Jump to content

Neopets - Εικονικά κατοικίδια


cybersledge
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα neopets είναι μια εθιστική online κοινότητα με virtual pets..

Παίζει κανείς ηδη?

Προτείνω να το δοκιμάσετε..

Κατα τη γνώμη μου είναι εθιστικό για όλες τις ηλικίες..

 

Neopets.com

Γνώμες?

Υποθέτω ότι από τα πρώτα σχόλια είναι οτι φαίνεται τελείως παιδικό., αλλά τα φαινόμενα απατούν!

Κρυπτόγραμμα : η κορυφαία εφημερίδα ασφαλείας του Bruce Schneier στην ελληνική γλώσσα!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 79
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εμένα μου φάνικαν φανταστικά!!!!!! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2586coollogo_com_2530885.gif

 

MyPhOnE--->ThE--->UnWiReD--->ReVoLuTiOn--->

Subaru Impreza WRX STi

http://www.myspace.com/hacksti_edessa

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χαίρομαι! στείλε μου το username σου με pm!

 

Αμα το ψάξεις λίγο πολύ είναι φοβερό.. Έχει shops, guilds, games, stock market, battledome (fighting) και άλλα θεικα..

Είναι σαν Virtual world πανω κάτω

Κρυπτόγραμμα : η κορυφαία εφημερίδα ασφαλείας του Bruce Schneier στην ελληνική γλώσσα!
Link to comment
Share on other sites

mhpws se stamataei kapoio spam filter?

3anadokimase na steileis activation code

kai ama den ginei grapsou me allo email! a3izei!

Κρυπτόγραμμα : η κορυφαία εφημερίδα ασφαλείας του Bruce Schneier στην ελληνική γλώσσα!
Link to comment
Share on other sites

εχω μονο 250 ΝΡ να ξοδεψω κ μου ειναι χαζο λεει πρεπει να διαβασει αλλα δ εχω αρκετα ΝΡ να του παρω ουτε το πιο φτηνο βιβλιο..

τι να κανω ? ¨..

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω και γω!

 

EDIT: Μα τι είναι αυτά; Πόκεμον;;;;;;

EDIT_2: Αλογάκι;!;!;! :blink: Έχει τέτοιο πράγμα; Κάτι άλλα ανισσόροπα πλασματάκια βλεπω :lol:

EDIT_3: Εγώ πήρα ένα Lupe σε κίτρινο!

Link to comment
Share on other sites

Egw lupe kokkino! :D

An kai apo game to perimena kalhtero! :(

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Bayern7 ( 6 Ιούν. 2004 , 00:14)

 

Εγώ είχα κάνει ένα ζωάκι πριν κανα 2 χρόνια ή κάπου τόσο..

Τα κόκκαλα του θα χουν μείνει από τότε. :p

 

 

μην ανησυχείς, ζει.. είναι highlander ζωάκια αυτά :p

 

είχα κάνει ένα πριν τέσσερα χρόνια.. τώρα που το είδα, απλώς πεινούσε λιγάκι (είχε φάει 1 φορά μόνο) :)

Είναι, φαίνεται, λιτοδίαιτα :D

 

:)

Link to comment
Share on other sites

I ve joined the club αλλα δεν ξερω τι να κανω.. προς το παρον ψαχουλευω το σαιτ μπας και βρω ακρη.... τεσπα.. αμα ξερει κανεις πως προχωραμε και που παμε ας μου στειλει κανα πμ! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]...breath taking...

 

http://www.chf.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα πρόβλημα: Οταν θέλω να αγοράσω κάτι ή να γράψω στο board δε μου το επιτρέπει, λέει ότι καποιο πρόγραμμα στον υπολογιστή μου δε το αφήνει. Να είναι το spybot ή το Adware? Τι προτείνετε να κάνω?

Φυσική σε μικρές καθημερινές δόσεις! fysikhblog.wordpress.com

spread it out!

Link to comment
Share on other sites

popo! poly popularity!

loipon basika lefta bgazeis apo games h apo restocking..

Restocking = agorzeis apo magazia neopian [pou poulan se suggested price epipeda] kai tamosxpoulas oso kanoun sto market..

To book shop kai to snow food shp lene pol ga ayth thn douleia..

8a postarw links opote paw spiti..

to bookshop einai

http://www.neopets.com/objects.phtml?type=shop&obj_type=7.

