Jump to content

Κάρτες μνήμης: Απορίες, συμβατότητα, προβλήματα κ.α.


eosid
 Κοινοποίηση

ποια να επιλεξω???  

3 members have voted

  1. 1. ποια να επιλεξω???

    • SAMSUNG
      1
    • Sandisk
      2


Recommended Posts

Εγώ την έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Τελικά αυτό παράγγειλα κ εγώ, σήμερα θα έρθει. Ευχαριστώ :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά αυτό παράγγειλα κ εγώ, σήμερα θα έρθει. Ευχαριστώ :)

 

Καλορίζικος :)

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, και εγώ μια γνώμη θέλω για την κάρτα evo plus 64 gb αξίζει να το παραγγείλω; Ευχαριστώ

 

https://www.e-shop.gr/samsung-mb-mc64ga-eu-evo-plus-64gb-micro-sdxc-u3-class-10-adapter-p-PER.577045

 

Την αγόρασα πριν 20 μέρες . Πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 

Είδα και εγώ την SAMSUNG MB-MC64GA/EU EVO PLUS 64GB και είναι πράγματι σε πολύ καλή τιμή, αλλά με παραξενεύει ότι στα φίλτρα το site την εμφανίζει στις U1 και στα χαρακτηριστικά U3. Τι είναι τελικά;

Link to comment
Share on other sites

Είδα και εγώ την SAMSUNG MB-MC64GA/EU EVO PLUS 64GB και είναι πράγματι σε πολύ καλή τιμή, αλλά με παραξενεύει ότι στα φίλτρα το site την εμφανίζει στις U1 και στα χαρακτηριστικά U3. Τι είναι τελικά;

 

Φίλε, είναι U3. Μόλις την πήρα και το γράφει καθαρά επάνω.:stupid:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Λοιπόν μετά από ένα εντατικό τετραήμερο χρήσης η SAMSUNG MB-MC64GA/EU EVO PLUS 64GB στο Huawei Mate 10 lite είναι ταχύτατη σε βίντεο και φωτογραφίες και ο χώρος της παραπάνω από αρκετός!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από ένα εντατικό τετραήμερο χρήσης η SAMSUNG MB-MC64GA/EU EVO PLUS 64GB στο Huawei Mate 10 lite είναι ταχύτατη σε βίντεο και φωτογραφίες και ο χώρος της παραπάνω από αρκετός!

Samsung EVO Plus, εγγύηση. Η κάρτα τα σπάει, ήδη δοκιμασμένη και στο προηγούμενο κινητό μου. Κι εγώ έβαλα μια 128άρα στο Nokia 8 μου.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα έχω την κάρτα Samsung EVO+ PLUS MicroSDXC UHS-I U3 64GB Class 10 και από την ώρα που την έχω βάλει στο κινητό το όνομα που μου εμφανίζει είναι M-NM--;'JM--M-NM-?M-OM κάτι τέτοιο.Τι συμβαίνει και πως μπορώ να το διορθώσω;
Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

...το όνομα που μου εμφανίζει είναι M-NM--;'JM--M-NM-?M-OM κάτι τέτοιο.Τι συμβαίνει και πως μπορώ να το διορθώσω;

 

Από που βλέπεις αυτό το όνομα; Λειτουργεί κανονικά η κάρτα;

Μπορεί να είναι σχετικό με τις συσκευές αυτής της εταιρίας. Σε μένα από το File Manager της ASUS δείχνει τυχαίο όνομα π.χ. AB34-5678 αλλά μου δίνει τη δυνατότητα να την μετονομάσω.

Link to comment
Share on other sites

Από που βλέπεις αυτό το όνομα; Λειτουργεί κανονικά η κάρτα;

Μπορεί να είναι σχετικό με τις συσκευές αυτής της εταιρίας. Σε μένα από το File Manager της ASUS δείχνει τυχαίο όνομα π.χ. AB34-5678 αλλά μου δίνει τη δυνατότητα να την μετονομάσω.[/quote

Καλησπέρα από το file commander βλέπω αυτό το όνομα.Ναι η κάρτα δουλεύει κανονικά.εγώ δεν βλέπω κάπου την δυνατότητα να το μετονομάσω.

Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Μοιάζουν οι εφαρμογές που χρησιμοποιούμε. Συγνώμη, τελικά ούτε εμένα μου επιτρέπει να αλλάξω το όνομα. Γράφει η μετονομασία αρχείου απέτυχε. Με ενοχλεί αλλά αφού δουλεύει δεν πειράζει.

 

Αν βρω λύση πάντως θα την αναρτήσω εδώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

λοιπον,μετα απο μια ματια εδω μεσα παραγγειλα και εγω την samsung SAMSUNG MB-MC64GA/EU EVO PLUS 64GB :)

η αιτια ειναι οτι ειχα παραγγειλει αυτη απο gearbeast https://www.gearbest.com/memory-cards/pp_337823.html?wid=1433363 να αλλαξω την παλαια απλη class 10 που ειχα .Αλλα την επαθα πολυ αγρια με αυτη τη ριμαδα την κινεζια με τον καρχαρια ,μετα απο ουτε βδομαδα χρηση μου εβγαζε προβλημα καρτας στο κινητο (xperia M5)Και σαφως εχασα οτι ειχα μεσα ,την βγαζω την ξαναβαζω της κανω φορματ η πως αλλιως το λεν και ξαναβαζω της εφαρμογες μου που ειχα φροντισει για αντιγραφα στο λαπτοπ(εκτος της σημειωσεις που χαθηκαν :mad:),ε μετα απο δυο ημερες ξανα τα ιδια ,αυτη τη φορα βλεπω μεν τα εικονιδια στο τηλ.αλλα θαμπα και δεν ανοιγουν αλλα στην καρτα δειχνει οτι ειναι ???

