Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τον CMW , καλυτερα πες τον touch Recovery αφου τον καταβασεις ΔΕΝ τον ξεζιπαρεις, το αφηνεις οπως ειναι !!!!!!!!

Ειναι αρχειο tar και θα τον βαλεις στο ODIN στο PDA , οπως ειναι !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τον CMW , καλυτερα πες τον touch Recovery αφου τον καταβασεις ΔΕΝ τον ξεζιπαρεις, το αφηνεις οπως ειναι !!!!!!!!

Ειναι αρχειο tar και θα τον βαλεις στο ODIN στο PDA , οπως ειναι !!!

 

Σωστος ο φιλος...νομιζω ειναι 6.0.4.4 ??

Edited by NikosPaiteris
Link to comment
Share on other sites

τον 6.0.4.4 να μην τον βαλετε , εχει θεμα !!! ειναι πολυ δυσκολο δυσκολο να τον πιασεις με τα πληκτρα , πρεπει αστραπιαία να τα αφησεις μολις φορτοσει αλλιως μπουταρει το κινητο !!

Καλυτερα ο 6.0.3.2

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1719744

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

Εβαλα την 50.1 επειδή διαβάζω διάφορα για την 4.3 και δεν την εμπιστεύομαι ακόμα.

Ηθελα να ρωτήσω, υπάρχει δυνατότητα να βάλω διάφορα "καλούδια" που βλέπω εδώ κι εκεί, όπως ας πουμε, ενισχυτές για την μουσική, σαν το viper η να βάλω τον καιρό του s4?

Ευχαριστώ πολύ και να είστε καλά!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά

Και εγώ μετα απο αναβαθμηση στην κινητή πηρα ενα s3, έχοντας καποια προβληματακια. θέλω να εγκαταστήσω την omega, αλλα πρώτα προσπαθώ να εγκαταστήσω τον CMW με το odin για να παρω ενα backup. και ολα δείχνουν πως πανε καλα, και το odin δουλευει κανονικα και μου βγάζει το παρακάτω

<ID:0/005> Added!!

<ID:0/005> Odin v.3 engine (ID:5)..

<ID:0/005> File analysis..

<ID:0/005> SetupConnection..

<ID:0/005> Initialzation..

<ID:0/005> Get PIT for mapping..

<ID:0/005> Firmware update start..

<ID:0/005> SingleDownload.

<ID:0/005> recovery.img

<ID:0/005> NAND Write Start!!

<ID:0/005> RQT_CLOSE !!

<ID:0/005> RES OK !!

<ID:0/005> Removed!!

<ID:0/005> Remain Port .... 0

<OSM> All threads completed. (succeed 1 / failed 0)

δεν μου βγάζει την κονσολα στο τηλ. μου για να παρω backup. που γράφει backup & restore, παρα μόνο την κλασικη κονσολα του android (android system recovery <3e>

τι κανω λάθος??

εχω έκδοση android 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά

Και εγώ μετα απο αναβαθμηση στην κινητή πηρα ενα s3, έχοντας καποια προβληματακια. θέλω να εγκαταστήσω την omega, αλλα πρώτα προσπαθώ να εγκαταστήσω τον CMW με το odin για να παρω ενα backup. και ολα δείχνουν πως πανε καλα, και το odin δουλευει κανονικα και μου βγάζει το παρακάτω

<ID:0/005> Added!!

<ID:0/005> Odin v.3 engine (ID:5)..

<ID:0/005> File analysis..

<ID:0/005> SetupConnection..

<ID:0/005> Initialzation..

<ID:0/005> Get PIT for mapping..

<ID:0/005> Firmware update start..

<ID:0/005> SingleDownload.

<ID:0/005> recovery.img

<ID:0/005> NAND Write Start!!

<ID:0/005> RQT_CLOSE !!

<ID:0/005> RES OK !!

<ID:0/005> Removed!!

<ID:0/005> Remain Port .... 0

<OSM> All threads completed. (succeed 1 / failed 0)

δεν μου βγάζει την κονσολα στο τηλ. μου για να παρω backup. που γράφει backup & restore, παρα μόνο την κλασικη κονσολα του android (android system recovery <3e>

τι κανω λάθος??

εχω έκδοση android 4.1.2

 

μπορει να βοηθήσει κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

Με την 4.3 υπάρχει πρόγραμμα που κάνει mount την κάρτα (αν το λέω σωστά.)

Με την 4.1 υπάρχει το SGS3-Easy-UMS-v1.8.apk αλλά δεν δουλεύει στην 4.3. Υπάρχει κάτι άλλο?

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αν και όπως είπε ο αρχηγός μέσα στο σαββατοκύριακο θα έχει έτοιμη την V52, εγώ να επισημάνω ότι το κινητό πάει πολύ καλά με την V51 και με τον kernet του Yank555 4.0b (Αυτή τη φορά έτρεξα και το script που δίνει ο Yank και να καθαρίσει το κινητό από κάποιον προηγούμενο kerner πριν βάλω τον 4.0b).

Και πάει καλύτερα βασικά απο την V50.1

Δεν έχει κολλήματα και "ξυπνάει" κανονικά χωρίς κολλήματα.

