Jump to content

Samsung Galaxy S Duos (S7562)


cayman84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μερικές φορές όταν πάω να καλέσω και ακούω το πρώτο μπιπ αυτό ακούγεται με διαφορετικό ήχο.

Αν το σηκώσει μετά ο άλλος δεν τον ακούω καθαρά. Σαν να έχει πρόβλημα το ηχείο.

Έτσι λοιπόν όταν ακούσω το πρώτο μπιπ με διαφορετικό ήχο την τερματίζω την κλήση.

Και ξανακαλώ.

 

Σας έχει συμβεί αυτό ;;

 

Επίσης ήθελα να ρωτήσω αν πρέπει να κάνω αναβάθμιση του λογισμικού;

Τώρα έχει την έκδοση 4.0.4 . Αξίζει να την αναβαθμίσω;;

Edited by georgefocus
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παίδες έχω διαβάσει και τις 74 σελίδες του θέματος αυτού και είμαι κάπως μπερδεμένος...να το πάρω ή να μην το πάρω;;; Τυπικά είναι καλύτερο από το SE live with walkman μου ... αλλά στην ουσία;;;; Έχω σκόπο να το πάρω αλλά να ναι και λίγο καλύτερο από το υπάρχων που έχω...μην κάνουμε και πισωγυρίσματα...

Θα πρέπει να το ρουτάρω όπωσδηποτε από ότι κατάλαβα και να του περάσω και εκείνο το πρόγραμμα για να αναγνωρίζει την εξωτερική μνήμη SD ως εσωτερική ε;;;

Σε γενικές γραμμές είστε ικανοποιημένοι όσοι το έχετε;;;

Jelly Βean πότε;;;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω διαβάσει και τις 74 σελίδες του θέματος αυτού και είμαι κάπως μπερδεμένος...να το πάρω ή να μην το πάρω;;; Τυπικά είναι καλύτερο από το SE live with walkman μου ... αλλά στην ουσία;;;; Έχω σκόπο να το πάρω αλλά να ναι και λίγο καλύτερο από το υπάρχων που έχω...μην κάνουμε και πισωγυρίσματα...

Θα πρέπει να το ρουτάρω όπωσδηποτε από ότι κατάλαβα και να του περάσω και εκείνο το πρόγραμμα για να αναγνωρίζει την εξωτερική μνήμη SD ως εσωτερική ε;;;

Σε γενικές γραμμές είστε ικανοποιημένοι όσοι το έχετε;;;

Jelly Βean πότε;;;

 

Δεν χρειάζεται root φίλε μου.

Εγώ του πέρασα τη τελευταια μαμα rom η οποία βγήκε 06/2013 και το κινητάκι πάει μια χαρά.

Δεν κολλάει ουτε κανένα θέμα.

Μονιμα το έχω συνδεμένο με e-mail και του έχω φορτώσει και ακόμα 4-5 εφαρμογούλες.

Ουτε σερνεται ούτε τπτ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδες προβλημα.. Μου βγαζει ενα εικονίδιο στο notification bar με ένα i και ένα απαγορευτικό κύκλο πάνω του... Δεν ξέρω τι ειναι αυτό, αν γνωρίζει κάποιος ας δώσει τα φώτα του..
Link to comment
Share on other sites

Παιδες προβλημα.. Μου βγαζει ενα εικονίδιο στο notification bar με ένα i και ένα απαγορευτικό κύκλο πάνω του... Δεν ξέρω τι ειναι αυτό, αν γνωρίζει κάποιος ας δώσει τα φώτα του..

 

Νομίζω αυτο που λές ειναι οταν δεν έχει σημα.

Εσένα έχει σημα κανονικά ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε λίγο αυτό που είχε αναφερθεί παλαιότερα από άλλο μέλος...

Έχεις απενεργοποιήσει τις ειδοποιήσεις από τις εφαρμογές, γι' αυτό σου βγάζει αυτό το εικονίδιο. Σύρε τη μπάρα με το wifi, gps κλπ προς τα δεξιά ή αριστερά και πάτησε το εικονίδιο για την ενεργοποίηση των ειδοποιήσεων.
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε λίγο αυτό που είχε αναφερθεί παλαιότερα από άλλο μέλος...

 

Οπως τα λέει ο φίλος.

Οταν δεν έχει σημα νομίζω βγάζει ενα κυκλο σκετο.... Δεν θυμαμαι καλα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται root φίλε μου.

Εγώ του πέρασα τη τελευταια μαμα rom η οποία βγήκε 06/2013 και το κινητάκι πάει μια χαρά.

Δεν κολλάει ουτε κανένα θέμα.

Μονιμα το έχω συνδεμένο με e-mail και του έχω φορτώσει και ακόμα 4-5 εφαρμογούλες.

Ουτε σερνεται ούτε τπτ.

