Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντα στα κινητά μου έχω 1 εικονικό λουκετάκι για σβήσιμο της οθόνης για ευκολία αλλά και για να μη ταλαιπωρω το hard button.

 

Έως τώρα χρησιμοποιούσα το lock screen το άσπρο εκτός απ'το one x που δε δούλευε κ είχα βάλει άλλο!

Δε θυμάμαι πιο όμως και μιας και είμαι σε νησί για δουλειά δεν έχω ευκολία για ψάξιμο!

 

Το lock screen που έχω λοιπόν τώρα δουλεύει αλλά όταν το πατήσω σβήνει και ξανά ανάβει την οθόνη στιγμιαία πριν σβήσει τελείως πράγμα σπαστικό!

Λέω μήπως φταίει και η 4.04 μιας κ κάνει το ίδιο αλλά σε μικρότερο βαθμό και το Sony neo v που έχω αναβαθμισμένο!

 

Χρησιμοποιεί κανένας κάποιο παρόμοιο που να δουλεύει απροβλημάτιστα;;

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δε ξέρω αν λες αυτό, https://play.google.com/store/apps/details?id=com.katecca.screenofflock στο note δουλεύει απροβλημάτιστα!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε αν ο αντάπτορας HDTV για το SII (για να συνδεθεί με την τηλεόραση) δουλεύει και στο SIII;

 

Δεν ταιριαζει,μπορεις ομως να παρεις εναν ανταπτορα και να χρησημοποιεις του SII

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν λες αυτό, https://play.google.com/store/apps/details?id=com.katecca.screenofflock στο note δουλεύει απροβλημάτιστα!

 

Αυτό πρέπει να είναι φίλε ovelix μιας και στο neo v που έχω μαζί μου τώρα το έβαλα και δε μου κάνει το lag!

Θα το δοκιμάσω μετά και στο S3 κ θα αναφέρω!

Ευχαριστώ! :-)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Τα κινητα δεν ειναι πατζαρια απο τη λαικη να ρωτησεις ποιος τα εχει πιο φρεσκα.....ολα τα κινητα ειναι το ιδιο και οτι σου κατσει αμα πεσεις σε ελαττωματικο εισαι απλα ατυχος....

ρε αδερφε κοψε λιγο την ειρωνεια περι λαικες και παντζαρια ρωτησα απλως να ξερω αν εχει φερει ελαττωματικη παρτιδα .

Link to comment
Share on other sites

Πάντα στα κινητά μου έχω 1 εικονικό λουκετάκι για σβήσιμο της οθόνης για ευκολία αλλά και για να μη ταλαιπωρω το hard button.

 

Έως τώρα χρησιμοποιούσα το lock screen το άσπρο εκτός απ'το one x που δε δούλευε κ είχα βάλει άλλο!

Δε θυμάμαι πιο όμως και μιας και είμαι σε νησί για δουλειά δεν έχω ευκολία για ψάξιμο!

 

Το lock screen που έχω λοιπόν τώρα δουλεύει αλλά όταν το πατήσω σβήνει και ξανά ανάβει την οθόνη στιγμιαία πριν σβήσει τελείως πράγμα σπαστικό!

Λέω μήπως φταίει και η 4.04 μιας κ κάνει το ίδιο αλλά σε μικρότερο βαθμό και το Sony neo v που έχω αναβαθμισμένο!

 

Χρησιμοποιεί κανένας κάποιο παρόμοιο που να δουλεύει απροβλημάτιστα;;

 

 

Kαι σε μενα δυστυχως το ιδιο κανει και με νευριαζει...

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Kαι σε μενα δυστυχως το ιδιο κανει και με νευριαζει...

 

και μενα το κανει. Ισως το βελτιωσουν σε μια αναβαθμιση.

TCe
Link to comment
Share on other sites

και μενα το κανει. Ισως το βελτιωσουν σε μια αναβαθμιση.

 

δοκιμασε το screen off δεν το εχω βαλει!,το ειχα πιο παλια σε αλλο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είδα στη δικιά μου τη συσκευή ήταν πως σε μαύρο φόντο και στο σκοτάδι o φωτισμός των δύο πλήκτρων αφής περνούσε στην οθόνη. Το έχω επιστρέψει στο Πλαίσιο για έλεγχο και περιμένω απάντηση ελπίζω σήμερα.

 

Τελικά τι έγινε με την περιπτωσή σου? Έγινε αντικατάσταση απο το Πλαίσιο ?

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε πακετο αναβαθμισης 21.56mb.... Το κατεβαζω...

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Μια προχειρη φωτο απο το θηριο και χωρις καμμια ρυθμιση.

 

http://img507.imageshack.us/img507/8581/20120625152529.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edited by komias2
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Πάντα στα κινητά μου έχω 1 εικονικό λουκετάκι για σβήσιμο της οθόνης για ευκολία αλλά και για να μη ταλαιπωρω το hard button.

 

Έως τώρα χρησιμοποιούσα το lock screen το άσπρο εκτός απ'το one x που δε δούλευε κ είχα βάλει άλλο!

Δε θυμάμαι πιο όμως και μιας και είμαι σε νησί για δουλειά δεν έχω ευκολία για ψάξιμο!

