Jump to content

Qtek 8010


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω το κινητό από τα Χριστούγεννα και ως τώρα δεν είχα κανένα πρόβλημα με την λειτουργία του. Τον τελευταίο μήνα άρχισε να παρουσίαζει πρόβλήμα, το οποίο σταδιακά επιδεινώνεται, στην ανταπόκριση των πλήκτρων κατά το πάτημα τους. Συγκεκριμένα το πρλοβλημα παρουσιάζεται στα δύο soft keys καθώς και στο back και δευτερευόντος στο κεντρικό πολυπλήκτρο. Έχει κάποιος από εσας το αντίστοιχο πρόβλημα και τη έκανε για να το λύσει; (Service που υπάρχει στην Αθήνα;)
Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό από τα Χριστούγεννα και ως τώρα δεν είχα κανένα πρόβλημα με την λειτουργία του. Τον τελευταίο μήνα άρχισε να παρουσίαζει πρόβλήμα, το οποίο σταδιακά επιδεινώνεται, στην ανταπόκριση των πλήκτρων κατά το πάτημα τους. Συγκεκριμένα το πρλοβλημα παρουσιάζεται στα δύο soft keys καθώς και στο back και δευτερευόντος στο κεντρικό πολυπλήκτρο. Έχει κάποιος από εσας το αντίστοιχο πρόβλημα και τη έκανε για να το λύσει; (Service που υπάρχει στην Αθήνα;)

 

 

Φιλε μου κι εγω ειχα το ιδιο προβλημα με το πολυπληκτρο και το εστειλα για service στην Αθηνα (δυο φορες μαλιστα) μια κι εδω στην Θεσσαλονικη δεν υπαρχει. Λοιπον θα πρεπει να το στειλης ή να το πας μονος σου στην Teleservice που ειναι και η εξουσιοδοτημενη εταιρια για την επισκευη των Qtek. Η διευθηνση ειναι:Λεωφ. Αθηνων 226 με Κηφισου γωνια 1ος οροφος και το τηλ. 2105197500 (αν και εγω δεν καταφερα ποτε να τους βρω σε αυτο το νουμερο).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Έχω προσπαθήσει να σβήσω μεσω του κινητου και μέσω p.c. κάτι ήχους και εικόνες που βρίσκονται στον κατάλογο windows,αλλά δεν μπορώ. Έχω αλλάξει τα χαρακτηριστικα στις ιδιότητες των αρχείων αλλά και πάλι τζίφος.

Έχει κανείς καμμιά ιδέα πως μπορώ να τα ξεφορτωθώ?

Επίσης τυχαίνει και σε άλλους να αλλάζει η ημερομηνία στο κινητό κάθε φορά που γίνεται συγχρονισμός με το p.c. μέσω καλωδίου?

Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Έχω προσπαθήσει να σβήσω μεσω του κινητου και μέσω p.c. κάτι ήχους και εικόνες που βρίσκονται στον κατάλογο windows,αλλά δεν μπορώ. Έχω αλλάξει τα χαρακτηριστικα στις ιδιότητες των αρχείων αλλά και πάλι τζίφος.

Έχει κανείς καμμιά ιδέα πως μπορώ να τα ξεφορτωθώ?

Επίσης τυχαίνει και σε άλλους να αλλάζει η ημερομηνία στο κινητό κάθε φορά που γίνεται συγχρονισμός με το p.c. μέσω καλωδίου?

Thanks.

 

 

Καλησπέρα και καλώς όρισες στο forum (μας) του myphone.gr.

Τα αρχεία που θέλεις να διαγράψεις βρίσκονται μεσα στην rom

του κινητού και δεν μπορούν να διαγραφούν με κανένα τρόπο.

Δεν μου έχει τύχει αυτό που αναφέρεις για δες τις ρυθμίσεις

που έχεις κάνει στο μενού ημερομηνία και ώρα έχεις βάλει +2;

 

:) :O

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Έχω προσπαθήσει να σβήσω μεσω του κινητου και μέσω p.c. κάτι ήχους και εικόνες που βρίσκονται στον κατάλογο windows,αλλά δεν μπορώ. Έχω αλλάξει τα χαρακτηριστικα στις ιδιότητες των αρχείων αλλά και πάλι τζίφος.

Έχει κανείς καμμιά ιδέα πως μπορώ να τα ξεφορτωθώ?

Aρχεία που περιέχει η ROM δεν μπορούν να διαγραφούν ή να μεταφερθούν.

 

EDIT: με πρόλαβε ο Μάνος

 

Επίσης τυχαίνει και σε άλλους να αλλάζει η ημερομηνία στο κινητό κάθε φορά που γίνεται συγχρονισμός με το p.c. μέσω καλωδίου?

Thanks.

Στο Microsoft ActiveSync > Tools > Options υπάρχει η επιλογή synchronize mobile device clock upon connecting.

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Έχω προσπαθήσει να σβήσω μεσω του κινητου και μέσω p.c. κάτι ήχους και εικόνες που βρίσκονται στον κατάλογο windows,αλλά δεν μπορώ. Έχω αλλάξει τα χαρακτηριστικα στις ιδιότητες των αρχείων αλλά και πάλι τζίφος.

Έχει κανείς καμμιά ιδέα πως μπορώ να τα ξεφορτωθώ?

Επίσης τυχαίνει και σε άλλους να αλλάζει η ημερομηνία στο κινητό κάθε φορά που γίνεται συγχρονισμός με το p.c. μέσω καλωδίου?

Thanks.

