Jump to content

[Galaxy S] 4.1 Jelly Bean


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 483
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΕΙμαι με slim 2.8 .μου δουλευει κανονικα.εχω ομως μερικες απορειες.

1) πως βλεπω τι επαφες εχω στην sim.

2)οι επαφες μου απο την Google κατεβηκαν στο τηλ.οταν θελω μια νεa επαφη να την βαλω στο τηλ η στην sim και να μην ανεβει στην Google πως γινετε;

3)δεν βλεπω επιλογη speed dial.

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

@leros κατω από τον οδηγο εγκαταστασης της σλιμ το έχει στα πιθανα προβλήματα και πως να το λυσεις. Απλά επειδή το ρουτ εξπλορερ δεν μπορούσε να μου αλλάξει τα αρχεια απο read only αυτό το μέρος της διαδικασίας το κανα με τον es file exporer αφου πρώτα ενεργοποίησα πρώτα τα system files.
Link to comment
Share on other sites

@johnybryant24 σωστό gb kernel είχα βάλει και τελικά έστρωσε μόνο του, μπήκε recovery και συνέχισα την διαδικασία.

Είμαι πίσω τώρα σε cyanogen nightly, με semaphore, φυσάει και το μόνο... χαμηλή αυτονομία, χωρίς πολλά-πολλά, fb ή skype...

Δεν προτίμησα slim γιατί διάβασα πολλές ιδιοτροπίες και την πιθανότητα, από λάθος σου, να χάσεις το imei...

Εν αναμονή της πρώτης rc cyanogen :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Εν αναμονή της πρώτης rc cyanogen :yahoo:

 

της ποιας??? :worry:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

@johnybryant24 σωστό gb kernel είχα βάλει και τελικά έστρωσε μόνο του, μπήκε recovery και συνέχισα την διαδικασία.

Είμαι πίσω τώρα σε cyanogen nightly, με semaphore, φυσάει και το μόνο... χαμηλή αυτονομία, χωρίς πολλά-πολλά, fb ή skype...

Δεν προτίμησα slim γιατί διάβασα πολλές ιδιοτροπίες και την πιθανότητα, από λάθος σου, να χάσεις το imei...

Εν αναμονή της πρώτης rc cyanogen :yahoo:

 

Και στην cm μπορεί να συμβεί :p

 

Επίσης δε θα ήθελα να βγει RC γιατί τότε σημαίνει πως πλέον έχει ολοκληρωθεί η ρομ.. Και ακόμα δεν έχουμε ούτε ράδιο :p

Link to comment
Share on other sites

Και στην cm μπορεί να συμβεί :p

 

Επίσης δε θα ήθελα να βγει RC γιατί τότε σημαίνει πως πλέον έχει ολοκληρωθεί η ρομ.. Και ακόμα δεν έχουμε ούτε ράδιο :p

 

Καλά βασικά με την έλευση της 4.2 η aokp ήδη έβγαλε μια milestone και δεν νομίζω να το τραβήξει παραπέρα επικεντρώνοντας στην 4.2 την προσοχή της

ελπίζω να είναι και το galaxy s στις συμβατές συσκευές (πιστεύω ότι θα είναι, μιας και είναι μικρές οι διαφορές 4.1-4.2)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Και στην cm μπορεί να συμβεί :p

 

Επίσης δε θα ήθελα να βγει RC γιατί τότε σημαίνει πως πλέον έχει ολοκληρωθεί η ρομ.. Και ακόμα δεν έχουμε ούτε ράδιο :p

 

κάτι πιο stable και tested για καθημερινή χρήση εννοώ...

Link to comment
Share on other sites

εσένα σου κρασάρει ο apollo? εμενα εδω και τρεις αναβαθμισεις δεν εχει λυθει το προβλημα :S Η 2-11 που εχω ειναι πολυ σταθερη δν εχω κανενα προβλημα παντως εκτος της μουσικης! Edited by johnybryant24
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα και εγώ την τελευταία cm 10 στο κινητό μου.Όλα πάνε 'ρολόι' αν και το κινητό νομίζω ότι είναι φτιαγμένο για gb.

Δεν ξέρω γιατί αλλά μου φαίνεται πως με την gb όλα πηγαίναν πιο ομαλά,μπορεί να είναι και η ιδέα μου δεν ξέρω...

Μια ερώτηση τώρα, γίνεται να κάνω κάπως το πληκτρολόγιο της 4.2 να έχει ελληνικό λεξιλόγιο ώστε να μπορώ να χρησιμοποιήσω τo gesture typing και στα ελληνικά εκτός από τα αγγλικά ?Αυτό το πληκτρολόγιο είναι πραγματικά γρήγορο και ελαφρύ .

Καμία σχέση με το swype που γονατίζει πραγματικά το κινητό μου.

Link to comment
Share on other sites

...

Μια ερώτηση τώρα, γίνεται να κάνω κάπως το πληκτρολόγιο της 4.2 να έχει ελληνικό λεξιλόγιο ώστε να μπορώ να χρησιμοποιήσω τo gesture typing και στα ελληνικά εκτός από τα αγγλικά ?Αυτό το πληκτρολόγιο είναι πραγματικά γρήγορο και ελαφρύ .

Καμία σχέση με το swype που γονατίζει πραγματικά το κινητό μου.

