Jump to content

Qtek 8010


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tonikar (21 Δεκ. 2004 , 16:41)

 

Δεν μπορώ να βρω που είναι το ξυπνητήρι και πως το βάζουμε να μας ξυπνήσι, μια βοήθεια παρακαλώ.

 

 

Ρυθμίσεις->Περισσότερα->Ημερομηνία και Ώρα ή

8->9->3.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος highland (21 Δεκ. 2004 , 16:51)

 

Ρυθμίσεις->Περισσότερα->Ημερομηνία και Ώρα ή

8->9->3.

 

 

Ευχαριστώ πολύ, η απάντηση ήταν άμεση, να 'σε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια ερώτηση.

Σας έχω πρήξει σήμερα :p

 

Πανώ στην κορυφή της οθόνης εμφανίζεται ενα G.

Σύμφωνα με το manual είναι το GPRS.

Τι είναι ακριβώς αυτό?

Το χρειάζομαι και πως το απενεργοποιώ?

Γιατί μάλλον μου τρώει μπαταρία.

 

Και ξαναλέω για άλλη μια φορά,

Πως λειτουργεί το Bluetooth???

Ενω βρίσκει τις συσκευές των άλλων ΔEN ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΤΟ SEND MENU

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Zakkorn (21 Δεκ. 2004 , 23:01)

Πανώ στην κορυφή της οθόνης εμφανίζεται ενα G.

Σύμφωνα με το manual είναι το GPRS.

Τι είναι ακριβώς αυτό?

Το χρειάζομαι και πως το απενεργοποιώ?

Γιατί μάλλον μου τρώει μπαταρία.

 

Den mporeis na to apenergopoiiseis. To sima G apla simainei oti stin perioxi pou eisai einai diathesimo to GPRS. auto mono.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος murdof (21 Δεκ. 2004 , 11:15)

 

Πρέπει να είναι ανοιχτό για να μπορείς να στείλεις και ανιχνεύσιμο για να λάβεις.

 

 

Παίρνει αρχεία και χωρίς να είναι στο ανιχνεύσιμο αλλά μόνο στο on αρκεί να έχει προηγηθεί pairing. Το πρόβλημα που έχει ο φίλος Zakkorn μου φαίνεται ότι προέρχεται επειδή δεν έχει ενεργοποιήσει την επιλογή receive incoming beams. Αυτή την βρίσκεις στα Settings->Beam. 'Αμα την τσεκάρεις λογικά θα παίρνεις αρχεία. Τώρα για να στέλνεις. Είναι όντως αλήθεια ότι ο file manager ενώ δεν λέει τίποτα για send via bluetooth αν επιλέξεις να στείλεις με υπέρυθρες και περιμένεις γύρω στα 10-15 δευτερόλεπτα (εννοείται ανοιχτό το μπλε δόντι) το ir θα αλλάξει θα βγάλει αρχικά την mac address της άλλης συσκευής και μετά το όνομα της. Αν τώρα πατήσεις beam στέλνεις κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΙΟΣ ΚΑΛΟΣ ΦΙΛΟΣ ΘΑ ΜΟΥ ΛΥΣΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΣΕ ΑΛΛΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΠΕΝΟΝΤΑΣ ΣΤΟΝ FILE MANAGER ΟΥΤΕ ΕΙΚΟΝΑ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑ ΗΧΟ ΜΕΣΟ IR H BLUETOOTH ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΕΠΑΦΕΣ ΕΝΩ ΣΤΟ PC ΣΤΕΛΝΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΛΥΣΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ (ΠΡΟΒΛΗΜΑ) ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος HIEND (22 Δεκ. 2004 , 08:19)

 

ΠΟΙΟΣ ΚΑΛΟΣ ΦΙΛΟΣ ΘΑ ΜΟΥ ΛΥΣΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΣΕ ΑΛΛΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΠΕΝΟΝΤΑΣ ΣΤΟΝ FILE MANAGER ΟΥΤΕ ΕΙΚΟΝΑ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑ ΗΧΟ ΜΕΣΟ IR H BLUETOOTH ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΕΠΑΦΕΣ ΕΝΩ ΣΤΟ PC ΣΤΕΛΝΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΛΥΣΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ (ΠΡΟΒΛΗΜΑ) ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ

 

Καλημερα.Λοιπον οπως εχουν εξηγησει και τα παιδια πιο πανω πρεπει πρωτα οι δυο συσκευες να κανουν pair.Δηλαδη ανοιγετε και οι δυο τα bluetooth.Πρεπει να πατε μενου -> ρυθμισεις -> bleutooth.Tο ενεργοποιειτε και μετα πατατε (αφου ηδη ειστε μεσα στο φακελο bluetooth ) menu -> συζευγμενες συσκευες και πατα παλι μενου -> νεο.Εκει το τηλεφωνο θα αρχισει να ψαχνει για αλλες συσκευες.Μολις βρει θα εμφανιστει στην οθονη το ονομα της συσκευης.Τωρα εχει γινει pair και λογικα αν πατε στο file manager θα μπορεσετε να στειλετε οτι θελετε.Δεν υπαρχει κανενας περιορισμος ή κλειδωμα.Και μετα τα παιδια πιο πανω εχουν περιγραψει πως στελνετε το αρχειο που θελετε.

