Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους. Exω ένα SG3 rooted με 4.3 από τη samsung που σέρνεται κυριολεκτικά. Θέλω να βάλω κάποια άλλη rom. Θα ήθελα τη βοήθεια των φίλων του forum στο εξής:

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποια αξιοπρεπής ROM για το SG3 που να έχει FM radio;

Σημείωση: δεν έχω μεγάλη εμπειρία στην αλλαγή της ROM ούτε μεγάλες απαιτήσεις παραμετροποίησης. Το μόνο που έχω κάνει ως τώρα είναι να αλλάξω τη rom στο παλιό μου galaxy S όπου ακολούθησα τις οδηγίες του φόρουμ και το αποτέλεσμα ήταν πραγματικά εξαιρετικό. Το τηλέφωνο πετάει!

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχεις δικιο φιλε.. χθες βραδυ κρασαρε για πρωτη φορα το SystemUI.... τζαμπα οδηγό εγραψα!!! θα δοκιμασω SLIMKAT.

ΕΝΑς ΠΛΗΡΗς ΟΦΗΓΟς ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση.

Υπάρχει κανένα link με οδηγίες;

 

εδώ είσαι.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Archidroid από μενα...

 

Δεν ξέρω εάν έκανε γιγαντιαία βήματα η Ω (δε θυμάμαι σε ποια έκδοση το παράτησα να πω την αλήθεια), αλλά το ψιλοαποκλείω να συγκρίνεται με την Αρχιδρόιδ :worry:

Link to comment
Share on other sites

Archidroid από μενα...

 

Δεν ξέρω εάν έκανε γιγαντιαία βήματα η Ω (δε θυμάμαι σε ποια έκδοση το παράτησα να πω την αλήθεια), αλλά το ψιλοαποκλείω να συγκρίνεται με την Αρχιδρόιδ :worry:

 

στην V58 έχει μείνει.Δεν ξέρω τι διαφορές έχει με την archi.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά είναι πάω τη συσκευή μου για σέρβις και θέλω να πάρω ''full back up''( όλη τη ρομ έτσι όπως ειναι τωρα) ώστε μετα αν δεν μου αρέσει κάτι στη 4.3 να γυρίσω χωρις να τη στήνω απο την αρχή , εχω 4.1.2 με ροοτ . θα ήθελα λιγη βοήθεια με τα βήματα μη κανω καμία πατατα.. και στο πως να κανω το μπακ απ και πως να ξαναπεράσω τη ρομ μετά. :O

Samsung galaxy S3

Galaxy Tab 10.1 (p7500)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά είναι πάω τη συσκευή μου για σέρβις και θέλω να πάρω ''full back up''( όλη τη ρομ έτσι όπως ειναι τωρα) ώστε μετα αν δεν μου αρέσει κάτι στη 4.3 να γυρίσω χωρις να τη στήνω απο την αρχή , εχω 4.1.2 με ροοτ . θα ήθελα λιγη βοήθεια με τα βήματα μη κανω καμία πατατα.. και στο πως να κανω το μπακ απ και πως να ξαναπεράσω τη ρομ μετά. :O

 

κάνε ένα back up με cwm και τις εφαρμογές σου με το titanium.μετά θα είσαι κομπλέ ότι ρομ και να έχεις περάσει.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο root και custom rom αποφασισα να φερω το κινητο σε εργοστασιακη κατασταση.ακολουθησα τις οδηγιες για unroot ,κατεβασα δηλαδη το triangle away εκανα reset εβγαλα μπαταρια κλπ αλλα οταν μπαινω σε download mode ενω μου τα δειχνει ολα official εκει που λεει status γραφει custom.το ιδιο και οταν πηγαινω στις πληροφοριες συσκευης.τι ακριβως πρεπει να κανω τωρα;
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο root και custom rom αποφασισα να φερω το κινητο σε εργοστασιακη κατασταση.ακολουθησα τις οδηγιες για unroot ,κατεβασα δηλαδη το triangle away εκανα reset εβγαλα μπαταρια κλπ αλλα οταν μπαινω σε download mode ενω μου τα δειχνει ολα official εκει που λεει status γραφει custom.το ιδιο και οταν πηγαινω στις πληροφοριες συσκευης.τι ακριβως πρεπει να κανω τωρα;

 

Μη σε πάρω στο λαιμό μου, αλλά νομίζω ότι αυτό θα φύγει με πέρασμα ofifcial rom μέσω odin.... αν δεν κάνω λάθος

