Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S IIΙ


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω πειράξει ποτέ kernel και rom.

http://s28.postimg.org/y3m4tyhx5/boot_screen.jpg

 

Τέσπα. Τι κάνω τώρα;

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν έχω πειράξει ποτέ kernel και rom.

http://s28.postimg.org/y3m4tyhx5/boot_screen.jpg

 

Τέσπα. Τι κάνω τώρα;

To κάνει μερικές φορές. Συνήθως με ένα restart διορθώνεται. Οχι πάντα. Στην χειρότερη θέλει hard reset (επαναφορά εργοστασιακών)

Με Odin λογικά μπορείς να περάσεις όποια επίσημη θέλεις, χωρίς reset, από πάνω. Αρκεί να έχει βγεί για κατέβασμα.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να έχω ένα link για κατέβασμα επίσημης ελληνικής rom;

Ευχαριστώ.

 

Δες στην πρώτη σελίδα του παρόντος θέματος .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Είχα την ML2 της COSMOTE και πέρασα με Kies την ΝΑ5 της COSMOTE επίσης.

Νομίζω ότι καταναλώνει (αρκετά) περισσότερη μπαταρία.

Είναι έτσι ή επειδή δεν έκανα wipe κλπ, ή απλά δεν έκατσε καλά;

Να ξαναρίξω την ML2 επάνω ή την ΝΑ5 σε περίπτωση που κάνω μια εγκατάσταση από το μηδέν με odin;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα μόλις τώρα μου κατέβασέ ενα update γύρω στα 32 mb έχει κανείς επίγνωση τι είναι αυτό ; Έχω 4.3 Xef. Υπόψιν δεν έχω κάνει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα μόλις τώρα μου κατέβασέ ενα update γύρω στα 32 mb έχει κανείς επίγνωση τι είναι αυτό ; Έχω 4.3 Xef. Υπόψιν δεν έχω κάνει τίποτα.

 

Παιδιά δεν ξέρουμε κάθε minor update που βγάζει η samsung. Μόλις εγκατασταθεί δείτε τι έκδοση λογισμικού έχει πλέον το κινητό και δείτε στο sammobile πότε βγήκε. Απλές μικροδιορθώσεις είναι.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μου βγαζει :Τρέχουσα έκδοση υλικολογισμικού : PDA:MK6 / PHONE:MK6 / CSC:ML1 (XEF) Πιο πρόσφατη έκδοση υλικολογισμικού : PDA:NA5 / PHONE:NA8 / CSC:NB2 (XEF). http://www.sammobile.com/ . PDA: I9300XXUGNA5 CSC: I9300OXXGNB2 MODEM: I9300XXUGNA8 Added: 2014-04-22 Edited by MCGITYS
Link to comment
Share on other sites

Για να έχεις τον boefla σημαίνει πως έχεις αλλάξει τον recovery.

Δεν.ξέρω αν αυτό παίζει ρόλο αλλά

υπάρχει κάποιος που έχει την official 4.3 ( μαζί με την τελευταία μικρή αναβάθμιση ) και χωρίς να έχει πειράξει το recovery να το έχει root-άρει ;

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Για να έχεις τον boefla σημαίνει πως έχεις αλλάξει τον recovery.

Δεν.ξέρω αν αυτό παίζει ρόλο αλλά

υπάρχει κάποιος που έχει την official 4.3 ( μαζί με την τελευταία μικρή αναβάθμιση ) και χωρίς να έχει πειράξει το recovery να το έχει root-άρει ;

 

μα πρώτα το είχα κάνει ρουτ φίλε.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που γίνομαι κουραστικός αλλά θα σε ξαναρωτησω...

Το root το έκανες πριν την μικρή αναβάθμιση των 40mb περίπου;

Σε εμένα πάντως ενώ η διαδικασία προχωρά κανονικά και αποκτώ την εφαρμογή su δεν μπορώ να κάνω ρουτ .

Το πρόβλημα μου το εξηγεί με την.παρακάτω εικόνα.

http://i402.photobucket.com/albums/pp110/cinemusic/Screenshot_2014-04-23-18-22-04_zpsxug2jawj.png

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που γίνομαι κουραστικός αλλά θα σε ξαναρωτησω...

Το root το έκανες πριν την μικρή αναβάθμιση των 40mb περίπου;

Σε εμένα πάντως ενώ η διαδικασία προχωρά κανονικά και αποκτώ την εφαρμογή su δεν μπορώ να κάνω ρουτ .

