Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα.

Τι εννοεις δε το βλεπεις πουθενα?Δεν ειναι διαφορετικο οπτικα.Απλα εχει προστεθει η πλοηγηση για την Ελλαδα.

 

Το ξέρω απλά παραμένει η αρχική έκδοση χωρίς πλοήγηση κτλ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια εχω τον τελευταιο kernel του Siryah αξιζει να βαλω το touch boost level στα 200 mhz εξοικονομει μπαταρια αξζει δηλαδη?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ όλους,

νέα Omega v10

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=29386164&postcount=10099

 

EDIT:

Ενημερωσα τα πρωτα post.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!

Copy paste από το πρωτο ποστ

Διαβάστε εδώ προσεκτικά για την Omega v10 πριν την κάνετε εγκατάσταση.

Αν έχετε κλειδωμένο τηλέφωνο η v10 θα σας κλειδώσει την sim, διαβάστε πως θα την ξεκλειδώσετε εύκολα στο link που έδωσα.

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

μολις την εβαλα και τουρμπισε!!!!κομπλε ειμαστε!δε μου πεταξε τιποτα κλειδωματα σιμ ισως επειδη το ειχα απενεργοποιημενο απο πριν στις ρυθμισεις

 

ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑΝΝΗ

 

συνεχεια εντυπωσεων μετα το περας της ημερας σε πληρη τεστ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Ερώτηση: το δικό μου το galaxy s iii το αγόρασα από το πλαίσιο χωρίς carrier και απλά έβαλα την sim μου και δούλεψε.Αν βάλω την v10 θα κλειδώσει ή είναι ξεκλέιδωτο μοντέλο?

 

Υ.Γ φαντάζομαι η ερώτηση για κάποιους είναι αστεία αλλά be patient with me . I'm a newbie!!

Link to comment
Share on other sites

μολις την εβαλα και τουρμπισε!!!!κομπλε ειμαστε!δε μου πεταξε τιποτα κλειδωματα σιμ ισως επειδη το ειχα απενεργοποιημενο απο πριν στις ρυθμισεις

 

ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑΝΝΗ

 

συνεχεια εντυπωσεων μετα το περας της ημερας σε πληρη τεστ

 

Χαιρομαι που σου αρεσει :)

 

Καλησπέρα παιδιά

 

Ερώτηση: το δικό μου το galaxy s iii το αγόρασα από το πλαίσιο χωρίς carrier και απλά έβαλα την sim μου και δούλεψε.Αν βάλω την v10 θα κλειδώσει ή είναι ξεκλέιδωτο μοντέλο?

 

Υ.Γ φαντάζομαι η ερώτηση για κάποιους είναι αστεία αλλά be patient with me . I'm a newbie!!

 

Αν έχεις κλειδωμένο τηλέφωνο η v10 θα σας κλειδώσει την sim αν δεν είναι κλειδωμένο δεν έχεις πρόβλημα :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

παιδες μην αλλαξετε κερνελ!!!

απ οσο φαινεται υπαρχει προβλημα με τους αλλους κερνελ εκτος απο αυτόν που εχει η ρομ μονη της!!!!

Link to comment
Share on other sites

μπορούμε να ξέρουμε από πριν τι συσκευή έχω ?(κλειδωμένη ή ξεκλείδωτη) φαίνεται από κάπου?

 

Ρώτησε εκεί που το αγόρασες.

 

παιδες μην αλλαξετε κερνελ!!!

απ οσο φαινεται υπαρχει προβλημα με τους αλλους κερνελ εκτος απο αυτόν που εχει η ρομ μονη της!!!!

 

Καλό θα ήταν όλοι πριν βάλετε την Omega να διαβάσετε το post που εχω δώσει πιο πάνω,

τα αναφέρω όλα εκεί.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

το ξερω γιαννη απλα το τονιζω μη γινει καμια στραβη!!!

 

Το ξέρω, καλύτερα να το διπλό αναφέρουμε για να το δουν όλοι :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

να το λεμε ανα σελιδα:):)

 

edit

για οποιον ενδιαφερεται

τελικα φτιαχτηκε ο siyah για την 10 τον δοκιμαζω και δουλευει μια χαρα!

Edited by mantzaros
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν αυτή την Rom:

1) Όταν σε καλούν από το νούμερο που έχεις κάνει προώθηση στο κινητό σου, αν βγάζει προώθηση κλήσης, όπως στο original λογισμικό.

2) Αυτή η έκδοση βγάζει τα νούμερα που πληκτρολογείς πχ αν πατήσεις 21034342… σου βγάζει τις πιθανές επιλογές ….

