Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκεί δείχνει ότι το ιμει μου είναι κανονικό αλλά δεν λέει κάπου για εγγύηση...

 

Αν πατησεις εκε που λεει για εγγυηση αλλα θελει πρωτα εγγραφη θα στο βγαλει

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω κάνει log in μέσω του Facebook αλλά δεν το βρίσκω

 

Κανε με εμαιλ

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να δεις πότε κατασκευάστηκε. Υπολόγισε 1-2 βδομάδες μετά ότι το αγόρασες (κάπου τόσο ήταν σε εμένα).

Κοίταξε το thread εδώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Δυο χρόνια δεν έχει εγγύηση; Ακόμα δεν έχουν περάσει από την παρουσίασή του, οπότε όλα μέσα είναι. Μόνο αν είναι ευρωπαϊκό ενδιαφέρει.

Απο τον Μάιο και μετά θα υπάρχει θέμα

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Μιας φιλης το κινητο ξαφνικα αρχισε να αργει παρα πολυ να φορτισει !!! Πανω απο 1 ωρα στο ρευμα για να δωσει 10% στην μπαταρια

Ειναι αγορασμενο πριν 6μηνες μονο.

 

Τι μπορει να φταιει ?

 

Η επαναφορα εργοστασιακων μπορει να βοηθησει ?

 

Ξεχασα να γραψω οτι με επαναφοαρα εργοστασισκων μια χαρα ειναι το κινητο.

Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι οταν εκανα συνδεση με gmail αρχισε το κινητο απο μονο του να κατεβαζει οσες εφαρμογες ηταν εγκατεστημενες πριν την επαναφορα. Μαλιστα οταν το πηρε απο μενα και πηγε σπιτι της συνδεθηκε στο wifi του σπιτιου της χωρις να ζητησει κωδικο !!

 

Και κατι για το δικο μου

Το εχω σε θηκη ζωνης και οταν με καλουν ξεκιναει απο χαμηλη ενταση ο ηχος κλισης και μετα αυξανεται

Εψαξα στις ρυθμισεις αλλα δεν βρηκα κατι.

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ήρθε η ώρα για τηλέφωνο,σοβαρό. προσανατολίζομαι στο s3, (μπλε btw), και τονίζω ότι δεν είμαι heavy user.

θα κατεβασω 10 apps, θα ασχοληθώ λίγο με παιχνίδια, αλλά γενικά, τηλέφωνο, κατάλογο, μηνύματα, wifi, φωτογραφίες (πολλές, λόγω παιδιού).

και θέλω μπαταρία καλή βέβαια!

είμαι 1000% ότι με υπερ-καλύπτει το συγκεκριμένο κινητό, εννοείται. παρολαυτα,μυηστε με, γιατι 810 σελίδες, θέλουν....3 ζωές, και το samsung θα εχει φτασει στο 8 :)

Link to comment
Share on other sites

ήρθε η ώρα για τηλέφωνο,σοβαρό. προσανατολίζομαι στο s3, (μπλε btw), και τονίζω ότι δεν είμαι heavy user.

θα κατεβασω 10 apps, θα ασχοληθώ λίγο με παιχνίδια, αλλά γενικά, τηλέφωνο, κατάλογο, μηνύματα, wifi, φωτογραφίες (πολλές, λόγω παιδιού).

και θέλω μπαταρία καλή βέβαια!

είμαι 1000% ότι με υπερ-καλύπτει το συγκεκριμένο κινητό, εννοείται. παρολαυτα,μυηστε με, γιατι 810 σελίδες, θέλουν....3 ζωές, και το samsung θα εχει φτασει στο 8 :)

 

Γειτονα ελα να σου δειξω οτι θελεις...Αν ειχες αλλο android ειναι απλα τα πραγαματα

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

android είχα, ναι, xperia mini pro.

Thanks Γιάννη!

κάνε και καμιά πρόταση στο αλλο (για τα αξεσουαρ), για screen protector!

(την εβαλες εύκολα?)

Edited by antreaslam
Link to comment
Share on other sites

android είχα, ναι, xperia mini pro.

Thanks Γιάννη!

