Jump to content

Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (P3100 / P3110)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς μόνο μέσω odin3.

 

τραγικο..

Απο εκει και περα, επειδη κατεβασα τη ρομ, και εκανα τη διαδικασια οπως τη βρηκα στο ιντερνετ, μου εγγραψε pass Και φανηκε να φλασαρει, αλλα οταν ανοιξε η συσκευη δεν μου ζητησε να το ξανα στησω οπως οταν του κανεις επαναφορα εργοστασιακων...

Πριν να τρεξω odin ειχα κανει επαναφορα, το ειχα ανοιξει και ειχα τρεξει τα 5 αυτα βηματα που κανεις την 1η φορα. Μετα το odin δεν τα ξανα ζητησε, ειναι λογικο?δε θα επρεπε να ειναι απο την αρχη ολα? (δεν εχω εμπειρια στο odin κτλ ουτε ειχα δεδομενα να ξερω, μονο την ωρα ειχε παρει και τα βηματα αυτα- εχω σιμ μεσα)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τραγικο..

Απο εκει και περα, επειδη κατεβασα τη ρομ, και εκανα τη διαδικασια οπως τη βρηκα στο ιντερνετ, μου εγγραψε pass Και φανηκε να φλασαρει, αλλα οταν ανοιξε η συσκευη δεν μου ζητησε να το ξανα στησω οπως οταν του κανεις επαναφορα εργοστασιακων...

Πριν να τρεξω odin ειχα κανει επαναφορα, το ειχα ανοιξει και ειχα τρεξει τα 5 αυτα βηματα που κανεις την 1η φορα. Μετα το odin δεν τα ξανα ζητησε, ειναι λογικο?δε θα επρεπε να ειναι απο την αρχη ολα? (δεν εχω εμπειρια στο odin κτλ ουτε ειχα δεδομενα να ξερω, μονο την ωρα ειχε παρει και τα βηματα αυτα- εχω σιμ μεσα)

 

Έτσι γίνεται πάντα γιατί την περνάει από πάνω αλλά την μνήμη "partition" που είναι φυλαγμένες οι ρυθμίσεις δεν διαγράφονται

αν δεν κάνεις επαναφορά είτε μέσω των ρυθμίσεων είτε μπαίνοντας στο recovery menu στο bootάρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι γίνεται πάντα γιατί την περνάει από πάνω αλλά την μνήμη "partition" που είναι φυλαγμένες οι ρυθμίσεις δεν διαγράφονται

αν δεν κάνεις επαναφορά είτε μέσω των ρυθμίσεων είτε μπαίνοντας στο recovery menu στο bootάρισμα.

 

αρα δεν κερδιζω τιποτα με την επανεγκατασταση? αρκει μια επαναφορα εργοστασιακων και ειμαι οκ? ειπα να κανω την επανεγκατασταση για καλυτερα, επειδη ειχε γινει ΟΤΑ η αναβαθμιση.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

αρα δεν κερδιζω τιποτα με την επανεγκατασταση? αρκει μια επαναφορα εργοστασιακων και ειμαι οκ? ειπα να κανω την επανεγκατασταση για καλυτερα, επειδη ειχε γινει ΟΤΑ η αναβαθμιση.

 

Αυτό δε το ξέρεις. Το λέω γιατί στο Tab Pro 8.4 με ΟΤΑ δεν έκατσε τελικά καλά ένα update. Με πλήρη επανεγκατάσταση (μέσω KIES 3)

που υποστηρίζει το tablet, δύο σημεία που είχα πρόβλημα έφτιαξαν.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δε το ξέρεις. Το λέω γιατί στο Tab Pro 8.4 με ΟΤΑ δεν έκατσε τελικά καλά ένα update. Με πλήρη επανεγκατάσταση (μέσω KIES 3)

που υποστηρίζει το tablet, δύο σημεία που είχα πρόβλημα έφτιαξαν.

