Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ είναι το μήνυμα που είχα γράψει για το πρόβλημα μου αλλά δεν είχα καμία ουσιαστική απάντηση που να έλυσε το πρόβλημα

 

Πήγαινε ρυθμίσεις -> Μπαταρία και δες αν σου τρέχει το media server ή διακομιστής μέσων τι σημαίνει δεν ξέρω πάντος με ένα search που έκανα έχουν πολύ πρόβλημα και όχι μόνο όσοι έχουν το S3.

δες π.χ εδώ

 

Πολύ πιθανά να έχει να κάνει με κάποιο αρχείο εικόνας ή βίντεο που να είναι corrupted.

Σε μεγάλο wipe, για να είσαι σίγουρος ότι δεν έχει μείνει τίποτα, χρειάζεται και φορμάτ η μνήμη (εσωτερική και εξωτερική)

Καλά ξεμπερδέματα:cry:

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε μεγάλο wipe, για να είσαι σίγουρος ότι δεν έχει μείνει τίποτα, χρειάζεται και φορμάτ η μνήμη (εσωτερική και εξωτερική)

Καλά ξεμπερδέματα:cry:

Την κάρτα μνήμης δεν την είχα κάνει φορμάτ αλλά την είχα αφαιρέσει απο το κινητό και το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο, το πρόβλημα δεν διορθώθηκε. Άμα θα έχω χρόνο ίσως δοκιμάσω ξανά την ομέγα 43.1 να δώ αν όλα θα πάνε καλά και με φορμάτ την εξωτερική μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

Τα πήρα στο κρανίο και έκανα ένα global format, δεν άφησα τίποτα, κάρτες μνήμης (εσωτερική και εξωτερική, system, data κλπ)

Τα στήνω όλα από την αρχή χωρίς να επαναφέρω τίποτα με το titanium ακόμα.

Για να δώ αν θα λύσω το πρόβλημα με τον ήχο...

(Υ.Γ. στήνω την 43.1)

Πάνω που έστησα όλο το σύστημα από την αρχή, το ξαναέκανε...Τα νεύρα μου :mad:

 

Έχει κανείς Link για την 42.1 να δοκιμάσω;

Edited by Tsaglis

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Με v43 και Perseus είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Κλοκαρισμενο παντα στα 1.6 και αυτονομία κοντά στη 1.5 μέρα

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Γιατι κλοκαρισμενο τι κερδιζεις ακριβως? ο περσεους τελευταια δεν μου πολυ κανει ...ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΦΤΑΙΕΙ η ν43.1

 

θυμαμαι κατι ν40 ηταν τελειες απο αυτονομια με περσεους.

Link to comment
Share on other sites

παιδια που μπορω να βρω προηγουμενες εκδοσεις της Omega? Εχω τωρα την 43.1 και θελω την 43. Το κινητο χωρις λογο κολλαει ανα διαστηματα και μπορω μονο να βγαλω την μπαταρια για να ξεκολλησει. Δε ξερω αν το εχεις και αλλος ή ειναι καποια απο τις εφαρμογες.

 

Με την 43 δε θυμαμαι να κολλουσε ποτε!

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Γιατι κλοκαρισμενο τι κερδιζεις ακριβως? ο περσεους τελευταια δεν μου πολυ κανει ...ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΦΤΑΙΕΙ η ν43.1

 

θυμαμαι κατι ν40 ηταν τελειες απο αυτονομια με περσεους.

 

Θεωρω οτι αποκτάει πολύ πιο γρήγορη απόκριση σε όλα και αυτό φαίνεται και στα benchmark. Απο μόνος του ο Perseus θεωρώ οτι δίνει πολύ καλη διαχείριση αλλά κλοκαρισμενο απλα νομίζω παει σφεντόνα διψως ίχνος κολλήματος. Με την 43 και Perseus είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

παιδια που μπορω να βρω προηγουμενες εκδοσεις της Omega? Εχω τωρα την 43.1 και θελω την 43. Το κινητο χωρις λογο κολλαει ανα διαστηματα και μπορω μονο να βγαλω την μπαταρια για να ξεκολλησει. Δε ξερω αν το εχεις και αλλος ή ειναι καποια απο τις εφαρμογες.

 

Με την 43 δε θυμαμαι να κολλουσε ποτε!

 

φιλε μου η 43.1 ειναι αψογη....κατι δεν εχεις κανει καλα

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου η 43.1 ειναι αψογη....κατι δεν εχεις κανει καλα

 

Είναι όντως από τις ποιο σταθερές, γρήγορες που έχω βάλει, ενώ άψογη είναι και από θέμα μπαταρίας.

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως από τις ποιο σταθερές, γρήγορες που έχω βάλει, ενώ άψογη είναι και από θέμα μπαταρίας.

