Jump to content

Samsung Galaxy S Duos (S7562)


cayman84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΟΠΠΠΠ ΧΙΛΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΑ ΙΔΙΑ Ο ΞΑΔΕΡΦΟΣ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΡΟΜ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΡΟΜ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΠΑΝΑΚΙΝΗΣΗ Ή ΑΝΑΠΟΔΑ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΛΛΑ ΕΜΕΙΝΕ ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΡΟΜ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΑΞΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΛΛΟ??? ΧΑΧΑΧΑΧ

Αν δεν ξέρεις καν τι είναι η ρομ δεν μπορείς να κάνεις μια ερώτηση στον ξάδερφο σου να σε βοηθήσει λίγο παραπάνω? Γιατί πρέπει να ξεκινήσεις από πάρα πολύ βασικά πράγματα για να συνεχίσεις!

μαλιστα.. και απ ο,τι καταλαβα μπορω να περασω ναι μεν αλλη ρομ, αλλα μονο της ιδιας εκδοσης ε; πχ 4.0.4 που οριτζιναλ φοραει στο σαμυ.. δε ξερω αν μπορω να βαλω 4.1 και πανω, αλλα φανταζομαι πρεπει ν αλλαξω κερνελ ε; εκει δε θελω να φτασω, νομιζω ειναι αρκετα επιπομη διαδικασια με πιο σοβαρο ρισκο απ τις προηγουμενες, τουλαχιστον ετσι ειχα καταλαβει απ οταν το εψαχνα με το xperia.. εκει το δοκιμασα μερικες φορες, αλλα δε πετυχε κ το αφησα. απο ρομ εσυ ποια εχεις δοκιμασει και προτεινεις; μια σταθερη κι ελαφρια..

Δυστυχώς δεν υπάρχει κάποια ρομ που να ειναι νεότερης έκδοσης Android. Υπάρχει από άλλη συσκευή που έχω δοκιμάσει και δουλεύει κανονικά η συσκευή αλλά δεν δουλεύει το δίκτυο τηλεφωνίας. Έχω δοκιμάσει όλες τις ρομ που υπάρχουν για το κινητό και όλους τους κερνελ. Δεν είναι κάτι το δύσκολο να αλλάξεις ρομ και κερνελ κάνεις εγκατάσταση κάποια zip αρχεία από cwm με κάποια βήματα στάνταρ και έτοιμο! Κατά την γνώμη μου η καλύτερη είναι η cosmic rom πολύ σταθερή γενικά σε σχέση με όλες τις άλλες που έχω δοκιμάσει. Τώρα είμαι σε φάση τεστ μιας νέας που κυκλοφόρησε στις 27/1/15 (όταν το είδα πως ξεκίνησε νέο πρότζεκτ για μια παλιά συσκευή εντύπωση μου έκανε!)L-Touch λέγεται και είναι L style είναι και αυτή εξίσου σταθερή την έχω από την μέρα που βγήκε και είμαι πολύ ευχαριστημένος δεν έχει πολλά πολλά μέσα! Έχω βάλει ότι εφαρμογές βάζω πάντα και τα αρχεία μου και την δοκιμάζω αλλά δεν είχα θέμα μέχρι τώρα! Θα τις βρεις στo XDA τις ρομ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μηπως ξερετε αν υπαρχει κουμπι για ρεσετ μηπως γινει τιποτα γιατι δεν βρηκα τιποτα

 

Κουμπί για reset δεν υπάρχει. Πατώντας volume up + volume down + home + power μπαίνεις σε recovery mode. Από εκεί επιλέγεις το wipe data/reset factory settings. Αυτό μπορεις να το κάνεις και απο τις ρυθμίσεις μέσα απο το μενού.

Link to comment
Share on other sites

το κουμπι παουερ πιο ειναι??? αλλα δεν κανει κατι δεν ξερω τι να κανω???

Το κουμπί που πατάς για να ανοίξει η συσκευή!!

Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχουν χρήστες που δουλεύουν την συσκευή με custom rom ή ακόμα και χρήστες που θέλουν να δοκιμάσουν κάτι νέο μπορείτε να ρίξετε μια μάτια στο xda σε ένα νέο πρότζεκτ. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3024762
Link to comment
Share on other sites

GiannisSma καλησπέρα

μήπως υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος να ρουταρω την συσκευή όπως αυτός: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2219711

για να ξεφορτωθώ λίγη σαβούρα και αν ξέρεις τη να αφαιρέσω ακριβώς?

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα apostoloskam. Για root δεν έχω δοκιμάσει κανένα από τους εύκολους τρόπους. Με λίγα βήματα και 10 λεπτά χρόνο παραπάνω για σίγουρο αποτέλεσμα δεν έχω μπει στην διαδικασία να δοκιμάσω κάτι πέραν του "κλασσικού" σε ότι συσκευή και αν έχω κάνει root μέχρι τώρα. Παρακάτω δίνω και τα link για να κατεβάσεις τα απαιτούμενα αρχεία. Επειδή δεν ξέρω αν έχεις δει τα παλαιότερα post είχα δώσει οδηγίες πιο παλιά για το πως ακριβώς κάνουμε root ειναι σε παράθεση παρακάτω τα βήματα.

 

Download Links: {Credtis στον brijeshep από τον οδηγό του στο xda.}

Κατεβάζεις το odin από εδώ.

Κατεβάζεις το cwm από εδώ.

Κατεβάζεις το superuser από εδώ.

 

1)Κλείνουμε το κινητό και το ανοίγουμε πατώντας volume up + volume down + home + power και μόλις δονήσει τα αφήνουμε.(Αυτό λέγεται download mode και το χρειαζόμαστε για να flashάρουμε τα αρχεία που θέλουμε από odin.)

2)Ανοίγουμε το odin και συνδέουμε το κινητό στο πισι και περιμένουμε να κάνει εγκατάσταση τους drivers(αυτόματα γίνεται η εγκατάσταση για win 7 και πάνω). Όταν τελειώσει η εγκατάσταση θα δούμε στο odin ότι μας έχει δώσει χχ[Com:xx]. Τσεκάρουμε το PDA και δίνουμε το path όπου έχουμε κατεβάσει το cwm. Προσέχουμε να είναι checked μόνο το Auto Reboot και το F. Reset Time. Πατάμε το start και περιμένουμε.

3)Μόλις τελειώσει η εγκατάσταση και δονήσει η συσκευή βγάζουμε το usb και την μπαταρία!! Αλλιώς στην πρώτη έναρξη της συσκευής θα περαστεί πάλι μόνο του το stock recovery!

4)Αφού λοιπόν βγάλαμε την μπαταρία την επανατοποθετούμε και τώρα με τα Volume up + home + power κάνουμε boot την συσκευή μας σε custom recovery(το cwm που flashάραμε λίγο πριν με το odin).

5)Έχουμε ήδη περάσει το zip για το superuser στην sd μας οπότε στο cmw πάμε στην επιλογή choose zip from sd και επιλέγουμε το αρχείο του superuser. πατάμε yes και μόλις τελειώσει το install πάμε πίσω και επιλέγουμε reboot system.

6)Ανοίγει η συσκευή μας κανονικά και βλέπουμε πλέον το superuser σαν εφαρμογή και είμαστε root.

 

Σημείωση: Πως δουλεύει το cwm? Με τα πλήκτρα της έντασης πάμε πάνω κάτω. Με το Power κάνουμε "κλικ" σε αυτό που θέλουμε και με το back button πάμε μία επιλογή πίσω.

 

Edit2: Ότι θέλουμε να κάνουμε install από cwm το περνάμε στην sd όχι στην μνήμη του κινητού.

 

Όσο για την σαβούρα που θα βγάλεις από μέσα είναι σίγουρα ότι google app δεν χρησιμοποιείς και ότι εφαρμογή λέει samsung τάδε app εκτός και αν χρησιμοποιείς κάτι από αυτά. Για μένα το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι αυτό! Λίγο διάβασμα στις οδηγίες, λίγο χρόνο και με όχι φόβο θα δεις άλλο κινητό!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ πάντα εξυπηρετικός και αγόγγηστος! Να σαι καλά! :D

:D Δες τις οδηγίες και για τυχόν απορίες τις λες!

