Jump to content

Αξεσουάρ S3 (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δυσκολότερο πράγμα σε SIII είναι η τοποθέτηση προστατευτικής μεμβράνης στην οθόνη.... αυτές οι άτιμες οι καμπύλες στα τελειώματα της οθόνης κάνουν μανίκι την τοποθέτηση ώστε να είναι αόρατη όπως σε άλλα κινητά και την καταστρέφουν γρήγορα στις άκρες και φαίνεται ψιλοχάλια
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το δυσκολότερο πράγμα σε SIII είναι η τοποθέτηση προστατευτικής μεμβράνης στην οθόνη.... αυτές οι άτιμες οι καμπύλες στα τελειώματα της οθόνης κάνουν μανίκι την τοποθέτηση ώστε να είναι αόρατη όπως σε άλλα κινητά και την καταστρέφουν γρήγορα στις άκρες και φαίνεται ψιλοχάλια

 

αυτο ξαναπες το

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε για αυτήν την μπαταρία. έχει δοκιμάσει κανείς? ίδιες διαστάσεις, μεγαλύτερη χωρητικότητα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παραείναι αισιόδοξη η χωρητικότητα για ίδιου μεγέθους με την εργοστασιακή μπαταρία.... εγώ πάντως πήρα την γνήσια της samsung στα 3000mah που την δίνει με καπάκι να ταιριάζει στο ελαφρώς μεγαλύτερο μέγεθος και σώθηκα!
Link to comment
Share on other sites

εγώ ψήνομαι να πάρω άλλη μία,γιατί σαν να άρχισε να πέφτει γρήγορα.

Και δεν έχει κλείσει καν χρόνο το κινητό!!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Πριν 9 μήνες πήρα καινούργια (αυθεντική ) μπαταρία (η παλιά δεν κραταγε πλέον πολύ μετά από 500+ φορτίσεις π είχα κάνει) σε ένα από τα σκρουτζομαγαζα. Η καινούργια μπαταρία όμως πριν κλείσω 7 μήνες που την είχα αγορασει η απόδοση της είχε πέσει πάρα πολύ, δηλαδή μου έβγαζε με το ζόρι 2.30 ώρες οθόνη ενεργή (δεν είχα ξεπεράσει τις 200 φορτίσεις τοτε). Και τώρα πλέον τις τελευταίες μέρες μου βγάζει με το ζόρι 1.45 λεπτά οθόνη ενεργή χρησιμοποιώντας μάλιστα εφαρμογές που δεν τρώνε πολύ μπαταρία.

 

Βλέποντας ότι η μπαταρία τελείωσε με λιγότερες από 200 φορτίσεις μου δημιουργήθηκε η εξής απορία: μήπως η μπαταρία που μου έδωσαν ήταν μεταχειρισμενη?

Τα στοιχεία που με εδηγούν σε αυτό είναι 3.

1) Δεν γινεται να τελειώσει ο κύκλος ζωής της μπαταρίας με 200 φορτίσεις.

2) Η μπαταρία είχε πάνω ημερομηνία παραγωγής 10/2012 ενώ εγώ τν αγόρασα 1/2014.

3) Μου την έφεραν χύμα και όχι σε συσκευασία (αν και έχω παρατηρήσει ότι σε πολλά σκρουτζομαγαζα τις φέρνουν χύμα τις μπαταρίες)

 

Θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας επί του θέματος και επίσης να μου προτείνετε κάποιο εμπιστο κατάστημα από σκρουζ γιατί θέλω να αγοράσω νέα μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Πριν 9 μήνες πήρα καινούργια (αυθεντική ) μπαταρία (η παλιά δεν κραταγε πλέον πολύ μετά από 500+ φορτίσεις π είχα κάνει) σε ένα από τα σκρουτζομαγαζα. Η καινούργια μπαταρία όμως πριν κλείσω 7 μήνες που την είχα αγορασει η απόδοση της είχε πέσει πάρα πολύ, δηλαδή μου έβγαζε με το ζόρι 2.30 ώρες οθόνη ενεργή (δεν είχα ξεπεράσει τις 200 φορτίσεις τοτε). Και τώρα πλέον τις τελευταίες μέρες μου βγάζει με το ζόρι 1.45 λεπτά οθόνη ενεργή χρησιμοποιώντας μάλιστα εφαρμογές που δεν τρώνε πολύ μπαταρία.

