Jump to content

Αξεσουάρ S3 (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα,

ξερει κανεις που μπορω να βρω το ελληνικο manual βιβλιαράκι για το i9300?

πρόκειται να δωσω το κινητο σε συγγενικο πρόσωπο και μου το ζηταει. Το δικο μου το πεταξα :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα,

ξερει κανεις που μπορω να βρω το ελληνικο manual βιβλιαράκι για το i9300?

πρόκειται να δωσω το κινητο σε συγγενικο πρόσωπο και μου το ζηταει. Το δικο μου το πεταξα :(

 

Αν το χτυπήσεις στο google το βρίσκεις πανεύκολα. Εδώ.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδία καλημέρα,εχει κανείς αποψη γι αυτό?

http://www.ebay.com/itm/111242520369?var=410257212950&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

ειναι ασφαλές πρώτα πο όλα?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά από βδομάδα θα είμαι και εγώ κάτοχος του s3 ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζετε για τις θήκες smart window αξίζει?
Link to comment
Share on other sites

Απορίες...αρχαρίου, με το s3

 

Μπαταρία

Δεν υπαρχει μια μονο, ενας τυπος μπαταριας, για το S3?

Υπαρχουν σε διαφορα mA και με διαφορα καπακια;

Για βλεπω μερικες, για 'black', 'white' κλπ, και αναρωτιεμαι πως ειναι δυνατον να αλλαζει η μπαταρια αναλογα με το 'χρωμα', οταν μιλαμε για το ιδιο κινητο.

πχ με μια προχειρη ματια εδω βλεπω

http://www.e-shop.gr/sort_search.phtml?stuff=SAMSUNG+I9300+GALAXY+BATTERY&x=0&y=0

Μου εξηγει καποιος;

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Μεμβράνη προστασίας οθονης

Επισης πειτε μου για καλης ποιοτητας screen protectors, δωστε ονομα, link, σε ebay ή αλλου.

Θελω κατα προτιμηση κατι που να μην χαραζει, να μην δημιουργει φυσαλλιδες κατα την εφαρμογη, να εχει καλη αισθηση, και να μην επηρεαζει την εμπειρια.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Προστατευτικη θηκη

Θελω μια minimal, μαυρη, διακριτικη(τιποτε εξτρα πανω), λεπτη, αλλα να προστατευει.

Λεω για σιλικονη, ωστε να εχει 'προσφυση' οπου το αφηνω, και οχι για 'πλαστικη'.

Σκεφτομαι αυτη

"BLACK PROTECTIVE SLIM SILICONE SKIN CASE"

http://i61.tinypic.com/70gu11.jpg

αλλα αναρωτιεμαι αν υπαρχει κατι αλλο εξισου διακριτικο, αλλα να προστατευει το κινητο ακομη καλυτερα.

Παντα βαζω θηκη στα κινητα μου, για τυχον πτωσεις, γρατσουνιες, νερα κλπ

Edited by karib
Link to comment
Share on other sites

 

Μεμβράνη προστασίας οθονης

Επισης πειτε μου για καλης ποιοτητας screen protectors, δωστε ονομα, link, σε ebay ή αλλου.

Θελω κατα προτιμηση κατι που να μην χαραζει, να μην δημιουργει φυσαλλιδες κατα την εφαρμογη, να εχει καλη αισθηση, και να μην επηρεαζει την εμπειρια.

 

Για μεμβράνη βάλε αυτή, πεντακάθαρη οθόνη, δεν χαράζει, δεν λερώνει. Ότι καλύτερο έχω βάλει.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για μεμβράνη βάλε αυτή, πεντακάθαρη οθόνη, δεν χαράζει, δεν λερώνει. Ότι καλύτερο έχω βάλει.

 

Να σαι καλα. Νομιζω οτι ειναι οτι καλυτερο εχει βγει, απο παλια ειχα διαβασει γι'αυτη!

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ειδα να βγαζουν και σε 2300, στο μεγεθος της 2100!