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο root και custom rom αποφασισα να φερω το κινητο σε εργοστασιακη κατασταση.ακολουθησα τις οδηγιες για unroot ,κατεβασα δηλαδη το triangle away εκανα reset εβγαλα μπαταρια κλπ αλλα οταν μπαινω σε download mode ενω μου τα δειχνει ολα official εκει που λεει status γραφει custom.το ιδιο και οταν πηγαινω στις πληροφοριες συσκευης.τι ακριβως πρεπει να κανω τωρα;

 

Μάλλον είσαι κι εσύ απ'τους "άτυχους" που δεν δουλεύει στην συσκευή τους το triangle away πάνω στην official 4.3, το ίδιο συμβαίνει και σε μένα.. τον μετρητή στον μηδενισε;

Η λύση που βρήκα είναι η επιστροφή στην official 4.1.2, root, μηδενισμός του counter με το triangle away από εκεί, εγκατάσταση της 4.3 από πάνω μέσω Odin.. :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι τον μετρητη τον μηδενισε!μολις το πρωτοανοιξα στο status εγραφε official.μετα απο κανα 5ωρο που το ξανατσεκαρα ελεγα παλι custom!την διαδικασια που ειπες πως την κανεις;;
Link to comment
Share on other sites

αναφερω την περιπτωση μου για να προσεξετε μην παθετε οτι εγω.λοιπον εγκατεστησα την 4.1.2 εκανα ρουτ μηδενισα με τριαγλε,ολα καλα,περναω 4.3 κυπριακη γιατι αυτην φορουσε οταν το αγορασα,ανοιγω....και το τηλ.εμφανιζεται κλειδωμενο ζητωντας πιν ΔΙΚΤΥΟY.δεν εκανα τιποτα παραπανω απο αυτα που προανεφερα,τρεξιμο σε πριβε σερβις,μετα απο κανα 3ωρο ξεκλειδωθηκε με αλλο ΙΜΕΙ.το εδωσα οσο οσο για ανταλακτικα η οτι αλλο στο ιδιο το μαγαζι,και περιμενω το νεο ς3 που παρηγκειλα.ουτε ρουτ ξανα ουτε τιποτα.....δεν ορκιζομαι κιολας...
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Archidroid βάζετε με boeffla kernel?? Ρωτάω επειδή εγω χρησιμοποιώ Omega v58 και boeffla και το κινητό καταναλώνει σε πολυ καλά πλαίσια την μπαταρία και είμαι ευχαριστημένος. Η archidroid με την κάμερα πως τα πάει? Αξίζει η αλλαγή από omega σε archidroid δηλαδή?
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έβαλα την την archidroid που λέτε αλλά είναι samsung based απ ότι βλέπω...υπάρχει κάποια που να είναι όσο γίνεται πιο κοντά στο στοκ android και να δουλεύει σωστά;;;
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έβαλα την την archidroid που λέτε αλλά είναι samsung based απ ότι βλέπω...υπάρχει κάποια που να είναι όσο γίνεται πιο κοντά στο στοκ android και να δουλεύει σωστά;;;

 

και γιατί σε χαλάει που είναι smsung based?

οι Cm και οι Slim είναι ως επί των πλείστων pure,αλλά υστερούν σε άλλους τομείς.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

και γιατί σε χαλάει που είναι smsung based?

οι Cm και οι Slim είναι ως επί των πλείστων pure,αλλά υστερούν σε άλλους τομείς.

 

Γιατί κάνει τα ίδια ψιλολαγκάκια στο ui που κάνουν και οι στοκ...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κάνει τα ίδια ψιλολαγκάκια στο ui που κάνουν και οι στοκ...

 

αν περάσεις όλο to bloatware πάλι,λογικό.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

αν περάσεις όλο to bloatware πάλι,λογικό.

 

Πέρασα την ρομ σκέτη χωρίς bloat κλπ...Αλλά πάλι κάνει κολπάκια βλέπω

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει έβαλα την Achidroid..μπορώ να πω και εγώ πως είναι η καλύτερη rom που έχω βάλει ως τώρα...απλά!!!
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο 4.4.2 μπορουμε να κατεβουμε 4.3 η 4.1.2?

επισης μια ερωτησουλα εχω βαλει archidroid και δεν εχω καμερα,μπορει καποιος να βοηθησει?

Edited by notarius
Link to comment
Share on other sites

Αν περασουμε archindroid και κατα την εγκατασταση αφαιρεσουμε τα blootware υπαρχει περιπτωση να μην τρεχει καλα η rom;επισης υπαρχει καποιο θεμα με την καμερα;;παιζει να μην λειτουργει;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...