 

Βλέποντας ότι η μπαταρία τελείωσε με λιγότερες από 200 φορτίσεις μου δημιουργήθηκε η εξής απορία: μήπως η μπαταρία που μου έδωσαν ήταν μεταχειρισμενη?

Τα στοιχεία που με εδηγούν σε αυτό είναι 3.

1) Δεν γινεται να τελειώσει ο κύκλος ζωής της μπαταρίας με 200 φορτίσεις.

2) Η μπαταρία είχε πάνω ημερομηνία παραγωγής 10/2012 ενώ εγώ τν αγόρασα 1/2014.

3) Μου την έφεραν χύμα και όχι σε συσκευασία (αν και έχω παρατηρήσει ότι σε πολλά σκρουτζομαγαζα τις φέρνουν χύμα τις μπαταρίες)

 

Θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας επί του θέματος και επίσης να μου προτείνετε κάποιο εμπιστο κατάστημα από σκρουζ γιατί θέλω να αγοράσω νέα μπαταρία.

οταν ειναι χυμα ειναι και πιο φθηνη,τωρα μαλλον η ηλικια της μπαταριας παιζει ρολο(2012)επισης προτεινω να πας σε καποιο μεγαλο μαγαζι η ακομα και σε σκρουτζομαγαζο εσυ προσωπικα και παρε μια οριτζιναλ στο κουτι της,η ζητα αν εισαι μακρια οριτζιναλ με το κουτι της.

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία 3000mah έχει σταματήσει να βγαίνει? Δεν την βρίσκω πουθενά,ούτε skroutz. Μόνο Amazon με κάτι εξωφρενικές τιμές..

http://www.amazon.co.uk/Samsung-Extended-Battery-Cover-Galaxy-White/dp/B00AAXS0U4/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1413400713&sr=8-1&keywords=samsung+galaxy+s3+battery+3000mah

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία 3000mah έχει σταματήσει να βγαίνει? Δεν την βρίσκω πουθενά,ούτε skroutz. Μόνο Amazon με κάτι εξωφρενικές τιμές..

http://www.amazon.co.uk/Samsung-Extended-Battery-Cover-Galaxy-White/dp/B00AAXS0U4/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1413400713&sr=8-1&keywords=samsung+galaxy+s3+battery+3000mah

 

http://www.amazon.com/Genuine-Samsung-Extended-Battery-3000mAh/dp/B00BMQ56QE

47$

 

http://www.clove.co.uk/samsung-galaxy-s3-3000-mah-extended-battery-and-back-cover-white

40 lires

 

η παρε μια anker.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το S3 με το S3 Neo έχουν τις ίδιες θήκες;Για παράδειγμα οι θήκες της Samsung για το S3 κάνουν για το S3 Neo;

 

Ευχαριστώ

Ναι λογικά εξωτερικά δεν έχουν καμία διαφορά.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Βαζω μια προσφορά από ένα site,μήπως ενδιαφέρει κανέναν. Εγώ παρήγγειλα ήδη και περιμένω,ένα sκin metal με 8,4€ Δεν είναι θήκες,αλλά από ότι κατάλαβα ντυνεις μπρος πίσω το κινητό,και πρέπει να περιέχει και ζελατίνα. Και απ ότι,λένε η ποιότητα είναι πολλή καλή. Με τον κωδικό CYBER,είναι μισή τιμή και χωρίς μεταφορικά.

https://slickwraps.com/devices/phones/android/samsung-galaxy-s3-skins.html

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!

