Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το Galaxy S III


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το XXEMB5 είναι αγγλικό, δεν το έχω root αλλά έχω απενεργοποιήσει κάποια προγράμματα όπως το s voice κάτι άλλα για chat και διάφορες άλλες βλακείες που τρέχαν στο background. Πάντως όντως περίεργο να μην μπορείς να πιάσεις πάνω απο 5 ωρες εμένα τις πιάνει άνετα. Εδώ με την παλιά μπαταρία το recor μου ήταν 5:30 ώρες βέβαια χωρίς standby συνεχόμενες

 

Πως τα απενεργοποιησες αυτα ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πως τα απενεργοποιησες αυτα ;

 

Διαχειριστής εφαρμογών μετά πας όλα ανοίγεις όποια εφαρμογή θες και πατάς ανενεργό αν σε αυτή την εφαρμογή έχεις κάνει update πατάς πρώτα κατάργηση ενημερώσεων και μετά ανενεργό. εγώ έχω απενεργοποιήσει s voice κατι βλακείες της yahoo, το s suggest, βιβλία, google ±, music hub, chat on και κάτι άλλα. γενικώς ότι έτρεχε στο background ενώ δεν το ανοιγα ποτέ. απλά πρόσεξε μην σβησεις καμιά εφαρμογή που χρειάζεται το κινητό. α στο τέλος αφού απενεργοποιήσεις ότι θες ρίξε και ένα restart

Edited by elessar86
Link to comment
Share on other sites

Διαχειριστής εφαρμογών μετά πας όλα ανοίγεις όποια εφαρμογή θες και πατάς ανενεργό αν σε αυτή την εφαρμογή έχεις κάνει update πατάς πρώτα κατάργηση ενημερώσεων και μετά ανενεργό. εγώ έχω απενεργοποιήσει s voice κατι βλακείες της yahoo, το s suggest, βιβλία, google ±, music hub, chat on και κάτι άλλα. γενικώς ότι έτρεχε στο background ενώ δεν το ανοιγα ποτέ. απλά πρόσεξε μην σβησεις καμιά εφαρμογή που χρειάζεται το κινητό. α στο τέλος αφού απενεργοποιήσεις ότι θες ρίξε και ένα restart

 

πολυ χρήσιμη πληροφορία φιλε!

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Διαχειριστής εφαρμογών μετά πας όλα ανοίγεις όποια εφαρμογή θες και πατάς ανενεργό αν σε αυτή την εφαρμογή έχεις κάνει update πατάς πρώτα κατάργηση ενημερώσεων και μετά ανενεργό. εγώ έχω απενεργοποιήσει s voice κατι βλακείες της yahoo, το s suggest, βιβλία, google ±, music hub, chat on και κάτι άλλα. γενικώς ότι έτρεχε στο background ενώ δεν το ανοιγα ποτέ. απλά πρόσεξε μην σβησεις καμιά εφαρμογή που χρειάζεται το κινητό. α στο τέλος αφού απενεργοποιήσεις ότι θες ρίξε και ένα restart

 

Tα εκανα και ολα αυτα, ειμαι 48% με 1 ωρα 47 λεπτα οθονη. Που σημαινει οτι θα βγαλω κατω απο 5 ωρες.

Link to comment
Share on other sites

Tα εκανα και ολα αυτα, ειμαι 48% με 1 ωρα 47 λεπτα οθονη. Που σημαινει οτι θα βγαλω κατω απο 5 ωρες.

 

Φίλε κάτι σου ρουφάει την μπαταρία σίγουρα δεν μπορεί σε 1 ώρα και 47 λεπτά να έχει πάει 50% εμένα σε 2 ώρες και 40 λεπτά πάει στο 70%. βάλε το battery stats να δεις αναλυτικά τι εφαρμογές σου τρώνε μπαταρία κάποια σίγουρα ρουφάει πολύ

Link to comment
Share on other sites

Έμενα μου βγάζει 5:15 με 5:30 ώρες ανοιχτή οθόνη. Έχω κάνει μερικές εφαρμογές ανενεργές όπως είπε το παιδί πριν που δεν χρησιμοποιούσα και έχω την οθόνη στο αυτόματο.
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Έμενα μου βγάζει 5:15 με 5:30 ώρες ανοιχτή οθόνη. Έχω κάνει μερικές εφαρμογές ανενεργές όπως είπε το παιδί πριν που δεν χρησιμοποιούσα και έχω την οθόνη στο αυτόματο.

