Jump to content

Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (P3100 / P3110)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σχετικα με custom roms (4.2 ? )ξερετε που μπορω να βρω καμια σχετικα πιο γρηγορη? εχω την αισθηση οτι lagarει λιγο...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα ηθελα να πειραματιστω λιγο... καποιες γρηγορες ερωτησεις. Με ποια εφαρμογη κραταω την official rom, ενα λινκ για root ποια cyanogen version λετε να περασω?
το πουλάω το σπίτι: http://gr.grepolis.com/invite-321828-gr10
Link to comment
Share on other sites

αυτες τις αποριες εχω και εγω.. που θα βρουμε καποιον οδηγο ωστε να περασουμε καποια δοκιμασμενη rom ?(χωρις να lagaρει>)?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πήρα με 156 ε απο media markt.για τα λεφτά του μονο κινέζικα παίρνεις.με usb connector γίνεται τέλειο.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πήρα με 156 ε απο media markt.για τα λεφτά του μονο κινέζικα παίρνεις.με usb connector γίνεται τέλειο.

 

Μεγειές! Όντως σε αυτή την τιμή πλέον πιστεύω και εγώ ότι είναι από τα καλύτερα VFM tablet στην αγορά...

Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστω πολύ με το connector συνδεσα φλασακια ποντίκια και joystick είναι χάσιμο.να παίζεις fifa με χειρηστηριο όλα τα λεφτα
Link to comment
Share on other sites

φιλε σε ευχαριστουμε για την ενημερωση. προλαβα τσιμπισα και εγω ενα μεσω ιντερνετ οταν ηταν 3.99.το καλο πλεον ειναι οτι και με αυτο το προγραμματακι εδω μπορω πλεον να ανοιγω και το φλασακι μου που ειναι σε μορφη ntfs!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(ειναι root η συσκευη μου).

να'σαι καλα και παλι γιατι η τιμη ηταν πολυ καλη.αν βγαινουν κατα καιρους τετοιες προσφορες και τις περνουμε χαμπαρι καλο ειναι να τις ποσταρουμε.μας τρωνε τα ευρω τζαμπα λεμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Είμαι από χτες το απόγευμα κάτοχος ενός Samsung Tab 2 7.0 8Gb wifi . Το πήρα 169 ευρώ.

 

Έψαχνα ένα tablet σχετικά φτηνό για 2ο , καθώς το IPAD Δεν θέλω να το παίρνω σε ολιγοήμερες διακοπές και αμφιβόλου ασφάλειας καταλύματα.

 

Κατευθείαν αναβάθμιση σε 4.1.2 και πέρασμα όσων εφαρμογών χρειαζόμουν. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι αρκετά καλές. Το μόνο που με "ξενέρωσε" είναι η μη ύπαρξη Mini usb θύρας... Ξέρουμε αν θα πάρει και την 4.2 το Tablet ή οι Official αναβαθμίσεις θα σταματήσουν εδώ ?

 

ΥΓ .Πάντως η Ram Που μου "τρώει" η μαμίσια ROM Δεν ξεπερνάει τα 400 MB

 

εμενα ειναι συνηθως στα 500.τι να κανω?

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

Μπαινω απο το browser του tablet και δεν παιζει flash player,οτι δηλαδη η συσκευη δεν το υποστηριζει, υσχιει ρε παιδια;;

 

για δοκιμασε αυτο.

 

http://db.tt/LEkJmmFN

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Μολις το δοκιμασα να το κατεβασω απο εκει.κανει ληψη αλλα οταν παω να το ανοιξω μου λεει οτι η εγκατασταση αποκλειστηκε γιατι η συσκευη ειναι ρυθμισμενη να δεχεται μονο απο google play.μηπως εχεις ιδεα τι σημαινει αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Μολις το δοκιμασα να το κατεβασω απο εκει.κανει ληψη αλλα οταν παω να το ανοιξω μου λεει οτι η εγκατασταση αποκλειστηκε γιατι η συσκευη ειναι ρυθμισμενη να δεχεται μονο απο google play.μηπως εχεις ιδεα τι σημαινει αυτο;

 

Θα πας ρυθμησεις-ασφαλεια-και θα τσεκαρεις το κουτακι που λεει αγνωστες πηγες και μετα εγκατασταση.

Edited by benn1_gr
Link to comment
Share on other sites

εμενα ειναι συνηθως στα 500.τι να κανω?

 

Απλά απελευθέρωνε την μνήμη περιοδικά από την Κατάσταση RAM--->Εκκαθάριση Μνήμης...

Link to comment
Share on other sites

Αρχές Ιουνίου θα έχουμε στα ράφια των καταστημάτων το Galaxy Tab 3 7.0 το οποίο θα είναι λίγο ελαφρύτερο από το αντίστοιχο σημερινό Tab 2 και η μόνη ουσιαστική διαφορά του θα είναι στον επεξεργαστή που θα είναι χρονισμένος στα 1,2 GHz.

 

Προσωπικά πιστεύω ότι η εμπορική του πορεία θα είναι καταδικασμένη -εκτός και αν η εταιρία ακολουθήσει επιθετική τιμολογιακή πολιτική και κυμανθεί στα €150-170 (που θεωρώ απίθανο για προϊόν Samsung στην χώρα μας)- καθώς θα ακολουθήσει άμεσα το Tab 3 στις 8'' με 2πύρηνο επεξεργαστή στα 1,5GHz και γενικώς καλύτερα χαρακτηριστικά...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, το δικό μου GT-P3100 ακόμα την 4.0.3 έκδοση έχει και δεν βγάζει αναβάθμιση. Γιατί; Είναι αγορασμένο απο Πλαίσιο τον Ιούλιο του '12
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, το δικό μου GT-P3100 ακόμα την 4.0.3 έκδοση έχει και δεν βγάζει αναβάθμιση. Γιατί; Είναι αγορασμένο απο Πλαίσιο τον Ιούλιο του '12

 

Διάβασε το φόρουμ.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, το δικό μου GT-P3100 ακόμα την 4.0.3 έκδοση έχει και δεν βγάζει αναβάθμιση. Γιατί; Είναι αγορασμένο απο Πλαίσιο τον Ιούλιο του '12

 

Δοκίμασε με Kies μέσω pc...

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω, αλλα δεν καταλαβάινω και πολλά γιατι είμαι νέος στα tablet. Το πήρα μεταχειρισμένο πριν λίγο καιρό και δεν το έχω ψάξει και πολύ. Το Kies είναι εφαρμογή της Samsung για αναβαθμίσεις αν κατάλαβα καλα;
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Είναι πρόγραμμα επικοινωνίας του tablet με το pc. Εκτός από τις αναβαθμίσεις μπορείς να δεις τα περιεχόμενα του tablet, τις επαφές κ.τ.λ. Το κατεβάζεις από το επίσημο site της Samsung...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, αγόρασα και εγώ το συγκεκριμένο tablet και είναι αρκετά ευχαριστημένος για τα χρήματα που έδωσα. Έχω όμως ένα μικρό προβληματάκι με την εφαρμογή της Yahoo για τα email. Μου εμφανίζονται κανονικά τα mail μου αλλά όταν μπαίνω μέσα σε αυτά για να διαβάσω το περιεχόμενο τους δεν δείχνει τίποτα, μόνο μια λευκή σελίδα και τέρμα πάνω το θέμα του mail. Στο κινητό μου ένα Samsung Galaxy S2 με ακριβώς τις ίδιες εφαρμογές εγκατεστημένες δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Έχει τύχει σε κάποιον άλλο;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (P3100 / P3110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...