Jump to content

Samsung Galaxy S Duos (S7562)


cayman84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στις κοπελιας μου τη συσκευη χαθηκε τελειως η εξοικονομηση ενεργειας και τη θεση του εχει παρει ενα blocking mode.Εχει χαθει δηλαδη και απο τη Notification bar αλλα και απο τις ρυθμισεις.

Καμια ιδεα γιατι εγινε αυτο και το βασικο πως θα το επαναφερω? Με βλεπω για επαναφορα ρυθμισεων...

Ντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καμια ιδεα γιατι εγινε αυτο και το βασικο πως θα το επαναφερω? Με βλεπω για επαναφορα ρυθμισεων...

 

Στις πιο νέες εκδόσεις δεν υπάρχει η εξοικονόμηση ενέργειας. Μήπως έκανε αναβάθμιση λογισμικού? (Πιθανότατα δεν έχει Ελληνική ROM)

 

Δεν θα λυθεί με την επαναφορά των ρυθμίσεων.

992
Link to comment
Share on other sites

Στις πιο νέες εκδόσεις δεν υπάρχει η εξοικονόμηση ενέργειας. Μήπως έκανε αναβάθμιση λογισμικού? (Πιθανότατα δεν έχει Ελληνική ROM)

 

Δεν θα λυθεί με την επαναφορά των ρυθμίσεων.

 

Αρικα ειχε την εξοικονομηση (εχουμε τις ιδιες συσκευες με τη μονη διαφορα οτι το δικο μου ειναι αγορασμενο απο το πλαισιο)

Τη μονη διαφορα που θυμαμαι ηταν στην εφαρμογη μηνυματατων τα εγραφε ως "ανταλλαγη μηνυματων" ενω το δικο μου "μηνυματα", τωρα το γρφει και αυτο "μηνυματα"..

Ναι καποια αναβαθμιση μου ειπε οτι εκανε αλλα δεν ξερει τι. Προσεξα οτι αλλαξε και το widget του καιρου εχει διαφορετικη εμφανιση.

Δηλαδη τωρα ειναι μονιμα στο 100%? (χωρις εξοικονομηση ενεργειας)

 

ΥΓ: παρατησαμε τα τερατα και σκαμε με τα κινητα τωρα?? ξερεις εσυ!!

Edited by Ntinlanden
Ντίνος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μου ήρθε να κάνω ενημέρωση στο κινητό αλλά δεν ξέρω πως. Λοιπόν κατεβάζω την ενημέρωση αλλά παρακάτω δεν ξέρω τι να κάνω. Στις συσκευές πχ se mini pro και Samsung nexus την κάνει αυτόματα σε αυτό δεν μπορώ, μπορεί κάποιος να μου δώσει κάποιες οδηγίες. Εντω μεταξύ δεν μπορώ να βρω στο κινητό την ενημέρωση που κατεβάζω που την αποθηκεύει.
Link to comment
Share on other sites

Προς : dimitris99

Οδηγός για root ειναι εδώ : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2171441

Τωρα αν θες να γίνεις unroot και εργοστασιακός θα περάσεις πρώτα το ενα πρόγραμμα το οποίο θα μηδενίσει το counter , και μετα θα φλασάρεις με odin μια μαμα rom.

Αν θες πληροφορίες μου λες.

Ποια rom εχεις βρεί ????

 

Οδηγίες για unroot (γι'αυτους που εχουν κανει root με το παραπάνω τροπο, όσοι έχουν κανει μεσω odin πρεπει να μηδενίσουν και τον μετρητή):

1. Μπαίνεις εδώ : http://samsung-updates.com/

2. Επιλέγεις τη συσκευή σου και το firmware που θές.

3. Αποσυμπιέζεις τα δεδομένα στην επιφάνεια εργασίας.

4. Κατεβάζεις το πρόγραμμα odin. Το ανοίγεις και επιλέγεις το firmware για PDA.

5. Προσοχή το κουτάκι re-partition box ΔΕΝ ΤΟ ΤΣΕΚΑΡΟΥΜΕ.

6. Κλεινουμε το κιν. και μπαίνουμε σε boot λειτουργία πατώντας (το κουμπί έντασης πανω , home και power) , και το συνδέουμε με το καλώδιο usb με τον υπολογιστή. Τοτε το πρόγραμμα odin του υπολογιστή ''βλέπε'' το κιν. και πατώντας star ξεκινάει.

7. ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ''PASS'' και τοτε βγάζουμε το καλώδιο.

 

Προς αποφυγεί παρεξηγήσεων αυτα τα βρήκα απο άλλο site δεν το ανακάλυψα εγω (δεν ειμαι ο Κολόμβος) και τα έγραψα εδω.

Το έχω δοκιμάσει στο δικό μου και ειναι κομπλέ.

