Jump to content

Samsung Galaxy S Duos (S7562)


cayman84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πες μου για το σετακι και τι κανω με το ιντερνετ?

ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

samsung galaxy j1(2016)-samsung galaxy S4 zoom-XGODY 7 IGO PRIMO-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)-Edision Argus Mini Plus High Speed 2 in 1 HD

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετά από από καμιά 10αριά μέρες με την PMP light rom, και άλλες 2-3 με την Kyle open rom, ξαναπέρασα το stock λογισμικό. Η πρώτη ναι μεν πήγαινε καλύτερα στα benchmarks, αλλά κάποια στιγμή με τη χρήση "μπούκωνε" το τηλέφωνο και είχα πάλι μεγάλες καθυστερήσεις. Φυσικά η καλύτερη απόδοση στη μέτρηση επιτυγχάνεται με overclocking, οπότε το θεωρώ λογικό να βγάζει μεγαλύτερα νούμερα. Η 2η έτρεχε χωρίς overclocking, είχε λίγο χειρότερη απόδοση, αλλά πάλι από την πρώτη μέρα είχα αρκετές καθυστερήσεις. Θα μου πείτε, και με το stock λειτουργικό δεν πάει καλά, και σωστά. Το μεγαλύτερο θέμα όμως είναι πως με τις "πειραγμένες" rom, μερικές φορές μου κλείνανε εφαρμογές στα καλά καθούμενα. Οπότε, το δικό μου συμπέρασμα είναι το εξής : Το τηλέφωνο αυτό, όπως γνωρίζουμε, δεν έχει την απαραίτητη ισχύ που να το καθιστά ιδανικό για κάποιον που το ψάχνει πολύ και τρέχει αρκετές εφαρμογές. Η λύση είναι, απλά να το αποδεχτούμε, και να το φορτώσουμε με τα απολύτως απαραίτητα. Με τη stock rom, και μόνο λίγες εφαρμογές που πραγματικά χρησιμοποιώ(π.χ. facebook, tapatalk,viber και μερικές άλλες πολύ ελαφριές που είναι χρήσιμες), και με απενεργοποιημένες τις αυτόματες ενημερώσεις, το κινητό παλεύεται κάπως. Και να χρειαστεί ένα restart την ημέρα δεν είναι τόσο τραγικό. Αυτά, με τα δικά μου δεδομένα και απαιτήσεις πάντα.
Link to comment
Share on other sites

πες μου για το σετακι και τι κανω με το ιντερνετ?

 

2 μπαταρίες κι ένα φορτιστή http://www.ebay.com/itm/2-1900MAH-BATTERY-CHARGER-DOCK-FOR-Samsung-Galaxy-S-III-3-Mini-i8190-Duos-S7562-/290949568675?ssPageName=ADME:L:OU:US:3160 σίγουρα βρίσκεις και ποιο φθηνά ή μόνο μπαταρία αν ψάξεις.Το συγκεκριμένο ήρθε σε 8 εργάσιμες.

 

Στο ίντερνετ τι ακριβώς σου παρουσιάζει;Έχεις κάνει restart το modem?

Link to comment
Share on other sites

στο χωριο εχουμε στην πλατια free wi-fi ολοι συνδεονται με κινητα εγω με τα δυο samsung duos η θα συνδεθω για λιγο η καθολου,και σε καποια σημεια της πλατιας καθολου ενω αλλοι συνδεονται.

ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

samsung galaxy j1(2016)-samsung galaxy S4 zoom-XGODY 7 IGO PRIMO-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)-Edision Argus Mini Plus High Speed 2 in 1 HD

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει τα άλλα κινητά μπορεί να έχουν ποιο δυνατή κεραία,αλλά σε free wifi δεν μπορείς να κάνεις και κάτι.Νόμιζα πως είχες πρόβλημα σε ιδιωτικό δίκτυο.
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ειναι φυσιολογικο να μην συνδεετε.τωρα με το ebay προτεινε μου κατι καλο πως θα δω την τιμη σε euro και πρεπει να κανω εγγραφη

ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

samsung galaxy j1(2016)-samsung galaxy S4 zoom-XGODY 7 IGO PRIMO-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)-Edision Argus Mini Plus High Speed 2 in 1 HD

Link to comment
Share on other sites

Μπες σε recovery mode και κανε wipe data /factory

 

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια σου!!!Να ρωτήσω και κάτι ακόμη...σε εσάς αναβοσβήνουν τα κάτω πλήκτρα όταν το έχετε κλειδωμένο γιατί στο δικό μου το κάνει...

