Jump to content

Qtek 8010


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dbal (28 Δεκ. 2004 , 14:58)

Να παρέμβω με 2 παρατηρήσεις:

1.Όσοι έχουν διλήμματα (κι εγώ μέσα) ας ανοίξουν ένα vs στο σχετικό thread και να συμμετέχουμε όλης της γης οι προβληματισμένοι-όχιο εδώ όμως....

Τα μηνύματα που αφορούσαν συγκρίσεις μεταξύ του Qtek και άλλων συκευών μεταφέρθηκαν εδώ

2. Μήπως τώρα πια που τα πράγματα με την Qtek έχουν λάβει απόλυτα οργανωμένη και επίσημη μορφή στην Ελλάδα, κάποιος mod να έσβηνε από τον τίτλο του thread το SPV-C500??Λέω εγώ τώρα...

Done :)

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος harryal (28 Δεκ. 2004 , 15:16)

 

episis mipws prepei na anoixtei ksexwristi perioxi gia QTEK???

 

Μάλλον ο καινούριος χρόνος θα φέρει και αυτό που ζητάς, αφού το ζητάμε και εμείς :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/874.gif

MyPhone Forum Moderator @ "Κινητά τηλέφωνα"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΚΑΤ ΑΡΧΑΣ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ.ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΗΧΟΥΣ WAV ΓΙΑ ΤΟ 8010 ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΛΗΣΕΙΣ ΜΙΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ MIDI.ΟΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΗ
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manos the greek (29 Δεκ. 2004 , 00:34)

 

To 8020 opos kai to 8010 mporoun na paroun mini SD mexri 512mb .

 

Γιατί τέτοιος περιορισμός;

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

to 8080 pairnei SD kai oi SD pros to paron exoun 2GB...pou tha ftasoun ta 4 kata to 2Q2005...

oi miniSD pros to paron exoun 512MB...pou tha ftasoun pros to telos 1Q2005to 1GB...

 

ta kinita de vazoun to orio... alla oi kartes pros to paron...

toulaxisto sta MS powerd devices... :p

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έχω στα χέρια μου το 8010.

Καμία σχέση με τα symbian.

Το 8010 μου άφησε καλύτερες εντυπώσεις.

 

Μια ερώτηση... πως θα περάσω όλες τις επαφές μου απο την κάρτα SIM στην μνήμη της συσκευής; Παιδεύομαι πολύ ώρα και δεν έχω καταφέρει τίποτα... μόνο να τρώω την μπαταρία :-)

 

Και πως θα το κανω να διαβάζει μονο τον καταλογο της συσκευής, δηλαδη να μην μου εμφανίζει τις καταχωρίσεις της SIM.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Ερωτησεις απο νεο κατοχο του 8010 που του αρεσει πολυ ....

1 Δεν παιζει στους ηχους του τηλεφωνου τα αρχεια midi κλπ παρα μονο απο τον Windows media player. Πως και απο που μπορω να βαλω ηχους?Τελικα μονο απο το Αλμπουμ τους διαβαζει..

2.Θλεω καποια λινκ για προγραμματα και παιχνιδια συμβατα με το κινητο

3. Υπαρχει πουθενα ρυθμιση της οθονης γιατι δεν την βρηκα

4. ΟΙ εφαρμογες τι καταληξη εχουν..Αυτα προς το παρον

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος 21century (29 Δεκ. 2004 , 19:39)

 

2.Θλεω καποια λινκ για προγραμματα και παιχνιδια συμβατα με το κινητο

4. ΟΙ εφαρμογες τι καταληξη εχουν..Αυτα προς το παρον

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=45384

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κανείς δεν ξέρει πως θα κάνουμε το έξυπνο κινητό να εμφανίζει ΜΟΝΟN τον τηλεφωνικό κατάλογο της συσκευής και ΟΧΙ της κάρτας SIM... :-(

 

