Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το Galaxy S III


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με γεια φιλέ. Εγω παντως αυτο που εχω να πω είναι ότι είναι μία καλή μπαταρία και τίποτα παραπάνω .τι εννοώ ότι για τα λεφτά τής αξίζει κρατάει με μέτρια χρήση περι της 30 ωρες εγω την εβγαλα απο την πρηζα σημερα το πρωι στης 11 και τωρα με μέτρια χρήση μερικα τηλ και καμια ωρα wifi ειμαι στο 55% ..... Με φουλ χρηση στην δουλεια και ολη την ημερα μου βγαζει σαν την μαμα..Αντε με λάιτ χρηση να θελει φωρτιση καθε περίπου 2 βράδια και αυτό με το ζορι..Εγω βλεπω 30-35 ωρες ζωης..Καλη αλλα 3150 mah δεν νομιζω...Μακαρι να βγω ψεύτης... :p :ninja:

 

Συμφωνώ. Και σε μένα στα επίπεδα της μαμάς μου παίζει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά!

Έχω θέμα και εγώ με την μπαταρία.. Το βγάζω απο την φόρτιση περίπου στις 7:30 και κατά της 17:00-18:00 είμαι χωρίς τηλέφωνο... :rolleyes:

Αυτή απο το ebay αξίζει ή όχι? Επίσης είναι το μέγεθος της μαμίσιας? Κάποια στιγμή είχα διαβάσει οτι η samsung ετοιμάζει καινούργια μπαταρία για το S3 τελικά δεν την έβγαλε?

 

http://www.mobilefun.co.uk/genuine-samsung-extended-battery-kit-for-galaxy-s3-3000mah-white-p37555.htm

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Αυτή απο το ebay αξίζει ή όχι? Επίσης είναι το μέγεθος της μαμίσιας? Κάποια στιγμή είχα διαβάσει οτι η samsung ετοιμάζει καινούργια μπαταρία για το S3 τελικά δεν την έβγαλε?

http://www.mobilefun.co.uk/genuine-samsung-extended-battery-kit-for-galaxy-s3-3000mah-white-p37555.htm

Η μπαταρία απ'το e-bay που αναφέρουν και τα παιδιά πιο πάνω έχει το μέγεθος της γνήσιας οπότε δε θα χρειαστεί να αλλάξεις πίσω καπάκι αν τυχόν την παραγγείλεις κάποια στιγμή.

Όσο για την καινούρια που λες έχει βγει απλά είναι μεγαλύτερη σε μέγεθος και πωλείται σετ μαζί με καινούριο καπάκι για να χωράει!

Αν μάλιστα έχεις το μπλε ή μαύρο τηλέφωνο θα χρειαστεί να περιμένεις καιρό για να τα παραλάβεις όπως φαίνεται απ'το λινκ που έχεις παραθέσει...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω οτι τελικά η μπαταρία που αγόρασα απο το Ebay,δεν επέδωσε τα προσδοκώμενα αποτελέσματα σε σχέση με αυτά που είπαμε αρχικά,τουλάχιστον σε μερικούς απο εσάς.

Πάντως στο δικό μου S3 συνεχίζει να αποδίδει καλά.Για παράδειγμα τώρα είμαι στο 63% και έχω ήδη 51 ώρες απο τη φόρτιση,ενω έχω κάνει σίγουρα 5-6 κύκλους φόρτισης πλήρους αποφόρτισης.Με την εργοστασιακή μπαταρία πάντως δέν κατάφερνα ποτέ να έχω παραπάνω ώρες αναμονής απο το ποσοστό μπαταρίας που έχω καταναλώσει.Στην καλύτερη περίπτωση είχα το ίδιο μέχρι το 50% της μπαταρίας...

Πιστεύω οτι στην πολύ βαρειά χρήση,όταν δηλαδή η εργοστασιακή αδειάζει σε 10 ώρες,είναι λογικό ετουτη να αδειάζει σε 13 ή 14 ώρες που στην πράξη σημαίνει οτι κρατούν πολύ λιγότερο απο ένα 24 ωρο και η μία αλλά και η άλλη μπαταρία.

Υπο τις συνθήκες αυτές,και οι δυό μπαταρίες κρίνονται ανεπαρκείς...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω οτι τελικά η μπαταρία που αγόρασα απο το Ebay,δεν επέδωσε τα προσδοκώμενα αποτελέσματα σε σχέση με αυτά που είπαμε αρχικά,τουλάχιστον σε μερικούς απο εσάς.