εχει παρει κανεις αυτη τη θηκη??

http://www.e-shop.gr/samsung-flip-case-ef-ni930bb-for-galaxy-s3-i9300-i9301-i9305-black-p-TEL.017792

αν ναι μπορει να στειλει λιγο καλυτερες εικονες για το πως φαινεται το κινητο???

 

υπαρχει καποιο battery case οπως ειναι αυτο του s4 black edition???

που ειναι ολο πισω με δερμα?? δηλαδη να γινει ετσι το s3 galaxy i9300???

http://i.ytimg.com/vi/38F2K2VBP1I/maxresdefault.jpg

 

και να γραφει και samsung?

απο ebay καμια αντιγραφη οσο κ αν εχω ψαξει δεν βρισκω..

s3 look like s4 black edition..

Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω μια ερωτηση αλλα δε ξερω κατα ποσο ειναι χαζη

παραγγειλα απο ebay αυτα τα ακουστικα http://www.ebay.com/itm/251605419457?_trksid=p2060778.m2749.l2649&var=550507817678&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT για Samsung galaxy s3 i9300.Υπαρχει περιπτωση να μην ειναι συμβατα επειδη λεει οτι ειναι για iphone κτλ ?

Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω μια ερωτηση αλλα δε ξερω κατα ποσο ειναι χαζη

παραγγειλα απο ebay αυτα τα ακουστικα http://www.ebay.com/itm/251605419457?_trksid=p2060778.m2749.l2649&var=550507817678&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT για Samsung galaxy s3 i9300.Υπαρχει περιπτωση να μην ειναι συμβατα επειδη λεει οτι ειναι για iphone κτλ ?

ισως να μην λειτουργουν οι εντολες,αν και ειναι λιγο χλωμο.επισης δεν υπαρχει ..χαζομετρο στις ερωτησεις η ειναι η δεν ειναι:lol:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ισως να μην λειτουργουν οι εντολες,αν και ειναι λιγο χλωμο.επισης δεν υπαρχει ..χαζομετρο στις ερωτησεις η ειναι η δεν ειναι:lol:
οταν λες να μη λειτουργουν οι εντολες ?τα ακουστικα δεν ειναι γνησια ειναι OEM .
Link to comment
Share on other sites

παλια ειχα παρει ενα ζευγαρι ακουστικα για το ς3 που ειταν για lg και το κουμπακι για απαντηση δεν λειτουργουσε ενω ακουγα μουσικη,ραδιο κλπ.κατι σαν να μην ταιριαζε απολυτα το software.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

παλια ειχα παρει ενα ζευγαρι ακουστικα για το ς3 που ειταν για lg και το κουμπακι για απαντηση δεν λειτουργουσε ενω ακουγα μουσικη,ραδιο κλπ.κατι σαν να μην ταιριαζε απολυτα το software.
ωχ λεγε μου τετοια και το θελει η δικια μου και για να μιλαει
Link to comment
Share on other sites

ωχ λεγε μου τετοια και το θελει η δικια μου και για να μιλαει

 

κανε μια ερωτηση στον πωλητη και αν δεν ταιριαζει ακυρωσε την παραγγελια.παρεπιπτοντως απο οτι ειδα πρεπει να εισαι ο δευτερος που τα αγορασε.:O

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

κανε μια ερωτηση στον πωλητη και αν δεν ταιριαζει ακυρωσε την παραγγελια.παρεπιπτοντως απο οτι ειδα πρεπει να εισαι ο δευτερος που τα αγορασε.:O
τι αγορασα δευτερος ?
Link to comment
Share on other sites

οταν μπηκα στο σαιτ που το παρηγκειλες εγραφε στα στατιστικα οτι ειχε δυο πωλησεις 580 επισκεψεις κλπ.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

οταν μπηκα στο σαιτ που το παρηγκειλες εγραφε στα στατιστικα οτι ειχε δυο πωλησεις 580 επισκεψεις κλπ.
το θεμα ειναι να δουλευουν κανονικα μην ακουω τη γκρινια της δικιας μου
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...