 

Λεπτομέρεια : Στο Antutu έγραψε 20593 (έχω και 110 εφαρμογές εγκατεστημένες)

 

Σήμερα δοκίμασα τον kerner του Yank 4.1. Σε εμένα δεν τα πάει καλά. Το κινητό κολλούσε και τον άλλαξα και έβαλα πάλη τον 4.0b

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Τελεια.......Ευχαριστουμεεεε :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes: !!!!!! Edited by NikosPaiteris
Link to comment
Share on other sites

 

Να είσαι πάντα γερός να μας δίνεις τέτοιες μικρές χαρές! Καλές Γιορτές!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση

αν περάσουμε απο 50.1 σε 52 χάνονται τα παντα?διαβασα θελει full wipe.αν να χανονται υπάρχει κανενας τροπος να ανακτήσουμε αμεσα εφαρμογες και δεδομενα?εχς παρει με τιτανιουμ backup apps+data αλλα φοβάμαι μην γίνει καμια πατάτα και σβηστουν και μετα τρέχα ψαξε

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση

αν περάσουμε απο 50.1 σε 52 χάνονται τα παντα?διαβασα θελει full wipe.αν να χανονται υπάρχει κανενας τροπος να ανακτήσουμε αμεσα εφαρμογες και δεδομενα?εχς παρει με τιτανιουμ backup apps+data αλλα φοβάμαι μην γίνει καμια πατάτα και σβηστουν και μετα τρέχα ψαξε

Σε θεωρητικό επίπεδο μπορείς να το περάσεις από επάνω χωρίς wipe (μονο cache και dalvik). Αλλά θα μείνουν πολλά "σκουπίδια" από πριν και πιθανά να μην τρέχει πολύ καλά. Οχι όσο θα μπορούσε.

Κάνε nandroid backup για να έχει επιστροφή, titanium backup για να μην χάσεις από τα προγράμματα, και ότι άλλο θέλεις πχ sms, wifi κλπ

Εγώ σώζω και screen shot από όλες τις οθόνες για να θυμάμαι να το επαναφέρω σε ίδια μορφή.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Την έχω περάσει από εχτές το βράδυ πολύ καλη γρήγορη και μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει ακομη τα "καλουδια" οπως οι 4.1.2 αλλα μεχρι στιγμης παει τελεια....ολα θελουν τον χρονο τους! :D:D:D:D:D
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα κι εγώ από χθες,μέχρι στιγμής όλα καλά και χωρίς το λαγγάρισμα στην οθόνη ξεκλειδώματος!

 

Να ρωτήσω,ο εντοπισμός σφαλμάτων USB,σε ποια ρύθμιση βρίσκεται γιατί δεν μπορώ να το ανακαλύψω :wacko:

Edited by antonis_kiriazis
Link to comment
Share on other sites

Παιδες περασα την v52 και το κινητο εχασε το root.Απ'οτι καταλαβα το εχασε μετα απο εγκατασταση ενος bootanimation που εβαλα.Τι κανω τωρα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα και καλές γιορτές!

 

Δεν ήξερα καν ότι είχε δικό της νήμα η Ομέγα! :ninja:

 

Αναμφισβήτητα κάνετε καλή δουλειά πάντως :cool:

 

Και τώρα μια απλή ερωτησούλα...

 

Η τελευταία έκδοση είναι βασισμένη στην 4.3. Παίζει να βγει στο άμεσο μέλλον άλλη που να είναι βασισμένη στην 4.4; Το λέω αυτό γιατί από την αρχή στήσιμο του κινητού κάθε φορά είναι κάπως χρονοβόρο και σπαστικό... :cry:

 

Βέβαια δεν έχω την παραμικρή ιδέα ποιές είναι οι διαφορές γενικότερα των 4.3 και 4.4, αλλά είπα να ρωτήσω έτσι για το καλό :lol:

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα και καλές γιορτές!

 

Δεν ήξερα καν ότι είχε δικό της νήμα η Ομέγα! :ninja:

 

Αναμφισβήτητα κάνετε καλή δουλειά πάντως :cool:

 

Και τώρα μια απλή ερωτησούλα...

 

Η τελευταία έκδοση είναι βασισμένη στην 4.3. Παίζει να βγει στο άμεσο μέλλον άλλη που να είναι βασισμένη στην 4.4; Το λέω αυτό γιατί από την αρχή στήσιμο του κινητού κάθε φορά είναι κάπως χρονοβόρο και σπαστικό... :cry:

 

Βέβαια δεν έχω την παραμικρή ιδέα ποιές είναι οι διαφορές γενικότερα των 4.3 και 4.4, αλλά είπα να ρωτήσω έτσι για το καλό :lol:

 

:)

Η Ωμεγα που είναι βασισμένη σε samsung (v52) ακολουθεί λίγες μέρες μετά κάθε επίσημη αναβάθμιση που βγάζει η samsung.

Σε 4.4 δεν είναι ακόμα σίγουρο αν και πότε θα βγεί επίσημη. Αν γίνει θα εμφανιστεί το δεύτερο τρίμηνο του 2014. Οπότε δεν είναι κάτι άμεσο.

Από εκεί και πέρα μπορείς να βρείς 4.4 σε custom AOSP ή AOPK αλλά έχουν θεματάκια συμβατότητας. Πχ κάμερα, μπαταρία κλπ.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από έμενα.. συντηρήτρια για την πολύ καλή δουλειά σας..

Έχω να κάνω κάποιες ερωτήσεις..

 

1. Εγώ είχα ρουταρει το κινητό μου με το CF-root. Τώρα τι πρέπει να κάνω να περάσω omera rom? ή πια βήματα καλύτερα πρέπει να κάνω.?

2. Μπορώ να κάνω εγκατάσταση μόνο το CWM Recovery μεσώ odin( και αν ναι, πως γίνεται? ) ή χωρίς ?

3. Χρειάζεται να κάνω φορμάτ την sdcard?

 

Ευχαριστώ πολύ,

Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...