Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του Samsung Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου ειδα οτι ειπες για 400 λιρες.

Γιατι δεν ερχεσαι εδω και να το αγορασεις πιο φθηνα απο εδω: http://www.birdphone.gr/gr/prdid/3f824add08af4b50977d43b2fffa1de4/productinfo.aspx

 

Σκέψου ότι πρίν 10-15 μέρες έκανε 430 ευρώ περίπου, την προηγούμενη εβδομάδα 412 και πλέον είναι στα 404 ευρώ...όσο πλησιάζει η κυκλοφορία του νέου του "αδερφού" όλο και θα πέφτει...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σκέψου ότι πρίν 10-15 μέρες έκανε 430 ευρώ περίπου, την προηγούμενη εβδομάδα 412 και πλέον είναι στα 404 ευρώ...όσο πλησιάζει η κυκλοφορία του νέου του "αδερφού" όλο και θα πέφτει...

μπα και πιο μπροστα έπεφτε δεν μασαει !:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πάντως ότι η τιμή του πέφτει πολύ γρήγορα , σε σχέση με τον προκάτοχό του....όπως και να έχει νομίζω θα σταθεροποιηθεί ...δεν υπάρχει λόγος να πάει κάποιος σε S4 οπότε θα συνεχίσει να υπάρχει ζήτηση..

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση στους γνωστες.Υπαρχει το ι9300 σε titanium grey unbranded η' ειναι εκδοση καποιου παροχου?Ρωταω γιατι το ειδα σε ενα μαγαζι στο skroutz σε πολυ καλη τιμη αλλα μεχρι τωρα δεν το ειχα ξαναδει.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Όντως η τιμή του πέφτει πιο γρήγορα από το sii. Στα μεσα φεβρουαρίου που το πήρε φίλος από ομόνοια είχε 440. Οπότε σε 5 βδομάδες έχασε κατί παραπάνω από 40 ευρώ, καθόλου άσχημα! Λογικά θα πέσει κι άλλο μέχρι να έρθει το s4 αλλά κάποια στιγμή θα σταθεροποιηθεί. Αν πέσει η τιμή του στα 350 ας πούμε θα είναι μια αρκετά ελκυστική αγορά αφού θα πάρει και τα software καλούδια του διαδόχου, παράλληλα βέβαια θα πρέπει να κοιτάμε και τις τιμές των περσυνών, πλέον, 4πύρηνων ανταγωνιστών. Για μένα από ένα σημείο και μετά είναι υπερβολή αυτα τα 8πύρηνα, 2 γίγα μνήμη, full hd οθόνη σε 5''. Όχι βέβαια αν είχα τα λεφτά ότι δεν θα γαργαλιόμουν να τα πάρω. Επίσης τελειώνοντας να πω ότι έχει πέσει ικανοποιητικά και η τιμή του lte μοντέλου, πλέον στα 452. :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω δεί το i9305lte στο alfa mobiles μάυρο στα 420και το i9300 στα 395 ευρώ!!! Έχει αγοράσει κανείς απο αυτό το κατάστημα?Είναι αξιόπιστο?Το βρήκα στο bestprice.Η τιμή πάντως είναι πολύ ελκυστική....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω δεί το i9305lte στο alfa mobiles μάυρο στα 420και το i9300 στα 395 ευρώ!!! Έχει αγοράσει κανείς απο αυτό το κατάστημα?Είναι αξιόπιστο?Το βρήκα στο bestprice.Η τιμή πάντως είναι πολύ ελκυστική....

Καλησπέρα και σε σένα φίλε μου..420 ευρώ είναι πολύ καλή τιμή για το LTE οπότε για μένα πάρτο.Εγώ να φανταστείς αγόρασα το i9300 στα 430 πριν 10 μέρες.

Για το κατάστημα δεν έχω προσωπική άποψη,αλλά από αξιολογήσεις χρηστών καλό φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω δεί το i9305lte στο alfa mobiles μάυρο στα 420και το i9300 στα 395 ευρώ!!! Έχει αγοράσει κανείς απο αυτό το κατάστημα?Είναι αξιόπιστο?Το βρήκα στο bestprice.Η τιμή πάντως είναι πολύ ελκυστική....

 

Δες μία το post 454 στο νήμα για το 9305. Γράφει ότι είναι το 9305Ν. Μετά νομίζω εξηγούν τις διαφορές :)

Link to comment
Share on other sites

Απο ότι διάβασα δέν παίζει ρόλο εάν είναι το Ν στην Ελλάδα. Και κάτι ακόμα...Πώς μπορώ να διαβασω κριτικές για το κατάστημα Alfamobile?
Link to comment
Share on other sites

ηθελα μια βοηθεια.

ενδιαφερομαι να αγορασω ενα s3 απο birdphone.