Πάντως στο δικό μου S3 συνεχίζει να αποδίδει καλά.Για παράδειγμα τώρα είμαι στο 63% και έχω ήδη 51 ώρες απο τη φόρτιση,ενω έχω κάνει σίγουρα 5-6 κύκλους φόρτισης πλήρους αποφόρτισης.Με την εργοστασιακή μπαταρία πάντως δέν κατάφερνα ποτέ να έχω παραπάνω ώρες αναμονής απο το ποσοστό μπαταρίας που έχω καταναλώσει.Στην καλύτερη περίπτωση είχα το ίδιο μέχρι το 50% της μπαταρίας...

Πιστεύω οτι στην πολύ βαρειά χρήση,όταν δηλαδή η εργοστασιακή αδειάζει σε 10 ώρες,είναι λογικό ετουτη να αδειάζει σε 13 ή 14 ώρες που στην πράξη σημαίνει οτι κρατούν πολύ λιγότερο απο ένα 24 ωρο και η μία αλλά και η άλλη μπαταρία.

Υπο τις συνθήκες αυτές,και οι δυό μπαταρίες κρίνονται ανεπαρκείς...

 

Κρίμα ρε γμτ.... Κάτι θα βρεθεί, δεν μπορεί..!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Εγώ έχω το εξής θέμα φόρτισα την μπαταρία στο 100% στις 12.00 το βράδυ και το πρωι στις 8 είχα μόνο 20% με κλειστά όλα wi-fi κλπ, πήγα στις ρυθμίσεις μπαταρία και είδα ένα εικονίδιο που λέει "Μέσα" 76% μπορε'ι κάποιος να μς βοηθήσει;;;;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Εγώ έχω το εξής θέμα φόρτισα την μπαταρία στο 100% στις 12.00 το βράδυ και το πρωι στις 8 είχα μόνο 20% με κλειστά όλα wi-fi κλπ, πήγα στις ρυθμίσεις μπαταρία και είδα ένα εικονίδιο που λέει "Μέσα" 76% μπορε'ι κάποιος να μς βοηθήσει;;;;

 

Ευχαριστώ

Λογικά θα είχες κάποιες εφαρμογές ανοιχτές και σου κατανάλωσαν τόση ενέργεια.Βρήκες ποιά συγκεκριμένη είναι?

Βάλε ένα screenshot αν θέλεις για να καταλάβουμε ακριβώς τι εννοείς...

Link to comment
Share on other sites

και εγω τις τελευταιες 5 μερες εχω θεμα. σε αναμονη καταναλωνει 6% την ωρα μπαταρια.

ειδα στο gsam battery τι ετρωγε μπαταρια

accuweather, 1 weather, μια εφαρμογη που εδειχνε ποιες εφαρμογες ειναι ανοικτες. τις εβγαλα και τις τρεις. για να δω θα στρωσει τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Εγώ έχω το εξής θέμα φόρτισα την μπαταρία στο 100% στις 12.00 το βράδυ και το πρωι στις 8 είχα μόνο 20% με κλειστά όλα wi-fi κλπ, πήγα στις ρυθμίσεις μπαταρία και είδα ένα εικονίδιο που λέει "Μέσα" 76% μπορε'ι κάποιος να μς βοηθήσει;;;;

 

Ευχαριστώ

ειχα το ίδιο προβλημα. Τελικα μονο το service το ελυσε. ελπιζω να το αποφυγεις αλλα αν δεν το κανεις θα στο επιδιορθωσουν. Εμενα μου εκαναν επαναπρογραμματισμο και μου άλλαξαν μπαταρια

Θα mini ή θα μου mini ? (στα χέρια)
Link to comment
Share on other sites

Και εγω χτες το βραδυ σε αναμονη για 6 ωρες μου καταναλωσε 15% μπαταρια.

Μονο wifi ανοιχτο..

Απο αυτα που βλεπω οτι τρεχουν μεσα απο τις ρυθμισεις ειναι:

-εορτολογιο

-virtual bar button

-transparent weather clock

-smart app protector

-avast mobile security

-accuweather (μου ανοιγει μονο του συνεχεια χωρις να εχω βαλει καιρο)

-holo launcher-holo locker-holo notifier

-mtp application

-google services-

-media

-remote controls

-maps (και να το κλεισω ανοιγει μονο του)

-samsung push services

-email

-exchange services

-sec phone

-alarm clock

-smart keyboard pro.

Ποιο μπορει να καταναλωνει τοση μπαταρια οταν ειναι σε αναμονη???

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Και εγω χτες το βραδυ σε αναμονη για 6 ωρες μου καταναλωσε 15% μπαταρια.

Μονο wifi ανοιχτο..

