Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S IIΙ


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερωτηση: εχω το s3 το ειχα παρει απο birdphone πιθανων ειναι εισαγωγη απο Γερμανία η απο Γαλλία δεν ειμαι σίγουρος και το εχω ρουταρισμενο. Αν κατεβασω απο το sammobile.com firmware ελληνικό να του περασω με το Odin θα το δεχτεί η θα εχω θεμα?

 

Θα έχεις θέμα.

Πρέπει μετα να μηδενίσεις τον counter και μετά να αλλάξεις το CRC code στη χώρα που ανηκεις.

Για το τελευταίο διάβασε 3-4 σελίδες πίσω ενα post μου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
Μου ήρθε μια αναβάθμιση περί τα 48 mb ,την πέρασα και μου φαίνεται ότι το τηλέφωνο, λειτουργεί πιο ομαλά.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παιδια καλημερα.

χθες το κινητο μου εσβησε και οταν το ανοιγα κολλουσε στην πρωτη οθονη με το logo του galaxy s3

και τα λοιπα. Δεν εφτανε ουτε στο μπλε λογοτυπο της samsung ουτε γινοταν δονηση ουτε αναβοσβηνε το

φωτακι πανω αριστερα.

Αυτο εγινε αφου απο το σαββατο μ τρεμοεπαιζε η οθονη και εσβηνε το κινητο μεσα στη μερα αλλα οταν το

ανοιγα δουλευε κανονικα. Γιαυτο το λογο νομιζα οτι απλα πεθανε η μπαταρια και γιαυτο παραγγειλα αλλη.

Ηρθε σημερα αλλαξα μπαταρια τα ιδια.

Εψαξα λιγο στο net και ειδα οτι πρεπει να γινει φλασαρισμα γιατι οταν μπαινω στο recovery mode μου γραφει

E: failed to mount και τα λοιπα.

Η ερωτηση μου ειναι εαν υπαρχει τροπος να σωσω τα αρχεια μ και αν οντως πρεπει να κανω φλασαρισμα με το

odin.( η τελος παντων εαν υπαρχει καποια αλλη λυση)

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

αν το τηλ ανοιγει το βλεπει ο υπολογιστης? αν ναι παιρνεις τα αρχεια σου και φλασαρεις.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

το κινητο δεν ανοιγει.. κολλαει στο αρχικο λογκο απλα αμα κρατησεις πατημενα τα πληκτρα σε βαζει στο αναλογο mode.

διαβασα καπου για προγραμματα που επαναφερουν φωτογραφιες και τα λοιπα μετα απο φλασαρισμα?

να ειναι αξιοπιστα αραγε?

Link to comment
Share on other sites

το κινητο δεν ανοιγει.. κολλαει στο αρχικο λογκο απλα αμα κρατησεις πατημενα τα πληκτρα σε βαζει στο αναλογο mode.

διαβασα καπου για προγραμματα που επαναφερουν φωτογραφιες και τα λοιπα μετα απο φλασαρισμα?

να ειναι αξιοπιστα αραγε?

στο δικο μου μονο την καρτα βλεπουν τετοια προγραμματα,αν μπεις σε ρεκοβερυ μοντ με vol-up,power,center, κανε wipe data πιστευω οτι θα ανοιξει το τηλ,αλλα δεν ξερω για τα αρχεια αν θα σωθουν.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

τελικα εχω εγγυηση θα το στειλω στο service
Tότε σίγουρα θα χάσεις τα πάντα μέσα από το κινητό....το μόνο που θα κάνουν είναι να βάλουν το κινητό σε download mode και θα φλασάρουν την τελευταία επίσημη ROM για το κινητό σου κάνοντας του factory reset.

 

Dοκίμασε να φλασάρεις την rom που έχεις εσύ χωρίς τα wipes μήπως ανοίξει το κινητό με τα αρχεία σου κανονικά.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

πως θα φλασαρω τη ρομ που εχω εγω? που θα βρω ποια εχω?

πως γινεται φλασαρισμα χωρις να σβησεις τπτ??

Link to comment
Share on other sites

τρεξε το kies και και συνδεσε το τηλ.οταν το αναγνωριση γραφει πιο λογισμικο εχεις.επισης διαβασε στο ερωτησεις στην αρχικη σελιδα του φορουμ για το ς3 Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

το kies δεν μπορει να διαβασει το κινητο γιατι δεν ανοιγει.

ωστοσο βρηκα οτι ειναι γερμανικης προελευσης!

Link to comment
Share on other sites

το kies δεν μπορει να διαβασει το κινητο γιατι δεν ανοιγει.

ωστοσο βρηκα οτι ειναι γερμανικης προελευσης!

σωστα αλλα ποια? τελως παντων αν βρεις ποια ακριβως εχεις θα διαβασεις τις οδηγιες στο "επισημα φιρμγουερ"και θα φλασαρεις.μπορει και να μην χαθουν τα δεδομενα σου.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εαν φλασαρεις την αρχικη (στοκ) ρομ του κινητου υπαρχει περιπτωση να μη χαθουν τα δεδομενα ΕΝΩ

αμα βαλεις οποιαδηποτε αλλη(απο τις επισημες παντα) θα χαθουν 100% ? πως γινεται αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εαν φλασαρεις την αρχικη (στοκ) ρομ του κινητου υπαρχει περιπτωση να μη χαθουν τα δεδομενα ΕΝΩ

αμα βαλεις οποιαδηποτε αλλη(απο τις επισημες παντα) θα χαθουν 100% ? πως γινεται αυτό?

