Jump to content

Samsung Galaxy S Duos (S7562)


cayman84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θελω να μεταφερω στην micro sd τις εφαρμογες αλλα δεν μεταφερονται γιατι?τι κανω?μου δειχνει δυο καρτες ενω εγω εχω βαλει μια 32 gb ευχαριστω

ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

samsung galaxy j1(2016)-samsung galaxy S4 zoom-XGODY 7 IGO PRIMO-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)-Edision Argus Mini Plus High Speed 2 in 1 HD

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παίδες,

Το έχω κανά 6μηνο το συγκεκριμένο. Αυτό που θέλω να μου πεί κάποιος είναι πως γίνεται να το κάνω access point (και αν μπορείτε και λεπτομέρειες ρυθμίσεων ακόμα καλύτερα θα σας ήμουν ευγνώμων..). Είχα μια ατυχία με το σταθερό internet και μπορεί να μείνω και καμμιά βδομάδα άνευ... και έχω να στείλω εργασίες στο πανεπιστήμιό μου έξω...

Ενεργοποιώ internet στην ίδια SIM ή του βάζω άλλη; Τι πω στον πάροχο (COSMOTE)? Υπόψη, δεν είμαι με συμβόλαιο

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Αν ξερει καποιος την λυση.Ενω ειμαι με wi-fi στο facebook κλεινει μονο του το wifi μενει απο ιντερνετ και πρεπει να κλεισω το wifi να το ξανα-ανοιξω και μετα ολα καλα.Το ξανακανει ομως 3-4 φορες.Το κανω επανεκινηση,το κλεινω αλλα δεν το γλυτωνω.Το κανει παλι.
Link to comment
Share on other sites

θελω να μεταφερω στην micro sd τις εφαρμογες αλλα δεν μεταφερονται γιατι?τι κανω?μου δειχνει δυο καρτες ενω εγω εχω βαλει μια 32 gb ευχαριστω

Η έκδοση του Android που φοράει δεν επιτρέπει τη μεταφορά.

 

Καλησπερα παιδια.Αν ξερει καποιος την λυση.Ενω ειμαι με wi-fi στο facebook κλεινει μονο του το wifi μενει απο ιντερνετ και πρεπει να κλεισω το wifi να το ξανα-ανοιξω και μετα ολα καλα.Το ξανακανει ομως 3-4 φορες.Το κανω επανεκινηση,το κλεινω αλλα δεν το γλυτωνω.Το κανει παλι.

Μου το έκανε κι εμένα αρκετές φορές, αλλά πλέον έχει αρκετό καιρό να μου το ξανακάνει.Όχι στο fb, αλλά γενικά στο internet,youtube κλπ. Δεν ξέρω αν έχει σχέση, αλλά έχεις περάσει τη νέα ενημέρωση που βγήκε μπας και βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

Το έχω κανά 6μηνο το συγκεκριμένο. Αυτό που θέλω να μου πεί κάποιος είναι πως γίνεται να το κάνω access point (και αν μπορείτε και λεπτομέρειες ρυθμίσεων ακόμα καλύτερα θα σας ήμουν ευγνώμων..). Είχα μια ατυχία με το σταθερό internet και μπορεί να μείνω και καμμιά βδομάδα άνευ... και έχω να στείλω εργασίες στο πανεπιστήμιό μου έξω...

Ενεργοποιώ internet στην ίδια SIM ή του βάζω άλλη; Τι πω στον πάροχο (COSMOTE)? Υπόψη, δεν είμαι με συμβόλαιο

 

Ευχαριστώ

 

Καλημέρα. Ρυθμίσεις -> Ασύρματη επικοινωνία και δίκτυα -> Περισσότερες ρυθμίσεις -> Tethering και φορ. σημ. πρόσβασης και το ενεργοποιείς. Κάνεις πάλι ένα "κλικ" πάνω στο πράσινο Ι (που δείχνει ότι είναι ενεργοποιημένο το tethering) και σου ανοίγουν οι επιλογές σύνδεσης για σύνδεση του υπολογιστή σου καθώς και το passkey.

 

Σχετικά με τον πάροχο: Και οι 3 πάροχοι προσφέρουν πακέτα σύνδεσης μόνο για Internet, έχω χρησιμοποιήσει Vodafone και WIND (κυρίως). Το πιο οικονομικό στην δική μου περίπτωση (με WIND) ήταν όμως να ενεργοποιήσω το Internet σε ήδη υπάρχουσα κάρτα (κόστος 5€ για έναν μήνα και 1 GB αντί για καινούργιο πακέτο με τιμή 15€ επίσης για έναν μήνα). Υποθέτω την ίδια επιλογή θα έχεις και απ' την Cosmote, δες λίγο στο site τους πως μπορείς να ενεργοποιήσεις το Internet σε prepaid κάρτα που ήδη έχεις. Το πιο πιθανό είναι ότι μπορείς να το κάνεις στέλνοντας απλά ένα sms.

Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε κι εμένα αρκετές φορές, αλλά πλέον έχει αρκετό καιρό να μου το ξανακάνει.Όχι στο fb, αλλά γενικά στο internet,youtube κλπ. Δεν ξέρω αν έχει σχέση, αλλά έχεις περάσει τη νέα ενημέρωση που βγήκε μπας και βοηθήσει;

 

 

Ναι την εχω περασει την ενημερωση εδω και μια εβδομαδα σχεδον αλλα χειροτερα απο τοτε που την περασα.

Σε γενικες γραμμες παντως ειμαι ευχαριστημενος απο το τηλεφωνο εκτος απο κατι κολληματα που τρωει 2-3 φορες την ημερα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ενδιαφερωμαι να μαθω για το s duos2 7582 με συμφερει να το ανταλαξω με το s duos 7562? ευχαρηστω
Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα στα 130 και παιρνει το παλιο μου (s duos) στα 60.επειδη δεν το κατεχω για αυτο ρωταω αν συμφερει(χρηση λιγο ιντερνετ λιγο παιχνιδια λιγο fb δηλ λιγο απ ολα) με συμφερει να σκασω αλλ; 70.ευχαρηστω
Link to comment
Share on other sites

ναι ελλαδα. αν βαλω απο το παλιο μου την μπαταρια θα αλλαξει κατι
Link to comment
Share on other sites

καταλαβα. τελικα τι λες να κανω την ανταλαγη? βολευει σε ενα μεσω χρηστη οπως ειμαι εγω?
Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι καινουργιο.να σε ρωτησω και κατι αλλο για την μπαταρια στο 7562 ειχα παρει δευτερη και δεν τη χρησημοποιησα στο 7582 καταλαβα οτι ταιριαζει και εκτιμω θα με βολεψει καποιεσ φορεσ .ειναι ετσι?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα samsung s duos και μου εχει χαραχθει ο φακος της καμερας ( λογω του οτι το αφηνα με την πλευρα του φακου να ακουμπαει πανω σε τραπεζι κλπ χωρις θηκη εννοειται ) και τωρα η οθονη για φωτο ή οτι αλλο θελω να κανω με την οθονη δεν δειχνει τιποτα σχεδον......Ξερει κανεις αν αλλαζει και ποσο περιπου κοστιζει η αλλαγη προφανως του φακου ?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια αναβάθμιση στο λειτουργικό 4.0.4? Αν υπάρχει, δεν ξέρω, εμένα δεν μου τη βγάζει... Ούτε με καλώδιο...!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα samsung s duos και μου εχει χαραχθει ο φακος της καμερας ( λογω του οτι το αφηνα με την πλευρα του φακου να ακουμπαει πανω σε τραπεζι κλπ χωρις θηκη εννοειται ) και τωρα η οθονη για φωτο ή οτι αλλο θελω να κανω με την οθονη δεν δειχνει τιποτα σχεδον......Ξερει κανεις αν αλλαζει και ποσο περιπου κοστιζει η αλλαγη προφανως του φακου ?

 

Σαφώς και αλλάζει, πάρε καλύτερα ένα τηλέφωνο στα εξουσιοδοτημένα για εκτίμηση κόστους. Το "γυαλάκι" πάντως δε νομίζω να έχει πάνω από 0,05 του δολαρίου.

Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη -και ίσως και απλοϊκή- ερώτηση: έχει το συγκεκριμένο τη δυνατότητα σε κάποιον αριθμό του καταλόγου (ή του αρχείου κλήσεων) να γίνεται εκείνη τη στιγμή επιλογή από ποιά SIM θα τον καλέσει ή κάθε φορά ενεργή για εξερχόμενες κλήσεις είναι 1 μόνο εκ των 2 SIM και για να αλλάξει αυτό απαιτείται αλλαγή ρύθμισης και reboot;
Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη -και ίσως και απλοϊκή- ερώτηση: έχει το συγκεκριμένο τη δυνατότητα σε κάποιον αριθμό του καταλόγου (ή του αρχείου κλήσεων) να γίνεται εκείνη τη στιγμή επιλογή από ποιά SIM θα τον καλέσει ή κάθε φορά ενεργή για εξερχόμενες κλήσεις είναι 1 μόνο εκ των 2 SIM και για να αλλάξει αυτό απαιτείται αλλαγή ρύθμισης και reboot;