Link to comment
Share on other sites

:D Δες τις οδηγίες και για τυχόν απορίες τις λες!

 

Οταν λεω οτι εισαι κορυφη, να με ακους! :)

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Σύντροφοι τα φώτα σας

Έχω ένα Samsung Galaxy S Duos (S7562) με android 4.0 που το μεσημέρι δυστυχώς για κακή μου τύχη περιεργάζονταν η μικρή μου ανιψιά…

Θεώρησε πολύ λογικό να κλειδώσει την συσκευή με πολλά νούμερακια… μόνο που δεν θυμάται ποια είναι αυτά τα νουμεράκια… και έτσι τώρα έχω μια κλειδωμένη συσκευή!!!

Προσπάθησα να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πατώντας Volume UP + Home + Power key αλλά δεν ανταποκρίνεται και απλά ανοίγει κανονικά η συσκευή…

Ενώ αν δοκιμάσω με Volume Down + Home + Power key μπαίνει σε κατάσταση για να περάσεις νέα ROM

Έχει κανένας καμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Οταν λεω οτι εισαι κορυφη, να με ακους! :)

Χαχαχα κάθε μέρα μαθαίνω όμως! Ποτέ δεν φτάνεις κορυφή σε τέτοια πράγματα, πάντα υπάρχει κάτι καινούριο να δεις και να μάθεις!!

 

Σύντροφοι τα φώτα σας

Έχω ένα Samsung Galaxy S Duos (S7562) με android 4.0 που το μεσημέρι δυστυχώς για κακή μου τύχη περιεργάζονταν η μικρή μου ανιψιά…

Θεώρησε πολύ λογικό να κλειδώσει την συσκευή με πολλά νούμερακια… μόνο που δεν θυμάται ποια είναι αυτά τα νουμεράκια… και έτσι τώρα έχω μια κλειδωμένη συσκευή!!!

Προσπάθησα να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πατώντας Volume UP + Home + Power key αλλά δεν ανταποκρίνεται και απλά ανοίγει κανονικά η συσκευή…

Ενώ αν δοκιμάσω με Volume Down + Home + Power key μπαίνει σε κατάσταση για να περάσεις νέα ROM

Έχει κανένας καμία ιδέα?

 

Με Volume up + Home + Power σίγουρα δεν κάνει κάτι! Το Volume down + Home + Power δεν είναι για να περάσεις ακριβώς νέα ρομ αλλά διάφορα άλλα που αν ενδιαφέρεσαι μπορείς να μάθεις και αυτή η λειτουργία λέγετε Download mode. Αυτό που χρειάζεσαι είναι Volume up + Volume Down + Home + Power ώστε να μπεις στο Recovery Mode. Από εκεί θα επιλέξεις το wipe data/factory reset. Καλό είναι να κάνεις και ένα wipe cashe. Έπειτα επιλέγεις το reboot και είσαι έτοιμος. Θα χάσεις ότι έχεις αποθηκευμένο στην συσκευή σου όμως. Όπως εφαρμογές,επαφές,sms, κωδικούς και ότι άλλο είναι αποθηκευμένο στην μνήμη της συσκευής. Θα είναι όπως την πρώτη φορά που το άνοιξες.

Edited by GiannisSma
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σύντροφε. Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου… μισή ώρα πριν το βρήκα και εγώ μετά από πολλούς πειραματισμούς και αρκετα video στο you tube.. θυσίασα τα μηνύματα που είχα αποθηκευμένα αλλά ευτυχώς οι επαφές σώθηκαν!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σύντροφε. Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου… μισή ώρα πριν το βρήκα και εγώ μετά από πολλούς πειραματισμούς και αρκετα video στο you tube.. θυσίασα τα μηνύματα που είχα αποθηκευμένα αλλά ευτυχώς οι επαφές σώθηκαν!

