Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S IIΙ


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το πρωί του Σαββάτου 28/12/2013, μετά από μια νύχτα αγωνίας, για την τύχη του τηλεφώνου μου μέσα στις γιορτές, για καλή μου τύχη βρήκα ανοιχτό το εξουσιοδοτημένο service της Samsung στην Καλλιθέα. Ο κος Ξηρουχάκης έμπειρος και εξαιρετικά εξυπηρετικός, έκανε επι τόπου downgrade από 4.3 στην παλαιότερη 4.1.2, συστήνοντας να απενεργοποιήσω προς το παρόν τις αυτόματες αναβαθμίσεις. Συμπεράσματά μου:

 

Εύγε στο εξουσιοδοτημένο Service για τον επαγγελματισμό του!

 

Ήμουν τυχερός γιατί χρονιάρες μέρες αν περίμενα επισκευή από service πολυεθνικών θα με έπιαναν τα Φώτα!

 

Οι απαντήσεις της Samsung είναι τυπικές, επαναλαμβανόμενες όμοια σε όλα τα blogs, τύπου βάρδιας "τηλεφωνικού κέντρου". Περιμένει άραγε κάποιος κάτι διαφορετικό;

 

Και το κυριότερο, αν και ΟΛΑ τα sites βοούν ότι η αναβάθμιση του Galaxy S3 στην έκδοση 4.3 είναι αποτυχημένη και περιμένουμε αυτή σε 4.4... Η Samsung Hellas αναβαθμίζει μέσω OTA τις συσκευές της, προκαλώντας προβλήματα στους πελάτες της ζημιώνοντάς τους. Εμείς λοιπόν οι πελάτες της θα το θυμόμαστε προς γνώση και συμμόρφωση!

 

 

Εμένα πάντως μια χαρά ειναι η 4.3(ταχύτατη χωρίς παραμικρό lag) σε ελληνικό unbranded(EUR). Το μόνο που δεν εχω βρει ειναι το νέο πληκτρολόγιο της samsung. Απ ότι ξέρω downgrade σε παλαιότερη έκδοση δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Για τον καιρό και εγώ πλέον δεν την βρίσκω την επιλογή αυτή, μάλλον θα την έβγαλαν, έτσι και αλλιώς με HD widgets δεν μου δούλευε σωστά εμένα ενώ με το μαμα widgets μια χαρά.

Για το δεύτερο δεν έχω κανένα πρόβλημα εγώ. Έκανα βέβαια μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων όμως μετά το πέρασμα της 4.3, δεν ξέρω αν έχεις κάνει αλλά γενικά αν αντιμετωπίζεις τέτοια μικροπροβλήματα τότε κάνε μια επαναφορά και εσύ (έχε υπόψιν σου σε περίπτωση που δεν το γνωρίζεις ότι θα σβηστούν τα πάντα από το τηλέφωνο σου).

 

Καλημέρα, επαναφορά δεν έκανα και το αποφεύγω γιατί θα χρειαστώ πολύ χρόνο να περάσω όλες τις εφαρμογές (100+) και τις ρυθμίσεις μου και δεν έχω καμία όρεξη ούτε χρόνο... Μακάρι να του "φύγει"... για να δούμε...

 

Νίκος.

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Βάλε μία 4.1.2 EUR με Odin από την αρχική σελίδα.

 

 

 

Ευχαριστώ πολυ φιλε μου επίσημα ειμαι στην 4,3

Link to comment
Share on other sites

Χτες περασα την omega 4.3 v53 και σημερα μου ηρθε αναβάθμιση ota .

Αν την κανω τι θα γίνει? Θα χασω την omega και το root?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μια χαρά ειναι η 4.3(ταχύτατη χωρίς παραμικρό lag) σε ελληνικό unbranded(EUR). Το μόνο που δεν εχω βρει ειναι το νέο πληκτρολόγιο της samsung. Απ ότι ξέρω downgrade σε παλαιότερη έκδοση δεν γίνεται.

 

Απο μπαταρία τι λέει; Γιατί πολλοί στο forum γράφουν για πρόβλημα αλλά δεν έχω καταλάβει εάν μιλάνε για επίσημη 4.3 σε ελληνικό unbranded(EUR). Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα η αναβαθμιση η mk6.περαν της διαφορας στα χρωματα , που ειναι λιγο πιο ζεστα δεν αλλαξε κάτι. Ειδικα στην διαχείριση της μνήμης. Σε καθε σχρδον εφαρμογή ο touchwiz κανει redraw
Link to comment
Share on other sites

Χτες περασα την omega 4.3 v53 και σημερα μου ηρθε αναβάθμιση ota .