κάνε και καμιά πρόταση στο αλλο (για τα αξεσουαρ), για screen protector!

(την εβαλες εύκολα?)

 

Οποτε δεν θα εχεις δυσκολια...Οχι δεν εχω βαλει ακομα κανενα αξεσουαρ...Σε ολα τα κινητα εχω θηκη ζωνης

 

Σε οσα ειχα screen protector επειδη δεν τα καταφερνω το ανεθετα στην κορη μου

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

 

Αγόρασα το τηλέφωνο πριν από μερικές ημέρες, απόλυτα ικανοποιημένος και ξεκίνησα τα φλασαρίσματα.

Αυτήν την στιγμή έχω την CM10.2 V52 από temasek, από την οποία επίσης είμαι πολύ ικανοποιημένος (πολύ γρήγορη ρομ, σταθερή και με καλή μπαταρία), αλλά έχω ένα θεματάκι όταν μπαίνω στο youtube. Δεν μου έχει την επιλογή για να ανοίξω το video σε full screen (ούτε την μπάρα με την διάρκειά του από την οποία μπορώ να το προχωρήσω μπροστά ή να το σταματήσω, κλπ) και πρέπει να το κάνω χειροκίνητα (και μερικές φορές ακόμα και τότε κολλάει).

Είναι κάποιο bug της ρομ (δεν έχω προλάβει ακόμα να ενημερωθώ), ή εμφανίζεται μόνο σε μένα;

Ευχαριστώ πολύ!

 

EDIT: Τελικά ξαναέκανα καθαρή εγκατάσταση και όλα εντάξει. :)

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να γραψω οτι με επαναφοαρα εργοστασισκων μια χαρα ειναι το κινητο.

Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι οταν εκανα συνδεση με gmail αρχισε το κινητο απο μονο του να κατεβαζει οσες εφαρμογες ηταν εγκατεστημενες πριν την επαναφορα. Μαλιστα οταν το πηρε απο μενα και πηγε σπιτι της συνδεθηκε στο wifi του σπιτιου της χωρις να ζητησει κωδικο !!

 

Και κατι για το δικο μου

Το εχω σε θηκη ζωνης και οταν με καλουν ξεκιναει απο χαμηλη ενταση ο ηχος κλισης και μετα αυξανεται

Εψαξα στις ρυθμισεις αλλα δεν βρηκα κατι.

 

Για την δευτερη απορια σου, ετσι χτυπαει το ringtone της συσκευης αυτης και αλλων samsung, πρωτα ακουγεται χαμηλα και μετα αυξανεται. Αυτο λυνεται μονο με custom samsung based rom εκτος αν υπαρχει καποιο mod που δεν γνωριζω.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Για την δευτερη απορια σου, ετσι χτυπαει το ringtone της συσκευης αυτης και αλλων samsung, πρωτα ακουγεται χαμηλα και μετα αυξανεται. Αυτο λυνεται μονο με custom samsung based rom εκτος αν υπαρχει καποιο mod που δεν γνωριζω.

 

Υπάρχει στο Playstore το Disable Increasing Ring. Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά έχει καλά σχόλια.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω τον φιλο biosss

 

Και κατι αλλο...Τι διαστσεις πρεπει να εχουν οι φωτο για επαφες ωστε να καλυπτουν ολο το κενο κομματι που μας βγαζει την εικονα καλουντος ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Για την δευτερη απορια σου, ετσι χτυπαει το ringtone της συσκευης αυτης και αλλων samsung, πρωτα ακουγεται χαμηλα και μετα αυξανεται. Αυτο λυνεται μονο με custom samsung based rom εκτος αν υπαρχει καποιο mod που δεν γνωριζω.

 

Δεν χρειαζεται mod ,χρησιμοποιήστε το Disable Increasing Ring από το play .

 

edit : με πρόλαβε ο @periklik

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται mod ,χρησιμοποιήστε το Disable Increasing Ring από το play .

