Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά υπάρχει κάποιο widget που να κάνει εύκολα την εναλλαγή από gsm σε 3g? φοράω στοκ ρομ.
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά υπάρχει κάποιο widget που να κάνει εύκολα την εναλλαγή από gsm σε 3g? φοράω στοκ ρομ.

Χρησιμοποιώ το Data Enabler και είναι πάντα στην πρώτη μου home screen για γρήγορη κι εύκολη επιλογή :)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.data.enabler

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά μια ερώτηση το google play v4 γιατι δεν μου έχει έρθει αναβάθμιση και είμαι ακόμα στην v3 μήπως πρέπει να τη βάλω χειροκίνητα εχω το i9305 με 4.1.2

 

Έχεις κάνει κάποια ενημέρωση εφαρμογής τώρα τελευταία ?

Κανε ενημέρωση κάποια εφαρμογή σου ή κατέβασε μια καινούρια και τότε λογικά θα σου αναβαθμιστεί και το play store....

Link to comment
Share on other sites

Εγω το store το εβαλα χειροκινητα απο την πρωτη μερα που βγηκε και δεν εχω καποιο προβλημα, οποτε προχωρα αφοβα

 

Απο που το κατέβασες; Ναι έχω κάνει πολλές αλλά τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παίδες , από σήμα γενικά πως πάτε? Εγώ με cosmote σύνδεση , γενικά έχω θέμα που κινούμαι στην μισή Ελλάδα. Πολύ συχνά δεν έχω σήμα παρατηρώ και στο σπίτι μου στον Βύρωνα τραβάει ζόρια. Το έχω τσεκάρει και με τα 3 διαφορετικά s3 που έχουν περάσει από τα χέρια πως πάσχει άσχημα σε αυτό τον τομέα. Το λέω αυτό διότι, κάποια στιγμή που πέρασε από τα χέρια μου το nexus 4 , είδα τεράστια διαφορά και στο σπίτι μου που επιτέλους στον καναπέ είχα σήμα :p , αλλά και γενικώς είχα πολύ λιγότερα προβλήματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Παίδες , από σήμα γενικά πως πάτε? Εγώ με cosmote σύνδεση , γενικά έχω θέμα που κινούμαι στην μισή Ελλάδα. Πολύ συχνά δεν έχω σήμα παρατηρώ και στο σπίτι μου στον Βύρωνα τραβάει ζόρια. Το έχω τσεκάρει και με τα 3 διαφορετικά s3 που έχουν περάσει από τα χέρια πως πάσχει άσχημα σε αυτό τον τομέα. Το λέω αυτό διότι, κάποια στιγμή που πέρασε από τα χέρια μου το nexus 4 , είδα τεράστια διαφορά και στο σπίτι μου που επιτέλους στον καναπέ είχα σήμα :p , αλλά και γενικώς είχα πολύ λιγότερα προβλήματα.

 

Εγω Θεσσαλονικη , πολυ καλα . Φουλ. Εχω cu , οταν ομως αλλαξα την καρτα προχθες σε micro sim , ρωτησα για 4g μου λεει δεν εχει πουθενα η Θεσσαλονικη. Ομως εχω δει να αναφερονται παιδια που ειχαν. Λεει θελει καιρο ακομη και οταν βγει θα πρεπει να ξαναλλαξω sim.

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Μια γρηγορη ερωτηση..μετα απο φορματ μου λεει οτι υπαρχει αναβαθμιση software..αυτη πρεπει να εγινε στο παρελθον..να την κανω??

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Εδώ και 2 εβδομάδες είμαι κάτοχος του S3, χθες πέρασα για πρώτη φορά μουσική (και ράδιο) και χρησιμοποιώντας τα ακουστικά της συσκευασίας του τηλεφώνου έπαθα σοκ αφού ο ήχος είχε πολλά πρίμα και ήταν ενοχλητικός. Εννοείτε ότι δοκίμασα να ξαναβάλω το καρφί στην υποδοχή και ο ήχος δεν διορθώθηκε ούτε με πειραματισμούς στο equaliser. Δοκιμάζοντας ακουστικά από iphone και κάποια άλλα sony ο ήχος ήταν μια χαρά. Γνωρίζετε τι μπορεί να φταίει? Τα ακουστικά καλύπτονται από την εγγύηση?

Ευχαριστώ

Υ.Γ. Τούμπανο τηλέφωνο και μάπα ακουστικά!!??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Εδώ και 2 εβδομάδες είμαι κάτοχος του S3, χθες πέρασα για πρώτη φορά μουσική (και ράδιο) και χρησιμοποιώντας τα ακουστικά της συσκευασίας του τηλεφώνου έπαθα σοκ αφού ο ήχος είχε πολλά πρίμα και ήταν ενοχλητικός. Εννοείτε ότι δοκίμασα να ξαναβάλω το καρφί στην υποδοχή και ο ήχος δεν διορθώθηκε ούτε με πειραματισμούς στο equaliser. Δοκιμάζοντας ακουστικά από iphone και κάποια άλλα sony ο ήχος ήταν μια χαρά. Γνωρίζετε τι μπορεί να φταίει? Τα ακουστικά καλύπτονται από την εγγύηση?

Ευχαριστώ

Υ.Γ. Τούμπανο τηλέφωνο και μάπα ακουστικά!!??

 

Φιλε μου δεν ξέρω τι αυτιά έχεις κι εσύ, μιας κι εγώ αγόρασα άλλα γιατί τα μαμισια τα θεωρώ αστεία. Ειδικά αν είσαι μαθημενος από htc, σου κακοφαινεται δυό φορές.

