Jump to content

Samsung Galaxy S Duos (S7562)


cayman84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πας στις ρυθμίσεις ---> διαχείρηση καρτών σιμ και ---> ξετικάρεις ενα κουτάκι (το τελευταιο) που λέει μονιμη ενεργ. διπλής σιμ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πας στις ρυθμίσεις ---> διαχείρηση καρτών σιμ και ---> ξετικάρεις ενα κουτάκι (το τελευταιο) που λέει μονιμη ενεργ. διπλής σιμ.

 

ευχαριστω το εκανα ηδη,μηπως γνωριζεις και το τελευταιο που σε ρωτησα για το πως ευκολα επιλεγω απο τη λιστα κλησεων απο ποια καρτα θα παιρνω;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ενα προγραμμα στο Play Store αλλα δεν θυμαμαι ποιο.

Ριξε μια ματιά στις προηγούμενες σελίδες.

Καπου πρόσφατα εχει αναφερθεί ξανα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με την νέα ROM που κατέβασα από εδώ: http://www.idroidspace.com/kyleopen-custom-rom-samsung-galaxy-duos-s7562/

Βασικά δεν βλέπει τις κάρτες sim ή δεν συνδέεται στο δίκτυο. Όποιος μπορεί να βοηθήσει γιατί δεν έχω κινητό...

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με την νέα ROM που κατέβασα από εδώ: http://www.idroidspace.com/kyleopen-custom-rom-samsung-galaxy-duos-s7562/

Βασικά δεν βλέπει τις κάρτες sim ή δεν συνδέεται στο δίκτυο. Όποιος μπορεί να βοηθήσει γιατί δεν έχω κινητό...

 

Βαλε μια επισημη εκδοση και τελος τα προβληματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα θα βγαλει σημα η μια μετα η αλλη. Δεν καταλαβαινω πως το εννοεις.

 

 

Δεν βγάζουν ταυτόχρονα σήμα και οι δυο κάρτες;;

 

Και πως εξηγείτε το γεγονός πως κάποιες φορές για δευτερόλεπτα η δεύτερη σιμ εμφανίζεται πάνω με το κυκλάκι κια τη διαγώνια γραμμή;

 

Επίσης πάω να στείλω μηνυμα και μου βγάζει εικονίδιο ως το μήνυμα θα είναι κατεστραμμένο στον παραλήπτη.

Τι ρυθμίσεις κάνω εδώ;;

Edited by georgefocus
Link to comment
Share on other sites

Δεν βγάζουν ταυτόχρονα σήμα και οι δυο κάρτες;;

 

Και πως εξηγείτε το γεγονός πως κάποιες φορές για δευτερόλεπτα η δεύτερη σιμ εμφανίζεται πάνω με το κυκλάκι κια τη διαγώνια γραμμή;

 

Επίσης πάω να στείλω μηνυμα και μου βγάζει εικονίδιο ως το μήνυμα θα είναι κατεστραμμένο στον παραλήπτη.

Τι ρυθμίσεις κάνω εδώ;;

 

Για να βγαλουν ταυτοχρονα σημα κ οι δυο καρτες δεν θα πρεπε να υπαρχουν 2 κεραιες;; μαλλον Απλο testing του κινητου για την δευτερη σιμ γινεται γι αυτο κ την εμφανιζει (αλλα δεν ειμαι κ σιγουρος)...για τα σμς πανε στα μνμ-ρυθμισεις κ αλλαξε την γραφη σε αυτοματο..

