος, αν και εγώ πρόσεξα κάποιες φορές ένα μικρό σκάλωμα. Μικρό το κακό.

Αυτά που με ενοχλούν πολύ είναι ότι:

 

-Δεν μπορώ να βάλω τις εφαρμογές σε φακέλους, παρά μόνο στις αρχικές οθόνες.

-Δεν μπορώ να μεταφέρω εφαρμογές στην κάρτα. Κατέβασα το apptoSD αλλά πάλι τίποτε!

-Επειδή χρησιμοποιώ πολύ το τάμπλετ σαν ηλεκτρονικό βιβλίο με την εξαιρετική εφαρμογή coolreader.

-Τα εικονίδια σαν να μην έχουν τόσο καλή ευκρίνεια όσο είχαν πριν.

-Δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος για να συνδεθώ στο samsung account. Με τον συγχρονισμό google δεν θέλω ασχοληθώ καθόλου, μια που το έχω πάρει στραβά.

-Δεν ξέρω ακόμη για την κατανάλωση μπαταρίας, αλλά σήμερα που πήγα να το ανοίξω διαπίστωσα ότι είχε κλείσει από μπαταρία, χωρίς να έχω ειδοποιηθεί την προηγούμενη νύχτα. Πρώτη φορά μου το έκανε αυτό και γενικά από την μπαταρία του ήμουν ΠΟΛΥ ευχαριστημένος!

-Αναβάθμιση ενώ έδειξε ότι κάνει αυτόματα, έκανε και επανεκκίνηση, αλλά διαπίστωσα ότι παρέμεινα στη αρχική έκδοση 20140118 που πέρασα.

-Το on the air τι είναι;;

 

Αυτά προς το παρόν και ελπίζω ή να υπάρχει ήδη λύση για αυτά τα θέματα που ανέφερα ή να λυθούν σύντομα!

Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

-Το on the air τι είναι;;

 

 

αυτόματη ενημέρωση, πάμε ρυθμίσεις, σχετικά με το tablet, cyanogenMod audates, ενημερώσεις

Edited by panorifi
Link to comment
Share on other sites

-Το on the air τι είναι;;

 

 

αυτόματη ενημέρωση, πάμε ρυθμίσεις, σχετικά με το tablet, cyanogenMod audates, ενημερώσεις

Ευχαριστώ! Νομίζω ότι αυτό έκανα για αναβάθμιση, αλλά δεν έκατσε.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να δώσει κάποιος το τελευταίο recovery για να μπορέσω να κάνω αναβάθμιση την CM11. Αυτό που βρίσκω στον οδηγό είναι το παλιό....

 

Τα αρχεία των αναβαθμίσεων της nightly που τα σώζει για να σβήσω τα άχρηστα;;;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να δώσει κάποιος το τελευταίο recovery για να μπορέσω να κάνω αναβάθμιση την CM11. Αυτό που βρίσκω στον οδηγό είναι το παλιό....

 

Τα αρχεία των αναβαθμίσεων της nightly που τα σώζει για να σβήσω τα άχρηστα;;;

 

Τα αρχεία αναβάθμισεων τα βάζει σε ένα φάκελο που λέγεται cmupdater αλλά μπορείς να σβήσεις και από εκεί που τα κατεβάζεις Ota με παρατεταμένο πάτημα. Επανέρχομαι με το recovery.

 

Edit: Γράψε στο Google GT-P5110_ClockworkMod-Recovery_6.0.4.5_Non-Touch-UNOFFICIAL θα σου βγάλει πολλές πηγές. Είναι για το 5110, δεν ξέρω αν είναι το ίδιο για το 5100 αλλά φαντάζομαι ότι με τον ίδιο τρόπο θα το βρεις.

Edited by Fick

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεία αναβάθμισεων τα βάζει σε ένα φάκελο που λέγεται cmupdater αλλά μπορείς να σβήσεις και από εκεί που τα κατεβάζεις Ota με παρατεταμένο πάτημα. Επανέρχομαι με το recovery.

 

Edit: Γράψε στο Google GT-P5110_ClockworkMod-Recovery_6.0.4.5_Non-Touch-UNOFFICIAL θα σου βγάλει πολλές πηγές. Είναι για το 5110, δεν ξέρω αν είναι το ίδιο για το 5100 αλλά φαντάζομαι ότι με τον ίδιο τρόπο θα το βρεις.