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΦΙΛΕ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΓΙΝΕ Η ΖΕΥΞΗ ΜΕ ΤΟ Ρ800 ΜΠΑΙΝΩ FILE MANAGER ΣΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΕΠΙΛΕΓΩ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ.Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εγω δεν χρησιμοποιω αυτο το τροπο μπορω να δεν βοηθησω παραπανω.Αλλα να σου πω τι εχω κανει εγω.Εχω παει εδω :

http://www.mobiluck.com ,

εχω εγκαταστησει το προγραμματακι (που ειναι free) και απο εκει στελνω τα παντα χωρις file manager.Αν θελησεις να το καταβασεις.μπαινεις στο site δινεις email και τυπο συσκευης και σου το στελνει στο mail σου.To καταβαζεις και το βαζεις..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση περί G.

Απλώς η κοπέλα μου που έχει το ίδιο κινητό και έχει Vodafone CU δεν της εμφανίζει το G ενώ εγω που έχω Vodafone (συνδρομή) το έχω. :confused:

 

Όσο για το ΒΤ, όντως είχα ενεργοποιήσει στο Beam για να δέχομαι incoming beams, περίμενα στο μενού με το IR αλλά δεν άλλαξε ποτέ σε ΒΤ.

Αν και να πω την αλήθεια σε κείνο το μενουδάκι δεν το άφησα στην ησυχία του. όλο κάτι θα πατούσα είτε beam, είτε θα πήγαινα πάνω κάτω. :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη ρε παιδιά αισθάνομαι πολύ πρίχτης, αλλά τι να κάνω το manual είναι απτα χειρότερα από πλευράς εξήγησης. :o

 

Πως μπορώ μέσα απτα settings/sounds να βάλω δικούς μου ήχους?

Γιατί σε όλα τα folders έχω δοκιμάσει να τους βάλω και δεν τους εμφανίζει για να τους διαλέξω.

Και έχω δοκιμάσει mp3, wav και wma.

Ο μόνος τρόπος για ringtones και μόνο, είναι μέσω του φακέλου του contact να βάλεις ότι θες σε wma format. Αλλά μόνο ringtones

 

Πως αλλάζεις όλους τους άλλους ήχους??? :confused:

Link to comment
Share on other sites

το μονο που εχεις να κανεις ειναι να τους τοποθετησεις στο storage\application data\Sounds .Εγω τους εχω ολους εκει και μπορω να τους επιλεξω οπου θελω.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος alex_gr (22 Δεκ. 2004 , 16:44)

 

το μονο που εχεις να κανεις ειναι να τους τοποθετησεις στο storage\application data\Sounds .Εγω τους εχω ολους εκει και μπορω να τους επιλεξω οπου θελω.

 

 

Δηλαδή όταν πας στο menu που διαλέγεις ήχους για διαφορα (start/settings/sounds) τους έχει να τους διαλέξεις???

Γιατί εμένα δεν τους βγάζει εκεί.

Μόνο για στα ringtones μου τους εμφανίζει.

Δηλαδή στα άλλα (warning, email, exclamation...) δεν εμφανιζει τα δικά μου αρχεία. :!:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Zakkorn (22 Δεκ. 2004 , 15:23)

 

Δηλαδή όταν πας στο menu που διαλέγεις ήχους για διαφορα (start/settings/sounds) τους έχει να τους διαλέξεις???

Γιατί εμένα δεν τους βγάζει εκεί.

Μόνο για στα ringtones μου τους εμφανίζει.

Δηλαδή στα άλλα (warning, email, exclamation...) δεν εμφανιζει τα δικά μου αρχεία. :!:

 

μα σου ειπε που πρεπει να βαλεις τους δικους σου ηχους για να τους δει

το μονο που εχεις να κανεις ειναι να τους τοποθετησεις στο storage\application data\Sounds .Εγω τους εχω ολους εκει και μπορω να τους επιλεξω οπου θελω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος murdof (21 Δεκ. 2004 , 13:09)

 

Βίντεο: wmv, με Media Player (builtin), 3gp/mjpeg-avi/mpeg-4 με Album (builtin)

 

 

Album???? :blink: :wacko:

 

ΥΓ: Είμαι υποψήφιος αγοραστής, δεν το έχω το κινητό....

 

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος psybill (22 Δεκ. 2004 , 17:36)

 

μα σου ειπε που πρεπει να βαλεις τους δικους σου ηχους για να τους δει

 

 

Ευχαριστώ δεν το καταλαβα :mad: :o :) ;)

Αυτο λέω και γω. Οτι ενώ τους βάζω εκεί ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ για να τους διαλέξω. :rolleyes:

 

Μήπως θέλει κανένα άλλο format εκτος απο wma, mp3, wav??

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dbal (22 Δεκ. 2004 , 19:39)

 

Album???? :blink: :wacko:

 

ΥΓ: Είμαι υποψήφιος αγοραστής, δεν το έχω το κινητό....

