Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

MAYDAY

 

Εκανα προχτες την τελευταια αναβαθμιση και φορματ μετα. Σημερα δοκιμαζω Antutu να δω αν αλλαξε κατι. Σε ολες τις προηγουμενες μετρησεις εδινε σκορ 16000+ περιπου, με ολα μετρουμενα.

 

1η μετρηση: 11500 (ολα μεσα)

2η μετρηση: 15000 (χωρις μετρηση sd)

3η μετρηση: 13500 (ολα μεσα)

 

Ειναι δυνατον να δικαιολογειται τετοια διαφορα σ ενα μηνα ; Θεωρω δυσκολο να ευθυνεται η τελευταια αναβαθμιση του Antutu.

 

Εσεις τι νουμερο πιανετε στο Antutu ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια ,, σημερα ανταλαξα το htc one x μου με ενα σ3 32gb, το κιν ειναι απο vpn μου ειπε το παιδι,, εκανα επαναφορα αλλα εχει μεσα κατι apps η απο γερμανια ειναι η απο ru., θελω τα φωτα σασ.. εκδοση ανδροιτ. 4.1.2

εκδοση βασικου φασματοσ i9300xxell4.

αριθμοσ κατασκευησ jzo54k.19300xxell4

σειριακοσ αριθμοσ RF1C580HEVB.

ξερει κανενασ απο ποθ ειναι και αν μπορω να βαλω μεσα ελλ εκδοση λογισμικου;;

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ,, σημερα ανταλαξα το htc one x μου με ενα σ3 32gb, το κιν ειναι απο vpn μου ειπε το παιδι,, εκανα επαναφορα αλλα εχει μεσα κατι apps η απο γερμανια ειναι η απο ru., θελω τα φωτα σασ.. εκδοση ανδροιτ. 4.1.2

εκδοση βασικου φασματοσ i9300xxell4.

αριθμοσ κατασκευησ jzo54k.19300xxell4

σειριακοσ αριθμοσ RF1C580HEVB.

ξερει κανενασ απο ποθ ειναι και αν μπορω να βαλω μεσα ελλ εκδοση λογισμικου;;

 

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S IIΙ περνα με οντιν οποια 412 θες ειναι πολυ ευκολο

Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
καλησπερα φιλοι μου,ημουν σε στοκ 4,1,2 κ μολις πηρα μια αναβαθμιση μεσω kies κ βλεπω οτι ειμαι ξανα σε 4,1,2.τι ακριβως update ηταν αυτο?το τηλ ειναι ελληνικο.
Link to comment
Share on other sites

MAYDAY

 

Εκανα προχτες την τελευταια αναβαθμιση και φορματ μετα. Σημερα δοκιμαζω Antutu να δω αν αλλαξε κατι. Σε ολες τις προηγουμενες μετρησεις εδινε σκορ 16000+ περιπου, με ολα μετρουμενα.

 

1η μετρηση: 11500 (ολα μεσα)

2η μετρηση: 15000 (χωρις μετρηση sd)

3η μετρηση: 13500 (ολα μεσα)

 

Ειναι δυνατον να δικαιολογειται τετοια διαφορα σ ενα μηνα ; Θεωρω δυσκολο να ευθυνεται η τελευταια αναβαθμιση του Antutu.

 

Εσεις τι νουμερο πιανετε στο Antutu ;

 

Νομίζω οτι το antutu τα χει παίξει.. εδώ ανεβάζω επεξεργαστή στα 1,7 με super performance και μου βγάζει λιγότερο σκορ απ οτι νορμάλ με 1,4. Ενώ ολα τα αλλά προγράμματά μου κάνουμε εμφανή διάφορα.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι το antutu τα χει παίξει.. εδώ ανεβάζω επεξεργαστή στα 1,7 με super performance και μου βγάζει λιγότερο σκορ απ οτι νορμάλ με 1,4. Ενώ ολα τα αλλά προγράμματά μου κάνουμε εμφανή διάφορα.

 

Πες μου ενα αλλο που χρησιμοποιεις και το σκορ του για να συγκρινω κι εγω. Χωρις overclock ομως. Εκτος κι αν εισαι με custom ROM οποτε δεν τιθεται θεμα συγκρισης.

Οι υπολοιποι παρακαλω ; Σιγουρα τεσταρατε αναλογως τα δικα σας.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σε λάθος θέμα γιατί αναφέρεσαι στο s2 και εδω συζητάμε για το s3.

