Jump to content

Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (P3100 / P3110)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι σκληρή, έχει καλή βάση. Τα βύσματα τα καλύπτει όντως, αν όμως περάσεις τα 3 από τα 4 λαστιχάκια δεν έχεις πρόβλημα. Τα 4 λαστιχάκια δεν καλύπτουν καθόλου την οθόνη. Τα ηχεία δε νομίζω να χάνουν, δεν γίνεται κάποια πτώση έντασης αισθητή. Όσο για τη φόρτιση που λες προτείνει ο κατασκευαστής να μην το χρησιμοποιείς όταν φορτίζει γιατί είναι κακό για την μακροζωία της μπαταρίας. Όσο για την κάμερα πάω πάσο, εγώ ούτε μια φωτογραφία δεν έχω βγάλει, δεν βγάζει καλές. Edited by the_dynamite
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η κάρτα μνήμης χρησιμεύει σε ένα σωρό άλλα πράγματα, πέρα από τη μεταφορά εφαρμογών εκεί...

Πόσα παιχνίδια έβαλες και "τιγκάρισες" τα περίπου 4Gb που έχεις διαθέσιμα;

Τέλος πάντων, εάν είναι τόσο σημαντικό για σένα, βάλε την 4.2.2

 

Την 4.2.2 μπορείς να την κατεβάσεις από εδώ...

 

Φιλε βρεικα στο site που μου έδωσες μόνο μια 4.2.2 για το ταβλετ αλλά ειναι στα αγγλικά μόνο

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει βγει άλλη. Μπορείς να βάλεις την αγγλική. Όσοι την έβαλαν είναι ικανοποιημένοι. Εγώ δεν την πέρασα ακόμη. Θα έχεις ελληνικά κανονικά. Μόνο πρόσεξε να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πριν και μετά την αναβάθμιση για να σου κάτσει χωρίς προβλήματα η αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε βρεικα στο site που μου έδωσες μόνο μια 4.2.2 για το ταβλετ αλλά ειναι στα αγγλικά μόνο

 

 

 

 

 

 

 

Δεν έχει βγει άλλη. Μπορείς να βάλεις την αγγλική. Όσοι την έβαλαν είναι ικανοποιημένοι. Εγώ δεν την πέρασα ακόμη. Θα έχεις ελληνικά κανονικά. Μόνο πρόσεξε να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πριν και μετά την αναβάθμιση για να σου κάτσει χωρίς προβλήματα η αναβάθμιση.

 

Ακριβώς όπως στα λέει ο the_dynamite.

Μπορείς να τη βάλεις άφοβα. Ολες οι stock εχουν όλες τις διαθέσιμες γλώσσες. Διαφερουν ελάχιστα και συνήθως σε πράγματα που δεν μας επηρεάζουν σαν χρήστες...

Προσωπικά πάντως, απεχθάνομαι τις stock roms... Το " πνίγουν" το tablet μας καθώς εχουν μεγάλες απαιτήσεις...

Link to comment
Share on other sites

το δικό μου δειχνει ότι η μπαταριά τελειωσε μέσα σε 1 ώρα αλλά κρατάει όσο κρατούσε πάνω από 7 ώρες ταινια 5 ώρες συνεχόμενο παιχνίδι δεν έχω θέμα με την διάρκεια

έβαλα διάφορα προγράμματα για καλιμπραρισμα μπαταρίας αλλά τιποτα καμιά ιδέα?