Οι επαφές αν είναι στην σιμ ή στο gmail τότε ναι δεν χάνονται αλλά αν είναι στην συσκευή θα χαθούν!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω ενα θεμα. Λοιπον εχω βαλει στο κινητο το next launcher 3D Κ απο οταν το εβαλα οποιος με παιρνει με αποκρυψη χτυπαει μια φορα κ του λεει οτι ειναι απενεργοποιημενο. δεν ξερω τι φταιει , στο κινητο εχω wind και Q (το next launcher το εβαλα μολις εβαλα κ την q κ δεν ξερω τι φταιει αλλα κ οταν με καλουν στον αλλο αριθμο που ειναι wind γινεται το ιδιο που δεν το εκανε ποτε....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω ενα θεμα. Λοιπον εχω βαλει στο κινητο το next launcher 3D Κ απο οταν το εβαλα οποιος με παιρνει με αποκρυψη χτυπαει μια φορα κ του λεει οτι ειναι απενεργοποιημενο. δεν ξερω τι φταιει , στο κινητο εχω wind και Q (το next launcher το εβαλα μολις εβαλα κ την q κ δεν ξερω τι φταιει αλλα κ οταν με καλουν στον αλλο αριθμο που ειναι wind γινεται το ιδιο που δεν το εκανε ποτε....

 

Για πήγαινε στις ρυθμίσεις κλήσεων/ απόρριψη κλήσης/ λίστα αυτόματης απόρριψης και δες αν είναι τικαρισμένο το ''Αγνωστο''

αν ναι, ξετίκαρε το

Link to comment
Share on other sites

@aleka_0 καλύτερα Nova launcher δοκίμασε τον. Και τι σε πειράζει αυτο με την απόκρυψη? Έτσι κι αλλιώς να σε χρειάζεται κάποιος κάτι δεν θα σε πάρει με απόκρυψη σίγουρα! Και εταιρίες διαφημιστικές και λοιπά δεν παίρνει κάνεις με απόκρυψη! :-P άρα για φάρσα ή να σε ενοχλήσουν μόνο κλήσεις με απόκρυψη γιαυτό και εγώ έχω ενεργοποιημένο το block σε αριθμούς με απόκρυψη.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! :) και καλός σας βρήκα!!

 

Λοιπόν έχω το S7562 το οποίο του έκανα root. Δεν πήγαν όλα έτσι όπως τα περίμενα. Πέρασα το link2sd για να περάσω τα app στην SD και με κανέναν τρόπο δεν μπορώ να τα περάσω αφού μου βγάζει αυτό το μήνυμα.

 

"Το App2SD δεν υποστηρίζεται από την συσκευή σας. Η συσκευή σας έχει ένα πρωτεύων εξωτερικό διαμέρισμα το οποίο εξομοιώνεται από την εσωτερική μνήμη. Μπορείτε να συνδέσετε την εφαρμογή προκειμένου να μετακινήσετε τα αρχεία σας στην κάρτα SD"

 

Θέλω λοιπόν να περάσω νέα rom όπου να κάνει την συσκευή κάπως ποιο γρήγορη και να καίει λιγότερη μπαταρία. Έχω βρει 2-3 rom που μου αρέσει το περιβάλλον (ναι αυτό κοιτάω πρώτα :P) απλά θέλω και την γνώμη σας. Ένα πρόβλημα που υπάρχει είναι ότι baseband S7562XXLJ3 και τα λινκ που δίνουν δεν υπάρχουν.

 

Επίσης υπάρχει κάποιο ελληνικό tutorial (αν είναι και βίντεο ακόμα καλύτερα) για το πως να περάσω την custom rom?

 

http://forum.xda-developers.com/android/development/rom-l-touch-rom-s-duos-l-themed-t3014402

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2335532

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2369030

 

Γρήγορη ερώτηση: Το κινητό μου το έδωσαν και είχε σπάσει η lcd και την άλλαξα με μια του ebay από τις φθηνές που βγήκε καλή. Στις ρυθμίσεις στην μπαταρία λέει κατανάλωση 50%. Είναι σωστό ή έχει υπερκατανάλωση η οθόνη? (αν γίνεται αυτό)

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια.