απο οσο με ενημερωσανε στο καταστημα ισχυει δυο χρονια εγγυηση καθως ευρωπαικο μοντελο.

απλα μου ειπανε οτι ειναι της T mobile.αυτο ειναι κακο η αδιαφορο?

 

ο φοβος μου ειναι μην παρω κατι που ειναι εισαγωγη εκτος ευρωπης.

 

ευχαριστω.

 

ΥΓ μολις ειδα οτι ειχα απαντηση σε λαθος ενοτητα.

το ψαχνω σε μαυρο χρωμα.

Link to comment
Share on other sites

γερμανικο ειναι ,δεν εχεις κανενα προβλημα.

 

Αυτό δεν σημαίνει πως είναι branded άν είναι της T - Mobile?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Φίλε καλο δεν ειναι,απλα θα έχεις κάποιο bloatware απο την Τ-Μobile(κανενα logo στο boot,κάποιο app κλπ)

Τίποτα κακο.Φλασαρεις εσυ οτι θες πριν καν ξεκινήσεις να το πειραζεις και είσαι τζετ.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι σίγουρος, μπορεί να υπάρχει θέμα με την εγγύηση. Καλό ειναι πριν το πάρεις, κάνε ένα τηλέφωνο στην αντιπροσωπεία και ρώτα. Βέβαια η κάθε αντιπροσωπεία έχει τα δικά της χούγια στην Ελλάδα, για αυτό καλό είναι να είσαι σίγουρος μην σου πουν να το στείλεις καμιά Γερμανία (ή να το στείλει το κατάστημα).
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν σημαίνει πως είναι branded άν είναι της T - Mobile?

δεν ειναι απαραιτητο. και εμενα γερμανικο απο vodafone ειναι και δεν εχει κανενα logo και app της vodafone.

φιλος ειχε παρει απο κινητο....νια s2 γερμανικο απο tmobile και ηταν καθαρο χωρις λογκο και τετοια.

αφου θα πει απο εκει να το παρει ας το τσεκαρει και επιτοπου.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε καλο δεν ειναι,απλα θα έχεις κάποιο bloatware απο την Τ-Μobile(κανενα logo στο boot,κάποιο app κλπ)

Τίποτα κακο.Φλασαρεις εσυ οτι θες πριν καν ξεκινήσεις να το πειραζεις και είσαι τζετ.

 

ευχαριστω παιδια.

 

αυτο ακριβως μου ειπανε.στην εκκινηση αναφερει το T-mobile και μετα μπαινει κανονικα στο μενου,γλωσσα γραφης κανονικα Ελληνικα.

 

αν φλασαρω οτι θελω η εγγυηση παραμενει?

εννοω χωρις να περασω παλι την εργοστασιακη σε περιπτωση βλαβης.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια.

 

αυτο ακριβως μου ειπανε.στην εκκινηση αναφερει το T-mobile και μετα μπαινει κανονικα στο μενου,γλωσσα γραφης κανονικα Ελληνικα.

 

αν φλασαρω οτι θελω η εγγυηση παραμενει?

εννοω χωρις να περασω παλι την εργοστασιακη σε περιπτωση βλαβης.

 

Και μένα ακριβώς τα ίδια μου είπανε... Αλλά το τηλέφωνο είναι ρουμάνικο.

Απλά αλλάξανε το csc από COA σε EUR.

Έχει κανονικά ελληνικά. Θεωρητικά όμως είναι εκτός εγγύησης...

Δες και εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336584&page=110

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

Και μένα ακριβώς τα ίδια μου είπανε... Αλλά το τηλέφωνο είναι ρουμάνικο.

Απλά αλλάξανε το csc από COA σε EUR.

Έχει κανονικά ελληνικά. Θεωρητικά όμως είναι εκτός εγγύησης...

Δες και εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336584&page=110

 

 

χμ...

πηγες τους το ειπες?

φανταζομαι δεν εβγαλες ακρη ε?

Link to comment
Share on other sites

Και μένα ακριβώς τα ίδια μου είπανε... Αλλά το τηλέφωνο είναι ρουμάνικο.

Απλά αλλάξανε το csc από COA σε EUR.

Έχει κανονικά ελληνικά. Θεωρητικά όμως είναι εκτός εγγύησης...

Δες και εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336584&page=110

 

εκτος εγγυησης επειδη αλλαξαν csc? διοτι αν ηταν ρουμανικο και επειδη η ρουμανια ειναι στην ΕΕ δεν θα ειχες προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Επικοινωνησα με μπιρντφον και με διαβεβαιωσαν οτι δεν υπαρχει κανενα θεμα με την εγγυηση.Την καλυπτει κανονικα η Σμαρτεκ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...