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση κι από εμένα. Ο κολλητός μου αγόρασε τώρα τελευταία το κινητό. Είναι το πρώτο του Android και δεν το κατέχει. Εχθές μου είπε ότι του δείχνει να έχει αναπάντητη, αλλά παρόλο που ανοίγει την λίστα με τις κλήσεις από το εικονίδιο του τηλεφώνου ο αριθμός 1 δεν φεύγει με τίποτα. Πράγματι το είδα κι εγώ αυτό και παρόλο που δοκίμασα να κάνω επανεκκίνηση, να σβησω από τις εφαρμογές την cache και τις ρυθμίσεις από το τηλέφωνο, το touchwiz κτλ το εικονίδιο συνεχίζει να γράφει τον αριθμό 1. Εν τω μεταξύ έκανα και πόσες αναπάντητες να δω μήπως και ξεκολλήσει αλλά τίποτα. Μονο μια έγραφε! Έχει κάποιος καμιά ιδέα,εκτός από factory reset?

 

Κάποια βοήθεια. Tο κινητό δεν είναι root.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια βοήθεια. Tο κινητό δεν είναι root.

 

Νομίζω: Ρυθμίσεις--> Διαχειριστής εφαρμογών->> στις εφαρμογές BadgeProvider--> Εκαθάριση δεδομένων--> Επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με την νέα ROM που κατέβασα από εδώ: http://www.idroidspace.com/kyleopen-custom-rom-samsung-galaxy-duos-s7562/

Βασικά δεν βλέπει τις κάρτες sim ή δεν συνδέεται στο δίκτυο. Όποιος μπορεί να βοηθήσει γιατί δεν έχω κινητό...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4759444#post4759444

 

Μπες εδω και κανε οτι εχω γραψει και θα εισαι οκ.

 

Εκει που λέει για unroot.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κάποια βοήθεια. Tο κινητό δεν είναι root.

 

Κλειστε μια το κιν. ανοιξτε το ξανα.

Αν δεν διορθωθεί factory reset για αρχη.

Εχει βαλει κανενα προγραμμα που κανει εκκαθάρισει μνημης ?

Αν ναι τοτε αυτο σταματα καποιες λειτουργίες για να σου γλυτώσει ram.

Μπορει να σου κλεινει καποια εφαρμογη οπως αυτη που λες με τις αναπ. γιαυτο το κανει αυτο.

Το εχω δει αυτο που σου λεω σε κιν. φίλου και το έφταξα ΒΓΑΖΟΝΤΑΣ τετοια προγράμματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κλειστε μια το κιν. ανοιξτε το ξανα.

Αν δεν διορθωθεί factory reset για αρχη.

Εχει βαλει κανενα προγραμμα που κανει εκκαθάρισει μνημης ?

Αν ναι τοτε αυτο σταματα καποιες λειτουργίες για να σου γλυτώσει ram.

Μπορει να σου κλεινει καποια εφαρμογη οπως αυτη που λες με τις αναπ. γιαυτο το κανει αυτο.

Το εχω δει αυτο που σου λεω σε κιν. φίλου και το έφταξα ΒΓΑΖΟΝΤΑΣ τετοια προγράμματα.

 

Το τηλέφωνο δεν εχει περασμένο τίποτα μέσα. Μόνο ένα viber κι ένα ebay.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητο που πήρα από φίλο είναι τέλειο αν και ακόμα δεν έβαλα δεύτερη ΚΑΡΤΑ, είδα ότι φοράει επίσημα την 4.0.4 αν θυμάμαι. Θα πάρει νεώτερη έκδοση?
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον όχι. Ένας φίλος αν διαβάσεις μια σελίδα πίσω θα δεις ότι έστειλε email στη Samsung και απάντησε αρνητικά. Θα δούμε!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα εχω ένα πρόβλημα έχω ενα s duos και δεν φορτίζει από κανέναν φορτιστή αυτοκινήτου έχω δοκιμάσει πολλά micro usb αλλά τίποτα

Δεν έχω βαλει αυθεντικό φορτιστή

Μπορει καποιος να μου πει γιάτι???

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα εχω ένα πρόβλημα έχω ενα s duos και δεν φορτίζει από κανέναν φορτιστή αυτοκινήτου έχω δοκιμάσει πολλά micro usb αλλά τίποτα

Δεν έχω βαλει αυθεντικό φορτιστή

Μπορει καποιος να μου πει γιάτι???