 

Πρός όλους :

Ξερει κανεις αν βάλουμε μια επισημη rom απο Ινδία μεριά , βρήκα μία καινούργια με ημερομηνία 10.06.2013.

Θα έχει Ελληνικά μέσα ????? Θα ειμαι οκ ή να μην την βάλω ?

 

Πρός : Ntinlanden

Και εγω που πέρασα πιο καινούργια την εξοικονόμιση μου την έβγαλε και γραφει το Bloking mode.

Edited by nebtios

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...εψαχνα εδω και καιρό που έχω το κινητο τρόπο να μεταφέρω τις εφαρμογες στην κάρτα μνήμης

και παρόλο που τελικά όλοι λέγανμε ότι δεν γίνεται...βρηκα εναν τρόπο χάρη σε ένα forum του εξωτερικού...

Αν πάτε στην διαχείρηση αρχείων του κινητου και πατήσετε το κάτω αριστερό κουμπί (αφής) υπάρχει η ένδειξη "μετακίνηση"

Από εκει μπορούν να μεταφερθούν οι εφαρμογές στην κάρτα μνήμης...τουλάχιστον σε εμένα με σύστημα πλοήγησης που μετακίνησα (700mb) το μετέφερε κανονικά και λειτουργει όπως και πριν

Ελπίζω να βοηθήσει σε όλους σας γιατι και ω τόσο καιρό αντιμετώπιζα το ίδιο προβλημα με όλους σας...δηλαδή έλλειψη χωρου

 

Καλή επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...εψαχνα εδω και καιρό που έχω το κινητο τρόπο να μεταφέρω τις εφαρμογες στην κάρτα μνήμης

και παρόλο που τελικά όλοι λέγανμε ότι δεν γίνεται...βρηκα εναν τρόπο χάρη σε ένα forum του εξωτερικού...

Αν πάτε στην διαχείρηση αρχείων του κινητου και πατήσετε το κάτω αριστερό κουμπί (αφής) υπάρχει η ένδειξη "μετακίνηση"

Από εκει μπορούν να μεταφερθούν οι εφαρμογές στην κάρτα μνήμης...τουλάχιστον σε εμένα με σύστημα πλοήγησης που μετακίνησα (700mb) το μετέφερε κανονικά και λειτουργει όπως και πριν

Ελπίζω να βοηθήσει σε όλους σας γιατι και ω τόσο καιρό αντιμετώπιζα το ίδιο προβλημα με όλους σας...δηλαδή έλλειψη χωρου

 

Καλή επιτυχία

 

Πια rom έχεις ?

Μαμα εισαι ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι μαμά είμαι το κινητάκι...δεν εχω ασελγήσει ακόμα πανω του...αν και το σκεφτόμουν λόγω του προβλήματος αυτού
Link to comment
Share on other sites

Πρός όλους :

Ξερει κανεις αν βάλουμε μια επισημη rom απο Ινδία μεριά , βρήκα μία καινούργια με ημερομηνία 10.06.2013.

Θα έχει Ελληνικά μέσα ????? Θα ειμαι οκ ή να μην την βάλω ?

 

Εγώ χρησιμοποιώ την Ινδική Rom εδώ και 2 μήνες. Έχει κανονικά Ελληνικά.

 

Θα περάσω σύντομα και εγώ αυτή την αναβάθμιση με ημερομηνία 10.06.2013.

992
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το kies τι επιλέγουμε ώστε κάθε φορά που συνδέουμε το κινητό να βλέπει τις νέες φωτογραφίες που βγάλαμε και να τις αποθηκεύει στον υπολογιστή;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ την Ινδική Rom εδώ και 2 μήνες. Έχει κανονικά Ελληνικά.

 

Θα περάσω σύντομα και εγώ αυτή την αναβάθμιση με ημερομηνία 10.06.2013.

 

Την περνάω τωρα. Θυμασαι πως κανουμε hard reset ?

Ακυρο το βρήκα.

Edited by nebtios

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Την περνάω τωρα. Θυμασαι πως κανουμε hard reset ?

Ακυρο το βρήκα.

 

Ρυθμίσεις -> Δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας -> Επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων

992
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις

1ον:αν βάλω 2 κάρτες κοσμοτε και η πρώτη what's up θα δουλεύει η εφαρμογή του what's up κανονικά?

Και 2ον:η άλλη εφαρμογή WhatsApp messenger θα αναγνωρίζει τον πρώτο αριθμό κοσμοτε κανονικά?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -> Δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας -> Επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων

 

Ηθελα να το κάνω μεσω του άλλου μενου hard reset αλλα οκ το βρήκα.

Ειναι τα γνωστά πλήκτρα μαζί.