η άλλη λύση είναι να βρω την απόδειξη και να το πάω στην samsung άντε να δω που την έβαλα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εγω εχω το samsung tabii 7 GT- P3110 και ενω ειναι με 8 gb rom ,

Μεσα στο μενου του, μου δειχνει συνολικό χώρο 4gb

Το γραφει και απο την πισω μεριά της συσκευής wifi 8gb

Γνωρίζει κάποιος κατι;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εγω εχω το samsung tabii 7 GT- P3110 και ενω ειναι με 8 gb rom ,

Μεσα στο μενου του, μου δειχνει συνολικό χώρο 4gb

Το γραφει και απο την πισω μεριά της συσκευής wifi 8gb

Γνωρίζει κάποιος κατι;

 

Ο χώρος που λείπει καταλαμβάνεται από το λειτουργικό και τις stock εφαρμογές..;)

Link to comment
Share on other sites

Ο χώρος που λείπει καταλαμβάνεται από το λειτουργικό και τις stock εφαρμογές..;)[/quote

Μου το εμφανίζει όμως ος συνολικό χώρο 4, 49 gb

Και δεν εχω εγκαταστήσει οσα προγράμματα που να καταλαμβανουν τοσο χώρο

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μου το εμφανίζει όμως ος συνολικό χώρο 4, 49 gb

Και δεν εχω εγκαταστήσει οσα προγράμματα που να καταλαμβανουν τοσο χώρο

Ευχαριστώ

 

Ακριβώς το ίδιο λέμε, απ'τα 8 καθαρά GB της συσκευής έχουν ήδη δεσμευτεί από το λειτουργικό, τις εφαρμογές συστήματος αλλά και αυτές που έχεις εγκαταστήσει ο ίδιος τα 3,51GB. Συνολικά λοιπόν σου μένουν τα 4,49GB. Προσωπικά θεωρώ απαραίτητη την τοποθετηση εξωτερικής κάρτας SD για αρχεία όπως βίντεο, μουσική, φωτό, δυστυχώς τα 8GB είναι πολύ μικρός χώρος τη σήμερον ημέρα. Αν δεν έχεις βάλει..;)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο λέμε, απ'τα 8 καθαρά GB της συσκευής έχουν ήδη δεσμευτεί από το λειτουργικό, τις εφαρμογές συστήματος αλλά και αυτές που έχεις εγκαταστήσει ο ίδιος τα 3,51GB. Συνολικά λοιπόν σου μένουν τα 4,49GB. Προσωπικά θεωρώ απαραίτητη την τοποθετηση εξωτερικής κάρτας SD για αρχεία όπως βίντεο, μουσική, φωτό, δυστυχώς τα 8GB είναι πολύ μικρός χώρος τη σήμερον ημέρα. Αν δεν έχεις βάλει..;)

 

Σε ευχαριστώ Μάκη

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση!εχθες πηρα το Samsung Galaxy Tab 3 και ειναι πολυ ομορφο!απο την αλλη εχω ενα μικρο θεμα με την οθονη...οσο δεν ειχα ενεργοποιημενη την εξοικονομηση ενεργειας η οθονη ψιλοτρεμοπαιζε οταν σκοτεινιαζε!(και σκοτεινιαζε αρκετα)μετα που την ενεργοποιησα ολα μια χαρα αλλα που και που στο δυνατο φως η σε καμια φωτο η φβ τρεμοπαιζει παλι αλλα πολυ λιγο!Να ανησυχησω?συμβαινει και σε κανεναν αλλο?αν μπορει καποιος να με βοηθησει να ξερω να το επιστρεψω κωτσόβολο!ευχαριστω εκ των προτερων!σκεφτομαι μηπως θελει στρωσιμο ακομα...(παρηγορια στον αρρωστο)χεχε
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις ενεργοποιημένη την αυτόματη φωτεινότητα; Κατέβασε την μπάρα από πάνω και βγάλε το τικ από την αυτόματη φωτεινότητα. Αν πάντως είναι κάτι άλλο περίεργο, φεύγεις αμέσως για το μαγαζί που το πήρες.
Link to comment
Share on other sites