Απο αυτα που βλεπω οτι τρεχουν μεσα απο τις ρυθμισεις ειναι:

-εορτολογιο

-virtual bar button

-transparent weather clock

-smart app protector

-avast mobile security

-accuweather (μου ανοιγει μονο του συνεχεια χωρις να εχω βαλει καιρο)

-holo launcher-holo locker-holo notifier

-mtp application

-google services-

-media

-remote controls

-maps (και να το κλεισω ανοιγει μονο του)

-samsung push services

-email

-exchange services

-sec phone

-alarm clock

-smart keyboard pro.

Ποιο μπορει να καταναλωνει τοση μπαταρια οταν ειναι σε αναμονη???

 

Στο XDA θα βρεις δωρεάν το betterbatterystats.

Εγκατέστησε το και θα σε βοηθήσει να βρεις την ενεργοβόρα εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Στο XDA θα βρεις δωρεάν το betterbatterystats.

Εγκατέστησε το και θα σε βοηθήσει να βρεις την ενεργοβόρα εφαρμογή.

 

Το περασα και εκανα και καποια αλλα κολπα που αναφερονται στο ιντερνετ...

Να δω πως θα παει και τη τραβαει τη μπαταρια..

Σε ευχαριστω πολυ..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδια εγω με power saving mod και δε τη βγαζω μια μέρα και χωρίς πολύ χρήση αντε 20 λεπτά τηλ. Ανοιχτό wifi και Mobile data αλλά χωρίς πολύ χρηση και απο τις 9 το πρωί ως τωρα η μπαταρία τα έχει φτύσει. Τι προτείνετε.;
Link to comment
Share on other sites

μετα που εβγαλα καποιες εφαρμογες που ετρωγαν μπαταρια βλεπω 2% πεσιμο της μπαταριας την ωρα σε standby. καλα ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Αφου εκανα οσα υπαρχουν για καλυτερη εξοικονομιση μπαταριας...σημερα το βραδυ απο τις 1 εως τις 7 30 το πρωι εχασα 20% μπαταρια..

Τα σεναρια για μενα οσο μπορεσα να καταλαβω ειναι 2.

1) Στο δωματιο μου δεν πιανει καλα το wifi(το οποιο αφηνω ανοιχτο ολο το βραδυ) οποτε στη προσπαθεια να συνδεθει κτλ προφανως καταναλωνει ενεργεια..

2) και μαλλον αυτο πρεπει να ειναι...ενα widget στην επιφανεια μου το οποιο δειχνει ελευθερη μνημη , μπαταρια κτλ κτλ..το οποιο ανανεωνεται καθε 2 δευτερολεπτα.

Θεωρουσα οτι και τα 2 δεν θα δημιουργουν προβλημα οσο μενει το τηλεφωνο σε αναμονη αλλα μαλλον κανω λαθος.

Τα εκλεισα λοιπον και τα 2 ..και απο τις 7 30 το πρωι μεχρι τις 12 εχω χασει μονο 6% με email, μνμ , τηλεφωνο που ειχα.

Οποτε θεωρω οτι καπου εκει βρισκεται το κυριο προβλημα..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

ο αδερφος μου εχει ενα προβλημα με την μπαταρια το φορτιζει κ μετα απο μιση μερα χωρις ιδιαιτερ χρηση κλεινει..

γνωριζει καποιος τι μπορει να φταιει?

 

Όσοι έχετε πρόβλημα με την μπαταρία δοκιμάστε αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rootuninstaller.batrsaver&feature=related_apps#?t=W251bGwsMSwxLDEwOSwiY29tLnJvb3R1bmluc3RhbGxlci5iYXRyc2F2ZXIiXQ..

 

Θα δείτε φοβερή διαφορά. Απλά βέβαια βελτιώνει τον χρόνο σε κατάσταση αναμονής, τότε που το Galaxy συνήθως "δεν κάθεται ήσυχο".

Finally fiber 100 :!:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τις τελευταίες μερες εχανα σε αναμονη 15-20% σε διάστημα 7 ωρών τη νύχτα. Του εκανα ένα battery calibration έκλεισα και το wifi που δεν έπιανε καλα και σε 4 ώρες αναμονής εχασα μονο 1%.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τις τελευταίες μερες εχανα σε αναμονη 15-20% σε διάστημα 7 ωρών τη νύχτα. Του εκανα ένα battery calibration έκλεισα και το wifi που δεν έπιανε καλα και σε 4 ώρες αναμονής εχασα μονο 1%.

Πως έκανες battery calibration?

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ κλεινει τα δεδομενα οταν σβηνει η οθονη, αυτο δεν χρειαζοταν καινουργιο apk, και βαζει deep sleep. Καμια αξιοσημαντη επι της ουσιας προοδος.

 

Η μπαταρια εχει περασει πλεον σε κακο σταδιο. ΔΕΝ το λεω μονο εγω, εχει και φιλος μου και σημερα εκανε την ιδια ακριβως παρατηρηση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...