Jump to content

Samsung Galaxy S Duos (S7562)


cayman84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σας κ χρονια πολλα κ καλα.

πηρε ενα φιλος μου το s duos,του τρεχει πολλες εφαρμογες στο παρασκηνιο με αποτελεσμα να εχει 90-100mb ελευθερα στη RAM,υπαρχει καποιος τροπος να απελευθερωσουμε μνημη?επισης περασε το app2sd αλλα οταν παει να μετακινησει εφαρμογες στην sd toy λεει οτι ειναι προσαρτημενη,ξερει κανεις τι σημαινει αυτο?

ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια οποιος θελει θηκη (back μονο) και screen protector απο Ελλαδα (Αθηνα-Αιγαλεω) εχει ο φιλος ο Νικολας

http://www.extreme-mobile.gr/shop/products

Το λινκ το εβαλα για να δειτε διευθυνση κ.λ.π. Δεν θα τις δειτε στο site πουθενα.:)

 

Όντως έχει ωραίες θήκες και πολύ καλή εξυπηρέτηση!

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία κρατάει 2 εώς και 3 μέρες ανάλογα πάντα την χρήση που του κάνουμε..τουλάχιστον αυτό παρατήρησα σε μένα.

 

Ξέρει κανείς πως μπορώ να τρέξω openvpn χωρίς να κάνουμε root την συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

γεια σας αγορασα και εγω το συγκεκριμενο κινητο και το βρισκω πολυ καλυτερο γενικα απο αυτο που ειχα( samsung y s6102).η ερωτηση μου ειναι η εξης:μου βγαζει μια αναβαθμιση να κανω ειναι η jelly bean η κατι αλλο?επειδη λενε οτι ειναι αργο κινητο φοβαμαι μην οντως γινει αργο γιατι εμενα μεχρι τωρα καλα παει
Link to comment
Share on other sites

γεια σας αγορασα και εγω το συγκεκριμενο κινητο και το βρισκω πολυ καλυτερο γενικα απο αυτο που ειχα( samsung y s6102).η ερωτηση μου ειναι η εξης:μου βγαζει μια αναβαθμιση να κανω ειναι η jelly bean η κατι αλλο?επειδη λενε οτι ειναι αργο κινητο φοβαμαι μην οντως γινει αργο γιατι εμενα μεχρι τωρα καλα παει

 

επισης στον χωρο αποθηκευσης λεει συνολικος χωρος 1,78g δεν θα επρεπε κανονικα να ειναι 4g?

Link to comment
Share on other sites

επισης στον χωρο αποθηκευσης λεει συνολικος χωρος 1,78g δεν θα επρεπε κανονικα να ειναι 4g?

 

Οσο αφορά τον χώρο αποθήκευσης μην ανησυχείς σε ολα ετσι είναι

για την αναβάθμιση μήπως σου ζητά το Kies σαν πρόγραμμα να κάνει αναβάθμιση?

γιατί η jelly bean δν εχει δωθεί ακόμα για το συγκεκριμένο τηλέφωνο

 

http://img.photobucket.com/albums/v354/kaberos/kies_zps81e5137e.jpg

Edited by kaberos
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ευχαριστω για την απαντηση σου.στο kies μοθ λεει για την αναβαθμιση αλλα και οταν συνδεθω με to wi-fi μεσα απο τις ρυθμισεις.να την κανω η οχι?
Link to comment
Share on other sites

Το αγορασα 245 απο mobilehellas χωρις ακουστικα μεσα.Μπαταρια 2 μερες,με λογικη χρηση.Σε γενικες γραμμες για 245 ευρω ειναι πολυ καλο.Ελαφρα λαγκαρισματα που κ που,οχι κατι το πολυ ενοχλητικο.Σε jelly bean παει το γεναρη? Edited by konstopa
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ευχαριστω για την απαντηση σου.στο kies μοθ λεει για την αναβαθμιση αλλα και οταν συνδεθω με to wi-fi μεσα απο τις ρυθμισεις.να την κανω η οχι?

 

πας >ρυθμίσεις > πληροφορίες συσκεύης και δες ποια εκδοση βασικού φάσματος εχεις,εκδοση android & εκδοση kernel

και τα ξανα λέμε

Link to comment
Share on other sites

εκδοση φασματος s7562xxlh5

εκδοση android 4.0.4

εκδοση kernel 3.0.8-1034323 dpi@dell151#1

 

το ζητουμενο μου ειναι αν θα πρεπει να κανω την αναβαθμιση η οχι

Link to comment
Share on other sites

εκδοση φασματος s7562xxlh5

εκδοση android 4.0.4

εκδοση kernel 3.0.8-1034323 dpi@dell151#1

 

το ζητουμενο μου ειναι αν θα πρεπει να κανω την αναβαθμιση η οχι

 

Στο δικό μου τηλ:

εκδοση φασματος S7562XXLJ3

εκδοση android 4.0.4

εκδοση kernel 3.0.8-1102401

dpi@dell138#1

Tue Oct 16 11:19:12 KST 2012

 

Εσυ αποφασίζεις

Η δική μου γνώμη ειναι να κάνεις αναβάθμιση,αφου πρώτα κάνεις bacup

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα

σημερα ειδα οτι δεν μπορω ουτε να στειλω αλλα ουτε και να λαβω mms,εαν δεν εχω ενεργοποιημενο το internet data...

