Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μα δεν εχω περασει κατι στην external sd card!

 

γινεται να φλασαρω την omega η καποιο fimrware μεσω odin?και αν ναι πως?

Edited by ioathe
Διπλο Post
Link to comment
Share on other sites

βαλε το zip με την ρομ εκεί και δοκίμασε

τι recovery έχεις

 

δε μπορω να το βαλω γιατι δεν αναγνωριζει ο υπολογιστης το κινητο!

εχω philz recovery αν το λεω σωστα!

Link to comment
Share on other sites

γινεται να φλασαρω την omega η καποιο fimrware μεσω odin?και αν ναι πως?

 

μέσω odin την omega οχι αλλα εδω θα βρεις τα πάντα οσων αφορα τα firmware

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336584

 

δε μπορω να το βαλω γιατι δεν αναγνωριζει ο υπολογιστης το κινητο!

εχω philz recovery αν το λεω σωστα!

λοιπον πήγαινε mound and storage και κανε mount την external sd (usb storage) και θα το δει

Edited by ioathe
Διπλο Post
Link to comment
Share on other sites

μέσω odin την omega οχι αλλα εδω θα βρεις τα πάντα οσων αφορα τα firmware

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336584

 

ευχαριστω θα δοκιμασω να περασω επισημο firmware μεσω odin!

 

λοιπον πήγαινε mound and storage και κανε mount την external sd (usb storage) και θα το δει

 

το δοκιμαζω τωρα!

 

Παιδια καταφερα χαρη σε εσας και περασα την ομεγκα στην external sd card και το κινητο ανοιξε!

Σας ευχαριστω ολους ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ!

Να ειστε καλα!!!!!:)

Edited by ioathe
Διπλο Post
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καταφερα χαρη σε εσας και περασα την ομεγκα στην external sd card και το κινητο ανοιξε!

Σας ευχαριστω ολους ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ!

Να ειστε καλα!!!!!:)

 

:):)και συ να σαι καλα να το χαρείς;)

Link to comment
Share on other sites

Μολις εβαλα την v42.1!Ειναι πολυ καλη με πολλες επιλογες πραγματικα!Παρατηρησα ενα bug ομως...Δε μου δουλευει η διαγραφη στο μενου που σερνεις απο πανω προς τα κατω για να διαγραψεις τις ειδοποιησεις!Εχει κανεις καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Απο χτες που εβαλα και εγω την 42.1 μου χαθηκ το clockworkmod recovery. Προσπαθω να το βαλω μεσω odin αλλα παλι μου βγαζει το original flashing menu. Βοηθεια παιδια!
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Τη rom την εχεις αποθηκευμενη στη μνημη?Λογικα θα σου εσβησε.

 

μα προσπαθησα να τη ξαναπερασω και τπτ. και τωρα επειδη δεν δουλευει το clockworkmod δε μπορω να ξαναπερασω την Omega...

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο mod που να κάνει το notification panel μαύρο από διάφανο που είναι στη 19.2; Δε θέλω να αλλάξω ρομ ούτε και τίποτα άλλο. Μόνο να είναι μαύρο το notification panel. Όταν είχε βγει η 19.2 υπήρχε στα omega files αλλά δυστυχώς δεν το κράτησα. Το έχει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Απο χτες που εβαλα και εγω την 42.1 μου χαθηκ το clockworkmod recovery. Προσπαθω να το βαλω μεσω odin αλλα παλι μου βγαζει το original flashing menu. Βοηθεια παιδια!

 

Δηλαδη περνας μεσω odin το clockworkmod σου κανει την εγκατασταση κανονικα αλλα οταν ανοιγεις το τηλεφωνο δεν το αναγνωριζει? γιατι μου φαινεται λιγο κουλο...

Πριν αρχισεις να σκαλιζεις το κινητο δεν εκανες πουθενα ενα back up τη ρομ που ειχες πριν?

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο mod που να κάνει το notification panel μαύρο από διάφανο που είναι στη 19.2; Δε θέλω να αλλάξω ρομ ούτε και τίποτα άλλο. Μόνο να είναι μαύρο το notification panel. Όταν είχε βγει η 19.2 υπήρχε στα omega files αλλά δυστυχώς δεν το κράτησα. Το έχει κανείς;

 

Γιατι θες να κρατησεις τοσο την 19.2? ειναι τοσο καλυτερη απο τις καινουριες?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο mod που να κάνει το notification panel μαύρο από διάφανο που είναι στη 19.2; Δε θέλω να αλλάξω ρομ ούτε και τίποτα άλλο. Μόνο να είναι μαύρο το notification panel. Όταν είχε βγει η 19.2 υπήρχε στα omega files αλλά δυστυχώς δεν το κράτησα. Το έχει κανείς;

 

Φιλε μου απο τα λεγομενα σου και απο το avatar σου καταλαβα οτι μιλας για το S2..Εδω μιλαμε μονο για το S3.. :)

Μπορεις να ρωτησεις εδω αυτο που θελεις..