 

edit : με πρόλαβε ο @periklik

 

Μια χαρα με το Disable Increasing Ring

 

Σας ευχαριστω

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σήμερα στο My Devices στο Google Play μου εμφάνισε ένα GT-N7000 απο T-Mobile!!!! Τι παίζει;
Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προχτές έκανα καλιμπράριζμα της μπαταρίας..χθες βράδυ-σήμερα ξημερώματα κοντα 2 ώρα έφτασε στο 0%,όπως έλεγε στο app του calibration.Το άφησα να παρει λιγο ενέργεια και το άνοιξα..στα 7%.Το άφησα να φορτήσει μέχρι το πρωί..Στις 7:20 έλγε 87% μπαταρία..

 

Γιατί φορτίζει τόσο αργαα;το προηγούμενο HTC TROPHY μου σε 45 λεπτά ήταν φούλ!!

 

Έχω ακούσει ότι πολλά s3 το έχουν,αλλα θα ήθελα να μάθω γιατί,πως λύνετε κ.λ.π!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προχτές έκανα καλιμπράριζμα της μπαταρίας..χθες βράδυ-σήμερα ξημερώματα κοντα 2 ώρα έφτασε στο 0%,όπως έλεγε στο app του calibration.Το άφησα να παρει λιγο ενέργεια και το άνοιξα..στα 7%.Το άφησα να φορτήσει μέχρι το πρωί..Στις 7:20 έλγε 87% μπαταρία..

 

Γιατί φορτίζει τόσο αργαα;το προηγούμενο HTC TROPHY μου σε 45 λεπτά ήταν φούλ!!

 

Έχω ακούσει ότι πολλά s3 το έχουν,αλλα θα ήθελα να μάθω γιατί,πως λύνετε κ.λ.π!

 

Συνήθως φταίει το καλώδιο. Είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα και από τότε που άλλαξα καλώδιο, όλα τέλεια!

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως φταίει το καλώδιο. Είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα και από τότε που άλλαξα καλώδιο, όλα τέλεια!

 

αν δεν διορθωθεί με το καλώδιο, τότε καθάρισμα με μια μπατονέτα με λίγο οινόπνευμα στις επαφές του τηλεφώνου που μπαίνει το καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θέλω να κάνω εγκατάσταση ένα πρόγραμμα από αρχείο που έχω στην κάρτα μνήμης και το κινητό δεν με αφήνει να το κάνω γιατί λέει πως για λόγους ασφαλείας δεν είναι ρυθμισμένο να αποκλείει την εγκατάσταση εφαρμογών που δεν προέρχονται απο το google play..

Πρέπει να είμαι root? Τι κάνω για να του επιτρέψω να βάλει μόνο αυτή την εφαρμογή?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θέλω να κάνω εγκατάσταση ένα πρόγραμμα από αρχείο που έχω στην κάρτα μνήμης και το κινητό δεν με αφήνει να το κάνω γιατί λέει πως για λόγους ασφαλείας δεν είναι ρυθμισμένο να αποκλείει την εγκατάσταση εφαρμογών που δεν προέρχονται απο το google play..

Πρέπει να είμαι root? Τι κάνω για να του επιτρέψω να βάλει μόνο αυτή την εφαρμογή?

 

Ρυθμίσεις - Ασφάλεια - και θα τικάρεις το Άγνωστες πηγές στην Διαχείριση Συσκευής

Link to comment
Share on other sites

παιδια αύριο λέω να πάω να παραγγείλω και εγώ το s3...

τι πιστεύεται αξίζει να το αγοράσει κάποιος τώρα ή έχει παλιώσει πλέον?

Link to comment
Share on other sites

παιδια αύριο λέω να πάω να παραγγείλω και εγώ το s3...

 

 

τι πιστεύεται αξίζει να το αγοράσει κάποιος τώρα ή έχει παλιώσει πλέον?

 

 

 

ίσα ίσα τώρα είναι που αξίζει!

Link to comment
Share on other sites

παιδια αύριο λέω να πάω να παραγγείλω και εγώ το s3...

τι πιστεύεται αξίζει να το αγοράσει κάποιος τώρα ή έχει παλιώσει πλέον?

 

Αν το αγόραζα σήμερα θα κοιτούσα το lte, χωρίς να θεωρώ πως το απλό δεν καλύπτει τους περισσότερους.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...