Κατοχος απο το καλοκαιρι ενος s7562, γιατι εσπασε το digitizer στην τσεπη του ξαδερφου (το ειχε μαζι με το φορτιστη κ μαλλον πατηθηκε πολυ δυνατα με τη γωνια) και τον προλαβα πριν το κανει κομματακια απο τα νευρα.

 

Αλλαξα το digitizer με χαμηλο κοστος κ το κρατησα εγω.

 

Επειδη γνωριζω μονο καποια βασικα πραγματακια για root, custom rom, recovery menu (τα kernel ποτε δεν καταλαβα τί ακριβως ειναι κ τί κανουν), θα ηθελα αν γινεται μια μικρη βοηθεια.

 

Το κινητακι μας, δεν εχει το μαγικο κουμπακι "move to sd" με αποτελεσμα να φουλαρει σχεδον αμεσως η μνημη του κινητου, και να εξαντλειται η ηδη μικρη ram που εχει. Εχω κανει το πειραμα με partition & link2sd στο κινητο της αδερφης μου (ενα galaxy ace) αλλά λογω μη γρηγορης sd (ουτε καν class 4) αργει να ανταποκριθει.

 

Αυτο που θελω να βρω ειναι *αν υπαρχει εως τωρα* μια custom rom, ελαφρυτερη της official, στην οποια να εχω τη δυνατοτητα μεταφορας των εφαρμογων στην καρτα μνημης, να δουλευουν κ οι 2 sim, αλλά και πολλες βασικές λειτουργείες οπως ειναι πχ τα bluetooth. (το τελευταιο παει στην 4.4.4. cm11 που κυκλοφορησε στο xda και ειναι ακομα σε δοκιμαστικο σταδιο)

 

Η παλια official εκδοση που ειχε το κινητο *εψαξα στο sammobile, ηταν η αυστριακη (με το chaton, hrs hotel και αλλες περιττες εφαρμογες, αγορασμενο απο σκρουτζομαγαζο)

και εβαλα απλώς την ελληνικη official version απο πανω με το odin αφου το rootαρα.

Δεν αλλαξε τιποτα, εφυγαν μερικες εφαρμογες που δεν μπορουσα να απεγκαταστησω με τιποτα, και μου εβαλε αυτες της γκοοογκλ - περιπτερο,βιβλια,drive.

 

Ετσι οπως το εχω το κινητο, τί μπορω να αλλάξω για να βελτιώσω λιγο την ταχυτητα και να αδειασω λιγο τη μνημη? σκεφτομουν για partition και link2sd, αλλά η καρτα μνημης μου ειναι αργή, οποτε παλι θα εχω σχετικα χαμηλη ταχυτητα αποκρισης, αλλά περισσοτερη ελευθερη μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

@stp7562 καλησπέρα! Το καλύτερο που έχεις να κάνεις για το κινητό αφού θέλεις να ασχοληθείς είναι η cm11 που είπες και εσύ αλλά προς το παρόν δεν δουλεύει το BT περιμένουμε update τις επόμενες μέρες. Αν θέλεις μπορείς να δοκιμάσεις την cosmic rom θα την βρεις στο xda. Όσο για τις εφαρμογές που λες άλλο η ram που βλέπεις ότι ''γεμίζει'' και άλλη δουλειά γίνεται με τα partition και το linl2sd.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! :) και καλός σας βρήκα!!

 

Λοιπόν έχω το S7562 το οποίο του έκανα root. Δεν πήγαν όλα έτσι όπως τα περίμενα. Πέρασα το link2sd για να περάσω τα app στην SD και με κανέναν τρόπο δεν μπορώ να τα περάσω αφού μου βγάζει αυτό το μήνυμα.