 

Φίλε εμείς μιλάμε για την μπαταρία των 3000mah της Samsung.... εκτός αν έχεις και εσύ την ίδια :)

Link to comment
Share on other sites

Έμενα μου βγάζει 5:15 με 5:30 ώρες ανοιχτή οθόνη. Έχω κάνει μερικές εφαρμογές ανενεργές όπως είπε το παιδί πριν που δεν χρησιμοποιούσα και έχω την οθόνη στο αυτόματο.

Μια χαρα ειναι με στοκ μπαταρία.. Κι εγώ κάπου εκεί παίζω στο αυτόματο. Συνήθως όμως έχω την φωτεινότητα λίγο κάτω από την μέση και κρατάει γύρω στις 4,5 ωριτσες σε wifi

Link to comment
Share on other sites

Αφηνοντας απλα wifi ανοιχτο και με λιγη χρηση ενδιαμεσα σε 2 κλησρις και λιγο viber, εφτασα 24%, με 2 ωρες 22 λεπτα οθονης. Γενικα κρατησε 2 μερες και 8 ωρες, με viber να ξοδευει το 23% και οθονη το 15%.

Κατι δεν παει καλα σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Αφηνοντας απλα wifi ανοιχτο και με λιγη χρηση ενδιαμεσα σε 2 κλησρις και λιγο viber, εφτασα 24%, με 2 ωρες 22 λεπτα οθονης. Γενικα κρατησε 2 μερες και 8 ωρες, με viber να ξοδευει το 23% και οθονη το 15%.

Κατι δεν παει καλα σιγουρα.

 

Σίγουρα κάτι σου τρώει την μπαταρία. Φαντάσου εγώ με 2-2,5 ώρες ομιλίας καθημερινά με bluetooth συνήθως και φωτεινότητα στο 75-100 και βγάζω 3 - 3,5 ώρες οθόνη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Nεα. "ξινη", εμπειρια με τη μεγαλη μπαταρια και το SIII:

 

Το αφηνω το βραδυ με κλειστο wifi διπλα μου, στο 70% και μετα απο 9 ωρες (ναι κοιμηθηκα πολυ), στο 58%. Το μονο που συνεβη ενδιαμεσα ειναι μια κληση που δεν απαντησα. Που σημαινει οτι οσο παραμενει σε αδρανεια, αυτοκτονει.

Link to comment
Share on other sites

Nεα. "ξινη", εμπειρια με τη μεγαλη μπαταρια και το SIII:

 

Το αφηνω το βραδυ με κλειστο wifi διπλα μου, στο 70% και μετα απο 9 ωρες (ναι κοιμηθηκα πολυ), στο 58%. Το μονο που συνεβη ενδιαμεσα ειναι μια κληση που δεν απαντησα. Που σημαινει οτι οσο παραμενει σε αδρανεια, αυτοκτονει.

 

Φίλε κάτι στο κινητό σου οχι απλά σου ρουφάει την μπαταρία στην ξεζουμιζει. εγώ σε 8 ώρες standby η μπαταρία μου έχει πέσει 1%. Βάλε το battery stats και δες τι τραβάει μπαταρία, πολλά έχουν ακουστεί και για το viber αν μπορείς σβήστω για μια μέρα να δεις πως τα πάει η μπαταρία

Edited by elessar86
Link to comment
Share on other sites

αξίζει η μπαταρια παιδια τον 3000mah ? χοντρενη πολυ το κινητο παιδια ?

 

Για μένα φίλε οχι απλά αξίζει με χει σώσει μου κρατάει το κινητό 40% περισσότερο. όσο για το πάχος εμένα να σου πω την αλήθεια το νιώθω καλύτερα στο κράτημα δεν έχεις την αίσθηση οτι πάει να σου φύγει και προστατεύει και την κάμερα. το κακό είναι οτι δεν μπορείς να βάλεις καμία θήκη

Link to comment
Share on other sites

Για μένα φίλε οχι απλά αξίζει με χει σώσει μου κρατάει το κινητό 40% περισσότερο. όσο για το πάχος εμένα να σου πω την αλήθεια το νιώθω καλύτερα στο κράτημα δεν έχεις την αίσθηση οτι πάει να σου φύγει και προστατεύει και την κάμερα. το κακό είναι οτι δεν μπορείς να βάλεις καμία θήκη

 

το σκεφτομαι γιαυτο ρωτησα φιλε μου δεν ξερω θα το δω. εχω μια θηκη της bugati δερματινη ξερεις αυτη που μπαινει μεσα το κινητο λες να μην χωραει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οριστε τα δικα μου αποτελεσματα παλιοτερα που φορουσα την codec rom με siyah kernel στα 1.7 ghz... πιστευω ειναι αρκετα ικανοποιητικα με την χρηση που του κανω, μιας κ το battery saving δεν με ενδιαφερει... παντα wifi και gps ανοιχτα, κλοκαρισμενο και φωτεινοτητα στην μεση...

