Jump to content

Samsung Galaxy S Duos (S7562)


cayman84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και αν έχουν DOA; Νομίζω πως είναι υποχρέωση από το νόμο. Φυσικά και μπορείς να το πας στο σέρβις. Αλλά τι θα προτιμούσες, το ίδιο επισκευασμένο ή ένα καινούριο;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το πήρα απο mediamarkt μεσω ιντερνετ...νομιζω δεν εχουν doa....Υπάρχει προβλημα να το παω στο σερβις της περιοχής μου?

 

Aπό το site του Media Markt:

 

"§11 Αξιώσεις για ελαττώματα

(1) Ο πελάτης δικαιούται επίσης, εντός των νομίμων χρονικών πλαισίων και, ανεξάρτητα από το δικαίωμα αναιτιολόγητης υπαναχώρησης εντός 14 ημερών εκ του άρθρ. 4§10 ν.2251/1994, να ασκήσει τα εκ του νόμου δικαιώματά του λόγω ελαττωματικότητας του προϊόντος ενώπιον οποιουδήποτε καταστήματος Media Markt στην ελληνική επικράτεια, επιπρόσθετα υποβάλλοντας το απευθείας αίτημα online στη Media Markt Online.

(2) Σε περίπτωση ελαττώματος, μπορείτε να επικοινωνείτε με τη γραμμή εξυπηρέτησης πελατών Media Markt στο 801-500-2020 (αστική χρέωση) εφόσον καλείτε από σταθερό τηλέφωνο, ή στο 210 9978410 εφόσον καλείτε από κινητό τηλέφωνο και να λαμβάνετε όλες τις απαραίτητες και αναγκαίες βοηθητικές κατευθύνσεις και πληροφορίες.

(3) Εφόσον ένα προϊόν δηλωθεί ως ελαττωματικό από τον πελάτη, η Media Markt επιφυλάσσεται ρητώς για την πρότερη διάγνωση του προϊόντος ως ελαττωματικού από αρμόδιους τεχνικούς.

(4) Εφόσον ένα προϊόν επιστραφεί ως ελαττωματικό και λάβει συγκεκριμένο αριθμό εντολής επισκευής, ο πελάτης δύναται να λαμβάνει όλες τις απαραίτητες πληροφορίες σχετικά με την επεξεργασία και πορεία κάθε εντολής σχετικής με τυχόν ελαττωματικότητα, βάσει του αριθμού της εντολής επισκευής.

(5) Αποκλείεται η εκχώρηση ή μεταβίβαση δικαιωμάτων αναφορικά με την ελαττωματικότητα των προϊόντων."

 

Oπότε καλύτερα να απευθυνθείς στα τηλέφωνα που αναφέρει. :)

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα κι εγω το s duos αλλα αμεσως διαπίστωσα προβλημα στην κλήση....Ακούω στην κληση ένα συριγμό (σαν χιόνια τηλεόρασης χαμηλης έντασης) ακόμη κι όταν φοράω ακουστικά ή εχω ανοιχτή ακρόαση.....Τι παίζει με αυτό?Να το πάω στο service?

 

παιζει οτι υπαρχουν παρτιδες με ποβλημα στο ακουστικο

Link to comment
Share on other sites

παιζει οτι υπαρχουν παρτιδες με ποβλημα στο ακουστικο

 

Που το ξερεις αυτο?

Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν είναι σίγουρο αλλά όταν οι μισοί έχουν πρόβλημα με το κινητό και οι άλλοι μισοί όχι, ε τότε κάτι γίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Εχω κανα μηνα και που εχω παρει το κινητο και εντοπισα 2 προβληματακια

1ο Προσπαθω να αποθυκευσω ονοματα στην sim1 με Ελληνικους χαρακτηρες και μου βγαζει δεν ηταν δυνατη η αποθυκευση επαφης

Στην αλλη sim2 μου τα περναει μια χαρα [εχω την εντυπωσει οτι κατι πείραξα και εγινε αυτο]

2ο Στην sim1 που εχω ρυθμισμενη για 3G δεν εχω καλο σημα [παλι εχω την εντυπωσει οτι κατι πείραξα και εγινε αυτο]

Ευχαριστω εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

ΤΡΟΠΟΣ ΕΠΕΚΤΑΣΗΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΜΝΗΜΗΣ

Η ΛΎΣΗ ΒΡΈΘΗΚΕ ΤΟ ΚΟΛΠΟ ΠΟΥ ΓΊΝΕΤΕ ΕΊΝΑΙ ΝΑ ΑΛΑΞΕΙ Η ΕΣΩΤΕΡΙΚΉ ΚΑΡΤΑ ΜΕ ΤΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΉ(ΜΕ ΗΑCK)