Όσον αφορά τώρα το θέμα με την θερμοκρασία που έλεγα, τσέκαρα φίλου ολοκαίνουριο κι αυτουνού και σήκωνε ακριβώς τις ίδιες στο σερφαρισμα 38-40.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Παίδες , από σήμα γενικά πως πάτε? Εγώ με cosmote σύνδεση , γενικά έχω θέμα που κινούμαι στην μισή Ελλάδα. Πολύ συχνά δεν έχω σήμα παρατηρώ και στο σπίτι μου στον Βύρωνα τραβάει ζόρια. Το έχω τσεκάρει και με τα 3 διαφορετικά s3 που έχουν περάσει από τα χέρια πως πάσχει άσχημα σε αυτό τον τομέα. Το λέω αυτό διότι, κάποια στιγμή που πέρασε από τα χέρια μου το nexus 4 , είδα τεράστια διαφορά και στο σπίτι μου που επιτέλους στον καναπέ είχα σήμα :p , αλλά και γενικώς είχα πολύ λιγότερα προβλήματα.

 

δεν μπορώ να πω και εγώ πως το S3 στον τομέα σήμα δικτύου τα πάει περίφημα ...

τουλάχιστον συγκριτικά με άλλα μοντέλα έστω και πολύ κατώτερα του ...

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να πω και εγώ πως το S3 στον τομέα σήμα δικτύου τα πάει περίφημα ...

τουλάχιστον συγκριτικά με άλλα μοντέλα έστω και πολύ κατώτερα του ...

 

Μήπως παίζει ρόλο πώς για να πετύχει χαμηλό Sar, κάτι κάνει με το σήμα;

Μπορεί να είπα και πατατιά βέβαια, αλλά μου κάνει εντύπωση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εχει δουλεψει κανεις το S3 με καρτα 2in1 ?

 

Τους έχω από την αρχή που το πήρα, δουλεύουν απροβλημάτιστα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες γεια σας,ξερει κανεις πως μπορουμε να διακρινουμε ενα γνησιο samsung s3 απο ενα replika γιατι ειμαι ετοιμος να το παρω απο μαγαζι στην ομονοια?
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και απο μένα.. Μου παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα με το Viber απ' τη στιγμή που έγινε η τελευταία ενημέρωση της εφαρμογής. Με το που έκανε την ενημέρωση μου ζήτησε πάλι να δώσω αριθμό τηλεφώνου για να μου στείλει μήνυμα ενεργοποίησης κ όταν το έδινα δεν έκανε τίποτα. Επίσης μου βγάζει σφάλμα κατά τον συγχρονισμό των επαφών (ότι η υπηρεσία μπλοκάρεται κτλ). Γνωρίζει κανείς κάτι για να λυθεί το πρόβλημα??? Έτυχε σε κανέναν κάτι παρόμοιο??? Να προσθέσω ότι έχω κάνει απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση της εφαρμογής, δοκίμασα μία λύση που βρήκα σ ένα site που έλεγε να κάνω εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής αλλά αποτέλεσμα μηδέν... Ευχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδες γεια σας,ξερει κανεις πως μπορουμε να διακρινουμε ενα γνησιο samsung s3 απο ενα replika γιατι ειμαι ετοιμος να το παρω απο μαγαζι στην ομονοια?

 

τσεκαρε το imei.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το ποστ μου κλειδωθηκε και δεν ξερω που αλλου να ποσταρω..ενημερωνω οτι ρουταρισα το κινητο μου και περασα και μια αλλη ρομ και ολα καλα τωρα με play store και τα παντα...

 

Ευχαριστω πολυ ολα τα παιδια που εσπευσαν να με βοηθησουν...

Link to comment
Share on other sites

τσεκαρε το imei.

 

ευχαριστω πολυ για την απαντηση το μαγαζι ειναι απο τα μεγαλα και γνωστο στην πλατεια ομονοιας και μου το δινει 360 € σφραγισμενο αλλα δεν μου επιτρεπει να το ανοιξω αν πρωτα δεν το πληρωσω.

Link to comment
Share on other sites

το imei φαίνεται και χωρίς να ανοίξεις το κουτί..έχει ένα αυτοκόλλητο και αναγράφεται ένας 15 ψήφιος αριθμός...θα το δεις εύκολα.
Link to comment
Share on other sites

το imei φαίνεται και χωρίς να ανοίξεις το κουτί..έχει ένα αυτοκόλλητο και αναγράφεται ένας 15 ψήφιος αριθμός...θα το δεις εύκολα.

 

σευχαριστω και παλι μπορεις να με βοηθησεις τι πρεπει να προσεξω στο imei καποια στοιχεια

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την απαντηση το μαγαζι ειναι απο τα μεγαλα και γνωστο στην πλατεια ομονοιας και μου το δινει 360 € σφραγισμενο αλλα δεν μου επιτρεπει να το ανοιξω αν πρωτα δεν το πληρωσω.

 

Η τιμή είναι μια χαρά, γιατί σου μπήκαν υποψίες;

Αν το μαγαζί είναι το καιζερ στην 3η Σεπτεμβρίου, είναι αξιόπιστο πάντως.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή είναι μια χαρά, γιατί σου μπήκαν υποψίες;

Αν το μαγαζί είναι το καιζερ στην 3η Σεπτεμβρίου, είναι αξιόπιστο πάντως.

 

ευχαριστω πολυ το παιρνω αυριο.αυτο ειναι το μαγαζι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...