 

"Το App2SD δεν υποστηρίζεται από την συσκευή σας. Η συσκευή σας έχει ένα πρωτεύων εξωτερικό διαμέρισμα το οποίο εξομοιώνεται από την εσωτερική μνήμη. Μπορείτε να συνδέσετε την εφαρμογή προκειμένου να μετακινήσετε τα αρχεία σας στην κάρτα SD"

 

Θέλω λοιπόν να περάσω νέα rom όπου να κάνει την συσκευή κάπως ποιο γρήγορη και να καίει λιγότερη μπαταρία. Έχω βρει 2-3 rom που μου αρέσει το περιβάλλον (ναι αυτό κοιτάω πρώτα :P) απλά θέλω και την γνώμη σας. Ένα πρόβλημα που υπάρχει είναι ότι baseband S7562XXLJ3 και τα λινκ που δίνουν δεν υπάρχουν.

 

Επίσης υπάρχει κάποιο ελληνικό tutorial (αν είναι και βίντεο ακόμα καλύτερα) για το πως να περάσω την custom rom?

 

http://forum.xda-developers.com/android/development/rom-l-touch-rom-s-duos-l-themed-t3014402

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2335532

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2369030

 

Γρήγορη ερώτηση: Το κινητό μου το έδωσαν και είχε σπάσει η lcd και την άλλαξα με μια του ebay από τις φθηνές που βγήκε καλή. Στις ρυθμίσεις στην μπαταρία λέει κατανάλωση 50%. Είναι σωστό ή έχει υπερκατανάλωση η οθόνη? (αν γίνεται αυτό)

 

Ρίξε μια ματιά στο θέμα της συγκεκριμένης συσκευής καλύτερα, έχει κάποιον εκεί που ψάχνει ακριβώς τα ίδια με σένα...

Edited by Sofos_5
Προσθήκη Παράθεσης.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! :) και καλός σας βρήκα!!

 

Λοιπόν έχω το S7562 το οποίο του έκανα root. Δεν πήγαν όλα έτσι όπως τα περίμενα. Πέρασα το link2sd για να περάσω τα app στην SD και με κανέναν τρόπο δεν μπορώ να τα περάσω αφού μου βγάζει αυτό το μήνυμα.

 

"Το App2SD δεν υποστηρίζεται από την συσκευή σας. Η συσκευή σας έχει ένα πρωτεύων εξωτερικό διαμέρισμα το οποίο εξομοιώνεται από την εσωτερική μνήμη. Μπορείτε να συνδέσετε την εφαρμογή προκειμένου να μετακινήσετε τα αρχεία σας στην κάρτα SD"

 

Θέλω λοιπόν να περάσω νέα rom όπου να κάνει την συσκευή κάπως ποιο γρήγορη και να καίει λιγότερη μπαταρία. Έχω βρει 2-3 rom που μου αρέσει το περιβάλλον (ναι αυτό κοιτάω πρώτα :P) απλά θέλω και την γνώμη σας. Ένα πρόβλημα που υπάρχει είναι ότι baseband S7562XXLJ3 και τα λινκ που δίνουν δεν υπάρχουν.

 

Επίσης υπάρχει κάποιο ελληνικό tutorial (αν είναι και βίντεο ακόμα καλύτερα) για το πως να περάσω την custom rom?

 

http://forum.xda-developers.com/android/development/rom-l-touch-rom-s-duos-l-themed-t3014402

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2335532

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2369030

 

Γρήγορη ερώτηση: Το κινητό μου το έδωσαν και είχε σπάσει η lcd και την άλλαξα με μια του ebay από τις φθηνές που βγήκε καλή. Στις ρυθμίσεις στην μπαταρία λέει κατανάλωση 50%. Είναι σωστό ή έχει υπερκατανάλωση η οθόνη? (αν γίνεται αυτό)

 

http://forum.xda-developers.com/android/development/cm11-samsung-galaxy-s-duos-kitkat-4-4-4-t3024762

Edited by Sofos_5
Προσθήκη Παράθεσης.
Link to comment
Share on other sites

Το ξερω Γιαννη. 1,69gb εχει η συσκευη τα οποια διαχειριζομαστε με το παρτισιον κ το λινκ2sd. Η ραμ στο δικο μου ειναι σχεδον μονιμα γεματη και δεν ξερω πως να την αδειασω.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Duos (S7562)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...