 

Να σε ρωτήσω φίλε μου ποια είναι η καινούργια μαμά rom που πέρασες γιατί εμένα στο kies μου βγάζει ότι δεν υπάρχει αναβάθμιση αλλά ούτε και στην αναβάθμιση μέσω wi-fi. Το κινητό έχει την PDA:LJ 4 / PHONE:LJ3 / CSC:LJ3 (EUR) και γράφει ότι είναι η ποιο πρόσφατη έκδοση.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται root φίλε μου.

Εγώ του πέρασα τη τελευταια μαμα rom η οποία βγήκε 06/2013 και το κινητάκι πάει μια χαρά.

Δεν κολλάει ουτε κανένα θέμα.

Μονιμα το έχω συνδεμένο με e-mail και του έχω φορτώσει και ακόμα 4-5 εφαρμογούλες.

Ουτε σερνεται ούτε τπτ.

 

Τί σημαίνει "... του πέρασα τη τελευταία μαμα rom η οποία βγήκε 06/2013 ??? "

Πού το βρήκες και Πώς γίνεται αυτό ???

Link to comment
Share on other sites

Τί σημαίνει "... του πέρασα τη τελευταία μαμα rom η οποία βγήκε 06/2013 ??? "

Πού το βρήκες και Πώς γίνεται αυτό ???

 

http://samsung-updates.com/

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4759444#post4759444

Κοίτα εκεί που λέει : οδηγίες για unroot.

Έτσι περνάς όποια rom θες.

 

Πλεόν ο kernel ειναι 10-06-2013 έκδοση. Διάβασε : http://www.greeceandroid.gr/dev/622-android-kernel

Edited by nebtios

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω φίλε μου ποια είναι η καινούργια μαμά rom που πέρασες γιατί εμένα στο kies μου βγάζει ότι δεν υπάρχει αναβάθμιση αλλά ούτε και στην αναβάθμιση μέσω wi-fi. Το κινητό έχει την PDA:LJ 4 / PHONE:LJ3 / CSC:LJ3 (EUR) και γράφει ότι είναι η ποιο πρόσφατη έκδοση.

Ευχαριστώ

 

http://i1325.photobucket.com/albums/u628/nebtios/1_zps548741a0.png εμένα.

 

Η LJ4 ειναι απο 16.10.2012.

Έχουν βγει και νεώτερες.

Π.χ. εμένα που φοράει την Ινδική ειναι από 10/06/2013.

Edited by nebtios

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Φίλος έχει αγοράσει το samsung galaxy duos από Βουλγαρία. Το πρόβλημα είναι ότι είναι κλειδωμένο σε πάροχο εκεί και δεν δουλεύει αν δεν έχει μέσα βουλγάρικη σιμ. Δέχεται κανονικά βεβαία την δεύτερη ελληνική κάρτα αλλά δεν μπορεί να έχει 3G.

 

Γνωρίζει κανένας την διαδικασία ξεκλειδώματος του τηλεφώνου?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

http://i1325.photobucket.com/albums/u628/nebtios/1_zps548741a0.png εμένα.

 

Η LJ4 ειναι απο 16.10.2012.

Έχουν βγει και νεώτερες.

Π.χ. εμένα που φοράει την Ινδική ειναι από 10/06/2013.

Το θέμα είναι ότι εσύ πέρασες στο κινητό σου λογισμικό από άλλη περιφέρεια (region). Σου δουλεύουν όλα κανονικά; Συνήθως περνάμε εκδόσεις λογισμικών από τη δική μας περιφέρεια (EUR) ή τουλάχιστον τις ευρωπαϊκές περιφέρειες...

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ , μην κανεις το λαθος ... κολαει απιστευτα ΠΟΛΥ !!!! με τα ιδια λευτα μπορεις να παρεις κατι πολυ καλητερο ...
Link to comment
Share on other sites

Και έστω δουλεύουν όλα κανονικά όπως παρατήρησε ο φίλος παραπάνω , πως μπορώ να περάσω λογισμικό από άλλη περιφέρεια (region) ενώ φοράει την (EUR) από μαμά.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι εσύ πέρασες στο κινητό σου λογισμικό από άλλη περιφέρεια (region). Σου δουλεύουν όλα κανονικά; Συνήθως περνάμε εκδόσεις λογισμικών από τη δική μας περιφέρεια (EUR) ή τουλάχιστον τις ευρωπαϊκές περιφέρειες...

 

Ανδρέα μέχρι ώρας δουλεύει ρολόι....

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ , μην κανεις το λαθος ... κολαει απιστευτα ΠΟΛΥ !!!! με τα ιδια λευτα μπορεις να παρεις κατι πολυ καλητερο ...

 

Εσένα που δεν σου αρέσει δηλαδή , τι καλύτερο προτείνεις;;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Φίλος έχει αγοράσει το samsung galaxy duos από Βουλγαρία. Το πρόβλημα είναι ότι είναι κλειδωμένο σε πάροχο εκεί και δεν δουλεύει αν δεν έχει μέσα βουλγάρικη σιμ. Δέχεται κανονικά βεβαία την δεύτερη ελληνική κάρτα αλλά δεν μπορεί να έχει 3G.

