Jump to content

Samsung Galaxy S Duos (S7562)


cayman84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

νσι το μονο που μενει τωρα ειναι να βρεθει το επιπλεον budjet για xperia l η s3 mini η l7 2 ...να σας πω οτι μια εβδομαδα πριν το sduos ειχα αγορασει lg l5 το οποιο δεν το αντεξα και το σκοτωσα ενα 70αρι
Link to comment
Share on other sites

οταν χρησιμοποιω την 1η καρτα για κλησεις και την 2η για ιντερνετ διαπιστωσα οτι οταν εχω ανοιχτα τα δεδομενα της 2 sim , δεν δεχομαι κλησεις στην πρωτη!ψαχνοντας στο μενου βρηκα μια επιλογη που λεει να δεχομαι κλησεις οταν χρησιμοποιω δεδομενα!αν το επιλεξω ενεργοποιω την προωθηση και χρεωνομαι?ή χρεωνομαι μονο με την ενεργοποιηση της μονιμης διπλης sim?
Link to comment
Share on other sites

οταν χρησιμοποιω την 1η καρτα για κλησεις και την 2η για ιντερνετ διαπιστωσα οτι οταν εχω ανοιχτα τα δεδομενα της 2 sim , δεν δεχομαι κλησεις στην πρωτη!ψαχνοντας στο μενου βρηκα μια επιλογη που λεει να δεχομαι κλησεις οταν χρησιμοποιω δεδομενα!αν το επιλεξω ενεργοποιω την προωθηση και χρεωνομαι?ή χρεωνομαι μονο με την ενεργοποιηση της μονιμης διπλης sim?

 

Δοκίμασε να βάλεις την κάρτα ίντερνετ στη sim 1, μήπως και δουλέψει. H προώθηση θα σε χρεώσει αν απαντήσεις.

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

παντως πιδια καμερα σαν του s duos στις φωτο δεν εχει ουτε το xperia l ουτε το l7 2 ουτε καν το galaxy 3 mini

 

μη σου πω ουτε η nikon d7100

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι εγώ. Ο φακός βγάζει αρκετά καλές φωτογραφίες και τη νύχτα.

Μόνο που κατάφερα σε 4 μήνες σχεδόν από την αγορά να προκαλέσω γδαρσίματα,ευτυχώς ελαφριά στο φακό κι έτσι δεν επηρεάζουν τις λήψεις. Δεν χρησιμοποιώ θήκες γιατί δεν με βολεύουν ιδιαίτερα, αλλά θα έπρεπε-όπως σε παλαιότερα μόντελα-να έχουν κάλυμα στο φακό, μιας και το κινητό το ακουμπάμε συνέχεια με τη κάτω πλευρά!

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ MEDIAMARKT ΑΝΤΙΚΑΤΕΣΤΗΣΕ ΤΟ S DUOS ME DOA ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΞΑΝΑ TO S DUOS ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΑΛΙ ΣΤΟ ΑΚΟΥΣΤΙΚΟ....ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΞΑΝΑ....ΜΑΛΛΟΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΗ ΠΑΡΤΙΔΑ...

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by Superuser
Κεφαλαία Γράμματα
Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ MEDIAMARKT ΑΝΤΙΚΑΤΕΣΤΗΣΕ ΤΟ S DUOS ME DOA ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΞΑΝΑ TO S DUOS ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΑΛΙ ΣΤΟ ΑΚΟΥΣΤΙΚΟ....ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΞΑΝΑ....ΜΑΛΛΟΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΗ ΠΑΡΤΙΔΑ...

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

 

ακριβως ιδια περιπτωση με εμενα...

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν η μία να συνδέεται με 3G/HSDPA και η άλλη με EDGE.

μηπως μπορεις να μου πεις καποιος πως γινεται αυτη η αλλαγη γιατι εχω θεμα με το σημα ?