 

οκ τοτε θα ψαξω να δω τι παιζει. ισως πρεπει να πω οτι ψιλοκολλαει με τον next launcher και οχι τοσο με τον default launcher. Επισης για τα παιδια που κανουν την τελεια δουλεια αν δεν το εχουν σκεφτει ηδη ας κανουν αυτο πριν την samsung.... αν και ειμαι σιγουρος οτι με το πρωτο δημοσιευμενο firmware απο το S4 θα πιασουν δουλεια :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=359554

Edited by aristotelhs2060
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Θεωρω οτι αποκτάει πολύ πιο γρήγορη απόκριση σε όλα και αυτό φαίνεται και στα benchmark. Απο μόνος του ο Perseus θεωρώ οτι δίνει πολύ καλη διαχείριση αλλά κλοκαρισμενο απλα νομίζω παει σφεντόνα διψως ίχνος κολλήματος. Με την 43 και Perseus είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

 

γιατι στο 1.4 τι διαφορα εχει? αφου αυτο ειναι το μεγιστο που μπορει να πιασει.. Με boeffla εγω νομιζω ειμαι πιο ευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με v43 και stock kernel έχω ένα προβληματάκι με τον ήχο. Αν μείνει λίγο το κινητό χωρίς να το χρησιμοποιώ, κλείνει ο ήχος και για να επανέλθει πρέπει να το ξεκλειδώσω και να πατήσω κουμπί για την ένταση. Είπα να δοκιμάσω μπας και φτιάξει με κανα Fix Permissions και τώρα κάνει ένα loop όταν ανοίγει, δείχνει συνέχεια μία το boot animation και μια τη lockscreen χωρίς background.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Έχω ξαναναφερθεί σε ένα πρόβλημα που έχω, με τη σύνδεση του s3 (v43.1) με το bluetooth (plantronics m165).

Αρχικά και επειδή η rom είναι άψογη σε όλα τα επίπεδα, αλλά και επειδή είχα το ίδιο πρόβλημα και με άλλες omega σκέφτηκα ότι φταίει το bluetooth. Από το πρωί, εντελώς δοκιμαστικά, "ξέθαψα" το αθάνατο HTC DESIRE για να το τεστάρω με το plantronics.

Παίζει άψογα.

Το πρόβλημα που έχω με το s3 λοιπόν ότι είτε κάποιες φορές όταν με καλούν δεν τους ακούω (αυτοί με ακούν), ή κατά τη διάρκεια τις κλήσης : ακούω μπουρμπουλήθρες :) , ξαφνικά ακούω τον άλλο από το κινητό αλλά του μιλάω από το bluetooth και άλλα κουλά.

Θα αρχίσω να παίζω αλλάζοντας διάφορα μπας και λυθεί το πρόβλημα....

 

Τι πρέπει να αλλάζω? kernel ή modem? Εννοώ για την επικοινωνία μέσω bluetooth και άλλα ασύρματα δίκτυα τι από τα δύο τα αλλάζει?

Και αν αλλάξω Modem Π.χ. λογικά θα επηρεαστούν και άλλες παράμετροι (wifi conection 3g κ.λ.π.?)

Ευχαριστώ προκαταβολικά, συγνώμη για την επιμονή επί του θέματος και καλό τριήμερο σε όλους.

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω εγκαταστήσει μια εφαρμογή και για να τρέξει την πρώτη φορά μου ζητάει να πατήσω επάνω στην διαφήμιση που υπάρχει! Το θέμα είναι ότι δεν μου εμφανίζει την διαφήμιση! Έρχεται κάποιο πρόγραμμα προεγκατεστημένο με την omega που μπλοκάρει τις διαφημίσεις ώστε να μπορέσω να το απενεργοποιήσω για να τρέξω αυτό που θέλω?
Rogers
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω εγκαταστήσει μια εφαρμογή και για να τρέξει την πρώτη φορά μου ζητάει να πατήσω επάνω στην διαφήμιση που υπάρχει! Το θέμα είναι ότι δεν μου εμφανίζει την διαφήμιση! Έρχεται κάποιο πρόγραμμα προεγκατεστημένο με την omega που μπλοκάρει τις διαφημίσεις ώστε να μπορέσω να το απενεργοποιήσω για να τρέξω αυτό που θέλω?

 

μπραβο στην Ομεγα και το adfree αν δεν κανω λαθος:)

Link to comment
Share on other sites

μπραβο στην Ομεγα και το adfree αν δεν κανω λαθος:)

 

Δυστυχώς δεν είναι το adfree.. Το απεγκαστέστησα και εξακολουθεί να μη μου εμφανίζει την διαφήμιση.. Κάτι άλλο φταίει..

Rogers
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν είναι το adfree.. Το απεγκαστέστησα και εξακολουθεί να μη μου εμφανίζει την διαφήμιση.. Κάτι άλλο φταίει..

 

Μηπως εχεις το AdAway; και αν ειχες το adfree ξανα καν'το εγκατάσταση ενεργοποιησε το και απενεργοποιησε το..