Αν την κανω τι θα γίνει? Θα χασω την omega και το root?

Ναι θα τα χάσεις .

μια βοηθεια παρακαλω παιδια για να βαλω την ελβετικη 4.3 πρεπει να αλλαξω το csc??ευχαριστω

 

Μόνο αν θελεις να παίρνεις τις επίσημες ενημερώσεις με OTA ή kies .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα τα χάσεις .

Δηλαδή τι update είναι αυτό? Το επίσημο 4.3 EUR?

Χανω κάτι καλό αν δεν το βάλω?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι update είναι αυτό? Το επίσημο 4.3 EUR?

Χανω κάτι καλό αν δεν το βάλω?

 

Και εγκατάσταση να πατήσεις δεν θα γίνει , από την στιγμή που είσαι με custom .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου που είναι Γαλλικό δεν έχει δωθεί ακόμη η αναβάθμιση

 

φιλε και εγω απο ελλαδα και συγκεκριμενα απο γερμανο το πηρα και ακομη τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρία τι λέει; Γιατί πολλοί στο forum γράφουν για πρόβλημα αλλά δεν έχω καταλάβει εάν μιλάνε για επίσημη 4.3 σε ελληνικό unbranded(EUR). Ευχαριστώ!

 

 

Δεν εχω δει κάτι μεμπτό στη μπαταρία. Η ρόμ ειναι η επίσημη unbranded (EUR) η οποία δωθηκε στις 27 του μηνός το πρωί. Αναβαθμισα μεσω ota περίπου 490 mb. Το κινητό ειναι μαμά χωρίς root.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα. Μολις εκανα downgrade στην 4.1.2. εκανα factory reset κλπ αλλα δεν μπαινει μεσα . Καποια λυση ;

 

Edit : Ακυρο,του εκανα πανω απο 10 φορες factory reset και συνηλθε !

 

Παντα το ιδιο μου κανει βαρεθηκα !!

Edited by SpecialMan
Link to comment
Share on other sites

Αργούν γιατί την φτιάχνουν καλύτερη :p

 

Και καλα...Μολις εβαλα οπως εγραψα πιο πανω την 4.1.2 . Το κινητο δουλευει τουλαχιστον 3 φορες πιο γρηγορα απο οτι με την 4.3.

Δεν προκειται να κανω ξανα αναβαθμιση. Μου αρκει η 4.1.2 .

Link to comment
Share on other sites

Και καλα...Μολις εβαλα οπως εγραψα πιο πανω την 4.1.2 . Το κινητο δουλευει τουλαχιστον 3 φορες πιο γρηγορα απο οτι με την 4.3.

Δεν προκειται να κανω ξανα αναβαθμιση. Μου αρκει η 4.1.2 .

 

Ωχ ΩΧ.... Μόλις πάτησα το "install" για την 4.3

 

Ελπίζω να μην ισχύει αυτό που γράφεις στη δικιά μου περίπτωση...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

Ωχ ΩΧ.... Μόλις πάτησα το "install" για την 4.3

 

Ελπίζω να μην ισχύει αυτό που γράφεις στη δικιά μου περίπτωση...

 

Καλη ΧΡονια φιλος! Κοιτα μπορει να μην ισχυει σε εσενα. Αλλα και παλι ειναι ευκολο το downgrade. Τα παιδια εδω εχουν αναλυτικες οδηγιες .

 

Πες μας εντυπωσεις μολις την περασεις !

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας πριν λίγες μέρες έκανα το update σε 4.3 και εγώ(galaxy s3) το κινητό δουλεύει μια χαρά όμως και με σιγουριά μπορώ να πω ότι καταναλώνει περισσότερη μπαταριά σε σχέση με πριν με τη ν ίδια χρήση,επίσης πατώντας το home button για εκκαθάριση εφαρμογών δεν τις εμφανίζει κατευθείαν αυτά έχω προσέξει μετά το update συμβαίνει σε άλλον?
Link to comment
Share on other sites

καλή χρονιά να έχουμε παιδιά..μόλις πήρα την απόφαση να το κάνω επαναφορά στην 4.1.2

θα ακολουθήσω τις οδηγίες που έχει στην αρχή του πόστ και ο θεός βοηθός....αυτό το χάλι με την 4,3 δεν το αντέχω!!

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...