 

Για να είναι εντός εγγύησης πρέπει να έχει αυτό που σου βγάζει το kies.

 

Συγνώμη νόμιζα ότι έγραφα στου S2. Ας μεταφερθεί στο σωστό.

 

Προφανώς. Και δεν το "έχουν", το έχεις αφαιρέσει όταν έβαλες custom rom.

 

Παρ' όλα αυτά βάζοντας το SN του, δεν θα έπρεπε κανονικά να μου βγάλει την EUR ?

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Αυτό τα 7 βήματα που σου λέει το Dropbox να κάνεις με αντάλλαγμα έξτρα χωρου είναι ανεξάρτητα απο τα 50 Gb που σου δίνει για 2 χρόνια αν έχεις το S3. Για τα 50 Gb δεν χρειάστηκε τίποτα να κανω παρα να μπω στο Dropbox από το S3 μόλις το είχα πάρει.

Αν είναι μεταχειρισμενο το κινητό σου προφανέστατα έχει πάρει τα 50 Gb ο προηγούμενος χρηστης αφού θα το ειχε συνδεσει πρωτος με το Dropbox και δεν γίνεται να τα πάρεις και εσύ.

 

οχι φιλε μου το κινητο ειναι καινουργιο...σε ευχαριστω παντως!!δεν ξερω τι παιζει τωρα..:(:(

Μια του κλεφτη δυο του κλεφτη τρεις και εγινε ΥΠΟΥΡΓΟΣ:lol:
Link to comment
Share on other sites

Πες μου ενα αλλο που χρησιμοποιεις και το σκορ του για να συγκρινω κι εγω. Χωρις overclock ομως. Εκτος κι αν εισαι με custom ROM οποτε δεν τιθεται θεμα συγκρισης.

Οι υπολοιποι παρακαλω ; Σιγουρα τεσταρατε αναλογως τα δικα σας.

 

Quadrand standard..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!

χτες πηρε ο αδερφος μου το galaxy με την προσφορα απο το πλαισιο..

εβαλε ενα φοντο το οποιο το εχω κ εχω στο τηλεφωνο μου κ του το δειχνει θολο εχει χαλια αναλυση..

τι μπορει να φταιει?

ειναι ακριβως η ιδια εικονα που εχω κ εγω..:O:O:O

 

Φιλε απλά βγάλε το εφέ νερού που έχει στην οθόνη κλειδώματος και τα χρώματα θα φτιάξουν. το είχα πάθει και γω μου έδειχνε ξεθωριασμενα τα χρώματα μόλις το έβγαλα η εικόνα έγινε σωστή

Link to comment
Share on other sites

Φιλε απλά βγάλε το εφέ νερού που έχει στην οθόνη κλειδώματος και τα χρώματα θα φτιάξουν. το είχα πάθει και γω μου έδειχνε ξεθωριασμενα τα χρώματα μόλις το έβγαλα η εικόνα έγινε σωστή

 

πως το βγαζω?

Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
καλημερα φιλοι μου,ημουν σε στοκ 4,1,2 κ μολις πηρα μια αναβαθμιση μεσω kies κ βλεπω οτι ειμαι ξανα σε 4,1,2.τι ακριβως update ηταν αυτο?το τηλ ειναι ελληνικο. Edited by maklovinsam
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Καταρχάς θα ήθελα να αναφέρω ότι μόλις αγόρασα το Samsung SIII και ήθελα να ρωτήσω κάτι:

 

Όταν μπαίνω στο explorer του ιντερνετ που έχει ηδη εγκατεστημένο το κινητο (δεν εννοω το Chrome) πέφτει αυτόματα η φωτεινότητα της οθόνης. Ρώτησα και αυτό συμβαίνει και σε ένα φίλο μου. Μήπως ξέρεις κανείς που μπορεί να οφείλεται και αν γνωρίζει κανείς πως αντιμετωπίζεται; Μήπως έχει καποιο θέμα το κινητό μου;

 

Ευχαριστώωωωω....

Link to comment
Share on other sites

Οταν μιλάει στο κινητό κάποιος μπορεί ταυτόχρονα να είναι και στο ίντερνετ μέσω Mobile data με Gprs ή Edge; Edited by ackel
Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου το κινητο ειναι καινουργιο...σε ευχαριστω παντως!!δεν ξερω τι παιζει τωρα..:(:(

 

και σε εμένα το ίδιο έκανε ο σάββατο

μόλις ολοκλήρωσα 5 από τα 7 βήματα πήρα τα 48!!