 

Ευχαριστώ!:) Το αρχείο δυστυχώς δεν υπάρχει πλέον λέει.... Μπορείς να το ανεβάσεις για να το πάρουμε;;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!:) Το αρχείο δυστυχώς δεν υπάρχει πλέον λέει.... Μπορείς να το ανεβάσεις για να το πάρουμε;;

 

https://www.dropbox.com/s/ckqiguvrbqujodg/GT-P5110_ClockworkMod-Recovery_6.0.4.5_Non-Touch-UNOFFICIAL.zip

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα να κολλήσω... Ήθελα να περάσω τελευταία CM σε stock συσκευή με 4.2.2. Κατεβάζω την τελευταία όπως νόμιζα TWRP αλλά δεν πρόσεξα ότι έγραφε 2.6.3.0 παρά το γεγονός ότι την κατέβασα από το επίσημο link που έλεγε latest version... Την περνάω από Odin, πάω να φλασάρω CM11, βγαίνει FAIL μήνυμα και από τότε το tab έχει κολλήσει και ξεκινάει μόνο σε recovery! Καμία ιδέα για να ξεκολλήσω απο εκεί;

 

Ευχαριστώ!

 

Update: Σκέφτηκα να περάσω νεότερο recovery από Odin κατά λάθος όμως αντί για το 5110 κατέβασα το 5100 (GT-P5100_CWM_6.0.4.7_Swipe-Edition.tar) και πλέον έχει κολλήσει μόνιμα στην οθόνη εκκίνησης που γράφει Samsung GALAXY tab2 10.1... Ούτε σβήνει ούτε τίποτα! Από το κακό στο χειρότερο...

Edited by mclisme
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Update: Σκέφτηκα να περάσω νεότερο recovery από Odin κατά λάθος όμως αντί για το 5110 κατέβασα το 5100 (GT-P5100_CWM_6.0.4.7_Swipe-Edition.tar) και πλέον έχει κολλήσει μόνιμα στην οθόνη εκκίνησης που γράφει Samsung GALAXY tab2 10.1... Ούτε σβήνει ούτε τίποτα! Από το κακό στο χειρότερο...

Μην αγώνεσαι... Υπάρχει λύση. 'Έχε πολύ ωρα πατημένο το Power button , μέχρι να σβήσει, θα σβήσει κάποια στιγμή.

Μετά μπες στο downolad mode (power , και volume down, το αντίθετο από το συνδυασμό πλήκτρων με τον οποίο μπαίνεις στο recovery)

Πιο πριν έχεις κατεβάσει το σωστό recovery https://www.file1.info/DdHkCeQ και με το odin το φλασάρεις, όπως έκανες και πριν

Έχεις στην Micro sd τη rom και τα αντίστοιχα gapps και τα κάνεις install από zip.

p.s. Γενικά εδώ τα σωστά recovery http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2548476

Link to comment
Share on other sites

Μην αγώνεσαι... Υπάρχει λύση. 'Έχε πολύ ωρα πατημένο το Power button , μέχρι να σβήσει, θα σβήσει κάποια στιγμή.

Μετά μπες στο downolad mode (power , και volume down, το αντίθετο από το συνδυασμό πλήκτρων με τον οποίο μπαίνεις στο recovery)

Πιο πριν έχεις κατεβάσει το σωστό recovery https://www.file1.info/DdHkCeQ και με το odin το φλασάρεις, όπως έκανες και πριν

Έχεις στην Micro sd τη rom και τα αντίστοιχα gapps και τα κάνεις install από zip.

p.s. Γενικά εδώ τα σωστά recovery http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2548476

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Ναι εκεί μπήκα τελικά μετά ψάχνοντας για recoveries και με το τελευταίο TWRP φλασάρα CM11 και όλα καλά. Με το CWM όμως δεν μου δούλεψε (παρόλο που δοκίμασα με το σωστό την δεύτερη φορά), δεν ξέρω τι έφταιγε.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Μην αγώνεσαι... Υπάρχει λύση. 'Έχε πολύ ωρα πατημένο το Power button , μέχρι να σβήσει, θα σβήσει κάποια στιγμή.