 

 

Οι απαντήσεις σας ήταν αμεσότατες! Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί ας με βοηθήσει κάποιος. Έχω πρόβλημα με τον συγχρονισμό στο Outlook, ενώ το SmartphoneNotes και τα μηνύματα με το Jeyo Mobile συγχρονίζονται άψογα, δεν μπορώ να συγχρονίσω τις επαφές. Είναι πολύ σπαστικό, τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

καλύτερα να το σβήσεις ντάν γιατί είναι φουλ παράνομο να ποστάρουμε λινκ

με ρομς.

 

Δεν κάνω τον μοντ απλά ξέρω ότι κάνει κακό στο myphone.

:)

 

EDIT:: Really nice! γμτ για mpx220 δεν

έχει rom... :cry: :(

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

hmmm ine selida gia developers. opos ine postarismeni sta windows mobile edo sto furum. an itan ilegal tha tin ixe klisi i microsoft tin selida . alla ine mono gia demo kai testing tou rom :cool:
Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

pantos ego exo katebasei apo to emule ta win2005 gia to mpx200.But distazo na ta peraso sto kinhto.Exei tolmhsei kaneis na dokimasei an douleuei sosta auth h rom sto 8010?
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορεί να γίνει copy/paste σε κείμενο στο 8010 ? Μεσα σε κάποιο μήνυμα ας πουμέ
Οποιος εχει προγραμματακια για smartphones μπορεί να τα ανεβάσει στο emet για να τα κάνει sharing μαζι μας!!! :p
Link to comment
Share on other sites

Οταν το τηλέφωνο δεχεται κλήση από εκτροπή ο χρήστης δεν ενημερώνεται πως η κλήση που ηχεί προέρχεται από εκτροπη! Αυτο είναι πολύ σημαντικό bug κατα την άποψη μου!
Οποιος εχει προγραμματακια για smartphones μπορεί να τα ανεβάσει στο emet για να τα κάνει sharing μαζι μας!!! :p
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να δουλέψει το active sync μεσω bluetooth και εαν ναι με ποιο τρόπο?
Οποιος εχει προγραμματακια για smartphones μπορεί να τα ανεβάσει στο emet για να τα κάνει sharing μαζι μας!!! :p
Link to comment
Share on other sites

Μερικά προγράμματα τα βρίσκουμε σε φάκελο με κάποιο αρχείο setup.xml να περιέχεται. Ποιός είναι ο τρόπος εγκατάστασης των εν λόγω προγραμμάτων
Οποιος εχει προγραμματακια για smartphones μπορεί να τα ανεβάσει στο emet για να τα κάνει sharing μαζι μας!!! :p
Link to comment
Share on other sites

Απο ότι εχω δει μεσα στα φορουμ και απο προσωπικη αποψη το bluetooth του 8010 και το active sync της micro ειναι για πεταμα! Μόνο ο bill gates μπορει να τα κανει να δουλέψουν και κάποιοι που "εφαγαν"¨2 μερες μπροστα απο το pc τους!
Οποιος εχει προγραμματακια για smartphones μπορεί να τα ανεβάσει στο emet για να τα κάνει sharing μαζι μας!!! :p
Link to comment
Share on other sites

ναι έχει

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Μπορω απο καπου να προμηθευτω μαυρη προσοψη για το Qtek 8010?

Υπαρχει οδηγος συνδεσησης active sync? Υπάρχει άλλο προγραμμα που μπορω να χρησημοποιησω αντι του active sync?

 

 

thanksss

Οποιος εχει προγραμματακια για smartphones μπορεί να τα ανεβάσει στο emet για να τα κάνει sharing μαζι μας!!! :p
Link to comment
Share on other sites

Μπορω απο καπου να προμηθευτω μαυρη προσοψη για το Qtek 8010?

Υπαρχει οδηγος συνδεσησης active sync? Υπάρχει άλλο προγραμμα που μπορω να χρησημοποιησω αντι του active sync?

 

 

thanksss

 

Νομίζω χωρίς να είμαι σίγουρος ότι την μαύρη πρόσοψη την φτιάχνανε

''ξύνοντας'' την ασιμένια το είδα στο modaco.com ψάξε εκεί.

Οδηγός σύνδεσης;;; Τι εννοείς; Απλά συνδέεις το κινητό στο πισι

και το activesync το αναγνωρίζει και συγχρονίζει τα δεδομένα.

Όχι μόνο το activesync κάνει αυτή την δουλειά υπάρχουν προγράμματα

που βλέπουν την μνήμη του κινητού και περνάς δεδομένα όπως το mobile explorer και προγράμματα που σου επιτρέπουν να κάνεις edit την registry.

 

:) :O

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω χωρίς να είμαι σίγουρος ότι την μαύρη πρόσοψη την φτιάχνανε

''ξύνοντας'' την ασιμένια το είδα στο modaco.com ψάξε εκεί.

Οδηγός σύνδεσης;;; Τι εννοείς; Απλά συνδέεις το κινητό στο πισι

και το activesync το αναγνωρίζει και συγχρονίζει τα δεδομένα.

Όχι μόνο το activesync κάνει αυτή την δουλειά υπάρχουν προγράμματα

που βλέπουν την μνήμη του κινητού και περνάς δεδομένα όπως το mobile explorer και προγράμματα που σου επιτρέπουν να κάνεις edit την registry.

 

:) :O

 

aha! μαλιστα ....συνδεω το κινητο με bluetooth, μερικές φορες δεν συνδεεται, αλλες μολις κανει synchronise αποσυνδεεται μονο του, αλλες κολαει....μου εχει βγάλει την πιστη!

Οποιος εχει προγραμματακια για smartphones μπορεί να τα ανεβάσει στο emet για να τα κάνει sharing μαζι μας!!! :p
Link to comment
Share on other sites

sorry αλλά με bluetooth δεν έχω δοκιμάσει να κάνω sync!

:(

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...