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

Οταν μιλάει στο κινητό κάποιος μπορεί ταυτόχρονα να είναι και στο ίντερνετ μέσω Mobile data με Gprs ή Edge;

 

Οχι δεν γινεται, αυτο δεν εχει να κανει με την συσκευη, αλλα την λειτουργια της μεταδοσης του σηματος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Καταρχάς θα ήθελα να αναφέρω ότι μόλις αγόρασα το Samsung SIII και ήθελα να ρωτήσω κάτι:

 

Όταν μπαίνω στο explorer του ιντερνετ που έχει ηδη εγκατεστημένο το κινητο (δεν εννοω το Chrome) πέφτει αυτόματα η φωτεινότητα της οθόνης. Ρώτησα και αυτό συμβαίνει και σε ένα φίλο μου. Μήπως ξέρεις κανείς που μπορεί να οφείλεται και αν γνωρίζει κανείς πως αντιμετωπίζεται; Μήπως έχει καποιο θέμα το κινητό μου;

 

Ευχαριστώωωωω....

 

Ο Browser έχει ανεξάρτητη φωτεινότητα και γι' αυτό βλέπεις την διαφορά.

Πάτα το αριστερό κουμπί (του μενού) όταν θα είσαι στον Browser και όρισε την φωτεινότητα που θες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα . Λοιπον ΣΟβαρο προβλημα !!!

 

Εκανα το Σαββατο το μικρο update (22mb)

 

Επειτα παταω παλι update κτλ και ιδου το μηνυμα της συσκευης !!!

 

" Η συσκευη σας Εχει Τροποποιηθει. Οι ενημερωσεις λογισμικου δεν ειναι διαθεσιμες " ;;;;;

 

Τι θελει να μας πει ο ποιητης ;;;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα . Λοιπον ΣΟβαρο προβλημα !!!

 

Εκανα το Σαββατο το μικρο update (22mb)

 

Επειτα παταω παλι update κτλ και ιδου το μηνυμα της συσκευης !!!

 

" Η συσκευη σας Εχει Τροποποιηθει. Οι ενημερωσεις λογισμικου δεν ειναι διαθεσιμες " ;;;;;

 

Τι θελει να μας πει ο ποιητης ;;;

 

Ότι έχεις κάνει root η έχεις βάλει λογισμικό άλλης χώρας από αυτήν που έχει βγει

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα . Λοιπον ΣΟβαρο προβλημα !!!

 

Εκανα το Σαββατο το μικρο update (22mb)

 

Επειτα παταω παλι update κτλ και ιδου το μηνυμα της συσκευης !!!

 

" Η συσκευη σας Εχει Τροποποιηθει. Οι ενημερωσεις λογισμικου δεν ειναι διαθεσιμες " ;;;;;

 

Τι θελει να μας πει ο ποιητης ;;;

 

Θα φτιάξει μόνο του(αν βέβαια δεν εχεις κανει root) ,είναι κάποιο είδος bug ,δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς .

Δοκίμασε και με ένα reboot μήπως και στρώσει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ότι έχεις κάνει root η έχεις βάλει λογισμικό άλλης χώρας από αυτήν που έχει βγει

 

Τωρα πλακα κανεις ; Δεν εχω κανει ποτε ΡΟΟΤ και δεν εκανε τιποτα στο τηλεφωνο.

 

Ειπα εκανα το update απλα που εβγαλε απο μονο του !!!!

 

παιδια μια λυση παρακαλω.

 

Θα φτιάξει μόνο του(αν βέβαια δεν εχεις κανει root) ,είναι κάποιο είδος bug ,δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς .

Δοκίμασε και με ένα reboot μήπως και στρώσει .

 

Μιχαλη δεν το εκανα ΡΟΟΤ καινουριο ειναι δεν προλαβα !!!

 

Οταν λες Reboot ; Απλη επανεκινηση του εκανα πολλες φορες και τιποτα.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη δεν το εκανα ΡΟΟΤ καινουριο ειναι δεν προλαβα !!!

 

Οταν λες Reboot ; Απλη επανεκινηση του εκανα πολλες φορες και τιποτα.

 

Δοκίμασε αργότερα ίσως να είναι πρόβλημα του server

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...