Η rom αυτη (η τελευταια , Ινδία μεριά) μου φαίνεται πιο γρήγορη.

Edited by nebtios

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις

1ον:αν βάλω 2 κάρτες κοσμοτε και η πρώτη what's up θα δουλεύει η εφαρμογή του what's up κανονικά?

Και 2ον:η άλλη εφαρμογή WhatsApp messenger θα αναγνωρίζει τον πρώτο αριθμό κοσμοτε κανονικά?

 

Ποια εφαρμογή ;;

Γιατί και γω what's up έχω σαν πρώτη κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Με 85 mb ram ελεύθερα ειναι καλα ???

Με τις εφαρμογές που ανοίγω μου μένουν 85 περίπου mb ελευθερα. Δεν κολλάει , ειναι καλά όμως ?

Πριν με root ειχα περιπου 150 mb αλλα και πάλι κώλυμα δεν είχα.

Γενικα στα πόσα αρχίζει και σέρνεται ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το κινητό σήμερα έκανε μπλουμ στη θάλασσα.. :( έβγαλα αμέσως μπαταρία sim κτλ το στεγνωσα και το έχω μέσα σε ρύζι Μπας κ φύγει η υγρασία κ δουλέψει... Θα το αφήσω ένα 24ωρο.. Αν δεν ανοίξει να το πάω σε κανένα Γερμανό για σέρβις;; :cry::cry:
Link to comment
Share on other sites

Αν πάτε στην διαχείρηση αρχείων του κινητου και πατήσετε το κάτω αριστερό κουμπί (αφής) υπάρχει η ένδειξη "μετακίνηση"

Από εκει μπορούν να μεταφερθούν οι εφαρμογές στην κάρτα μνήμης...

 

Φαντάζομαι εννοείς τον διαχειριστή εφαρμογών, καθώς εκεί βρίσκονται οι εφαρμογές (και όχι στη διαχείριση αρχείων). Σε εμένα δεν βγάζει καμία επιλογή για μετακίνηση... :(

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι εννοείς τον διαχειριστή εφαρμογών, καθώς εκεί βρίσκονται οι εφαρμογές (και όχι στη διαχείριση αρχείων). Σε εμένα δεν βγάζει καμία επιλογή για μετακίνηση... :(

 

Πιθανόν ο φίλος εννοεί στα φάκελο τα αρχειο μου.

Εκει εχει αυτο που λέει για μετακίνηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν ο φίλος εννοεί στα φάκελο τα αρχειο μου.

Εκει εχει αυτο που λέει για μετακίνηση.

 

'Οπως ακριβως τα λέει ο φίλος nebtios... στην επιλογή "τα αρχεία μου"....κατάφερα με αυτον τον τρόπο να μεταφέρω όσες εφαρμογές έχω εγκαταστήσει μέχρι τώρα στο κινητό μου

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά στα "αρχεία μου" δεν υπάρχουν οι εφαρμογές! Εκτός αν δεν βλέπω μπροστά μου...:wacko:

 

μερικες εφαρμογες όταν εγκαθίστανται μπαινουν στο mnt/sdcard...άλλες παλι όταν εγκαθίστανται μπαινουν στο mnt/sdcard/Android/data

Aυτές λοιπόν που μπαινουν στην 2η διαδρομή μπορεις να τις μετακινήσεις αλλα και πάλι απόσο βλέπω στο κινητό μου (για εφαρμογη πχ dropbox) θα συνεχίσει να αποθηκεύει τα καινουργια δεδομένα στην παραπάνο διαδρομη...

Αυτο σημαίνει επί της ουσίας ότι δεν μπορεις να τις μετακινήσεις όλες τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης...κάτι που απόσο ξέρω βέβαια ισχύει για όλα τα κινητα android...

Το sygic για παράδειγμα μου το αποθύκευσε στην πρώτη διαδρομή που προαναφέρω και δεν μου δημιούγρησε θέμα ξανα με τα δεδομένα..

Eλπίζω να βοήθησα...αλλα για ό,τι περισσότερο στη διάθεση σου..είτε από δω ειίτε με εισερχόμενο

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

που μπορώ να βρώ άμεσα στη Θεσσαλονικη ένα τέτοιο ;

TWMN.net - Thessaloniki's Wireless Metropolitan Network

 

http:// TWMN.net

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

που μπορώ να βρώ άμεσα στη Θεσσαλονικη ένα τέτοιο ;

 

 

http://www.skroutz.gr/s/2358832/Samsung-Galaxy-S-Duos-S7562.html

EasyBuyWorld

Τηλ: 2311 24 14 31 , 6942 783 700

Π.Συνδικα 55, Τ.Κ. 54644, Τριανδρία - 2χλμ από το κέντρο, Θεσσαλονίκη

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Duos (S7562)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...