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ψαχνω για καλη θηκη, να προστατευει μεν, αλλα να μην προσθετει και πολυ παχος.

Σε μαυρο χρωμα.

Καμια καλη προταση;

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ειδα να βγαζουν και σε 2300, στο μεγεθος της 2100!

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ψαχνω για καλη θηκη, να προστατευει μεν, αλλα να μην προσθετει και πολυ παχος.

Σε μαυρο χρωμα.

Καμια καλη προταση;

 

http://e-smartbuy.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=2295&category_id=213&option=com_virtuemart&vmcchk=1&Itemid=77

 

Το έχω και ειμαι ΑΡΚΕΤΑ ικανοποιημενος... κανει καλη δουλεια... δεν ειναι θηκη φυσικα αλλα bumper αλλα κανει τι ακριβως πρεπει

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν ειμαι και ο πιο ειδικος, αλλα σε 'no name' δεν θα πηγαινα ποτε.

Ή original samsung, ή anker, ή κατι αλλες γερμανικες(δεν θυμαμαι ομως μαρκα).

Link to comment
Share on other sites

Απορίες...αρχαρίου, με το s3

 

Μπαταρία

Δεν υπαρχει μια μονο, ενας τυπος μπαταριας, για το S3?

Υπαρχουν σε διαφορα mA και με διαφορα καπακια;

Για βλεπω μερικες, για 'black', 'white' κλπ, και αναρωτιεμαι πως ειναι δυνατον να αλλαζει η μπαταρια αναλογα με το 'χρωμα', οταν μιλαμε για το ιδιο κινητο.

πχ με μια προχειρη ματια εδω βλεπω

http://www.e-shop.gr/sort_search.phtml?stuff=SAMSUNG+I9300+GALAXY+BATTERY&x=0&y=0

Μου εξηγει καποιος;

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Μεμβράνη προστασίας οθονης

Επισης πειτε μου για καλης ποιοτητας screen protectors, δωστε ονομα, link, σε ebay ή αλλου.

Θελω κατα προτιμηση κατι που να μην χαραζει, να μην δημιουργει φυσαλλιδες κατα την εφαρμογη, να εχει καλη αισθηση, και να μην επηρεαζει την εμπειρια.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Προστατευτικη θηκη

Θελω μια minimal, μαυρη, διακριτικη(τιποτε εξτρα πανω), λεπτη, αλλα να προστατευει.

Λεω για σιλικονη, ωστε να εχει 'προσφυση' οπου το αφηνω, και οχι για 'πλαστικη'.

Σκεφτομαι αυτη

"BLACK PROTECTIVE SLIM SILICONE SKIN CASE"

http://i61.tinypic.com/70gu11.jpg

αλλα αναρωτιεμαι αν υπαρχει κατι αλλο εξισου διακριτικο, αλλα να προστατευει το κινητο ακομη καλυτερα.

Παντα βαζω θηκη στα κινητα μου, για τυχον πτωσεις, γρατσουνιες, νερα κλπ

για μπαταρια black white.. ισως εννοει το καπακι.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Εχω το κινητο σε λευκο χρωμα.Ψαχνω να βρω ανταλλακτικο το ασημι πλαισιο που ειναι γυρω γυρω απο το κινητο.

Εχω ψαξει στο web για το συγκεκριμενο ανταλακτικο αλλα δεν το βρισκω.

Και κατι ακομα,καποιο αξιοπιστο Online store ή κατι παρομοιο για αγορα ανταλλακτικων?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Εχω το κινητο σε λευκο χρωμα.Ψαχνω να βρω ανταλλακτικο το ασημι πλαισιο που ειναι γυρω γυρω απο το κινητο.

Εχω ψαξει στο web για το συγκεκριμενο ανταλακτικο αλλα δεν το βρισκω.

Και κατι ακομα,καποιο αξιοπιστο Online store ή κατι παρομοιο για αγορα ανταλλακτικων?