 

Ta shops pou a3izoun gemizoun alla adiasoun amesws epeidh oloi agorazoun... to restock ginetai ka8e 5-10 lepta.

Ayto pou kanw egw einai oti enw kanw kati allo

[tainia h tv-series sto wnamp], exw anoixto to bookshop

k kanw refresh.. ota baglei biblia, pause thn tainia kai agorazw

san trellos.. Alla prepei na eiste grgoroi sto buying!

 

Epishs yparxoun dailies, dhadh activities pou kaneis once a day

kai dinoun xrhmata h prizes..

 

Tombola(Free): Dinei prizes+liga NP pou kai pou. Ta pio akriba einai codestones kai bottled faeries.. pwlountai apo 3K ews 6K.

http://www.neopets.com/island/tombola.phtml

 

Fruit Machine(Free): Dinei random prizes. Apo 50 NP + baggus [saboura, 5 NP] ews 10,000NP + muffins [9K-19K NP].

http://www.neopets.com/desert/fruitmachine.phtml

 

Coltzan's shrine: Ay3anei ta stats twn pets sas, dinei dubloons [4K+ NP], h dinei liga lefta [ka apo 500 NP]. Legetai oti poly poly spania dinei 1,000,000 NP.

http://www.neopets.com/desert/shrine.phtml

 

Free jelly: Dwrean jelly [food] gia ta pets..

http://www.neopets.com/jelly/jelly.phtml

 

Free omelette: dwrean omelette gia ta pets.. pali

http://www.neopets.com/desert/fruitmachine.phtml

 

 

Yparxoun kai alla dailies alla den mporw na ta brw twra giati

den eimai sto computer mou..

Ti allo? A nai, ta pets bafontai.. Yparxoun polla xrwmata..

BAfontai me items pou legontai paint bushes [wow]

ta opoia omws einai akriba..

Koita3te edw gia ola ta pets se ola ta colours.

 

Telos sorry gia ta greeklish alla to paidi pou mou daneise to computer tu

htan agglos... :(

Κρυπτόγραμμα : η κορυφαία εφημερίδα ασφαλείας του Bruce Schneier στην ελληνική γλώσσα!
Link to comment
Share on other sites

H ομελέτα που λες είναι μια γιγαντιαία? Αυτή πήρα τη μια φορά που τον έχω ταϊσει και είναι συνέχεια υπερχορτάτος!

Επίσης, μόλις έχασα όλα τα λεφτά μου...

Φυσική σε μικρές καθημερινές δόσεις! fysikhblog.wordpress.com

spread it out!

Link to comment
Share on other sites

Sto BlackJack... Arxika ta pigaina poly kala eixa ftasei sta 400 ospou kata la8os patisa ena mideniko parapano....

Φυσική σε μικρές καθημερινές δόσεις! fysikhblog.wordpress.com

spread it out!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν..

Γύρισα στο δωματιό μου προφανώς:p

Και έχουμε και λέμε..

___________________

Shops

Book shop: here!

Snow food: here!

Faerie Book shop: here!

Test: here!

Igloo: here!

Search shops: here!

My Shop:here!

___________________

Dailies

Advent Calendar:here!

Bank:here!

Free Jellly:here!

Free omelette:here!

Fruit Machine:here!

Healing Springs:here!

Coltzan's shrine:here!

Grumpy old king:here!

McDonalds Gift Giveaway:here!

Snowager:here!

Strength:here!

Tombola:here!

Wheel of Monotony:here!

Wheel of Excitement:here!

___________________

Quests

Brain tree:here!

Esophagor:here!

Jhudora's Cloud:here!

Illusen's Glade:here!

Edna the witch:here!

Kitchen Quest:here!

Snow faerie Quest:here!

 

___________________

Legend:

Λοιπόν.