Τεσπα ,απλα να πω ΠΡΟΣΟΧΗ και μακρυα απο αυτην την καρτα για οποιον την δει στο σαιτ του καταστηματος παραπανω

Αντε να ερθει η samsung να υρεμησω :)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον,μετα απο μια ματια εδω μεσα παραγγειλα και εγω την samsung SAMSUNG MB-MC64GA/EU EVO PLUS 64GB :)

η αιτια ειναι οτι ειχα παραγγειλει αυτη απο gearbeast https://www.gearbest.com/memory-cards/pp_337823.html?wid=1433363/QUOTE]

 

Παρήγγειλα κι εγώ δύο. Σου έστειλαν κάποια ενημέρωση για αποστολή γιατι σε εμένα όταν ελέγχω τις παραγγελίες στη σελίδα τους μου γράφουν on hold.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον,μετα απο μια ματια εδω μεσα παραγγειλα και εγω την samsung SAMSUNG MB-MC64GA/EU EVO PLUS 64GB :)

η αιτια ειναι οτι ειχα παραγγειλει αυτη απο gearbeast https://www.gearbest.com/memory-cards/pp_337823.html?wid=1433363/QUOTE]

 

Παρήγγειλα κι εγώ δύο. Σου έστειλαν κάποια ενημέρωση για αποστολή γιατι σε εμένα όταν ελέγχω τις παραγγελίες στη σελίδα τους μου γράφουν on hold.

 

θα παραλαβω ο ιδιος απο καταστημα ,αλλα απο 29/8 ακομα ειναι σε

αναμονη συγκεντρωσης προιοντων:(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Έχει δει κανείς καμιά καλή προσφορά της Samsung evo ;; Δεκτές και προτάσεις από αμαζόν κλπ άμα υπαρχει
Link to comment
Share on other sites

Έχει δει κανείς καμιά καλή προσφορά της Samsung evo ;; Δεκτές και προτάσεις από αμαζόν κλπ άμα υπαρχει

 

Αν μιλάμε για microSD, εδώ είσαι:

http://www.e-shop.gr/samsung-mb-mc128ga-eu-evo-plus-128gb-micro-sdxc-u3-class-10-adapter-p-PER.577046

 

Η εγγυημένα άριστη EVO Plus 128άρα σε τιμή χώμα, προσφορά Black Friday (στα 27€).

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αυτή λέω ..αλλά η τιμή είναι όσο στο Σκρουτζ..έλεγα μπας και υπήρχε προσφορά κάτω από 20ευρω
Link to comment
Share on other sites

Αυτή λέω ..αλλά η τιμή είναι όσο στο Σκρουτζ..έλεγα μπας και υπήρχε προσφορά κάτω από 20ευρω

 

Στο Σκρουτζ θα έχεις και μεταφορικά. Ενώ αν είσαι κοντά σε e-shop point πας το παραλαμβάνεις από εκεί. Δύσκολα να τη βρεις κάτω από 20€ θεωρώ.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε σημερα

 

IMG_20181126_133540.jpg.4dd33dc32b717266903be1fabe6b2931.jpg

 

Αυθεντικη 256GB καρτα 34 ευρω χωρις τελωνειο απο εξωτερικο. Οσο εχει Ελλαδα η 128αρα κοντα.

 

η καλυτερη καρτα αυτη τη στιγμη, την ειχα παρει απο αμαζον το καλοκαιρι κανα 60αρι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

η καλυτερη καρτα αυτη τη στιγμη, την ειχα παρει απο αμαζον το καλοκαιρι κανα 60αρι.

 

Οντως ειχα την 128αρα τοσο καιρο και 2 ακομα 64αρες και με την 256 τωρα θα ησυχασω. Εχει να μπει μεσα σειρα και ταινια. Τα 34 ευρω τιμη χωμα πιστευα θα περασει τελωνειο αλλα τη γλιτωσαμε.

Link to comment
Share on other sites

Οντως ειχα την 128αρα τοσο καιρο και 2 ακομα 64αρες και με την 256 τωρα θα ησυχασω. Εχει να μπει μεσα σειρα και ταινια. Τα 34 ευρω τιμη χωμα πιστευα θα περασει τελωνειο αλλα τη γλιτωσαμε.

 

Ναι και εγώ έχω μια 128άρα SanDisk extreme pro και σκέφτομαι να την κάνω τραμπα με μια ακόμα 256..λέει πολύ να μην σκέφτεσαι το χώρο. Προσωπικά έχω 80gb μόνο με φώτο και βίντεο..και όντως απίστευτα γρήγορη.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...