 

Ναι αλλά με Odin που κρατάει ρυθμίσεις μήπως δεν γίνεται και καλή δουλειά στην καθαρή εγκατάσταση ?

Ή γίνεται απλά σου κρατάει ρυθμίσεις ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά με Odin που κρατάει ρυθμίσεις μήπως δεν γίνεται και καλή δουλειά στην καθαρή εγκατάσταση ?

Ή γίνεται απλά σου κρατάει ρυθμίσεις ?

 

Γίνεται απλά δε πειράζει τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται απλά δε πειράζει τις ρυθμίσεις.

 

οκ ευχαριστω!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Υπάρχει μήπως κανένας αναλυτικός οδηγός βήμα με βήμα για εμάς τους αρχάριους για να περάσουμε lollipop στο tablet μπας και δει την υγειά του;

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Καλημέρα,

αντιμετωπίζω το εξής προβλημα στην έκδοση 3G που έχω:

Έχω βάλει custom rom Slim-4.4.4.build9.0 και έχω πρόβλημα με το wifi. Ενώ ξεκινάει μια χαρά το tablet (ενεργοποίηση) και τρέχει πολύ καλά το wifi εάν το αφήσω στην άκρη για 10 λεπτά ή και περισσότερο και το ξαναπιάσω να σερφάρω, αυτό σέρνεται και πολλές φορές δεν είναι ικανό να μπει ούτε στο Play Store βγάζοντας μήνυμα "αδυναμία σύνδεσης με δίκτυο".

Την ίδια στιγμή εάν συνδεθώ με 3G και όχι με wifi, το tablet πηγαίνει σφαίρα! Εάν ξανασυνδεθώ με wifi πάλι δεν τρέχει.

Συνοψίζοντας παρατηρώ ότι έχει πρόβλημα η σύνδεση με wifi. Το έχω τεστάρει και με άλλα router και το πρόβλημα είναι το ίδιο.

 

Καμία ιδέα του τι μπορεί να συμβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του wifi και δες αν στην επιλογή διατήρησης της σύνδεσης σε κατάσταση αδράνειας είναι τικαρισμένο το πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλες γιορτές σε όλους!

Εχω ενα P3100 με sim Vodafone και πολλες φορες ενω είμαι στο Facebook με τον μανήσιο browser, πετάει ειδοποίηση "Δεν ηταν δυνατή η δημιουργία ασφαλής σύνδεσης" και δεν φορτώνει το Facebook ενω ολα τα αλλα site συννεχιζουν να φορτώνουν. Αυτο γίνεται μονο με δεδομένα κινητής και ξεμπλοκαρει μονο αν κανω εκκαθάριση μνήμης.

Γίνεται να διορθωθεί ή φταίει που μπλοκάρει το δικτυο?

Edited by GEORGEASCONA
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδία καλημέρα έχω το tab 2 wifi έχει πάνω την 4.1.2 είναι μάμα. Είναι της κόρης μου και παραπονιέται ότι σέρνεται . Υπάρχει κανένας οδηγός αναλυτικός για το κάνω ρουτ και να περάσω κάμια άλλη version (καμιά custom ελαφριά). Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλημέρα έχω το tab 2 wifi έχει πάνω την 4.1.2 είναι μάμα. Είναι της κόρης μου και παραπονιέται ότι σέρνεται . Υπάρχει κανένας οδηγός αναλυτικός για το κάνω ρουτ και να περάσω κάμια άλλη version (καμιά custom ελαφριά). Ευχαριστώ

ρώτα εδώ http://forum.xda-developers.com/galaxy-tab-2

Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλημέρα έχω το tab 2 wifi έχει πάνω την 4.1.2 είναι μάμα. Είναι της κόρης μου και παραπονιέται ότι σέρνεται . Υπάρχει κανένας οδηγός αναλυτικός για το κάνω ρουτ και να περάσω κάμια άλλη version (καμιά custom ελαφριά). Ευχαριστώ

 