η βασηειναι οτι θα χαθουν,απλως μερικες φορες που φλασαρισα καποια αρχεια δεν τα εχασα,εχασα εφαρμογες.συμβαινει.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά φλασαρα κανονικα με odin απενεργοποιοντας το F. Reset Time και ολα δουλεψαν ρολοι!

Δε χαθηκε τπτ και το κινητο λειτουργησε κανονικα με μηδενικη απωλεια δεδομενων!

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

για σας παιδιά λέω να πάω λίγο πίσω στην 4.1.2 πια είναι ι καλύτερη ι τελεφτεα να υποθέσω η να παω στη 4.1.1...
Link to comment
Share on other sites

για σας παιδιά λέω να πάω λίγο πίσω στην 4.1.2 πια είναι ι καλύτερη ι τελεφτεα να υποθέσω η να παω στη 4.1.1...

δεν θα προτεινω,αλλα αν γυρισεις δωσε εντυπωσεις η μαλλον θα ελεγα οχι 4.1.1

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Σκέφτομαι να επιστρέψω στην επίσημη 4.1.2 να το δοκιμάσω για λίγο καιρό μιας και το αγόρασα με 4.3 από τη Samsung, έχω την περιέργεια να δω πως πάει στην αυτονομία της μπαταρίας αφού θεωρώ ότι η 4.3 δεν προσφέρει και τόσα παραπάνω πια.. μάλλον θα το κάνω και root για να σβήσω ότι δεν χρειάζομαι αλλά αυτό δεν είναι της παρούσης. Το θέμα μου είναι το εξής, πως θα σταματήσω την ειδοποίηση που θα πετάξει στην μπάρα μόλις εγκατασταθεί η 4.1.2 για επίσημο update σε 4.3, ξέρω ότι μετά το root μπορώ να το σταματήσω αυτό. Πριν το root γίνεται όμως; Ρωτάω επειδή ίσως θελήσω να το αφήσω χωρίς root τελικά. :)
Link to comment
Share on other sites

Παρατεταμένο πάτημα στο μήνυμα που θα υπάρξει στην notification και στο μενού που θα σου βγάλει απενεργοποιείς τις ενημερώσεις .

Εναλλακτικά >απενεργοποίηση ενημερώσεων απο τις υπηρεσίες google play ...πρέπει να δουλέψει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει Custom Rom στην συσκευή και τώρα θέλω να γυρίσω πίσω όπως ήταν.

Την διαδικασία την ξέρω αλλά ποιο firmware να επιλέξω δεν θυμάμαι τι είχε περασμένο μέσα.

Από skroutz ήταν η συσκευή αγορασμένη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει Custom Rom στην συσκευή και τώρα θέλω να γυρίσω πίσω όπως ήταν.

Την διαδικασία την ξέρω αλλά ποιο firmware να επιλέξω δεν θυμάμαι τι είχε περασμένο μέσα.

Από skroutz ήταν η συσκευή αγορασμένη

μεσω κιες συνδεσε το τηλ.και μετα πατα εργαλεια-λογισμικο θα ζητηση ονομα συσκευης-s.n. και θα σου γραψει πιο φορουσες.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αλλά σταματάει η αναβάθμιση και λέει δεν είναι δυνατή.

Στο kies μου βγάζει ότι η συσκευή μου είναι United Kingdom

Σε μια εφαρμογή που έβαλα από Play Store μου λέει Switzerland.

Τώρα κατεβάζω για Αγγλία να την περάσω χειροκίνητα.

Αν κατεβάσω για Ελλάδα και πάω από Odin να την περάσω θα με σταματήσει?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αλλά σταματάει η αναβάθμιση και λέει δεν είναι δυνατή.

Στο kies μου βγάζει ότι η συσκευή μου είναι United Kingdom

Σε μια εφαρμογή που έβαλα από Play Store μου λέει Switzerland.

Τώρα κατεβάζω για Αγγλία να την περάσω χειροκίνητα.

Αν κατεβάσω για Ελλάδα και πάω από Odin να την περάσω θα με σταματήσει?

οχι δεν νομιζω να σε σταματηση,παντως πιστεψε αυτο που λεει το κιες.με το κιες θα εβλεπες πια φορουσε απλως.μην ξεχασεις οτι με το οντιν να μην τρεχει ταυτοχρονα το κιες.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν νομιζω να σε σταματηση,παντως πιστεψε αυτο που λεει το κιες.με το κιες θα εβλεπες πια φορουσε απλως.μην ξεχασεις οτι με το οντιν να μην τρεχει ταυτοχρονα το κιες.

 

Τονεκανα εντάξει πέρασα για Ηνωμένο Βασίλειο μια χαρά μπήκε και έκανα και κατευθείαν root.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...