Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S IIΙ


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω ξανακάνει factory reset,πώς γίνεται; Να κάνω backup ; Θα χαθεί τίποτα ;

 

Να κάνεις ενα backup αυτά που θελεις ,θα διαγράφουν όλα όσα βρίσκονται στην εσωτερική μνήμη ( επαφές -εφαρμογές -sms-mms κ.τ.λ) .

samsung galaxy s3 hard reset

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδες κατεβασα απο τον οδηγο την MC2 EUR και μου το βγαζει οτι ειναι CYO, wtf?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

εμενα το kies δεν με αφοινει να κανω upgrade... παταω να γινει upgrade, εμφανιζετε ενα παραθυρο που λεει downloading upgrading components και οταν φτανει στο 100% σταματαει το προγραμμα και κλινει... τα ιδια ειχα οταν πρωτοπηρα το s3 μεταχειρισμενο και ηθελα να ξαναπερασω το προγραμμα αλλα τελικα εκανε factory reset απο το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

εμενα το kies δεν με αφοινει να κανω upgrade... παταω να γινει upgrade, εμφανιζετε ενα παραθυρο που λεει downloading upgrading components και οταν φτανει στο 100% σταματαει το προγραμμα και κλινει... τα ιδια ειχα οταν πρωτοπηρα το s3 μεταχειρισμενο και ηθελα να ξαναπερασω το προγραμμα αλλα τελικα εκανε factory reset απο το κινητο.

 

και σε μενα το ιδιο εκανε,μην αγχωνεσαι.απλα κατεβασε το απο την samsung (στα ελληνικα εννοιτε ) το ''τρεχεις''.και εισαι οκ !!!!

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα το ιδιο εκανε,μην αγχωνεσαι.απλα κατεβασε το απο την samsung (στα ελληνικα εννοιτε ) το ''τρεχεις''.και εισαι οκ !!!!

 

Δηλαδη μπορω να κανω upgrade μεσω του site της samsung?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μπορω να κανω upgrade μεσω του site της samsung?

 

Εννοεί να κάνεις update το kies ;)

Μην παιδεύεστε με το kies περάστε το firmware που θέλετε με odin .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Χθες πήρα μια αναβάθμιση στα 76 μβ ξέρει κάποιος τη αλλαγές έφερε ; Επειδή δεν βλέπω κάτι εμφανές .
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Πριν την εγκατάσταση εχεις δύο επιλογές.

Ενημέρωση ολων, και ενημέρωση απλά.

Τι διαφορά υπάρχει, και τι είναι προτιμότερο να επιλέξουμε;

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να μπω στο kies και μου βγάζει μήνυμα οτι δεν αναγνωρίζει την συσκευή το pc, έκανα update στο kies αλλά τίποτα. Μήπως ξέρει κανείς τι φταίει!

Υ.Γ Μου γράφει σφάλμα κωδικός 43.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να μπω στο kies και μου βγάζει μήνυμα οτι δεν αναγνωρίζει την συσκευή το pc, έκανα update στο kies αλλά τίποτα. Μήπως ξέρει κανείς τι φταίει!

Υ.Γ Μου γράφει σφάλμα κωδικός 43.

 

Απεγκατάσταση το kies reboot το pc και ξανά εγκατάσταση ,αλλαξε και θύρα usb .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

όσοι πήρατε την αναβάθμιση της 4.1.2, στο google music όταν έχετε ακουστικά σας παίζει κανονικά το equalizer;

 

Κανονικά λειτουργεί σε μένα και στα δύο προεγκατεστημενα προγράμματα και με ακουστικά και με bluetooth.

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά λειτουργεί σε μένα και στα δύο προεγκατεστημενα προγράμματα και με ακουστικά και με bluetooth.

 

Σε μένα στο google music αντί για να αυξάνει την ένταση του ήχου την χαμηλώνει. Έχω κάνει factory reset, έχω ξαναφλασάρει τη ROM με odin και πάλι τα ίδια. Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα στο google music αντί για να αυξάνει την ένταση του ήχου την χαμηλώνει. Έχω κάνει factory reset, έχω ξαναφλασάρει τη ROM με odin και πάλι τα ίδια. Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει.

 

Λες ότι την χαμηλώνει. Όταν το ενεργοποιησεις και αλλάζεις μεταξύ των έτοιμων διαμορφωσεων δεν αλλάζει η χροιά του ήχου σου? Αν αλλάζει τότε λειτουργεί κανονικά. Το χαμήλωμα της έντασης μπορεί να έχει να κάνει με τα ακουστικά. Ειδικά αν ανεβάζεις τα μπάσα μπορεί να μη "τραβάνε". Δοκίμασε και με άλλα ακουστικά. Εγώ πάντως το δοκιμάζω με SE ακουστικά γιατί δεν έχω τα μαμισια και δεν διαπιστώνω κάτι παράξενο.