 

απ'όσο έχω ψάξει επιλογή από τις επαφές ή το αρχείο κλήσεων δεν γίνεται.. καλεί από την ενεργή.. μόνο πληκτρολογώντας τον αριθμό στον dialer έχεις επιλογή από ποια σιμ θα καλέσεις.. για να ορίσεις πάντως κάποια σιμ ως αρχική να το πω.. γιατί ενεργές είναι ουσιαστικά και οι 2 για εισερχόμενες κλήσεις και μηνύματα μπορείς απλά σέρνοντας την επάνω μπάρα να κάνεις την επιλογή.. χωρίς επανεκκινήσεις

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

απ'όσο έχω ψάξει επιλογή από τις επαφές ή το αρχείο κλήσεων δεν γίνεται.. καλεί από την ενεργή.. μόνο πληκτρολογώντας τον αριθμό στον dialer έχεις επιλογή από ποια σιμ θα καλέσεις.. για να ορίσεις πάντως κάποια σιμ ως αρχική να το πω.. γιατί ενεργές είναι ουσιαστικά και οι 2 για εισερχόμενες κλήσεις και μηνύματα μπορείς απλά σέρνοντας την επάνω μπάρα να κάνεις την επιλογή.. χωρίς επανεκκινήσεις

 

Δηλαδή έστω ενεργή η SIM1 Wind συμβόλαιο και 2η η SIM2 Κοσμοκάρτα. Αν έχω καλέσει μια φορά ένα νούμερο σχηματίζοντάς το όπως λες και καλώντας κατ'επιλογήν από την Κοσμοκάρτα (τη "μη ενεργή" δηλαδή), αν πάω αργότερα στο αρχείο κλήσεων που θα έχει μείνει το νούμερο και το καλέσω, θα το καλέσει αυτόματα από την "ενεργή" Wind αυτή τη φορά ή έχει κρατήσει το ότι κλήθηκε από την πρώτη φορά με την Κοσμοκάρτα και θα καλέσει από αυτήν;

Την ίδια απορία έχω και σχετικά με τα SMS βέβαια, αλλά ειδικά με τις κλήσεις αν δεν έχει την ευελιξία που περιγράφω δεν έχει να προσφέρει και πολλά το "dual sim" τελικά...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν το κρατάει. Επιλέγεις σέρνοντας την μπάρα όταν θέλεις να αλλάξεις. Όσο για τα μηνύματα δεν υπάρχει θέμα ποια έχεις ενεργή και ποια όχι. Υπάρχουν οι επιλογές 1 και 2 να διαλέξεις από που θέλεις να στείλεις.

Αυτό θα έπρεπε να γίνεται βέβαια και στις κλήσεις, αλλά η Samsung.....

Ομοίως κουτό που στο πληκτρολόγιο(το dialer που λέμε) για να καλέσουμε δεν μπορούμε να ψάξουμε στα ελληνικά τις επαφές μας παρά μόνο λατινικούς χαρακτήρες. Μόνο στην κατηγορία επαφές μπορούμε να ψάξουμε ελληνικούς χαρακτήρες, αλλά εκεί δεν έχει επιλογή από ποια κάρτα θέλουμε να καλέσουμε!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έστω ενεργή η SIM1 Wind συμβόλαιο και 2η η SIM2 Κοσμοκάρτα. Αν έχω καλέσει μια φορά ένα νούμερο σχηματίζοντάς το όπως λες και καλώντας κατ'επιλογήν από την Κοσμοκάρτα (τη "μη ενεργή" δηλαδή), αν πάω αργότερα στο αρχείο κλήσεων που θα έχει μείνει το νούμερο και το καλέσω, θα το καλέσει αυτόματα από την "ενεργή" Wind αυτή τη φορά ή έχει κρατήσει το ότι κλήθηκε από την πρώτη φορά με την Κοσμοκάρτα και θα καλέσει από αυτήν;

Την ίδια απορία έχω και σχετικά με τα SMS βέβαια, αλλά ειδικά με τις κλήσεις αν δεν έχει την ευελιξία που περιγράφω δεν έχει να προσφέρει και πολλά το "dual sim" τελικά...

 

όχι δυστυχώς θα καλέσει από την ενεργή δηλαδή ακόμα και που εμφανίζει σε εικονίτσα ότι είχες καλέσει ή σε είχαν καλέσει από την sim2 αν έχεις ενεργή την σιμ1 η κλήση θα γίνει από αυτήν.. με τα sms όμως είναι διαφορετικά.. έχει 2 επιλογές πάντα και επιλέγεις εσύ από ποια σιμ θα στείλεις μήνυμα

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Duos (S7562)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...