 

 

 

To Album είναι εσωτερική εφαρμογή του τηλεφώνου (viewer)..

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Zakkorn (22 Δεκ. 2004 , 20:41)

 

Αυτο λέω και γω. Οτι ενώ τους βάζω εκεί ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ για να τους διαλέξω. :rolleyes:

 

Μήπως θέλει κανένα άλλο format εκτος απο wma, mp3, wav??

 

Καλημερα.Λοιπον θελει μονο wma ή wav. mp3 δεν τα διαβαζει(θελουν μετατροπη σε wma).Εμενα εχοντας βαλει τα αρχεια εκει μου τα διαβαζει απο τις ρυθμισεις,ηχους κλπ σε οποια κατηγορια επιλεξω.

 

Επισης αν καποιος θελει να ορισει μια εικονα σαν wallpaper το μονο που εχει να κανει ειναι να το βαλει στο storage/my documents .εκει χωρις να το βαλει σε υποφακελο και αν παει μετα απο ρυθμισεις,αρχικη οθονη,φωτογραφια φοντου θα του εχει εμφανιστει στη λιστα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Να ρωτησω κατι ρε παιδια.Η οθονη του κινητου ειναι η ιδια με του 8080?(για οσους ειχαν το 8080 προηγουμενως).Σε σχεση με το Κ700ι ειναι πολυ χειροτερη? :o
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος wael (23 Δεκ. 2004 , 08:50)

 

Καλησπερα.Να ρωτησω κατι ρε παιδια.Η οθονη του κινητου ειναι η ιδια με του 8080?(για οσους ειχαν το 8080 προηγουμενως).Σε σχεση με το Κ700ι ειναι πολυ χειροτερη? :o

 

Αν και δεν ημουν χρηστης ουτε του 8080 ουτε του Κ700,εχοντας ομως δει και τα δυο διπλα διπλα με το 8010,εχω να πω οτι η οθονη του 8010 ειναι σαφως ανωτερη του 8080 και οχι τοσο ζωντανη οσο του Κ700.Αλλα μετα απο καποιες μερες χρησης μπορω να το πω οτι το τηλεφωνο σκιζει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος alex_gr (23 Δεκ. 2004 , 08:32)

 

Καλημερα.Λοιπον θελει μονο wma ή wav. mp3 δεν τα διαβαζει(θελουν μετατροπη σε wma).Εμενα εχοντας βαλει τα αρχεια εκει μου τα διαβαζει απο τις ρυθμισεις,ηχους κλπ σε οποια κατηγορια επιλεξω.

 

Επισης αν καποιος θελει να ορισει μια εικονα σαν wallpaper το μονο που εχει να κανει ειναι να το βαλει στο storage/my documents .εκει χωρις να το βαλει σε υποφακελο και αν παει μετα απο ρυθμισεις,αρχικη οθονη,φωτογραφια φοντου θα του εχει εμφανιστει στη λιστα

 

 

Δηλαδή μπορείς εσυ στο "Warnings" πχ να βάλεις κάτι δικό σου? :blink:

Το έχεις κάνει?

Γιατί στο "Ring Tone" με αφήνε,ι σε όλα τα υπόλοιπα όμως δεν τους εμφανίζει.

Και τους έχω μέσα στο Storage/Application Data/Sounds ως wma αρχεία.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Zakkorn (23 Δεκ. 2004 , 11:03)

 

Δηλαδή μπορείς εσυ στο "Warnings" πχ να βάλεις κάτι δικό σου? :blink:

Το έχεις κάνει?

Γιατί στο "Ring Tone" με αφήνε,ι σε όλα τα υπόλοιπα όμως δεν τους εμφανίζει.

Και τους έχω μέσα στο Storage/Application Data/Sounds ως wma αρχεία.

 

Το βρηκα!!!Λοιπον εγω εχω wav και wma μεσα στο φακελο αναμικτα.Μολις ειδα οτι τα wma,wαv τα αναγνωριζει στα ringtones και MONO :blink: τα wav :wacko: στις αλλες κατηγοριες.Κουλο!!!Αμα θες στειλε μου το mail σου με pm να σου στειλω κατι καλα wav που εχω,αλλα οταν παω σπιτι γιατι τωρα ειμαι στη δουλεια.

 

edit : μπορεις ομως να κανεις και το αλλο(το οποιο κανω εγω).Κατεβαζεις το media encoder 9 απο το site της microsoft και εχεις την δυνατοτητα να κανεις τις μετατροπες που θελεις.Εγω το χρησιμοποιω για να μετατρεπω mp3 σε wma αλλα νομιζω(δεν το εχω κανει) μπορεις

να μετατρεψεις και σε wav.

Επισης να πω οτι το media encoder κανεις οτι μετατροπες θελεις σε audio,video και image.Eιναι πολυ καλο προγραμμα και μαλιστα εχει ετοιμες ρυθμισεις για pocket pc (=smartphone,α, ρε microsoft!!! :D ).Eχω μετατρεψει απειρα .avi και εχω κανει resize σε πολλα wmv και τα παιζει ολα τσιτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...