ΚΑΙ ΑΝ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΟΛΑ...Ο ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΌΛΑ
Link to comment
Share on other sites

οχι εχει χωρο η sim.το βρηκα τι ειναι δεν δεχετε η sim πολους χαρακτηρες τι βλακεια και αυτο.αναγκαστηκα και το εγραψα μισο το ονομα,ενω στην μνημη του τηλεφωνου χωραει οσους θελεις χαρακτηρες.και το αλλο λυθηκε που μου το αναποδογυριζε το ονομα.μεσα στην επεξεργασια εγραψα το επιθετο στην θεση που μου οριζε το κινητο και ολα οκ.αλλα παντως μεγαλη βλακεια αυτο με τους χαρακτηρες στην sm.αν ξερεις κανεις καμια λυση γι'αυτο το θεμα ας το πει.

 

Οι καρτες σιμ δεν χωρανε πολλους χαρακτηρες απο ανεκαθεν.Δεν φταιει το τηλεφωνο γι αυτο, ειναι θεμα σιμ.

Οσο για την εμφανιση με το ονοματεπωνυμο θα πας στις επαφες και μετα μενου,ρυθμισεις και διαλεγεις τη επιλογη να εμφανιζεται πρωτα το επωνυμο ή το ονομα οτι θες.

Link to comment
Share on other sites

μιας κ βλεπω οι περισσοτεροι σε αυτο το θεμα ειστε κατοχοι samsung...θελω τις γνωμες σας ειμαι αναμεσα σε... samsung Galaxy S Duos S7562 ΚΑΙ ΣΤΟ lenovo a660

τι λετε??

Link to comment
Share on other sites

Μεινε μακρια απο το s duos.

 

Για τον φιλο που λεει πως οταν ειναι κλειδωμενο αναβουν τα led των κουμπιων, ισχυει. Καποιο απο τα πολλα bug του συγκεκριμενου κινητου ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρατηρώ το δικό μου από εχθές που το διάβασα, και δεν έχω δει μέχρι στιγμής να ανάβει κάτι όταν είναι κλειδωμένο. Επίσης τώρα που έβαλα ξανά το stock λειτουργικό, παρατήρησα την κατανάλωση μπαταρίας το βράδυ. Με ενεργοποιημένη την εξοικονόμηση ενέργειας, το άφησα το βράδυ στο 78% και 8 ώρες μετά ήταν στο 75. Μεγάλη διάφορα σε σχέση με αυτό που είχε αναφέρει ένας φίλος εδώ μέσα.
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια σου!!!Να ρωτήσω και κάτι ακόμη...σε εσάς αναβοσβήνουν τα κάτω πλήκτρα όταν το έχετε κλειδωμένο γιατί στο δικό μου το κάνει...

 

Δοκίμασε να κάνεις επανεκκίνηση κι αν το κάνει ακόμα απενεργοποίησέ το και βγάλε τη μπαταρία για 5 λεπτά.Αν το συνεχίζει θα πρέπει να το πας στο σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα άλλα δυστυχώς δεν άλλαξε κάτι...ελπίζω να είναι κανένα bug από εφαρμογή...
ΚΑΙ ΑΝ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΟΛΑ...Ο ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΌΛΑ
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα άλλα δυστυχώς δεν άλλαξε κάτι...ελπίζω να είναι κανένα bug από εφαρμογή...

 

Δοκιμασε να παιξεις με τις επιλογες που εχει για τη διαρκεια φωτισμου των πληκτρων.

Μενου-Ρυθμισεις-Εμφανιση-Διαρκεια φωτισμου πληκτρων.

Κανε απενεργοποιηση να δεις θα σβησουν και μετα βαλτα παλι στα δευτερολεπτα να δεις θα αλλαξει τιποτα;

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα φίλε μου και τώρα με απενεργοποιημένο τον φωτισμό πλήκτρων αναβοσβήνει η οθόνη....χαχαχαχαχα....θα με χαζέψει εντελώς αυτό το κινητό!!!!!
ΚΑΙ ΑΝ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΟΛΑ...Ο ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΌΛΑ
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα εεε δεν πάμε καθόλου καλά!

Στην αναζήτηση βρήκα ότι ανάλογο πρόβλημα είχαν ορισμένοι χρήστες με εγκατεστημένο το go launcher.

Αν δεν υποψιάζεσαι κάποια εφαρμογή και είσαι μέσα στην εγγύηση πηγαίνε να το δουν μην το αφήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα.