 

Λογικά το έκανε μετά το update αφού μιλάει για το firmware XXUGNA5, με την ευκαιρία να πω ότι και η πολωνική μου συσκευή απέκτησε το ίδιο firmware μετά το τελευταίο -μικρό- update που έλαβα πριν λίγες μέρες (λίγο νωρίτερα απ'τις Ελληνικές συσκευές λόγω CSC προφανώς, το δικό μου είναι ΧΕΟ) κι απ'ότι είδα στο sammobile έχουν κι ακριβώς το ίδιο modem. Μόνο το CSC αλλάζει ουσιαστικά.

 

Το περίεργο τώρα φίλε telmusic είναι ότι ψάχνοντας στο internet είδα αρκετούς που δεν κατάφεραν να κάνουν το root μετά το μικρό αυτό update της 4.3. Εσύ δοκίμασες και δεν σου βγήκε, εγώ δεν δοκίμασα καν μετά την αναβάθμιση αφού φοβήθηκα μετά την περιπέτειά σου (ακόμα δεν σκέφτομαι να το τολμήσω πάντως..), ο φίλος πάλι παραπάνω αναφέρει ότι το δοκίμασε και το πέτυχε.. τι συμβαίνει απ'όλα ένας θεός το ξέρει..

 

Ας συνεχίσουμε όμως εδώ για το root στην XXUGNA5 μην βγαίνουμε off topic εδώ..:)

Link to comment
Share on other sites

Κυριοι καλησπερα σας.Εχθες εγινα κατοχος του S3 και πρεπει να ειναι Γερμανικο.Δεν κατεχω πολλες γνωσεις για τα smartphones γι αυτο θα ηθελα την βοηθεια σας.Σιγουρα θα υπαρχει εδω μεσα καπου αυτο που σας ζητω αλλα ειναι πολλες η σελιδες και δεν θα τα καταφερω αμεσα.Κατεβασα το kies3 και οταν συνδεεται μου γραφει "Αναβαθμιση υικολογισμικου".

Τρεχουσα εκδοση υλικολογισμικου : PDA:MK6/PHONE:MK6/CSC:MK2(DBT)

Πιο προσφατη εκδοση υλικολογισμικου : PDA:NA5/PHONE:NA8/CNC:NB1(DBT).

Πως κανω αυτη την αναβαθμιση?

Σας ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Το Σαββατοκύριακο αν έχω διάθεση θα προσπαθήσω να το ρουταρω με την 4.3 πριν το μικρό update και μετά από αυτό.

Για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Η XXUGNA5 εκτός από το ρουτ εχει καμιά αλλη διαφορά απο την προηγούμενη EUR?

 

τι εννοείς διαφορά στο root?

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κυριοι καλησπερα σας.Εχθες εγινα κατοχος του S3 και πρεπει να ειναι Γερμανικο.Δεν κατεχω πολλες γνωσεις για τα smartphones γι αυτο θα ηθελα την βοηθεια σας.Σιγουρα θα υπαρχει εδω μεσα καπου αυτο που σας ζητω αλλα ειναι πολλες η σελιδες και δεν θα τα καταφερω αμεσα.Κατεβασα το kies3 και οταν συνδεεται μου γραφει "Αναβαθμιση υικολογισμικου".

Τρεχουσα εκδοση υλικολογισμικου : PDA:MK6/PHONE:MK6/CSC:MK2(DBT)

Πιο προσφατη εκδοση υλικολογισμικου : PDA:NA5/PHONE:NA8/CNC:NB1(DBT).

Πως κανω αυτη την αναβαθμιση?

Σας ευχαριστω εκ των προτερων

Αν δεν το εκανες ηδη,μεσω κιες,αστο να σε οδηγηση.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το εκανες ηδη,μεσω κιες,αστο να σε οδηγηση.

Σ ευχαριστω πολυ φιλε μου.Το αφησα και με οδηγησε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην Samsungπαρέα και καλό μήνα.

Θα ήθελα την πολύτιμη βοήθεια σας….

Προχθές το Samsung Galaxy S3 μου έβγαλε μια αναβάθμιση λογισμικού…και την έκανα.

Τώρα η κεντρική οθόνη εμφανίζεται έτσι

 

[ATTACH]44507[/ATTACH] [ATTACH]44508[/ATTACH] [ATTACH]44509[/ATTACH] [ATTACH]44510[/ATTACH] [ATTACH]44511[/ATTACH]

 

Ξέρει κάποιος πως μπορώ να απενεργοποιήσω αυτές τις διαφημίσεις που μου βγάζει ; και που μπορώ να βρω όλες τις νέες αλλαγές που έγιναν με την αναβάθμιση αυτή ;

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...