 

Αυτό που λες το γύρω γύρω φίλε μου δεν είναι τόσο εύκολο είναι το σασί του κινητού πάνω κουμπώνει η οθόνη και όλα τα μέρη του κινητού και να το βρεις δύσκολα στο αναλαμβάνουν να στο φτιάξουν γτ πρέπει να ξεκολλήσουν την οθόνη που αν γίνει η στραβή εσύ θα την πληρώσεις μετά οπότε αν έχει σημάδια βάλε μια θήκη και ξέχνα το έτσι έκανα κι εγώ όταν είχα το s3

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες το γύρω γύρω φίλε μου δεν είναι τόσο εύκολο είναι το σασί του κινητού πάνω κουμπώνει η οθόνη και όλα τα μέρη του κινητού και να το βρεις δύσκολα στο αναλαμβάνουν να στο φτιάξουν γτ πρέπει να ξεκολλήσουν την οθόνη που αν γίνει η στραβή εσύ θα την πληρώσεις μετά οπότε αν έχει σημάδια βάλε μια θήκη και ξέχνα το έτσι έκανα κι εγώ όταν είχα το s3

Ναι σωστα.Το γνωριζω...αλλα ψαχνω να το βρω για να το βαλω μονος μου.

Σε οσα site εψαξα δεν μπορεσα να το βρω.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε πρέπει να ξεκολλήσεις την οθόνη η οποία είναι τόσο καλά κολλημένη όπου η θα την σπάσεις η δεν θα μπορέσεις να την ξανάκολλησεις άσε που σηκώνονται το digitizer θα σου κάνει φουσκαλα η ενδιάμεση επίστρωση που έχουν το ψάξω δεν φαντάζεσαι πόσο για το s3 Lte που είχα αλλά δεν κατέληξα ούτε να ούτε τεχνικοί με εμπειρία δεν το αναλάμβαναν γτ το να γίνει η στραβή ξεπερνάει το 70% ...βάλε μια θήκη και ξέχνα το αλήθεια στο λέω ...και μην προσπαθήσεις με πιστολάκι μαλλιών που λένε να την ξεκολλήσεις γτ και όλα ώρα πρέπει να το κάνεις και η οθόνη μπορεί να καταστραφεί που την θερμοκρασία

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν επιμένεις ορίστε http://www.ebay.com/itm/New-Genuine-Samsung-i9300-Galaxy-S-3-III-Middle-Metal-Plate-Frame-Bezel-White-/150998827302?pt=UK_Replacement_Parts_Tools&hash=item23283b4126

Link to comment
Share on other sites

Στα ποσα χρονια λετε, θελει αντικατασταση η μπαταρια του s3, δηλαδη κοινως 'τα εχει παιξει', οποτε μια αντικατασταση θα εσωζε την κατασταση;

Περιπου στα 2 χρονια πανω κατω;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε πρέπει να ξεκολλήσεις την οθόνη η οποία είναι τόσο καλά κολλημένη όπου η θα την σπάσεις η δεν θα μπορέσεις να την ξανάκολλησεις άσε που σηκώνονται το digitizer θα σου κάνει φουσκαλα η ενδιάμεση επίστρωση που έχουν το ψάξω δεν φαντάζεσαι πόσο για το s3 Lte που είχα αλλά δεν κατέληξα ούτε να ούτε τεχνικοί με εμπειρία δεν το αναλάμβαναν γτ το να γίνει η στραβή ξεπερνάει το 70% ...βάλε μια θήκη και ξέχνα το αλήθεια στο λέω ...και μην προσπαθήσεις με πιστολάκι μαλλιών που λένε να την ξεκολλήσεις γτ και όλα ώρα πρέπει να το κάνεις και η οθόνη μπορεί να καταστραφεί που την θερμοκρασία

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν επιμένεις ορίστε http://www.ebay.com/itm/New-Genuine-Samsung-i9300-Galaxy-S-3-III-Middle-Metal-Plate-Frame-Bezel-White-/150998827302?pt=UK_Replacement_Parts_Tools&hash=item23283b4126

Καταλαβα.