 

Η cm είναι 4.1, δεν έχει το gesture typing της 4.2

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να πω πως έχω κατεβάσει και το 4.2 πληκτρολόγιο από το xda...

 

Δώσε λινκ :D

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1964663

Αυτό είναι το keyboard αν βρει κάποιος πως μπορούμε να φτιάξουμε ελληνικό λεξιλόγιο ας ενημερώσει !

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μια απορια. Απο τοτε που εβαλα 4.1 τελη Αυγουστου καπου το samsung market οταν το φλασαρω δεν μου βγαζει να κανω την αναβαθμιση οποτε εχω το παλιο look (εννοειται οτι το αρχειο που εχω ειναι καπως παλιο αλλα σε 4.0 με το που ετρεχα την εφαρμογη μου εβγαζε την αναβαθμιση), το εχει κανεις αλλος; Ξερει κανεις πως να βαλω την τελευταια εκδοση; Επισης ξερει κανεις πως μπορω να κανω το google play να αναγνωριζει οτι ειμαι Αμερικη ωστε να εχω προσβαση σε ολες τις εφαρμογες η κατι αντιστοιχο τελος παντων; Παλια ειχα βρει εναν τροπο αλλα δεν θυμαμαι που :/ Τελος οσοι εχετε περασει τα gapps της 4.2 μπορειτε να κανετε κανονικα τις αναβαθμισεις απο το μαρκετ η θα πρεπει καθε φορα που αναβαθμιζονται να τις ξαναφλασαρουμε;;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια... ειμαι κι εγω ενας απο τους πολλους ευχαριστημενους κατοχους αυτης της υπερσυσκευης, και θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις, κι οποιος εχει τον χρονο κ την διαθεση μου απανταει...

δεν εχω πειραξει ποτε το κινητο, ουτε για root αρα ειμαι εντελως ασχετος με φλασαρισμα στο android.. κατ αρχας για να περασω jelly bean φανταζομαι δεν ειναι απαραιτητο να εχω περασει απο πριν την ics, σωστα?? επισης, υπαρχει καποια ρομ που δουλευει απροβληματιστα, η αξιζει καλυτερα προς το παρον να φλασαρω σε ice cream?? ευχαριστω εκ των πρωτερων...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια... ειμαι κι εγω ενας απο τους πολλους ευχαριστημενους κατοχους αυτης της υπερσυσκευης, και θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις, κι οποιος εχει τον χρονο κ την διαθεση μου απανταει...

δεν εχω πειραξει ποτε το κινητο, ουτε για root αρα ειμαι εντελως ασχετος με φλασαρισμα στο android.. κατ αρχας για να περασω jelly bean φανταζομαι δεν ειναι απαραιτητο να εχω περασει απο πριν την ics, σωστα?? επισης, υπαρχει καποια ρομ που δουλευει απροβληματιστα, η αξιζει καλυτερα προς το παρον να φλασαρω σε ice cream?? ευχαριστω εκ των πρωτερων...

 

Μπορείς και από gingerbread να πας κατευθείαν σε jelly bean = cm10 και οι οδηγίες είναι στο παρακάτω link:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=341329

Γνώμη μου είναι να βάλεις την stable...έμενα 3 ήμερες που την έχω μου δουλεύει άψογα...

Link to comment
Share on other sites

Υπόψην ότι δεν έχουν ραδιόφωνο ούτε βίντεο κλήσεις μέσω του παρόχου, και έχουν τρελή κατανάλωση μπαταρίας στο 3G.

 

Αυτά :p

Link to comment
Share on other sites

Ραδιοφωνο υπαρχει με το Spirit Fm. Η καταναλωση ειναι οντως αυξημενη... αλλα και η ταχυτητα και η αποκριση του κινητου ειναι απιστευτη...
Link to comment
Share on other sites

Ραδιοφωνο υπαρχει με το Spirit Fm. Η καταναλωση ειναι οντως αυξημενη... αλλα και η ταχυτητα και η αποκριση του κινητου ειναι απιστευτη...

 

Καλησπέρα! Μήπως έχει κάποιος το apk του spiritfm, γιατί δεν το βρίσκω; Ευχαριστώ έτσι κι αλλιώς!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στο Play Store και είναι εφαρμογή επί πληρωμή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μήπως έχει κάποιος το apk του spiritfm, γιατί δεν το βρίσκω; Ευχαριστώ έτσι κι αλλιώς!!!

 

Υπάρχει και εδώ δωρεάν. Στο galaxy s plus που έχω, λειτουργεί κανονικά με τις ακόλουθες ρυθμίσεις:

 

Τοπική ζώνη: Ελλάδα

Audio/Method: qdsp5v2 Altern

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και εδώ δωρεάν. Στο galaxy s plus που έχω λειτουργεί κανονικά με τις ακόλουθες ρυθμίσεις:

 

Τοπική ζώνη: Ελλάδα

Audio/Method: qdsp5v2 Altern

 

αυτές οι εκδόσεις είναι παλιές και θα σας συμβούλευα να μην τις βάλετε...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

αυτές οι εκδόσεις είναι παλιές και θα σας συμβούλευα να μην τις βάλετε...

 

Τι εννοείς παλιές; Ανεβαίνουν updates συνεχώς (15 Νοεμβρίου είναι το νεότερο). :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] 4.1 Jelly Bean

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...