Γιατί αν είναι να αντιγράψω την SIM στην συσκευή θα έχω διπλές καταχωρήσεις

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος filippos (30 Δεκ. 2004 , 13:51)

 

Τελικά κανείς δεν ξέρει πως θα κάνουμε το έξυπνο κινητό να εμφανίζει ΜΟΝΟN τον τηλεφωνικό κατάλογο της συσκευής και ΟΧΙ της κάρτας SIM... :-(

 

Γιατί αν είναι να αντιγράψω την SIM στην συσκευή θα έχω διπλές καταχωρήσεις

 

 

gia des edw http://www.marauderzstuff.com/programs/m2simcopy/default.aspx mipws se exipiretei to programma...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος filippos (30 Δεκ. 2004 , 11:51)

 

Τελικά κανείς δεν ξέρει πως θα κάνουμε το έξυπνο κινητό να εμφανίζει ΜΟΝΟN τον τηλεφωνικό κατάλογο της συσκευής και ΟΧΙ της κάρτας SIM... :-(

 

Γιατί αν είναι να αντιγράψω την SIM στην συσκευή θα έχω διπλές καταχωρήσεις

 

στο 8080 υπαρχει αυτη η επιλογη αν πας start->settings ->phone->call options. το ιδιο πιστευω οτι θα υπαρχει και στο 8010. τσεκαρε το και πες μας!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος psybill (30 Δεκ. 2004 , 14:18)

 

στο 8080 υπαρχει αυτη η επιλογη αν πας start->settings ->phone->call options. το ιδιο πιστευω οτι θα υπαρχει και στο 8010. τσεκαρε το και πες μας!!

 

 

kai exei epilogi an tha emfanizontai oi epafes tis sim i oxi!

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους!

Σκεφτομαι να αγορασω το spv c500 αλλα εχω διαβασει σε ξενα φορουμ οτι μαζευει σκονη κατω απο την οθονη .Εχει προσεξει κανεις απο εσας αυτο το φαινομενο;

Επισης μηπως ξερεται αν γινεται να το ξεκλειδωσω (χωρις να πληρωσω εννοειτε) μιας και ειναι κλειδωμενο στην orange UK;

Link to comment
Share on other sites

<αδικαιολόγητος>Πω πω!! Και είχα πάει σ'αυτό το menu...</αδικαιολόγητος>

 

Τα προγράμματα που τρέχω εμφανίζονται στο πάνω μέρος της οθόνης.

Τι κάνω όμως για να τα κλείσω όταν δεν τα χρειάζομαι πιά;

Στο symbian υπήρχε η επιλογή Close ή exit στο menu του κάθε προγράμματος ή φακέλου.

Εδώ πέρα όμως δεν υπαρχει κάτι τέτοιο κι εξακολουθούν να υπάρχουν στο background.

Χτές είχα ανοίξει τόσες πολλές εφαρμογές που απο κάποιο σημείο και μετά πατούσα να ανοίξουν τα menu και δεν εμφανιζόταν τίποτα.Είχε εξαντληθεί η μνήμη.

Με ένα restart έφτιαξε.

Το πρωί είχα ακούσει ένα mp3 στον media player και ακόμα βρίσκεται στην λίστα (στο πάνω μέρος της οθόνης). Αυτό σημαίνει πως ακόμα τρέχει γιατί όταν το επιλέξω και ανοίγει μου βγάζει το τραγούδι που άκουγα pause στο σημείο που το είχα αφήσει.