Μετά μπες στο downolad mode (power , και volume down, το αντίθετο από το συνδυασμό πλήκτρων με τον οποίο μπαίνεις στο recovery)

Πιο πριν έχεις κατεβάσει το σωστό recovery https://www.file1.info/DdHkCeQ και με το odin το φλασάρεις, όπως έκανες και πριν

Έχεις στην Micro sd τη rom και τα αντίστοιχα gapps και τα κάνεις install από zip.

p.s. Γενικά εδώ τα σωστά recovery http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2548476

 

Το GT-P5110_TWRP_2.6.3.4.tar.md5 ή το GT-P5100_TWRP_2.6.3.4.tar.md5 για μένα με το 5100, είναι το recovery που χρειάζεται για να μπορέσουμε να κάνουμε αναβάθμιση νέες εκδόσεις της nightly;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Το "GT-P5100_TWRP_2.6.3.4.tar.md5" προφανώς!
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Το "GT-P5100_TWRP_2.6.3.4.tar.md5" προφανώς!

Ναι αυτό το ξέρω, απλά θέλω να ρωτήσω τι σχέση έχει 2.6.3.4 με το 6.0.4.7. Και τα δύο είναι recovery;:wacko:

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Το 6.0.4.7 είναι το CWM Recovery, ενώ το 2.6.3.4 είναι το TWRP. Recoveries είναι και τα δύο και λογικά με οποιοδήποτε από τα δύο κάνεις τη δουλειά σου, αφού είναι τα πιο δημοφιλή στις περισσότερες συσκευές. Σε μένα ωστόσο το CWM δεν δούλεψε με την πρώτη ενώ μόλις πέρασα TWRP φλάσαρα αμέσως CM11. Βέβαια ήταν και η πρώτη εμπειρία μου με το συγκεκριμένο tab και ίσως έφταιγα εγώ σε κάτι. Πάντως η ουσία είναι ότι τελικά με 2.6.3.4 έκανα τη δουλειά μου κανονικά.
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Το GT-P5110_TWRP_2.6.3.4.tar.md5 ή το GT-P5100_TWRP_2.6.3.4.tar.md5 για μένα με το 5100, είναι το recovery που χρειάζεται για να μπορέσουμε να κάνουμε αναβάθμιση νέες εκδόσεις της nightly;

 

Είσαι η ζωντανή απόδειξη ότι όσο και να προσπαθήσει κάποιος , δε μπορεί να μπρικάρει μια συσκευή samsung :cool:

Οπότε ο καθένας μπορεί να προσπαθήσει και να αλλάξει λειτουργικό κτλ. Το μόνο που έχει να χάσει είναι ο χρόνος του.

Link to comment
Share on other sites

Το GT-P5110_TWRP_2.6.3.4.tar.md5 ή το GT-P5100_TWRP_2.6.3.4.tar.md5 για μένα με το 5100, είναι το recovery που χρειάζεται για να μπορέσουμε να κάνουμε αναβάθμιση νέες εκδόσεις της nightly;

 

Μπόρεσα και έκανα τελικά αναβάθμιση την CM11 με το αντίστοιχο παραπάνω recovery. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν δίνει δυνατότητα μεταφοράς εφαρμογών στην εξωτερική μνήμη και δεν έχει επίσης την δυνατότητα δημιουργίας φακέλων παρά μόνο στο ''home''.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανένας άλλη custom rom πέραν της cyanogenmod για να μας πεί εντυπώσεις;

Όπως paranoid rom, aokp, pac-rom κτλ. Αν ναι έχουν βάλει δυνατότητα για tabletui σε android 4.2.2 και πάνω?

 

Επίσεις... το cf-auto-root, κάνει root την συσκευή απλά κρτατάει την original recovery;

Αυτά γιατί έχω μπερδευτεί.

Όποιος γνώστης καλοδεχούμενος

Edited by stathis08
Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα την τελευταία αναβάθμιση της CM11 και όταν πάω να μπω στις εφαρμογές μπαίνει και βγάζει ένα μήνυμα ότι κατέρευσε κάτι(δεν θυμάμαι τι γράφει) και με πετά έξω. Προφανώς κάποιο bug το οποίο ελπίζω να λυθεί με την επόμενη αναβάθμιση που κάνω σήμερα.

 

Είναι δυνατόν να δίνουν αναβαθμίσεις κάθε μέρα;;;;;;;;;;:wacko:

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν έχει πρόβλημα με το μήνυμα ''trebuchet has stopped'' στην CM11; Βλέπω ότι δυστυχώς είναι διαδεδομένο. Βρήκα κάποια πράγματα στο google, αλλά δεν δούλεψαν και δεν μπορώ να μπω στις εφαρμογές μου. Καμιά ιδέα;;
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 2 10.1 (P5100 / P5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...