Και με μια πολυ μικρη ενδιαμεση φορτιση

 

 

[ATTACH]31842[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ελπίζω να μην είμαι εκτός θέματος, σήμερα αγόρασα το s3, διαβάζω στο ίντερνετ σχετικά με την πρώτη φόρτιση αν χρειάζεται να προσέξω κάτι αλλά οι απόψεις δυείστανται. Από το κατάστημα μου είπαν να το αφήσω 8 ώρες και να το ανοίξω μετά. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ελπίζω να μην είμαι εκτός θέματος, σήμερα αγόρασα το s3, διαβάζω στο ίντερνετ σχετικά με την πρώτη φόρτιση αν χρειάζεται να προσέξω κάτι αλλά οι απόψεις δυείστανται. Από το κατάστημα μου είπαν να το αφήσω 8 ώρες και να το ανοίξω μετά. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

 

Ευχαριστώ

 

με οτι μπαταρια εχει αστο να δουλεψει. μολις φτασει προς το τελος βαλτη να φορτωσει. καντο 4-5 φορες και εισαι οκ. μετα το βαζει οποτε θελεις να φορτωσει και σε οτι φορτιση θελεις.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα λύση στο drain που υπήρχε.. Ότι rom και να δοκίμασα το drain πάντα υπήρχε και ήταν εκνευριστικο!! Μετά λοιπόν από προτροπή του καλού μου φίλου Elthis, άλλαξα το viber και έβαλα μια παλιότερη έκδοση η οποία δεν έχει αυτά τα stickers αλλά από το να μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι βλέποντας αφύπνιση για ώρες και να χάνω 10% χωρίς να κάνω τίποτα την ψώνισα.. Όποιος θέλει βγάζει το παλιό και σβήνει όλο τον φάκελο του viber από τον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης και προσέχει να μην αναβαθμίσει στην καινούργια έκδοση.. Εγώ πάντως ηρέμησα :D

Η διαφορά που βλέπω θέλω να πω είναι μεγάλη.. Εκεί που τελικά έφτανα μέσα στην μέρα τις 4 ώρες οθόνης τώρα χτυπάω τα 6ωρακια μου και βρήκα την υγειά μου!

 

http://db.tt/O1FYSMA7

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα λύση στο drain που υπήρχε.. Ότι rom και να δοκίμασα το drain πάντα υπήρχε και ήταν εκνευριστικο!! Μετά λοιπόν από προτροπή του καλού μου φίλου Elthis, άλλαξα το viber και έβαλα μια παλιότερη έκδοση η οποία δεν έχει αυτά τα stickers αλλά από το να μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι βλέποντας αφύπνιση για ώρες και να χάνω 10% χωρίς να κάνω τίποτα την ψώνισα.. Όποιος θέλει βγάζει το παλιό και σβήνει όλο τον φάκελο του viber από τον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης και προσέχει να μην αναβαθμίσει στην καινούργια έκδοση.. Εγώ πάντως ηρέμησα :D

Η διαφορά που βλέπω θέλω να πω είναι μεγάλη.. Εκεί που τελικά έφτανα μέσα στην μέρα τις 4 ώρες οθόνης τώρα χτυπάω τα 6ωρακια μου και βρήκα την υγειά μου!

 

http://db.tt/O1FYSMA7

 

θα μας πεις και εμας ποια εκδοση viber εβαλες? και αν ειναι δυνατον που την βρηκες μπας και σωθουμε και εμεις?

Link to comment
Share on other sites

θα μας πεις και εμας ποια εκδοση viber εβαλες? και αν ειναι δυνατον που την βρηκες μπας και σωθουμε και εμεις?

Κάνε τον κόπο να πατήσεις το link, γι αυτό το λόγο το ανέβασα :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...