 

Το lock screen που έχω λοιπόν τώρα δουλεύει αλλά όταν το πατήσω σβήνει και ξανά ανάβει την οθόνη στιγμιαία πριν σβήσει τελείως πράγμα σπαστικό!

Λέω μήπως φταίει και η 4.04 μιας κ κάνει το ίδιο αλλά σε μικρότερο βαθμό και το Sony neo v που έχω αναβαθμισμένο!

 

Χρησιμοποιεί κανένας κάποιο παρόμοιο που να δουλεύει απροβλημάτιστα;;

 

Μάνο και σ' εμένα κάνει το ίδιο και είναι το ίδιο λουκετάκι που είχα και στο note που εκεί δεν έκανε κάτι παρόμοιο.. προφανώς είναι κάποιο bug της base γιατί κι Omega που φοράω μου κάνει ακριβώς το ίδιο...;) Ίσως κάποιο update διορθώσει τέτοιες μικρές λεπτομέρειες αφού για νέα συσκευή δεν βλέπω να έχει κανένα απολύτως θέμα

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε πακετο αναβαθμισης 21.56mb.... Το κατεβαζω...

 

Και μένα !!!!

ξέρει κανείς τι ακριβώς βελτιώνει η ενημέρωση αυτή;

Edited by r1538
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι έγινε με την περιπτωσή σου? Έγινε αντικατάσταση απο το Πλαίσιο ?

 

Μου το αντικατέστησαν αλλά κατά κάποιο τρόπο χαριστικά όπως μου είπαν γιατί η Samsung τους είπε ότι το κάνουν όλες οι οθόνες λίγο η πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Μάνο και σ' εμένα κάνει το ίδιο και είναι το ίδιο λουκετάκι που είχα και στο note που εκεί δεν έκανε κάτι παρόμοιο.. προφανώς είναι κάποιο bug της base γιατί κι Omega που φοράω μου κάνει ακριβώς το ίδιο...;) Ίσως κάποιο update διορθώσει τέτοιες μικρές λεπτομέρειες αφού για νέα συσκευή δεν βλέπω να έχει κανένα απολύτως θέμα

 

Για όσους έχουν πρόβλημα με το screen off πηγαίνετε ρυθμίσεις και τικάρετε το delay device locking...

Θα είναι καλύτερα μετά απ αυτό....

Link to comment
Share on other sites

εγω φιλε μου ,παιζει κανονικοτατα

 

Πες μου οτι εισαι Wind .... :-)

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε πακετο αναβαθμισης 21.56mb.... Το κατεβαζω...

 

Ελληνικο ειναι η απο αλλη χωρα ?

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικο ειναι η απο αλλη χωρα ?

 

Απο ΠΛΑΙΣΙΟ το πηρα....:shifty:

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και μενα το πακέτο το κατέβασα αλλα δεν μπόρεσα να το εγκαταστήσω.

 

Είναι ελληνικό από το πλαίσιο αλλά ειναι root. Πώς θα μπορέσω να το εγκαταστήσω;

 

Εννοώ γίνεται να το εγκαταστήσω ενώ το έχω ρουταρει; Γιατί μέσω της Samsung λέει κάτι κάτι για το verification signature και δεν το εγκαθιστά, με αφήνει στο recovery και κάνω reboot

 

 

Τελικά έγινε το update μέσω kies, πλέον PDA:LF5 / PHONE LF5 / CSC:LF3(EUR)

Edited by Maik1982
Link to comment
Share on other sites

Πάντα στα κινητά μου έχω 1 εικονικό λουκετάκι για σβήσιμο της οθόνης για ευκολία αλλά και για να μη ταλαιπωρω το hard button.

 

Έως τώρα χρησιμοποιούσα το lock screen το άσπρο εκτός απ'το one x που δε δούλευε κ είχα βάλει άλλο!

Δε θυμάμαι πιο όμως και μιας και είμαι σε νησί για δουλειά δεν έχω ευκολία για ψάξιμο!

 

Το lock screen που έχω λοιπόν τώρα δουλεύει αλλά όταν το πατήσω σβήνει και ξανά ανάβει την οθόνη στιγμιαία πριν σβήσει τελείως πράγμα σπαστικό!

Λέω μήπως φταίει και η 4.04 μιας κ κάνει το ίδιο αλλά σε μικρότερο βαθμό και το Sony neo v που έχω αναβαθμισμένο!

 

Χρησιμοποιεί κανένας κάποιο παρόμοιο που να δουλεύει απροβλημάτιστα;;

 

Βαλε το lock Screen Off Widget και καθαρισες οριστικα ειναι με κοκκινο χρωμα:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά άλλαξα το λευκό με ένα μπλε γιατί αυτό ήθελα εξ' αρχής. Απλά τα σπάει είναι πανέμορφο.. Όχι ότι το λευκό υπολείπεται αλλά έχει άλλη ομορφιά, είναι διαφορετικό από οτιδήποτε μπλε, μαύρο, γκρι κτλ.. Ανάλογα με το φωτισμό αλλάζει και χρώμα, εγώ αν ήμουν Samsung θα το έλεγα chameleon blue ή κάτι τέτοιο :p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...