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω βάλει διάφορες omega rom στο S3 ξεκινώντας από την 7 κ μετά σχεδόν όλες. Μέχρι χθες είχα την 9.1 με siyah. Χθες έβαλα την 10 κ έχω 2 σημαντικά προβλήματα κ θα ήθελα να τα αναφέρω να δω αν τα έχει κ άλλος. Καταρχήν rom πέρασα με full wipe κ το έχω επαναλάβει 2-3 φορές διαπιστώνοντας τα ίδια προβλήματα.

Τα προβλήματα που μου έχουν παρουσιαστεί είναι 1) δεν λειτουργεί το home button(λειτουργεί για να ανάψει η οθόνη αφού έχει σβήσει αλλά δεν λειτουργεί για να πάει στην αρχική οθόνη ενώ είμαι σε μία εφαρμογή πχ ή ενώ είναι σε κάποιο μενού) κ 2)όταν η οθόνη είναι να σβήσει, μετά από τον χρόνο που έχουμε ορίσει ή πατώντας το power button στιγμιαία σβήνει σαν κάτι παλιές τηλεοράσεις με μία γραμμούλα στη μέση, ή σαν να τελείωσε η μπαταρία κ αυτό είναι λίγο τρομακτικό... Εκτός κ αν είναι feature... Δεν ξέρω... :)

Για το πρώτο πρόβλημα δεν είναι σίγουρος πότε ακριβώς ξεκινάει ή αν το κάνει εξ αρχής με μόνο την rom περασμένη ή αν το κάνει μετά από siyah 1.4 ή ακόμα μετά κ από titanium restore. Το δεύτερο πάντως μου το κάνει εξ αρχής.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω βάλει διάφορες omega rom στο S3 ξεκινώντας από την 7 κ μετά σχεδόν όλες. Μέχρι χθες είχα την 9.1 με siyah. Χθες έβαλα την 10 κ έχω 2 σημαντικά προβλήματα κ θα ήθελα να τα αναφέρω να δω αν τα έχει κ άλλος. Καταρχήν rom πέρασα με full wipe κ το έχω επαναλάβει 2-3 φορές διαπιστώνοντας τα ίδια προβλήματα.

Τα προβλήματα που μου έχουν παρουσιαστεί είναι 1) δεν λειτουργεί το home button(λειτουργεί για να ανάψει η οθόνη αφού έχει σβήσει αλλά δεν λειτουργεί για να πάει στην αρχική οθόνη ενώ είμαι σε μία εφαρμογή πχ ή ενώ είναι σε κάποιο μενού) κ 2)όταν η οθόνη είναι να σβήσει, μετά από τον χρόνο που έχουμε ορίσει ή πατώντας το power button στιγμιαία σβήνει σαν κάτι παλιές τηλεοράσεις με μία γραμμούλα στη μέση, ή σαν να τελείωσε η μπαταρία κ αυτό είναι λίγο τρομακτικό... Εκτός κ αν είναι feature... Δεν ξέρω... :)

Για το πρώτο πρόβλημα δεν είναι σίγουρος πότε ακριβώς ξεκινάει ή αν το κάνει εξ αρχής με μόνο την rom περασμένη ή αν το κάνει μετά από siyah 1.4 ή ακόμα μετά κ από titanium restore. Το δεύτερο πάντως μου το κάνει εξ αρχής.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Το 1) που αναφερεις δε το εχω αντιμετωπισει να για να βοηθησω.Ισως κατι εχει να κανει με το Svoice???

Το 2) ειναι feature και ονομαζεται crt off (ακριβως οπως οι παλιες τηλεορασεις)...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

απενεργοποιείται το 2 κ να σβήνει κανονικά?

 

Πήγαινε στην εφαρμογή omega kitchen και κάτω κάτω θα βρεις τα mods για την omega 10.

Εκεί είναι και το crt off zip που θα κατεβάσεις και θα το κανείς install στο recovery.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στην εφαρμογή omega kitchen και κάτω κάτω θα βρεις τα mods για την omega 10.

Εκεί είναι και το crt off zip που θα κατεβάσεις και θα το κανείς install στο recovery.

 

Βασικά μάλλον το "remove crt effect" θέλει γιατί το crt off κάνει το εφέ μόνο στο κλείσιμο (απ' ότι έχω καταλάβει).