Ναι την έχω ενεργοποιημένη την αυτόματη φωτεινότητα να την βγάλω?απλα υπεθεσα οτι αν το χω ενεργοποιημενο θα κανει οικονομια στην μπαταρία!επισης αν ξερει καποιος ποσο κραταει η μπαταρια?συγγνωμη πρωτη φορα παιρνω ταμπλετ και δεν ξερω πολλα!αλλα μου προτεινετε να απενεργοποιησω την αυτοματη φωτεινοτητα?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση!εχθες πηρα το Samsung Galaxy Tab 3 και ειναι πολυ ομορφο!απο την αλλη εχω ενα μικρο θεμα με την οθονη...οσο δεν ειχα ενεργοποιημενη την εξοικονομηση ενεργειας η οθονη ψιλοτρεμοπαιζε οταν σκοτεινιαζε!(και σκοτεινιαζε αρκετα)μετα που την ενεργοποιησα ολα μια χαρα αλλα που και που στο δυνατο φως η σε καμια φωτο η φβ τρεμοπαιζει παλι αλλα πολυ λιγο!Να ανησυχησω?συμβαινει και σε κανεναν αλλο?αν μπορει καποιος να με βοηθησει να ξερω να το επιστρεψω κωτσόβολο!ευχαριστω εκ των προτερων!σκεφτομαι μηπως θελει στρωσιμο ακομα...(παρηγορια στον αρρωστο)χεχε

Το tablet αν τρέμει η οθόνη είναι σύγουρα προβληματικό. Οι οθόνες δεν πρέπει να τρέμουν ούτε στο ελάχιστο. Στρώσιμο και τέτοια δεν υπάρχουν στα ηλεκτρονικά. Ή παίζουν σωστά ή όχι. Να το πας όσο πιο σύντομα μπορείς στο κατάστημα που το πήρες για να στο αντικαταστήσουν αμέσως, σαν DOA.

 

Προλαβαίνεις και σήμερα. Μέχρι τις 18:00 αν δεν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που απενεργοποιησα την αυτοματη φωτεινοτητα δεν κανει τιποτα αλλα αυτο που μου εκανε ηταν πολυ λιγο...απλα αστραπιαιο κουνημα των γραμματων...το πηρα την παρασκευη...μηπως να περιμενω μεχρι αυριο μεθαυριο να το δω?μου ειπαν αν προκυψει κατι να το παω μεσα στη μια εβδομαδα...η μπαταρια ξερετε ποσο διαρκει? Edited by pinguin30
ευχαριστω για την απαντηση να ειστε καλα! το πηγα στον κωτσοβολο και μου εκαναν χαρντ ρεσετ μηπως διορθωθει!
Link to comment
Share on other sites

Επισης τωρα που μου εκαναν ρεσετ δεν μπορει ρυθμισει την περιοχη και την ωρα στην κεντρικη οθονη!το gps εχει θεμα αν και τα εχω ενεργοποιησει ολα!τι να πω...μηπως αυτος που ξεκινησε το μηχανημα εκει και εκανε σε ολα παραβλεψη δεν εκανε και αυτη τη ρυθμιση?και που θα τα ξαναβρω ολα αυτα παλι??ααααα το μπελα μας βρηκαμε με το κατσαριδακι!;) οσο για την οθονη ακομα το ψιλοκανει που κ που!μου ειπε οτι μπορει να ειναι απ το αντροιντ.περιμενε την επομενη ενημερωση μηπως και δεν το κανει καθολου!Μ@#%#κιες!
Link to comment
Share on other sites