 

Δεν κανει συμβατικος τυπου micro usb. Θελει ή τον γνησιο ή καποιους που ειναι ειδικα για samsung. Νομιζω θελουν γυρω στα 0.7Α

Εγω εχω εναν απο motorola γνησιο και δουλευει μια χαρα ενω κανα 2 αλλοι που δοκιμασα δεν επαιζαν

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά,επειδή πήρα πρόσφατα και εγώ το τηλέφωνο θα μπορούσε κάποιος να μου πει,όταν μιλάω στη γραμμή 1 και με καλούν στη γραμμή 2 το βλέπω στην οθόνη σαν κλήση,καταλαβαίνω όμως ότι μάλλον μου κάνει προώθηση την κλήση και αν απαντήσω θα χρεωθώ,εγώ θέλω να δείχνει κλειστή η γραμμή και όταν τελειώσω τη συνομιλία να μου έρθει σαν μήνυμα και να δω ποιος ήταν και να τον πάρω,θα μπορούσατε να μου περιγράψετε τι δυνατότητες έχουμε με τις 2 κάρτες και πως γίνεται να ενεργοποιούμε την καθεμιά θα σας ήμουν υπόχρεος γιατί δε θέλω να χρεώνομαι,επίσης πως μπορώ όταν καλώ απο τη λίστα κλήσεων ένα τηλέφωνο να επιλέγω εύκολα από ποια γραμμή θα το πάρει ή πρέπει να το έχω επιλέξει νωρίτερα,ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Οπως σου ειπε κι ενας φιλος, πας στις ρυθμισεις εφαρμογων -> BadgeProvider -> εκκαθαριση δεδομενων (και διαγραφη της cache αν εχει δε θυμαμαι) και το προβλημα λυνεται κατευθειαν. Αυτο μπορεις να το κανεις και σε αλλες τετοιες παρομοιες περιπτωσεις, μου εχει τυχει κανα 2-3 φορες.

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4759444#post4759444

Μπες εδω και κανε οτι εχω γραψει και θα εισαι οκ.

Εκει που λέει για unroot.

Ευχαριστώ πολύ! και επίσημη version και unroot.

Απορώ όμως γιατί δεν "έτρεξε" (με τις sims) η άλλη ROM... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Παιρνει απο κει που το αφησες τελευταια φορα.

 

Ναι αλλά γιατί δεν το κάνει αυτόματα όπως πριν 2 μέρες ; :cool:

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται αυτόματα κάποιο λάθος θα έγινε. Εγώ που έχω αυτό το τηλέφωνο όταν μου κάνουν αναπάντητη και πάω να τους καλέσω το τηλέφωνο θα πάρει από την κάρτα που έχεις προεπιλέξει. Εκτός κι αν πάρεις από εκεί που λέει Τηλέφωνο και διαλέγεις.Αυτόματα όχι πάντως. Ας μας το πει και κάποιος άλλος από εδώ μέσα για σιγουριά
Link to comment
Share on other sites

Οπως σου ειπε κι ενας φιλος, πας στις ρυθμισεις εφαρμογων -> BadgeProvider -> εκκαθαριση δεδομενων (και διαγραφη της cache αν εχει δε θυμαμαι) και το προβλημα λυνεται κατευθειαν. Αυτο μπορεις να το κανεις και σε αλλες τετοιες παρομοιες περιπτωσεις, μου εχει τυχει κανα 2-3 φορες.

 

Τελικά αυτό ήταν. Ευχαριστώ πολύ. Τόσα χρόνια με Android και Samsung και δεν το ήξερα! Σε μένα δεν είχε τύχει ποτέ αυτό το πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος για γρήγορη αλλαγή από τα Ελληνικά στα Αγγλικά στο πληκτρολόγιο;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Duos (S7562)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...