Book shop λέει τρελλά για bargains αλλά θέλει γρήγορη σύνδεση για καλά βιβλία γιατί μας ανταγωνίζονται 76,354,308 pet owners. Οπότε θα χτυπίσουν πολλοί το ίδιο βιβλίο. Άμα έχετε γρήγορη σύνδεση [dsl+]

και δείτε κανένα βιβλίο που στο book shop έχει πάνω από 4,500 ΝP αγοράστε το πάση θυσία.. παίζουν πολλά unbuyables [items worth over 99,999 NP-η μέγιστη τιμή που μπορεί να πωληθεί κάτι από user-μαγαζί]. Πχ εγώ αγόρασα πριν μια εβδομάδα ένα βιβλίο που υπάρχουν πολύ λίγα στη neopia, και το κάνω trade για αρχική τιμή 5,000,000NP. Άμα δεν έχει ζήτηση σε κανένα μήνα θα το ρίξω 1,000,000 μέχρι να πουληθεί αλλά δεν θα πέσω κάτω από 2,000,000 γιατί ειναι όσο σπάνιο γίνεται rarity index: r99 :)

Φυσικά δεν θα είναι όλα τα items > 5000 unbuyables αλλά μερικά θα αξίζουν τα λεφτά τους καλά.. 20,000 - 40,000 - 50,000 NP .. για κάτι που αγόρασες για 5,000...

 

Snow food λέει επίσης αλλά όχι τόσο τρελλά λεφτά. Είναι steady source of income για μένα.. Προσοχή! δεν αξίζουν όλα όμως! Αξίζουν όλα τα ice lollies και τα frozen sandwiches τα οποία είναι μπλέ στην εικόνα. Όχι Snow sandwich + Snow pizza. Αγοράζονται από 500 -> 1000 ΝP και πωλούνται 3,000 έως 6,500+

 

Faerie Book shop αξίζει επίσης αλλά όχι τόσο πολύ. Μερικά είναι πολύ καλά και αγοράζονται σχετικά εύκολα.. Μερικά άλλα είναι πολύ μέτρια. Τα καλά είναι big book of karma, faerie colourpedia, soup faerie book, book of sword fighting, tooth faerie book, snow faerie book και άλλα..

 

Test δεν λέει τίποτα απολύτως και μην αγοράσετε ποτέ γιατί απλά θα πετάξετε τα λεφτά σας.. Το έχω στα links μου γιατί ειναι το πιο άχρηστο shop kai δεν αδειάζει ποτέ. Μερικές φορές όμως άμα κάνεις πολλλλλά refresh στα μαγαζιά σε κάνουν shop-ban και δεν μπορείς να δείς items στα μαγαζιά για κάποιο χρονικό διάστημα, συνήθως 24 ώρες.. Οπότε αν απορείτε αν είστε shop-banned μπορείτε να δείτε το test [tombola shop] για να βεβαιωθείτε..

 

Igloo είναι Καλό shop όπου πωλούνται τα

πάντα από σαβούρα μέχρι unbuyables - αλλά! αγοράζετε μόνο μία φορά σε κάθε restock!

 

Search shops = Ψαχτήρι για να δείτε πόσο πουλιέτε το item σας στα άλλα shops!

Προσοχή: εδώ παίζει trick! Τα shops χωρίζονται σε 10 κατηγορίεσ ανάλογα με το πρώτο γράμμα του username του ιδιοκτήτη!

A-I-Q-Y-1-9

B-J-R-Z-2

C-K-S-3

D-L-T-4

E-M-U-5

F-N-V-6

G-O-W-_-7

H-P-X-0-8

Οπότε τα μαγαζιά των χρηστών που αρχίζουν από a, i, q, y, 1 kai 9 είναι listed μαζί κάθε φορά! για να βρείτε το δικό σας shop group πρέπει να κάνετε refresh μέχρι να εμφανιστεί! Είναι αρκετά σημαντικό μιας και πολλές φορές οι τιμές σε κάποιο γκρουπ διαφέρουν αρκετά από τις άλλες!

 

My Shop είναι link για το shop σας. Important: Όταν κάποιος αγοράζει από το shop σας τα λεφτά πηγαίνουν στο shop till και πρέπει να τα μαζέψετε από εκεί!

Advent Calendar: Only in December Δίνει δώρα το δεκέμβριο!

Bank: Κάθε μέρα μαζεύουμε το interest στην τράπεζα!

Free Jellly: Δωρεάν Jelly για να ταΐσετε το πετ!

Free omelette: Δωρεάν ομελέττα για να ταΐσετε το πετ!

Fruit Machine: Δωρεάν παιχνίδι. Δώρα από τίποτα μέχρι junk μέχρι 10,000ΝP+item που αξίζει άλλα τόσα.

Healing Springs: Γιατεύει το πετ σας άμα του συμβεί κάτι ή άμα χάσει μάχη!