Άμα σε βλέπουν αβέβαιο είναι λογικό. Θα τους πεις το σύγκρινα με ένα τάμπλετ που έχει ένας φίλος μου και το δικό μου έχει πρόβλημα στην οθόνη. Δεν έμεινα ικανοποιημένος με την αγορά και θέλω να μου το αλλάξετε.
Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει σε πολλά tablet κι επειδή ακριβώς συμβαίνει τόσο πολύ αποκλείεται να'ναι κάποιο πρόβλημα κατασκευής εκτός από μεμονωμένες περιπτώσεις. Πιστεύω ότι όλοι οι κατασκευαστές αυτοί με δισεκατομύρια συσκευές στο ενεργητικό τους σίγουρα έχουν μάθει να βάζουν στη θέση της (σχεδόν) σωστά μια καλωδιοταινία ή να προβλέψουν επαρκές pwm για το backlight και για το driver της οθόνης. Εν ολίγοις πιστεύω πως δεν είναι το πρόβλημα εκεί, αν ήταν εκεί θα τρεμόπαιζε η οθόνη 24/7 όσο είναι αναμένη. Υποπτεύομαι καθαρά το android και τη διαχείριση που κάνει στο hardware - πιθανά κάποιο glitch στον kernel που χρησιμοποιούν συσκευές με συγκεκριμένα chipset και που προκαλεί φαινόμενα αποσυγχρονισμένου timing του panel ή racing.

 

Ένας τρόπος για να δείτε αν έχει όντως hardware πρόβλημα είναι να μπουτάρετε το μηχάνημα σε recovery, test ή όποιο άλλο mode έχει, που ΔΕ μπαίνει όμως μέσα στο android (νομίζω power+volume up/down στα samsung?). Εκεί το μηχάνημα είναι μέσα στη boot rom και θα΄ναι ενδιαφέρον να δούμε αν η οθόνη συνεχίσει να παίζει.. ακόμη και μετά από ώρες αναμένη. Κάποιος να κάνει το πείραμα, έτσι από ενδιαφέρον (δεν έχω tab).

Εν οίδα ότι εν οίδα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι!πηγα σημερα στον κωτσοβολο και απαιτησα να μου δωσουν αλλο πολυ ευγενικα διοτι δεν γινεται να αγοραζω κατι και να μην ειμαι ικανοποιημενος!οπως και εγινε!μου το αλλαξαν και ολα καλα!ο τεχνικος ομως εκει μου ειπε αν μου βγαλει το ταμπλετ να κανει ενημερωση λογισμικου να μην κανω μηπως και ξαναπαρουσιαστει!ειναι δυνατον να μην κανω?ισως ηταν απ το ταμπλετ το προβλημα και οχι απ την ενημερωση...δεν ξερω τι να κανω...ακομα δεν εχω κανει αλλα ετσι κ αλλιως ολη μερα μου το χει ξανακανει 1 φορα οταν φορτωνει αρκετα πραγματακια..οχι οπως την αλλη φορα!ειναι μια χαρα...αλλα τωρα με την ενημερωση????αν ξερει καποιος να μου πει τον ευχαριστω εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

Ωραία φίλε μου καλορίζικο το νέο σου τάμπλετ! Το galaxy tab 3 έχεις; Άμα σου βγάλει αναβάθμιση πρέπει να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πριν και αφού κάνεις την αναβάθμιση για να μην έχεις κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου ναι πηρα το 3!μια χαρα ειναι!δεν πολυκαταλαβα τι πρεπει να κανω...πρωτα ενημερωση και μετα επαναφορα η να κανω επαναφορα και μετα ενημερωση?σε ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά, ενημέρωση και ξανά επαναφορά. Να ξέρεις πως σε κάθε επαναφορά σβήνεται ό,τι έχεις αποθηκεύσει μέσα στο τάμπλετ. Edited by the_dynamite
Link to comment
Share on other sites

παιδια την ψηνω ασχημα να παρω το συγκεκριμενο ταμπλετακι..στο πλαισιο το εχει 160Ε και media markt αλλα σε skroytzoμαγαζα το εχω βρει και 130...

η προηγουμενη εμπειρια μου ειναι με το nexus 7 (οχι το καινουργιο) και θα ηθελα να μου πειτε ειναι σε ιδια φαση..;γρηγορο..;κολλαει καθολου μετα απο κανα δυο μηνες χρησης με εφαρμογες κτλπ;

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (P3100 / P3110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...