Ευχαριστω παντος και για το Link.

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα.

Ευχαριστω παντος και για το Link.

 

Tωρα που το ξαναδιαβαζω απορρω τι καταλαβες ετσι οπως τα γραψα να παρει η ευχη με αυτο το κορεκτορ

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενας καλος και φτηνος ανταπτορας, να μετατρεπει με καποιο τροπο το s3 σε δικαρτο;

Πειτε αν αξιζει τον κοπο (και τα χρηματα) και δωστε και κανενα λινκ απο ebay.

Link to comment
Share on other sites

Ρωταω κατι που κανεις δεν ξερει;

http://www.ebay.co.uk/itm/Samsung-Galaxy-S3-i9300-New-Dual-Sim-Card-Adapter-2-in1-Phone-Non-Cutting-3G-/111016371104?pt=UK_Mobiles_Accessories_RL&hash=item19d91763a0

 

Πως λειτουργει αυτη η πατεντα;

Ουσιαστικα, δεν ειναι και οι 2 sim online ταυτοχρονα. Απλα διαλεγεις μπουταροντας το τηλεφωνο, σε ποια sim θες να δουλεψεις; Πως? Δινοντας το αντιστοιχο password, γνωριζει το τηλεφωνο ποια θες να διαλεξεις;

Link to comment
Share on other sites

Ρωταω κατι που κανεις δεν ξερει;

http://www.ebay.co.uk/itm/Samsung-Galaxy-S3-i9300-New-Dual-Sim-Card-Adapter-2-in1-Phone-Non-Cutting-3G-/111016371104?pt=UK_Mobiles_Accessories_RL&hash=item19d91763a0

 

Πως λειτουργει αυτη η πατεντα;

Ουσιαστικα, δεν ειναι και οι 2 sim online ταυτοχρονα. Απλα διαλεγεις μπουταροντας το τηλεφωνο, σε ποια sim θες να δουλεψεις; Πως? Δινοντας το αντιστοιχο password, γνωριζει το τηλεφωνο ποια θες να διαλεξεις;

 

Είμαι στο δρόμο και σταμάτησα με αλαρμ γιανα στο κάνω copy paste.... Αν δεν γνωρίζεις αγγλικά πες το μου και όταν πάω σπίτι το μεταφράζω

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

You don't need to switch off the phone or manually remove and insert the sim card anymore, simply switch one sim online, the best stability and compatibility!

 

Remember, these is one sim online and another sim appear offline, if you enable call forwarding from sim2 to sim1 than these will let you receive both phone call. To receive text message (SMS) you will still need to switch to the sim card that you want to

Link to comment
Share on other sites

Ρωταω κατι που κανεις δεν ξερει;

http://www.ebay.co.uk/itm/Samsung-Galaxy-S3-i9300-New-Dual-Sim-Card-Adapter-2-in1-Phone-Non-Cutting-3G-/111016371104?pt=UK_Mobiles_Accessories_RL&hash=item19d91763a0

 

Πως λειτουργει αυτη η πατεντα;

Ουσιαστικα, δεν ειναι και οι 2 sim online ταυτοχρονα. Απλα διαλεγεις μπουταροντας το τηλεφωνο, σε ποια sim θες να δουλεψεις; Πως? Δινοντας το αντιστοιχο password, γνωριζει το τηλεφωνο ποια θες να διαλεξεις;

 

Το εχω παραγγηλει εδω και κανα 20ημερο και το περιμενω. Μολις παραλαβω θα ενημερωσω αν δουλευει.

Καλημερα παιδια.

Μολις παρελαβα τον ανταπτορα με τις δυο sim και δουλευει μια χαρα. Οταν θελεις να αλλαξεις sim την διαλεγεις και απλα δινεις το pin και αλλαζει στη δευτερη sim. Δεν κανει επανεκινηση σε μερικα δευτερολεπτα αλλαζει sim. Πολυ καλο.

Edited by sokgiorgos
προσθεση επιπλεον στοιχειων
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...