Coltzan's shrine: Ανεβάζει stats στο πετ ή δίνει dubloon ή δίνει λίγα λεφτά

Grumpy old king: Φτιάχνετε ένα ανέκδοτο για να cheer up τον grumpy king του Meridell! Άμα του αρέσει σας επιβραβέυει.

McDonalds Gift Giveaway: Δίνει δωράκια. έως 29 Ιουνίου.

Snowager: Όταν κοιμάται [0800-0900/1600-1700/0000-0100 ώρες ελλάδας] παίρνετε items από την σπηλιά του! Άμα ξυπνήσει όμως επιτήθεται στα ζωάκια σας και πρέπει να τα πάτε στa healing springs..

Strength: Ηλίθιο παιχνίδι που κοστίζει 100 ΝP και όποτε το θυμάται δίνει τίπότα καλό..

Tombola: Κορυφή. Δωρεάν και συχνά-πυκνά δίνει codestones[;)]

Wheel of Monotony: Για 100ΝP και την υπομονή σας [κρατάει καμία ώρα+ μέχρι να σταματήσει το αναθεματησμένο:D] σας δίνει δώρα

Wheel of Excitement: Όπως το προηγούμενο αλλά για 150NP και κρατάει ελάχιστα..

Quests.

Braintree-Esphagor: Χμμ.. Λοιπόν. Πηγαίνετε στο brain tree και σας ζητάει κάποια information.

Margaret Bruce died a long time ago, and I need to know where, and when, for my records. You must go and find this information out. Return to me within 1 hours and 10 mins, and I shall give you a prize.
Για να βρείτε αυτά τα info θα πρέπει να πάτε 2 φορές στον esophagor.. O esophagor ζητάει κάποια φαγητά.. Άμα είναι πολύ ακριβά, αφήστε το γιατί το brain tree δεν δίνει πολύ ακριβά πράγματα anyway.. άμα είναι κάτω από 2,000 προτείνω να τα πάρετε..

 

Illusen-Jhudora: Οι δύο νεράιδες, Earth και Dark αντίστοιχα, σας δίνουν quests και ώς αντάλλαγμα παίρνετε κάποια συγκεκριμμένα δώρα. Κοιτάξτε εδώ και εδώ

για μία λίστα δώρων..

 

Τα υπόλοιπα είναι απλά quests που διάφοροι σας ζητούν items και τους τα φέρνετε..

 

Τέλος μπορεί να σας τύχει faerie quest σαν random event!

Μου έτυχε ένα ενώ έγραφα αυτό το μικρό πόστ..

http://tasinet.dimhost.com/forum/images/fq.jpg

http://tasinet.dimhost.com/forum/images/fq2.jpg

[και στο τέλος μου έκανε heal τα pets και τα τάισε τελείως-μάπα δηλαδή]

 

Άμα ξεπέσετε στο επίπεδό μου και κολλήσετε για τα καλά, προτείνω ένα link bar όπως αυτό.

 

Αυτά! Σόρρυ για το μακροσκελές ποστ

[ίσως το μεγαλύτερο που έχω γράψει] αλλά αυτά είναι μόνο τα βασικά, πιστέψτε με!

 

Λίγα links απλά για in-depth σκάλισμα:

training-battledome-trades-auctions-stocks-TCG-guilds-contests-petpets-petpetpets-neopedia-employment agency

Κρυπτόγραμμα : η κορυφαία εφημερίδα ασφαλείας του Bruce Schneier στην ελληνική γλώσσα!
Link to comment
Share on other sites

Εγω με λιγη ωρα και μεσω παιχνιδιων εχω γυρω στα 1735 Np... ευχαριστω πολυ Σαιμπερσλετζ (Σλετζ Χαμμερ :Ρ)

[sIGPIC][/sIGPIC]...breath taking...

 

http://www.chf.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι με 4 μήνες είμαι στα 1,258,175 NP καθαρά στην τράπεζα + το σπάνιο βιβλίο + το pet μου που του έχω ανεβάσει το intelligence πολύ..

My Pet

 

Κανένα σχόλιο για το user name μου.

Κρυπτόγραμμα : η κορυφαία εφημερίδα ασφαλείας του Bruce Schneier στην ελληνική γλώσσα!
Link to comment
Share on other sites

Σαιμπεσλετζ εχω τη διπλωματικη μου προς το παρον και δεν εχω πολυ χρονο... θα επανελθω συντομα.. μη χαθεις!

[sIGPIC][/sIGPIC]...breath taking...

 

http://www.chf.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...