εχει καποιος αλλος αυτο το προβλημα?

δλδ για να στειλουμε mms πρεπει να συνδεομαστε καθε φορα στο νετ?

καποια λυση??

ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

εκδοση φασματος s7562xxlh5

εκδοση android 4.0.4

εκδοση kernel 3.0.8-1034323 dpi@dell151#1

Στο δικό μου τηλ:

εκδοση φασματος S7562XXLJ3

εκδοση android 4.0.4

εκδοση kernel 3.0.8-1102401

dpi@dell138#1

Tue Oct 16 11:19:12 KST 2012

H XXLJ3 είναι η πιο πρόσφατη έκδοση φάσματος για την Ελλάδα (EUR) και σε κάθε περίπτωση νεότερη της XXLH5. Νομίζω ότι πρέπει να κάνεις την αναβάθμιση... Μπορείς να δεις και εδώ τις διάφορες εκδόσεις για το S-Duos...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα

σημερα ειδα οτι δεν μπορω ουτε να στειλω αλλα ουτε και να λαβω mms,εαν δεν εχω ενεργοποιημενο το internet data...

εχει καποιος αλλος αυτο το προβλημα?

δλδ για να στειλουμε mms πρεπει να συνδεομαστε καθε φορα στο νετ?

καποια λυση??

ευχαριστω πολυ!!

 

 

κανενας?.......

Link to comment
Share on other sites

κανενας?.......

 

Ναι για mms σε smartphone πρεπει να συνδεεσαι με mobile data δηλαδη να εχεις ενεργ τα δεδομενα

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω εσάς που έχετε ήδη το κινητό... Τα εισερχόμενα μηνύματα σας τα διαχωρίζει ανά sim??? Δηλαδή αν μια επαφή σας στέλνει μηνύματα και στις 2 κάρτες μπορείτε εσείς να αντιληφθείτε σε ποιον αριθμό στάλθηκε το κάθε μήνυμα ή είναι χύμα όλα μαζί ταξινομημένα ανά επαφή??? Η ίδια ερωτήσει ισχύει και για τις εισερχόμενες κλήσεις....

 

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Τα μηνυματα και οι κλήσεις είναι το ένα κάτω από το άλλο κανονικά αλλά σου έχει δίπλα ένα αριθμο 1 ή 2 ανάλογα με ποια κάρτα sim στο στείλανε.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Θέλοντας να προχωρήσω στην αγορά του Samsung Galaxy S Duos θα ήθελα να ρωτήσω δυο πραγματάκια

Πρώτον είναι ότι δεν διαθέτη gorilla glass.. η απλή οθόνη είναι πολύ ευάλωτη σε γρατσουνιές? Ακόμα και από «αθώα» πράγματα όπως ένα νύχι?

Και δεύτερων αν χρησιμοποιήσουμε ένα προστατευτικό οθόνης ελαττώνεται η ευαισθησία της οθόνης αφής?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

για ολους οσους ρωτανε..... με το link2sd μεταφερεις προγραμματα στην καρτα κανοντας link. απαραιτητο ειναι να εχει γινει root kai partition στην sd.
Link to comment
Share on other sites

Ναι για mms σε smartphone πρεπει να συνδεεσαι με mobile data δηλαδη να εχεις ενεργ τα δεδομενα

 

σ ευχαριστω πολυ φιλε για την απαντηση σου!

χρονια πολλα!!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Θέλοντας να προχωρήσω στην αγορά του Samsung Galaxy S Duos θα ήθελα να ρωτήσω δυο πραγματάκια

Πρώτον είναι ότι δεν διαθέτη gorilla glass.. η απλή οθόνη είναι πολύ ευάλωτη σε γρατσουνιές? Ακόμα και από «αθώα» πράγματα όπως ένα νύχι?

Και δεύτερων αν χρησιμοποιήσουμε ένα προστατευτικό οθόνης ελαττώνεται η ευαισθησία της οθόνης αφής?

ευχαριστώ

Χρησημοποιώ προστατευτικό οθόνης από την πρώτη μέρα που το πήρα χωρίς καμία διαφορά στην ευαισθησία της οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Θέλοντας να προχωρήσω στην αγορά του Samsung Galaxy S Duos θα ήθελα να ρωτήσω δυο πραγματάκια

Πρώτον είναι ότι δεν διαθέτη gorilla glass.. η απλή οθόνη είναι πολύ ευάλωτη σε γρατσουνιές? Ακόμα και από «αθώα» πράγματα όπως ένα νύχι?

Και δεύτερων αν χρησιμοποιήσουμε ένα προστατευτικό οθόνης ελαττώνεται η ευαισθησία της οθόνης αφής?

ευχαριστώ

Το κινητό έχει corning gorilla glass, αν δεν κάνω λάθος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Duos (S7562)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...