 

Άσχετο και δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά, αλλά χθες πέρασα κατά τύχη το πρόγραμμα "Advanced Mobile Care" από το Play Store και παρατηρώ σημαντική διαφορά στην απόδοση του κινητού προς το καλύτερο.Λιγότερα κολλήματα κλπ εννοώ.Nα σημειώσω επίσης, ότι είμαι ακόμα με τη Stock Rom.Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο γεγονός ή αν όντως κάνει δουλειά αυτό το πρόγραμμα, για αυτό θα ήθελα να ρωτήσω αν το έχει χρησιμοποιήσει κάποιος στο S Duos, να πει και εκείνος τη γνώμη του.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Edited by SpyrosR
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους

 

νεος εδώ ας πω ότι γνωρίζω 5 πραμαα πάνω κάτω αλλά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα και δεν μπορω να το λυσω με τις υπαρχουσες γνώσεις μου.

 

Το Πρόβλημα είναι το εξής.

 

Κάτω δεξιά στο πρασινο εικονίδιο του τηλεφώνου πάντα εμφανίζει μια αναπάντητη τις τελευταίες μέρες. Και φυσικά οτι και αν έκανα δεν σβήνει αυτή η αναπάντητη αλλά και δεν αλλάζει αν με πάρουν 5 αναπαντητες για παραδειγμα. Αυτο θα δείχνει πάντα μία.

Εκανα επανεκίνηση αρκετές φορές και αφησα το τηλεφωνο και χωρίς μπαταρια για 15 λεπτά. Τίποτα. Εσβησα το εικονίδιο και το επανέφερα τίποτα.

 

εχετε καμμιά ιδέα τι μπορώ να κάνω για να μου δείχνει σωστά?

 

Ευχαριστώ πολύ

Στελιος

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους

 

νεος εδώ ας πω ότι γνωρίζω 5 πραμαα πάνω κάτω αλλά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα και δεν μπορω να το λυσω με τις υπαρχουσες γνώσεις μου.

 

Το Πρόβλημα είναι το εξής.

 

Κάτω δεξιά στο πρασινο εικονίδιο του τηλεφώνου πάντα εμφανίζει μια αναπάντητη τις τελευταίες μέρες. Και φυσικά οτι και αν έκανα δεν σβήνει αυτή η αναπάντητη αλλά και δεν αλλάζει αν με πάρουν 5 αναπαντητες για παραδειγμα. Αυτο θα δείχνει πάντα μία.

Εκανα επανεκίνηση αρκετές φορές και αφησα το τηλεφωνο και χωρίς μπαταρια για 15 λεπτά. Τίποτα. Εσβησα το εικονίδιο και το επανέφερα τίποτα.

 

εχετε καμμιά ιδέα τι μπορώ να κάνω για να μου δείχνει σωστά?

 

Ευχαριστώ πολύ

Στελιος

Δοκίμασε το εξής: Ρυθμίσεις -> Διαχειριστής εφαρμογών -> Όλα -> Τηλέφωνο -> Εκκαθάριση δεδομένων και διαγραφή μνήμης cache αν σου δίνεται η δυνατότητα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους

 

νεος εδώ ας πω ότι γνωρίζω 5 πραμαα πάνω κάτω αλλά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα και δεν μπορω να το λυσω με τις υπαρχουσες γνώσεις μου.

 

Το Πρόβλημα είναι το εξής.

 

Κάτω δεξιά στο πρασινο εικονίδιο του τηλεφώνου πάντα εμφανίζει μια αναπάντητη τις τελευταίες μέρες. Και φυσικά οτι και αν έκανα δεν σβήνει αυτή η αναπάντητη αλλά και δεν αλλάζει αν με πάρουν 5 αναπαντητες για παραδειγμα. Αυτο θα δείχνει πάντα μία.

Εκανα επανεκίνηση αρκετές φορές και αφησα το τηλεφωνο και χωρίς μπαταρια για 15 λεπτά. Τίποτα. Εσβησα το εικονίδιο και το επανέφερα τίποτα.

 

εχετε καμμιά ιδέα τι μπορώ να κάνω για να μου δείχνει σωστά?

 

Ευχαριστώ πολύ

Στελιος

 

Πας στις ρυθμισεις εφαρμογων -> BadgeProvider -> εκκαθαριση δεδομενων (και διαγραφη της cache αν εχει δε θυμαμαι) και το προβλημα λυνεται κατευθειαν. Αυτο μπορεις να το κανεις και σε αλλες τετοιες παρομοιες περιπτωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα.