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Λες ότι την χαμηλώνει. Όταν το ενεργοποιησεις και αλλάζεις μεταξύ των έτοιμων διαμορφωσεων δεν αλλάζει η χροιά του ήχου σου? Αν αλλάζει τότε λειτουργεί κανονικά. Το χαμήλωμα της έντασης μπορεί να έχει να κάνει με τα ακουστικά. Ειδικά αν ανεβάζεις τα μπάσα μπορεί να μη "τραβάνε". Δοκίμασε και με άλλα ακουστικά. Εγώ πάντως το δοκιμάζω με SE ακουστικά γιατί δεν έχω τα μαμισια και δεν διαπιστώνω κάτι παράξενο.

 

Δοκίμασα και τα μαμίσια μου τα οποία δεν τα έχω χρησιμοποιήσει ποτέ, άρα δεν παίζει να έχουν πρόβλημα και μου κάνει το ίδιο. Όταν αλλάζω μεταξύ των έτοιμων διαμορφώσεων ο ήχος αυξομειώνεται κανονικά (αν και φαίνεται και σε αυτά να παίζει πιο χαμηλά καθώς όταν απενεργοποιώ το equalizer, ο ήχος ακούγεται τουλάχιστον 2 φορές πιο δυνατά-το δοκίμασα σε όλα), αλλά όταν πάει σε κατάσταση "Χρήστης", δηλαδή όταν το έχω πειράξει εγώ, ο ήχος χαμηλώνει. Έβαλα το Flat για να είναι όλα στο 0 και έπαιξα μόνο με τα πρίμα και με το που ανεβάζω ελάχιστα οποιοδήποτε slider, ο ήχος χαμηλώνει. Το ίδιο πρόβλημα έχει και ενός φίλου μου και αυτού από τότε που έκανε την αναβάθμιση σε XXEMG4. Δεν νομίζω ότι φταίει το κινητό μου, γιατί έπαιζε άψογα πριν κάνω την αναβάθμιση και δεν ψήνομαι να το γυρίσω σε προηγούμενη έκδοση μην κάνω καμιά βλακεία και μετά θέλει service (λόγω του IMEI wipe). Απλά δεν μπορώ να καταλάβω πώς στο mixzing το equalizer παίζει κανονικά ενώ στα google music, player pro και n7player μου κάνει το ίδιο πράγμα με τη χαμήλωση της έντασης. Και το powerAMP όπως και το default της Samsung παίζουν κανονικά, αλλά έχουν 10-Band equalizer και δεν με βολεύουν. Γενικά παρατήρησα ότι ό,τι έχει 10-band παίζει κανονικά, ενώ από 5-band παίζει μόνο το mixzing. Πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω...

 

Συγνώμη για το μεγάλο post, αλλά πραγματικά μετά από 1,5 χρόνο με S2 και 4 μήνες με S3 πρώτη φορά μου τυχαίνει αυτό το πράγμα και μου φαίνεται πάρα πολύ περίεργο.

Edited by JamesMoore
Link to comment
Share on other sites

 

Τι να σου πω. Αν δεν το έχεις κάνει ήδη διέγραψε δεδομένα και cache από το μουσική play, κατάργησε και τις ενημερώσεις και ξανά κατέβασέ τες μήπως και έχει γίνει κανενα μπέρδεμα. Μετά επανεκκίνηση του κινητού και ξαναδοκίμασε. Μετά τι άλλο; Φορματ και σέρβις.

 

Βρήκα και αυτό το ποστ στο androidcentral.com με περίπου το ίδιο πρόβλημα και το λύθηκε με τον παραπάνω τρόπο.

Edited by djhoulio
gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

 

Τι να σου πω. Αν δεν το έχεις κάνει ήδη διέγραψε δεδομένα και cache από το μουσική play, κατάργησε και τις ενημερώσεις και ξανά κατέβασέ τες μήπως και έχει γίνει κανενα μπέρδεμα. Μετά επανεκκίνηση του κινητού και ξαναδοκίμασε. Μετά τι άλλο; Φορματ και σέρβις.

 

Βρήκα και αυτό το ποστ στο androidcentral.com με περίπου το ίδιο πρόβλημα και το λύθηκε με τον παραπάνω τρόπο.