Κοιταξε εδω "http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=365508 " εχει οδηγιες.....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Παιδιά σα δουλεύει σωστά το tab?Γιατί εμένα σέρνεται σημείο που λες να το πετάξεις .Το κάνει σε όλες τις roms .Τώρα έβαλα την μαμά με ροοτ έχω βγάλει κάποιες εφαρμογές αλλα τπτ κολλάει πολύ .Έχει πρόβλημα η συσκευή η γέρασε ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σα δουλεύει σωστά το tab?Γιατί εμένα σέρνεται σημείο που λες να το πετάξεις .Το κάνει σε όλες τις roms .Τώρα έβαλα την μαμά με ροοτ έχω βγάλει κάποιες εφαρμογές αλλα τπτ κολλάει πολύ .Έχει πρόβλημα η συσκευή η γέρασε ?

Κανε μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. Εγω το εχω μανα και πηγαινει σχετικα καλα. Θα μπορουσε και καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα πέρασα την marshmallow στο p3110 που έχω αλλά έχω 2 προβληματάκια (το ένα είναι σε όποια custom rom και να βάλω).

 

1) Όταν εγκαθιστώ τις εφαρμογές που θέλω και τις βγάλω "μπροστά" τότε μόλις κάνω επανεκκίνηση το ablet και το ξανά ανοίξω χάνονται τα εικονίδια (όχι όλα) και θα πρέπει να πάω εκεί που είναι όλες οι εφαρμογές μαζεμένες και να τις ξανά βγάλω έξω. Επίσης στο tablet έχω 2 καρτέλες μία για τις εφαρμογές και μία για τα παιχνίδια. Κάποιες φορές όταν το ablet είναι σε αναμονή και το ξεκλειδώσω στην καρτέλα με τα παιχνίδια τα εικονίδια δεν εμφανίζονται (όχι όλα) αλλά αν πατήσω παρατεταμένα πάνω στην καρτέλα (και σου λέει να προσθέσεις ταπετσαρίες κλπ) τότε εμφανίζονται. Παρατήρησα πως στην marshmallow όταν κάνω επανεκκίνηση μου διαγράφει την δεύτερη καρτέλα.

 

2) Στην marshmallow δεν μου γυρίζει η οθόνη οριζόντια παρά μόνο όταν μπω σε κάποια εφαρμογή ή στις ρυθμίσεις.

 

Μπορούμε να τα φτιάξουμε αυτά τα προβλήματα;

Samsung galaxy J5 2016 ->android 6

Samsung galaxy tab 2 7 -> cm 13

Lg nexus 4 -> cm 13

Sony ericsson neo v -> cm 11

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Καλησπέρα. Μου έχει μείνει μια μεμβράνη προστασίας αχρησιμοποίητη για το συγκεκριμένο μοντέλο. Αν ενδιαφέρεται κάποιος ας μου στείλει pm.

Είναι αυτή:

http://s29.postimg.org/75sfjqann/IMG_20160331_155926066.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπερα,

εχω ενα θεμα με το Wifi,δεν ενεργοποιειται καθολου,κανει πως παει να ανοιξει,αλλα γυριζει στο ο!Εκανα αρκετες φορες εργοστασιακες ρυθμισεις,αλλα τιποτα,το πηγα σε εναν τεχνικο και μου ειπε πως ειναι θεμα hardware,δεν με συμφερει.

Εχει καποιος φιλος καποια απαντηση?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Ξαφνικά δεν ανοίγει το ταμπλετ ,το βάζω στη φόρτωση αλλά δεν δείχνει ούτε την φορτηση της μπαταρίας. Φυσικά ούτε και με τον φορτιστή ανοίγει. Κάποια ιδέα η κάποιος τροπος για να ανοιξει?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά δοκίμασε άλλο καλώδιο και φορτιστή. Μετά εάν δεν είναι αυτό πάτησε για πολύ ώρα 30 δευτερόλεπτα το power να δεις μήπως ξυπνήσει. Εάν δεν ανοίγει μάλλον σε άφησε.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (P3100 / P3110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...