Edited by dikasima
Link to comment
Share on other sites

πας στις ρυθμισεις--περισσοτερες ρυθμισεις--δικτυα κινητης τηλεφωνιας και επιλεγεις οτι θες σε καθε sim
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να μαθω αν και πως μπορω να απενεργοποιησω τον ηχο εκκινησης.

 

αν εισαι ρουτ σιγουρα με xposed installer k wannam xposed

Link to comment
Share on other sites

Απλα κρατας λιγο πατημενο το HOME BUTTON.

 

Μη το φορτωνετε εφαρμογες το τηλεφωνο. Ειναι που ειναι χελωνα, μετα δε θα μπορεις ουτε τις επαφες να ανοιξεις.

Link to comment
Share on other sites

Απλα κρατας λιγο πατημενο το HOME BUTTON.

 

Μη το φορτωνετε εφαρμογες το τηλεφωνο. Ειναι που ειναι χελωνα, μετα δε θα μπορεις ουτε τις επαφες να ανοιξεις.

μπορεί κάποιος να μου πει εντυπώσεις για το συγκεκριμένο τηλέφωνο?εγω εχω το xperia sole και σκέφτομαι να το πουλησω και να παρω το samsung, κυρίως επειδη είναι dual sim...το galaxy ειναι μονοπύρηνο ενω το sole διπήρυνο, ομως έχει 768 mb ram ενω το sole 512..είναι καλό ή υπερφορτώνεται πολύ?

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να μου πει εντυπώσεις για το συγκεκριμένο τηλέφωνο?εγω εχω το xperia sole και σκέφτομαι να το πουλησω και να παρω το samsung, κυρίως επειδη είναι dual sim...το galaxy ειναι μονοπύρηνο ενω το sole διπήρυνο, ομως έχει 768 mb ram ενω το sole 512..είναι καλό ή υπερφορτώνεται πολύ?

 

Αν το θελεις για απλη χρηση οπως το εχω εγω (κλησεις - μηνυματα) ειναι μια χαρα. Αν θελεις κι αλλα μπααααα!!!:D

Link to comment
Share on other sites

αν δεν ειμαι root μπορω η αδικα ρωταω?

 

αν ξερει καποιος ελπιζω να σε βοηθησει..εγω δεν ημουν ποτε στοκ...

Link to comment
Share on other sites

αν δεν ειμαι root μπορω η αδικα ρωταω?

 

Δυστυχως δεν γινεται αν δεν εισαι root. Και γινεται πολυ απλα αν εισαι root χωρις καποιο mod που ανεφερε καποιος φιλος πιο πανω απλα κανεις μετονομασια στο αρχειο ηχου εκκινησης που ειναι στο system κ.λ.π και τελος.:D

Link to comment
Share on other sites

ελπίζω να ειμαι στο σωστο θεμα .

 

εγκατέστησα την custom rom στο samsung μου ( kely open 4.0.4 ) αλλα εχω ενα προβλημα , οταν βαζω την καρτα sim δεν μου βγαζει το σημα , δηλαδη ενω μου αναγνωρίζει την καρτα sim δεν εχει σημα . κατι που δεν μου το εκανε πριν .... τι να κανω ? ξερει κανεις ?

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησες προηγουμένως κάποια official rom με διαφορετικό baseband (αυτό που προτείνει ο δημιουργός της custom rom) ; αν όχι, ίσως οφείλεται σε αυτό.
Link to comment
Share on other sites

ελπίζω να ειμαι στο σωστο θεμα .

 

εγκατέστησα την custom rom στο samsung μου ( kely open 4.0.4 ) αλλα εχω ενα προβλημα , οταν βαζω την καρτα sim δεν μου βγαζει το σημα , δηλαδη ενω μου αναγνωρίζει την καρτα sim δεν εχει σημα . κατι που δεν μου το εκανε πριν .... τι να κανω ? ξερει κανεις ?

 

πρωτα απ ολα το imei τις συσκευης υπαρχει?κ αν υπαρχει ειναι ιδιο με αυτο που ειχες?η εχει αλλαξει?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Duos (S7562)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...