 

Γνωρίζει κανένας την διαδικασία ξεκλειδώματος του τηλεφώνου?

 

Ευχαριστώ.

 

Από ότι κατάλαβα στην τοποθεσία http://samsung-updates.com/ δίπλα στην firmware του κάθε τηλεφώνου έχει και unlock δινοντας σου κωδικούς για ξεκλέιδωμα της περιφέριας σου.

Να ρωτήσω και κάτι από ότι κατάλαβα με τις οδηγίες στην σελίδα 73 μπορούμε να βάλουμε firmware από όποια region θέλουμε αλλά δεν κατάλαβα όταν πάμε να κατεβάσουμε μια region από το site μας βγάζει να κατεβάσουμε την stokc version και την kernel. Τι από τα δύο κατεβάζουμε και τί από τα δύο κάνουμε εγκατάσταση με το odin. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εσένα που δεν σου αρέσει δηλαδή , τι καλύτερο προτείνεις;;

 

δεν ειναι θεμα οτι δεν μαρεσει απλα την πατησα ... κολαει παρα πολυ .. δεν ξερω :\ θες με δυο καρτες ;

παντως γενικα αλλο android κινητο μπορεις να βρεις πιστευω

Link to comment
Share on other sites

Από ότι κατάλαβα στην τοποθεσία http://samsung-updates.com/ δίπλα στην firmware του κάθε τηλεφώνου έχει και unlock δινοντας σου κωδικούς για ξεκλέιδωμα της περιφέριας σου.

Να ρωτήσω και κάτι από ότι κατάλαβα με τις οδηγίες στην σελίδα 73 μπορούμε να βάλουμε firmware από όποια region θέλουμε αλλά δεν κατάλαβα όταν πάμε να κατεβάσουμε μια region από το site μας βγάζει να κατεβάσουμε την stokc version και την kernel. Τι από τα δύο κατεβάζουμε και τί από τα δύο κάνουμε εγκατάσταση με το odin. Ευχαριστώ

 

Εγώ κατέβασα και έκανα το stock version.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι θεμα οτι δεν μαρεσει απλα την πατησα ... κολαει παρα πολυ .. δεν ξερω :\ θες με δυο καρτες ;

παντως γενικα αλλο android κινητο μπορεις να βρεις πιστευω

 

Ναι θέλω να 'ναι δίκαρτο..πάντως το alcatel OT-997D είναι μια τίμια λύση και καλύτερο απο το S duos .. θα δείξει..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα ... ενω κατεβαζω live wallpaper οταν παω να το βαλω ως wallpaper δεν μπορω δεν μοθ εφανιζει την επιλογη live wallpaper , τα μονα που μου εφανιζει ειναι ταπετσαριες και να διαλεξω απο αλμπουμ :\

τι μπορω να κανω ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Πήρα το samsung galaxy s duos πριν μερικές μέρες και έχω 2 θεματάκια....

 

1.) δεν μπορώ να μεταφέρω τις εφαρμογές μου στην sd card που του έβαλα extra

2.) έχω κατεβάσει από το play store το facebook και το twiter και ενώ έχω λογαριασμούς κανονικά και βάζω τα σωστά στοιχεία μου λέει πως προέκυψε κάποιο σφάλμα και να δοκιμάσω αργότερα. Φυσικά δεν συνδέομαι ποτέ.

 

Τι να κάνω;;;

Link to comment
Share on other sites

Οδηγός για root ειναι εδώ : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2171441

 

Προσπάθησα να κάνω root το τηλ. μου χρησιμοποιώντας τον παραπάνω οδηγό αλλά τζίφος. Τον έχει δοκιμάσει κάποιος κάποια βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Πήρα το samsung galaxy s duos πριν μερικές μέρες και έχω 2 θεματάκια....

 

1.) δεν μπορώ να μεταφέρω τις εφαρμογές μου στην sd card που του έβαλα extra

2.) έχω κατεβάσει από το play store το facebook και το twiter και ενώ έχω λογαριασμούς κανονικά και βάζω τα σωστά στοιχεία μου λέει πως προέκυψε κάποιο σφάλμα και να δοκιμάσω αργότερα. Φυσικά δεν συνδέομαι ποτέ.

 

Τι να κάνω;;;

 

όσον αφορά το 1ο θέμα... η Samsung δεν επιτρέπει την μεταφορά αρχείων από μνήμη τηλεφώνου στην κάρτα SD.. παρ'όλα αυτά αν το κινητό το ρουτάρεις και μετά κατεβάσεις την εφαρμόγη DroidSail App2SD Lite θα μπορέσεις να μεταφέρεις ό,τι θες... (ουσιαστικά η θέση της εσωτερικής μνήμης θα αντικατασταθεί από την SD card σου) Οδηγούς ρουταρίσματος θα βρείς σε προηγούμενες σελίδες.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Duos (S7562)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...