 

Κάτι άλλο τώρα. Διαβάζω στο xda στο thread της Omega ότι κάποιοι διαπιστώνουν ότι μετά την εγκατάσταση της v.10 (κάποιοι αναφέρουν και με την 9) τους ενεργοποιείται το wifi μόνο του. Επειδή δεν έχω αρκετά ποστς για να αναφέρω εκεί τη δική μου εμπειρία αλλά και επειδή ίσως και κάποια παιδιά από εδώ το έχουν παρατηρήσει, έχω διαπιστώσει το εξής :

Δεν έχω περάσει ούτε την 9 (είμαι με την 8.1) ωστόσο τις τελευταίες ημέρες είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα. Διακόπτοντας κάποιες εφαρμογές με το Titanium έχω καταλήξει ότι το πρόβλημα το προκαλεί μάλλον το Paperland wallpaper (εγώ μάλιστα είχα βάλει το pro). Επειδή το συγκεκριμένο wallpaper έχει γίνει γνωστό πρόσφατα είναι λοιπόν πιθανό να παρουσιάζεται τώρα το πρόβλημα αυτό σε αρκετούς χρήστες. Δεν αποκλείω μάλιστα να φταίει και η έκδοση που κυκλοφορεί σε διάφορα"sites", η οποία να έχει "πρόβλημα". Αν και συνεχίζω να παρακολουθώ την εξέλιξη στο θέμα αυτό διαπιστώνω πάντως ότι τις τελευταίες ώρες δεν μου το παρουσιάζει και μάλλον έφταιγε το συγκεκριμένο wallpaper. Το αναφέρω, λοιπόν, εδώ (αν και ίσως μπορούσε να μπει και στην ενότητα των προγραμμάτων) διότι είδα ότι απασχολούσε αρκετούς χρήστες της Omega και πιθανώς αν έμπεινε αλλού δεν θα το πρόσεχαν κάποιοι. Αν επιβεβαιωθεί και από άλλους καλό θα ήταν να το γράψει κάποιος που μπορεί και στο xda.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά μάλλον το "remove crt effect" θέλει γιατί το crt off κάνει το εφέ μόνο στο κλείσιμο (απ' ότι έχω καταλάβει).

 

Κάτι άλλο τώρα. Διαβάζω στο xda στο thread της Omega ότι κάποιοι διαπιστώνουν ότι μετά την εγκατάσταση της v.10 (κάποιοι αναφέρουν και με την 9) τους ενεργοποιείται το wifi μόνο του. Επειδή δεν έχω αρκετά ποστς για να αναφέρω εκεί τη δική μου εμπειρία αλλά και επειδή ίσως και κάποια παιδιά από εδώ το έχουν παρατηρήσει, έχω διαπιστώσει το εξής :

Δεν έχω περάσει ούτε την 9 (είμαι με την 8.1) ωστόσο τις τελευταίες ημέρες είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα. Διακόπτοντας κάποιες εφαρμογές με το Titanium έχω καταλήξει ότι το πρόβλημα το προκαλεί μάλλον το Paperland wallpaper (εγώ μάλιστα είχα βάλει το pro). Επειδή το συγκεκριμένο wallpaper έχει γίνει γνωστό πρόσφατα είναι λοιπόν πιθανό να παρουσιάζεται τώρα το πρόβλημα αυτό σε αρκετούς χρήστες. Δεν αποκλείω μάλιστα να φταίει και η έκδοση που κυκλοφορεί σε διάφορα"sites", η οποία να έχει "πρόβλημα". Αν και συνεχίζω να παρακολουθώ την εξέλιξη στο θέμα αυτό διαπιστώνω πάντως ότι τις τελευταίες ώρες δεν μου το παρουσιάζει και μάλλον έφταιγε το συγκεκριμένο wallpaper. Το αναφέρω, λοιπόν, εδώ (αν και ίσως μπορούσε να μπει και στην ενότητα των προγραμμάτων) διότι είδα ότι απασχολούσε αρκετούς χρήστες της Omega και πιθανώς αν έμπεινε αλλού δεν θα το πρόσεχαν κάποιοι. Αν επιβεβαιωθεί και από άλλους καλό θα ήταν να το γράψει κάποιος που μπορεί και στο xda.

 

Εγώ δεν το έχω και πάλι το wifi μου κάνει το ίδιο...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το έχω και πάλι το wifi μου κάνει το ίδιο...

 

Και εγώ χωρίς να το έχω αυτό μετά από επανεκκίνηση μου ενεργοποιηται το wifi...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος λογος που δεν εχει παει η ομεγα στην lg8;

 

ο γιαννης ειναι διακοπες αλλα παρολα αυτα αυριο μεθαυριο θα ανεβασει την v11

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,αν και ειναι λιγο off topic,εχω την ομεγα 9.1 και θελω να ξαναγιρισω στη επισημη εκδοση αυτη οπως το πηρα και να γινω και unroot θα μπορουσε καποιος να με παραθεσει σε καποιο τοπικ που να λεει πως να το κανω γιατι φοβαμαι μην κανω καμια βλακεια....Ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...