 

Δεν χρησιμοποιώ το Volume+. Απλά εμένα μου φαίνεται softwar-ικό το πρόβλημα. Δεν γίνεται να έπαιζε σε προηγούμενη έκδοση και μετά από επίσημη αναβάθμιση στα καλά καθούμενα να μην παίζει. Έχω καθαρίσει τα δεδομένα του google music, το έχω καταργήσει και το έχω ξανακατεβάσει, έχω κάνει factory reset, έχω φλασάρει και τη ROM από odin για να είμαι σίγουρος μήπως δεν έχει κάτσει κάτι καλά και αυτό ακόμα τα ίδια! Πώς γίνεται να μην παίζει σε καμία εφαρμογή και στο mixzing να παίζει κανονικά; Με έχει αφήσει άφωνο αυτή η βλακεία. Και το να μιλάω για service για πρόβλημα μετά από επίσημη αναβάθμιση της Samsung, μου ακούγεται εξωφρενικό (δεν ξέρω αν έχω άδικο). Άσε που το κοντινότερο κέντρο είναι στην Νίκαια (μένω Πειραιά) και λειτουργεί καθημερινές μόνο μέχρι τις 5 όπου και δουλεύω. Εμένα με ρωτάνε αν μπορώ να το πάω που θα μου το κρατήσουν και 2 μέρες και θα είμαι χωρίς τηλέφωνο; Sorry για την ένταση, αλλά έχω εκνευριστεί πολύ με αυτό το θέμα. Ευχαριστώ κιόλας που ασχολήθηκες! :) Μάλλον θα προσπαθήσω να το γυρίσω στην προηγούμενη 4.1.2, απλά θα χρειαστώ την βοήθεια κάποιου να μου πει πώς κάνουμε backup και μετά restore τον efs για να μην έχω προβλήματα. (όποιος θέλει να με βοηθήσει ας μου στείλει pm για να μη γεμίζουμε με posts το thread)

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

Edited by JamesMoore
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι δεν μπορω να καταλαβω πως γινεται να φλασαρω EUR firmware και να νου βγαζει CSC CYO δλδ Κυπριακο....εχεις κανεις καμμια ιδεα?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι δεν μπορω να καταλαβω πως γινεται να φλασαρω EUR firmware και να νου βγαζει CSC CYO δλδ Κυπριακο....εχεις κανεις καμμια ιδεα?

 

Το CSC δεν αλλάζει με το που φλασάρεις ROM από μόνο του. Δηλαδή αν το CSC σου είναι CYO όσες ROM και να του φλασάρεις θα παραμείνει ίδιο. Πρέπει να κάνεις root και με την εφαρμογή csc selector από το google play να αλλάξεις το CSC σου (αν η ROM που έχεις περάσει είναι multi-csc, δηλαδή δέχεται αλλαγή csc). Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

JamesMoore

 

Ναι, το κατάλαβα ότι δεν έχεις το v+. Απλά θεώρησα οτι επειδή το πρόβλημα είναι παρόμοιο, θα έχει και ίδια λύση.

Όταν βγάλεις άκρη γράψε τη λύση, μήπως σε επόμενη αναβάθμιση συμβεί κάτι παρόμοιο και σε άλλους.

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

JamesMoore

 

Ναι, το κατάλαβα ότι δεν έχεις το v+. Απλά θεώρησα οτι επειδή το πρόβλημα είναι παρόμοιο, θα έχει και ίδια λύση.

Όταν βγάλεις άκρη γράψε τη λύση, μήπως σε επόμενη αναβάθμιση συμβεί κάτι παρόμοιο και σε άλλους.

 

Φυσικά και αν βρω λύση θα την γράψω, απλά η πιο εύκολη μου φαίνεται να γυρίσω σε προηγούμενη έκδοση. Αν κάποιος μπορεί να μου λεπτομερώς πώς κάνω backup και restore τον efs θα το εκτιμούσα πολύ! Εκτός κι αν έχει κανείς καμία άλλη ιδέα για το πώς να το λύσω αυτό. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη! :)

Edited by JamesMoore
Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια σας παρακαλω. μπαινω σε odin mode για να το κανω root και δεν αναγνωριζει το τηλεφωνο. μονο οταν ειναι ενεργ/μενο αναβει το γαλαζιο κουτι. τι πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια σας παρακαλω. μπαινω σε odin mode για να το κανω root και δεν αναγνωριζει το τηλεφωνο. μονο οταν ειναι ενεργ/μενο αναβει το γαλαζιο κουτι. τι πρεπει να κανω?

 

Δηλαδή πατώντας volume down /power/home και συνδέοντας το στο pc το κουτάκι του odin δεν γίνετε γαλάζιο ;

Άλλαξε θύρα usb ,τρέξε το odin ως διαχειρηστη και προσπάθησε ξανά .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...