Πως τα κλείνω;

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

το οτι εμφανιζονται οι εφαρμογες στο πανω μερος της οθονης, δεν σημαινει οτι τρεχουν ολες. απλα ειναι οι τελευταιες που εχεις χρησιμοποιησει(ειναι γνωστη και ως MRU list)

λογικα στι φακελο "system managment" θα βρεις ενα task manager που σου λεει ποιες εφαρμογες τρεχουν και σου επιτρεπει να τις κλεισεις. για ευκολια μπορεις την συγκεκριμενη λειτουργεια να προστεσεις ενα speed dial ωστε να ειναι ευκολα προσβασιμη.ή εναλακτικα να αγορασεις με 5-6 € το xbar 2 και με ενα πατημα του joystick να βλεπεις ποιες εφαρμογες ειναι ανοικτες και να αλλαζεις απο τη μια στην αλλη πολυ ευκολα

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Ευχαριστώ αλλά αυτό σχεδιάστηκε για να συμβαίνει έτσι;

Δηλαδή θα ακολουθείς αυτή τη διαδικασία κάθε φορα που δεν θα χρειάζεσαι την εφαρμογή που τρέχεις;

Χάθηκε να προσθέσουν ένα "Exit" μέσα στο menu της κάθε εφαρμογής;

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος filippos (30 Δεκ. 2004 , 20:24)

 

Οκ. Ευχαριστώ αλλά αυτό σχεδιάστηκε για να συμβαίνει έτσι;

Δηλαδή θα ακολουθείς αυτή τη διαδικασία κάθε φορα που δεν θα χρειάζεσαι την εφαρμογή που τρέχεις;

Χάθηκε να προσθέσουν ένα "Exit" μέσα στο menu της κάθε εφαρμογής;

 

 

orismenes efarmoges exoun apo tis epiloges tous exit.. alles pali oxi.

 

pantws skepsou oti otan patas to koumpi home, einai kati antistoixo me to minimize all ston upologisti!!!

 

egw exw valei sto speed dial to task manager kai me ena patima vlepw ti exw anoixto kai kleinw oti den xreiazomai.. to vriskw polu voliko

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mouyias (30 Δεκ. 2004 , 22:20)

 

@harryal pos kanis afto me to task manager pou les??

 

 

Enarxi-Pigene se opoiodipote programma thes na to valeis sto speed dial-dexi klik-(prin akoma mpis sto programma)- prosthesi taxeias klisis-kai to vazeis se opoio noumero thes esi.Meta apo tin arxiki othoni patas to sigkekrimeno noumero pou exeis idi orisei gia 2-3 deuterolepta.Auto htan! :)

Link to comment
Share on other sites

Ok. Αλλά έτσι ειναι σαν να πατάς Alt+Ctrl+Del για να κλείσεις την εφαρμογή αντι του File|Exit.

Το έκανε η Microsoft το θαύμα της πάλι!

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος k_argiris (28 Δεκ. 2004 , 15:01)

 

ρε παιδια πως μπορω να συγχρονισω το τηλεφωνο με το pc?μολις εγκατεστησα το active sync και δεν συγχρονιζεται.στο κινητο μου το active sync ειναι απενεργοποιημενο και στο pc μου βγαζει το μυνημα "your device was not detected.verify that the connection you are using is available"

 

δεν αναφέρεις αν συνδέεσαι με καλώδιο ή bluetooth. Εγω συνδέωμαι με bluetooth και βγάζει αυτό το μήνυμα όταν προσπαθώ να συνδεθώ από το active sync του υπολογηστή. Για την σύνδεση πάω στο active sync του κινητού και επιλέγω 'συνδεση μέσω ΒΤ' και τότε συδέεται το κινητό με τον υπολογηστή και ενεργοποιήται και το active sync στον υπολογιστή.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος filippos (30 Δεκ. 2004 , 13:51)

 

Τελικά κανείς δεν ξέρει πως θα κάνουμε το έξυπνο κινητό να εμφανίζει ΜΟΝΟN τον τηλεφωνικό κατάλογο της συσκευής και ΟΧΙ της κάρτας SIM... :-(

 

Γιατί αν είναι να αντιγράψω την SIM στην συσκευή θα έχω διπλές καταχωρήσεις

 

Θα πας 'ρυθμήσεις', 'τηλέφωνο', 'επιλογές κλήσης' εκεί έχει την επιλογή ''εμφάνιση επαφών sim''. Ελπίζω να βοήθησα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...