 

Άσχετο και δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά, αλλά χθες πέρασα κατά τύχη το πρόγραμμα "Advanced Mobile Care" από το Play Store και παρατηρώ σημαντική διαφορά στην απόδοση του κινητού προς το καλύτερο.Λιγότερα κολλήματα κλπ εννοώ.Nα σημειώσω επίσης, ότι είμαι ακόμα με τη Stock Rom.Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο γεγονός ή αν όντως κάνει δουλειά αυτό το πρόγραμμα, για αυτό θα ήθελα να ρωτήσω αν το έχει χρησιμοποιήσει κάποιος στο S Duos, να πει και εκείνος τη γνώμη του.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Καλησπέρα. Το δοκίμασα εγώ εχθές. Δυστυχώς δεν είδα καμία διαφορά. Όμως για να είμαι ειλικρινής, το τηλέφωνό μου πηγαίνει γενικά αρκετά καλύτερα συγκριτικά με το πως ήταν τότε που το πήρα. Αφού πειραματίστηκα στην αρχή με custom rom, μετά ξαναπέρασα τη δικιά του μέσω odin, και από τότε μπορώ να πω πως δεν έχει τόσο μεγάλο lag. Δεν ξέρω αν είχε κάτι ιδιαίτερο το firmware που κατέβασα ή αν ήταν διαφορετικό από αυτό που φόραγε από το εργοστάσιο. Μάλιστα εχθές αφού δεν είδα να βοηθάει σε κάτι το προγραμματάκι, το απεγκατέστησα. Και μόλις το έκανα αυτό μου φάνηκε να σέρνεται λιγάκι... Έκανα μια επαναφορά στην εργοστασιακή μορφή και πέρασα ξανά τις εφαρμογές μου, και τώρα είναι οκ. Να θυμίσω, πως δεν κάνω ενημερώσεις, ειδικά σε προγράμματα που δε χρησιμοποιώ. Π.χ. ενημέρωση έκανα μόνο στο gmail και στους χάρτες, όλα τα άλλα τα άφησα όπως είναι, μπας και βαραίνουν τη συσκευή. Ακόμα και το youtube το προτιμώ οπτικά στην παλιότερη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρα. Σήμερα πήρα από το Πλαίσιο ένα S Duos δώρο για τη μάνα μου. Την ώρα που περνούσα ενα screen protector πρόσεξα ότι υπάρχει διάκενο ανάμεσα στην οθόνη και στο κατω κυρτό μέρος του σασί. Είναι εμφανέστατο και μαλιστα περνάει φως απο την τρύπα που μπαίνει το βύσμα του φορτιστή. Τα δικά σας τηλέφωνα το παρουσιάζουν ή όχι; Λογικά αυτό σε λίγο καιρό θα γεμίσει σκόνη. Η απόδειξη γράφει αντικατάσταση συσκευής μετά από τεχνικό έλεγχο εντός 7 ημερών από αγορά. Το πήρα από Αργυρούπολη κ ήταν τελευταίο κομμάτι. Λογικά εαν πάω σε οποιοδήποτε Πλαίσιο που εχει στόκ δεν θα το αντικαταστήσουν; Το μόνο που έκανα είναι που έβγαλα τις εργοστασιακες περιμετρικές ζελατίνες και το αρχικό set up. Ούτε φόρτισα ούτε έκανα χρήση. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Τι σύμπτωση. Κι εγώ από Αργυρούπολη το πήρα και ήταν τελευταίο κομμάτι πριν 3 βδομάδες. Λοιπόν το κοίταξα καλά. Κόλλησα το μάτι μου στην υποδοχή micro usb και δεν βλέπω καθόλου φως. Ούτε από την οθόνη του όταν φωτίζει, αλλά ούτε και όταν το έστρεψα προς μια λάμπα. Ούτε βλέπω κάποιο κενό. Να το πας αμέσως να το πάρουν πίσω πριν περάσουν οι 7 μέρες.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κάνει κάτι κολλήματα η οθόνη.

Την πρώτη φορά που μου είχαν δώσει το μαύρο s duos καμιά φορά κόλλαγε η οθόνη και δεν μπορούσα να πατήσω τίποτα.

Τώρα που μου το άλλαξαν και πήρα το άσπρο τα πράγματα έγιναν χειρότερα.

Κολλάει πολύ περισσότερο.

Το πήγα στο πλαίσιο και ενώ το έκανε μπροστά τους μου έλεγαν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα.

Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω έτσι ώστε να δουλεύει κανονικά το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Τι σύμπτωση. Κι εγώ από Αργυρούπολη το πήρα και ήταν τελευταίο κομμάτι πριν 3 βδομάδες. Λοιπόν το κοίταξα καλά. Κόλλησα το μάτι μου στην υποδοχή micro usb και δεν βλέπω καθόλου φως. Ούτε από την οθόνη του όταν φωτίζει, αλλά ούτε και όταν το έστρεψα προς μια λάμπα. Ούτε βλέπω κάποιο κενό. Να το πας αμέσως να το πάρουν πίσω πριν περάσουν οι 7 μέρες.

Το πήγα το πρωί και με τη μία το άλλαξαν. Τελικά ήταν στραβό το σασί. Well done Πλαίσιο!!! Ευχαριστώ για την απάντηση :-)

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Duos (S7562)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...