ΓΊΝΕΤΕ ΣΕ ΌΛΑ ΤΑ ΚΙΝΗΤΆ ΚΑΙ ΔΟΚΙΜΑΣΜΈΝΟ ΑΠΌ ΜΕΝΑ ΣΤΟ SAMSUNG S7562

 

ΠΡΟΫΠΟΘΈΣΕΙΣ:

A) ROOT ACCES ( http://forum.xda-developer....php?t=2171441 )

B) MEMORY CARD

 

ΟΔΗΓΙΕΣ

1)Κάνουμε search στο google play το «Root externat 2” internal και το κατεβάζουμε

2)Ανοίγουμε το πρόγραμμα

3)Αν μας εμφανίσει μήνυμα πως δεν έχουμε κάνει τις ρυθμίσεις πατάμε GO, αλλιώς πηγαίνουμε πάνω δεξιά στις ρυθμίσεις

4)Τικάρουμε το "Use per defaults"

5)Πατάμε "View the different devices" περιμένουμε 5 δευτερόλεπτα και σκρολαρουμε κάτω

6)βλέπουμε μια νέα λίστα εδώ αναζητάμε /dev/block/vold/179:33<---αυτός είναι ο αριθμός που χρειαζόμαστε

7)Πηγαίνουμε πάλι πάνω πατάμε στο"The ext.sdcard device access" και αλλάζουμε το τελευταίο κομμάτι των αριθμών στους αριθμούς που είδαμε πριν λίγο πιστεύω όλοι σε αυτό το μοντέλο κινητού τους ιδίους θα έχουμε αλλά το τεστάρουμε

8)Πάμε πίσω και Τικάρουμε το "At boot"

9)Πατάμε "external > internal" περιμένουμε 10 δευτερόλεπτα και βαίνουμε από το πρόγραμμα

10)Πάμε Ρυθμίσεις-Χώρος αποθήκευσης και βλέπουμε ότι το μέγεθος τώρα έγινε ίδιο με της memory card

ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ!!

ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΕΤΕ ΟΠΟΙΟ ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΘΕΛΕΤΕ..

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη φίλε μου, αλλά αυτό το προϊόν δεν υπάρχει πια..

Αν πατήσεις από κάτω που λέει similar items θα βρεις πολλές επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Σωστός είσαι..! ευχαριστώ!

 

τσίμπησα αυτή

 

Μία ερώτηση.. γιατί δεν γράφει στα μηνύματα με πεζούς χαρακτήρες, παρά μόνο με κεφαλαία?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω το παραπάνω κινητό....εδώ και ένα χρόνο περίπου και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα...δεν μπορώ να αποθηκεύσω τίποτα στην κάρτα μνήμης με αποτέλεσμα να μην υπάρχει ελεύθερος χώρος....οπότε δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα από εφαρμογές (χωρίς να αναγκαστώ να σβήσω αυτές που έχω ήδη...Ερώτηση: Aν κάνω root στην συσκευή θα μπορεί να τα αποθηκεύει στην κάρτα μνήμης ????
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να βλέπουμε το ποσοστο της μπαταρίας στο πάνω μέρος της οθόνης?

 

αν πας στις ρυθμισεις/μπαταρια/κατω τερμα πρεπει να εχει επιλογη εμφανιση ποσοστου μπαταριας

Link to comment
Share on other sites

^^ Τελικά είναι στο ρυθμίσεις>εμφάνιση>εμφάνιση ποσοστού μπαταρίας τελευταία επιλογή!
Link to comment
Share on other sites

γίνεται να αλλάξει? γιατί εγώ ούτως ή άλλως δεν γράφω μεγάλα μηνύματα..

 

Μηνύματα->Μενού->Ρυθμίσεις->εισαγωγή λειτουργίας->Unicode

Με αυτόν τον τρόπο θα έχεις πεζούς αλλά 70 χαρακτήρες από 160 που είναι στο GSM.

Edited by tripolis
Link to comment
Share on other sites

δευτερη φορα εγκριση doa απο birdphone λογω ελατοματικου ακουστικου. αυτη την φορα επιστροφη χρηματων κ σε κανα μηνα xperia l αντιο s duos :O
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Duos (S7562)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...