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις το AdAway; και αν ειχες το adfree ξανα καν'το εγκατάσταση ενεργοποιησε το και απενεργοποιησε το..

 

 

To adfree έχω.Το έκανα ήδη αυτό που είπες αλλά τζίφος..

Rogers
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.πηρα το s3 προχθες ελαφρως μεταχειρισμενο με αποδειξη 11 -2012.φοραει την ωμεγα απο οτι ειδα.δεν ξερω τα συν κ τα πλη,ν απο την μαμα ρομ.παρατηρησα ομως οτι δεν ακουγεται ηχος απο τα πλαινα κουμπια της εντασης οταν αυξομειωνεις την ενταση κατι που εκανε το s2 κ δεν κανει τον ηχο οταν συνδεεις τον φορτιστη κ δεν εχει ηχο οταν τραβας φωτο.φταει κατι που δεν κανει αυτους τους ηχους.δεν ειναι απο ρυθμισεις το εψαξα.να αφησω την ωμεγα η να το κανω μαμα??
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Έχω ξαναναφερθεί σε ένα πρόβλημα που έχω, με τη σύνδεση του s3 (v43.1) με το bluetooth (plantronics m165).

Αρχικά και επειδή η rom είναι άψογη σε όλα τα επίπεδα, αλλά και επειδή είχα το ίδιο πρόβλημα και με άλλες omega σκέφτηκα ότι φταίει το bluetooth. Από το πρωί, εντελώς δοκιμαστικά, "ξέθαψα" το αθάνατο HTC DESIRE για να το τεστάρω με το plantronics.

Παίζει άψογα.

Το πρόβλημα που έχω με το s3 λοιπόν ότι είτε κάποιες φορές όταν με καλούν δεν τους ακούω (αυτοί με ακούν), ή κατά τη διάρκεια τις κλήσης : ακούω μπουρμπουλήθρες :) , ξαφνικά ακούω τον άλλο από το κινητό αλλά του μιλάω από το bluetooth και άλλα κουλά.

Θα αρχίσω να παίζω αλλάζοντας διάφορα μπας και λυθεί το πρόβλημα....

 

Τι πρέπει να αλλάζω? kernel ή modem? Εννοώ για την επικοινωνία μέσω bluetooth και άλλα ασύρματα δίκτυα τι από τα δύο τα αλλάζει?

Και αν αλλάξω Modem Π.χ. λογικά θα επηρεαστούν και άλλες παράμετροι (wifi conection 3g κ.λ.π.?)

Ευχαριστώ προκαταβολικά, συγνώμη για την επιμονή επί του θέματος και καλό τριήμερο σε όλους.

 

Φίλε μου τα ίδια και μένα. Με έχει τρελάνει. Από ότι το έψαξα φταίει ο kernel αλλά δεν έχει βγει λύση ακόμη. Ελπίζω σε κάποια αναβάθμιση να βελτιωθεί.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.πηρα το s3 προχθες ελαφρως μεταχειρισμενο με αποδειξη 11 -2012.φοραει την ωμεγα απο οτι ειδα.δεν ξερω τα συν κ τα πλη,ν απο την μαμα ρομ.παρατηρησα ομως οτι δεν ακουγεται ηχος απο τα πλαινα κουμπια της εντασης οταν αυξομειωνεις την ενταση κατι που εκανε το s2 κ δεν κανει τον ηχο οταν συνδεεις τον φορτιστη κ δεν εχει ηχο οταν τραβας φωτο.φταει κατι που δεν κανει αυτους τους ηχους.δεν ειναι απο ρυθμισεις το εψαξα.να αφησω την ωμεγα η να το κανω μαμα??

 

Φίλε μου όσα αναφέρεις είναι θέμα ROM. Δεν είναι προβλήματα. Απλά η συγκεκριμένη ROM έχει απενεργοποιήσει αυτούς τους ήχους. Και νομίζω στους περισσότερους αρέσει καλύτερα έτσι. Είναι δική σου επιλογή αν θα κρατήσεις την OMEGA ή όχι. Εδώ μέσα όλοι θα σου πούμε να την κρατήσεις και ότι είναι η καλύτερη ROM που μπορείς να έχεις στο γαλαξία σου...

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου όσα αναφέρεις είναι θέμα ROM. Δεν είναι προβλήματα. Απλά η συγκεκριμένη ROM έχει απενεργοποιήσει αυτούς τους ήχους. Και νομίζω στους περισσότερους αρέσει καλύτερα έτσι. Είναι δική σου επιλογή αν θα κρατήσεις την OMEGA ή όχι. Εδώ μέσα όλοι θα σου πούμε να την κρατήσεις και ότι είναι η καλύτερη ROM που μπορείς να έχεις στο γαλαξία σου...

 

οκ ευχαριστω.εχει v42 πως παμε στην επομενη.βοηθειστε λιγο μην κανω καμια βλακεια.ta update εχουν απενεργοποιηθει στην συσκευη.πως αναβαθμιζομαστε??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...