 

Γιατι θες να κρατησεις τοσο την 19.2? ειναι τοσο καλυτερη απο τις καινουριες?

 

Αν σου απαντουσε νομιζω πως θα ανοιγατε μεγαλη συζητηση.... :p

Edited by motomoto00
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη περνας μεσω odin το clockworkmod σου κανει την εγκατασταση κανονικα αλλα οταν ανοιγεις το τηλεφωνο δεν το αναγνωριζει? γιατι μου φαινεται λιγο κουλο...

Πριν αρχισεις να σκαλιζεις το κινητο δεν εκανες πουθενα ενα back up τη ρομ που ειχες πριν?

 

ακριβως! τλπ μαυτα και μαυτα καπως δουλεψε (δε ξερω πως). Πανω που ημουν ετοιμος για hard format. πατησα το volume up home και Power και βγηκε το clockworkmod που εβαλα χειροκινητα και ετσι ξαναπερασα την Omega. Εχω την εκδοση 6.0.6.2 αν θυμαμαι καλα. ειναι διαφορετικη απο την 42. Μαλλον ειναι αυτη που εβαλα απο τον οδηγο root στο Myphone. Τωρα βγαζει κανονικα το clockworkmod οταν παταω reboot ευτυχως!

Edited by aristotelhs2060
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς πως να ενεργοποιήσουμε την απόρριψη κλήσης με SMS..? Ανέκαθεν λειτουργούσε και από στην v40,41,42 δεν μου εμφανίζει κάτω όταν κάποιος με καλεί, το γνωστό συρτάρι για reject με SMS reply.. Σε εσας λειτουργει?
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Αν σου απαντουσε νομιζω πως θα ανοιγατε μεγαλη συζητηση.... :p

 

μπορει να μου πει μερικα θετικα για εκεινον τουλαχιστον για να κρινω μετα μονος μου...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είμαι με v39 και τον περσέα για κέρνελ και λαγκαρει σαν διάολος.με galaxy s2 σε paranoid rom είχε τα μισά lags.να ξεφουσκόσω από προεγγατεστιμένη samsung σαβούρα.και ναι ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ FACTORY RESET.

halasy το s2.

δεν πράζ ρα χαζέ πάρι του s3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το κινητό. Δεν ξέρω αν φταίει η ρομ (δεν δοκίμασα να γυρίσω σε στοκ) ή αν πρέπει να ζητήσω αντικατάσταση. Πολλές φορές ενώ δείχνει ότι έχει σήμα με παίρνουν στο σταθερό και μου λένε ότι είναι κλειστό. Αν δοκιμάσω να κάνω κλήση μου βγάζει "μη εγγεγραμένο στο δίκτυο" και πρέπει να το βάλω σε airplane mode και να το ξαναανοίξω για να δουλέψει. Καμιά ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Πολλά μπορεί να συμβαίνουν. Αν έχεις Cosmote έχω παρατηρήσει πρόβλημα τελευταία στο wcdma δίκτυο. Δεν είναι σταθερό και όταν το κινητό προσπαθήσει να γυρίσει αυτόματα σε GSM τότε μπλοκάρεται η εγγραφή του στο δίκτυο. Δοκίμασε να βάλεις για λίγο καιρό επιλογή δικτύου μόνο GSM στις ρυθμίσεις. Εάν σου κάνει τα ίδια τότε γύρνα σε stock rom και βλέπεις...

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το κινητό. Δεν ξέρω αν φταίει η ρομ (δεν δοκίμασα να γυρίσω σε στοκ) ή αν πρέπει να ζητήσω αντικατάσταση. Πολλές φορές ενώ δείχνει ότι έχει σήμα με παίρνουν στο σταθερό και μου λένε ότι είναι κλειστό. Αν δοκιμάσω να κάνω κλήση μου βγάζει "μη εγγεγραμένο στο δίκτυο" και πρέπει να το βάλω σε airplane mode και να το ξαναανοίξω για να δουλέψει. Καμιά ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει;

την εγκατέστησες με full wipe ?

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Πολλά μπορεί να συμβαίνουν. Αν έχεις Cosmote έχω παρατηρήσει πρόβλημα τελευταία στο wcdma δίκτυο. Δεν είναι σταθερό και όταν το κινητό προσπαθήσει να γυρίσει αυτόματα σε GSM τότε μπλοκάρεται η εγγραφή του στο δίκτυο. Δοκίμασε να βάλεις για λίγο καιρό επιλογή δικτύου μόνο GSM στις ρυθμίσεις. Εάν σου κάνει τα ίδια τότε γύρνα σε stock rom και βλέπεις...

Σε gsm only το είχα, πρόσφατα το γύρισα 3g. Θα δοκιμάσω πάλι γιατί δεν είμαι σίγουρος αν το έκανε στο gsm only

την εγκατέστησες με full wipe ?

Ναι, πάντα full wipe

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...